Skocz do zawartości

Forester XT od 2014


adexa

Rekomendowane odpowiedzi

Wrażenia z jazdy - ekonomika

Trasa 300km, W-wa - Siemiatycze. A więc tłoczno, kawałek autostrady, wyprzedzanie, ograniczenia, przyspieszani. Tempomat na 100km/h lub 140km/h, tryb I. Generalnie możliwie eco

Na odcinkach poza autostradą komputer wskazał 7,6l/100km, Na całej trasie pokazał 8,2l/100km.

Generalnie po przejechaniu 1000 km komputer pokazuje 10,2. Wawa, korki, odcinki miejskie robią swoje

Ale teraz zacznie być już tylko więcej

Jak znajdę czas w weekend to może pobawię się odrobinę

 

  • Lajk 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

12 godzin temu, Alfik napisał:

Któraś gazeta zmierzyła pudełkami według VDA i wyszło mniej niż 400litrów. Bagażnik jest mizerny. To znaczy da radę żyć - latem we trójkę wyjeżdżamy bez trumny, zimą w trumnie głównie narty. Ale w porównaniu z poprzednimi autami (Kyron, Octavia o Grand Voyagerze nie wspomnę) to tylko podstawa. Akcje typu rowery w kufrze, czy wózek plus bagaże raczej już wspomnienia. Po prostu jest wystarczający dla naszej rodziny, ale bez rozpusty. Najbardziej brakuje mi solidnej przegrody za siedzeniami. Poza tym brak rękawa na narty i masa przestrzeni zmarnowana na wożenie styropianu.

Dokładnie tak - bagażnik mizerny, i zapakować się we 4 na dłużej bez trumny ciężko.. Jakaś demontowalna siatka, czy rozwijana, oddzielająca bagażnik była by bardzo przydatna.

10 godzin temu, MKK napisał:

Wrażenia z jazdy - ekonomika

Trasa 300km, W-wa - Siemiatycze. A więc tłoczno, kawałek autostrady, wyprzedzanie, ograniczenia, przyspieszani. Tempomat na 100km/h lub 140km/h, tryb I. Generalnie możliwie eco

Na odcinkach poza autostradą komputer wskazał 7,6l/100km, Na całej trasie pokazał 8,2l/100km.

Generalnie po przejechaniu 1000 km komputer pokazuje 10,2. Wawa, korki, odcinki miejskie robią swoje

Ale teraz zacznie być już tylko więcej

Jak znajdę czas w weekend to może pobawię się odrobinę

 

.... o czym Ty do mnie rozmawiasz.. :blink::biglol: 

Ja po wyjechaniu z salonu i jeździe 130km jak najdelikatniej jak potrafię miałem średnie 12,4 (realnie pod dystrybutorem + 1,0litr). I w zasadzie to tak już zostało, a nalatane już 18000km. A w warszawskich korkach... wole nie myśleć. 

Edytowane przez Mateusz_tr
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 godzinę temu, Mateusz_tr napisał:

Dokładnie tak - bagażnik mizerny, i zapakować się we 4 na dłużej bez trumny ciężko.. Jakaś demontowalna siatka, czy rozwijana, oddzielająca bagażnik była by bardzo przydatna.

.... o czym Ty do mnie rozmawiasz.. :blink::biglol: 

Ja po wyjechaniu z salonu i jeździe 130km jak najdelikatniej jak potrafię miałem średnie 12,4 (realnie pod dystrybutorem + 1,0litr). I w zasadzie to tak już zostało, a nalatane już 18000km. A w warszawskich korkach... wole nie myśleć. 

Pisze jak jest tzn jak pokazuje komputer

NA 1000 km ponad 700 to trasa (ok 200 km autostrada) z prędkościami jak pisałem tzn krajowe tempomat i max 100km/h, autostrada 140km/h

Moje doświadczenie z FXT pokazuje inaczej. Za jakiś czas będę jechał do 3citi. Miałem jechać 7, może pojadę A2/A1. Załączę tempomat na 140km/h i zobaczymy. Wydaje mi się, że nie powinien wówczas wziąć więcej niż 11 - 13 do 3cit i max 12 w drodze powrotnej, licze jednak na mniej (każde auto inaczej mi paliło na tej trasie w zależności od kierunku). Ale zobaczymy

Zresztą, jak przesiadałem się na to auto miałem świadomość, ze spalania chociaż istotne, nie jest decydujące. 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Co do bagażnika - przypomniał mi się eksperyment, który zrobiliśmy zaraz po zakupie - wyszło, że moja rodzina mieści się do bagażnika (to znaczy wchodzi żona, córka i ja i można jeszcze zaciągnąć roletkę) - znaczy nie jest źle :))

 

  • Lajk 3
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W zeszłym tygodniu wróciłem wraz z rodziną z nart w Austrii, rejon Salzburga, dokładnie Zell am See. O samym wypadzie nie będę pisał, bo było super i tyle ! Natomiast:

 

- droga około 800km w jedną stronę - czas przejazdu około 8h. Ważne : praktycznie przepisowo, kiedy była możliwość +10km/h do obowiązującej prędkości ; po pierwsze - było dosyć gęsto na drogach ( zmiana turnusu feriowego ) + wiem, że w Czechach i Austrii nie ma zmiłuj

- spalanie z tej trasy - razem około 1 800km ( około 200km zrobione na miejscu ) - średnia 9,6l/100km wg komputera ;

- rodzinę 2+1 z kompletem sprzętu narciarskiego + nasze bagaże, których tradycyjnie było za dużo - zapakowaliśmy bez problemu do bagażnika, bez dachowego boxa. 3 pary nart + buty + kije + kaski + jedzenie na połowę tygodnia + reszta.

- chyba niepotrzebnie martwiłem się o akumulator - wrócił razem z nami cały, zdrowy i bez ładowania

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

7 godzin temu, Woszkowaty napisał:

... bez dachowego boxa. 3 pary nart + buty + kije + ...

 

Masz jakiś fajny sposób mocowania nart w środku? Ja montuje je taśmą z napinaczem do ucha na tylnej stronie złożonego siedzenia, ale to trochę upierdliwe. A może masz jakieś sprytne rozwiązania na mokre narty w środku (myślałem o jakimś pokrówcu???).

 

Ja na krótkie wyjazdy też jeżdżę bez trumny, ale na dwa tygodnie nie potrafię :(.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Alfik - wożę narty w pokrowcach, nawet ze względu na ostre krawędzie. W czasie podróży/ dojazdu do stoku uszy pokrowców zapinam taśmą z napinaczem o ucho w tylnej kanapie. Jest bezpiecznie. Odnośnie samych pokrowców na narty - bierz jak najgrubsze.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam,

jestem świeżym subarakiem :)

Kupiłem auto dilera używane do jazd testowych, w momencie kupna nalatane koło 3500km przez niecały rok.

Obecnie testuje eko jazdę po wawie, po zalaniu pod korek komputer pokazał zasięg 350km czyli na testowych musiał być ciśnięty. Po przejechaniu 150km zasięg mam w okolicach 320 czyli komputer powoli się przestawia.

 

Samochód super póki co. Automat bajka.

Poprzednio jeździłem Lancerem 1.8 - silnik też do oszczędnych nie należał mimo iż mocy nie było czuć.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

6 godzin temu, ElemenT napisał:

 

A zapomniałem wspomnieć.

Żonie bardzo się podoba :)

Pierwsza jej przejażdżka w roli kierowcy, muśnięcie gazu i mandat 100zł - 65/50...

One chyba tak na FXT reagują.

Moja 74/50 I oczywiście też się podoba ;)

Winny oczywiście byłem znów ja (jak w poprzednim samochodzie) bo przecież ona ledwo wyjechała na drogę I tylko dotknęła gazu :D

  • Lajk 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mam FXT od września, aktualnie 24tys km przebiegu, zimowa średnia 12,2 a teraz skasowałem liczniki bo zrobiło się ciepło i po pierwszym tysiącu trzyma się 10,8 przy dynamicznej jeździe mieszanej trasa/miasto.

Samochód zdecydowanie warto polecenia, moc - ogień :-) , świetny automat, napęd na 4 zimą czy w deszczu idealnie, użytkowo super wygodny, duży, bezpieczny :-) polecam. Jak masz jeszcze pytania przed zakupem - pisz.

 

Edytowane przez Paul100
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

3 minuty temu, luksp napisał:

szanowni właściciele FXT    jakie macie odczucie z wygodą fotela kierowcy?  

Oj było - pierwsze wrażenie, że nie jest dobry (jakiś miękki taki) a po 1000 km jednego dnia wysiadam o własnych siłach. Dziś przejechałem tylko 100 km forkiem a następnie 100 km Volkswagenem z fotelami ergo active - w volkswagenie pierwsze wrażenie jest super, a na koniec właściwie tak samo.

  • Lajk 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Fotele wzorcowe są w nowym Volvo XC 90. W Foresterze foteliki mają trochę za krótkie siedzisko. Niemniej jednak na długich trasach plecy nie bolą. Zawsze siedzę w pozycji ortopedycznej z wyprostowanym podparciem i nie narzekam. U mnie jest "skóra" ale te materiałowe z wersji Comfort są dużo lepsze, stabilniej się na nich siedzi i są takie cieplejsze. Dla wyjątkowych malkontentów jest świetna opcja w postaci wszystkomających Recaro ERGO MED za "jedyne" 10500 zł za sztukę :-)

  • Lajk 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

22 minuty temu, Miałki napisał:

U mnie jest "skóra" ale te materiałowe z wersji Comfort są dużo lepsze, stabilniej się na nich siedzi i są takie cieplejsze.

Nie zgadzam się. Materiałowe miałem w poprzednim Forku MY13 2,0n/a. Fotele z obszyciem z tkaniny są takie same jak w reszcie wersji, jedynie gorzej wyglądają. Materiał sztuczny, zimny, dotego szybko się wyciera. Zdecydowanie wolę skórę w obecnym 'platinum', chociaż wyglada to lepiej ze względu na materiał, a w aucie pachnie skórą.

Wersja 'comfort' w XT ma boczki z ceraty i wyglada najgorzej. Nie mam nic przeciwko materiałowej tapicerce ze wstawkami ze skóry, pod warunkiem, ze skóra to skóra, a materiał przyjemny i przyzwoitej jakości.

Edytowane przez mechanik
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

6 minut temu, mechanik napisał:

Forku MY13 2,0n/a .. Materiał sztuczny, zimny, dotego szybko się wyciera ...

 

W naszym przez blisko 90 kkm nic nam się nie powycierało ale może dlatego że głównie jeździła 55- kilogramowa żona.

Ale pamiętam jak właściciele wypasionych platyn z tego rocznika płakali że popękały im boczki w skórzanych fotelach ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

13 minut temu, OBK CVT napisał:

Ale pamiętam jak właściciele wypasionych platyn z tego rocznika płakali że popękały im boczki w skórzanych fotelach ;)

Pamiętam o tym, wydaje mi się, że coś zmieniono - u mnie boczki wyglądają i zachowują się jak środek obicia fotela - albo to wreszcie skóra, albo eko-cerata lecz bardziej wytrzymała. Póki co 25tys km i zużycia nie ma.

Jednak te obszycia boczków w XT comfort są z innej eko skóry - twardej, jakiejś połyskliwej - od razu widać, że sztuczne.

Wersją wolnossącą przejechaliśmy 73tys km - fotel kierowcy wytarty, zwłaszcza na bokach.

Edytowane przez mechanik
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...