Skocz do zawartości

Wymiana foteli Forester SG


uagun

Rekomendowane odpowiedzi

Dzień dobry

 

Mam pytanie ( do kogoś kto ogarniał temat ): Mam upatrzone fotele z imprezy gd - Chcę je zamontować w Forku SG 2003 2,5 x wersja z hameryki.

U siebie mam półskóry bez grzania, bez airbagów - w taboretach z imprezy są i airbagi i grzanie. Zamontowanie podejrzewam plug & play, ale czy w forku jest wyprowadzenie okablowania z konsoli środkowej w okolice fotela? Co z airbagami? Czy da radę to podłączyć, tak, żeby grzało ( oczywiście muszę zakupić i zamontować wyłączniki ogrzewania )?

Kanapa tylna słyszałem, że nie podejdzie ( inne mocowanie ). Ktoś coś poradzi?

 

Aha i najważniejsze pytanie - czy warto?

Edytowane przez uagun
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dogadałem się dziś co do ceny, chyba je łyknę (ewentualnie na później ogarnę grzanie, które choć teraz (temperatura) by się przydało, to nie jest priorytetem + trzeba zakupić wyłączniki i ogarnąć temat)...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

 

O istniejącą instalację pytam, bo kiedyś upgrade`ując audio napotkałem w "trójkątach" lusterek instalacją pod tweetery ( mimo braku samych tweeterów )...

Fakt, do głośników instalacja była poprowadzona, ale tam to po prostu przewód, który idzie prosto do odtwarzacza. Z grzaniem foteli jest gorzej.

Zajrzyj pod fotel i zobacz na kable, wychodzące z podłogi do fotela. Jeżeli jest tam wolna wtyczka (niebieska) to jest szansa, że jednak instalacja jest. Jeżeli fabrycznie masz fotele bez poduszek to będzie tam tylko przewód do złączki pasa bezpieczeństwa - brzęczyk niezapięcia pasów.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli masz kurs spawacza, to wszystko się da. 
Do Forka SG pasują P&P fotele z Imprezy GD (mocowanie fotela do samochodu, pomijam elektrykę). Po wymianie siedzi się przede wszystkim niżej o jakieś 3 cm, bo o tyle szyny z Imprezy są niższe od tych Forkowych. Kwestia wygody to już zależy jaki konkretnie fotel z Imprezy sobie wstawisz, czy z STI'a, czy z WRX'a, ze stelażem w siedzisku podtrzymującym boczki itp - jest dużo konfiguracji. Możesz też stosunkowo łatwo wstawić same szyny z foteli Imprezowych, a na te szyny wstawić fotele Forkowe - będziesz po prostu miał to samo, tylko 3 cm niżej. Jeździłem tak długi czas i bardzo mi się ten mod podobał :)
 

Wkładając fotel z innego auta niż z Imprezy GD musisz już rzeźbić. Ja wstawiłem sobie fotele z STI'a GH, trochę przy tym roboty było, spawarka potrzebna jeszcze nie była, ale w ruch poszła jednak szlifierka (inaczej regulacja wysokości fotela by nie działała :) ). Możesz też sie bawić i przełożyć samo oparcie (powinno pasować, ale sam tego nie przerabiałem). Jeśli jeszcze inny fotel rzeźbisz, to moim zdaniem najłatwiej mieć szyny z Imprezy GD i rzeżbić na łączeniu siedziska z szynami. Musisz też pamiętać, że mocowanie fotela przy wypadku to dość ważna sprawa, więc lepiej to zrobić z głową jak już trzeba tam coś ciąć czy spawać...

Edytowane przez marhof
  • Lajk 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 rok później...

To jak już ktoś czyta ten wątek i będzie zmieniał fotele to od razu podpowiem że 'wtyczka' do pasów bezpieczeństwa przy fotelach z GD jest inna niż przy Forkach i trzeba ją przełozyć. Mimo że z zewnątrz wyglądają identycznie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 miesiąc temu...

Jak dla mnie te przedliftowe nie są specjalnie wygodne, ale może polifty są jeszcze gorsze? Idealny stołek to ten z MY05 2.5xt, ale strasznie ciężko dorwać wersję EU.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W dniu 7.02.2017 o 17:32, uagun napisał:

Dzień dobry

 

Mam pytanie ( do kogoś kto ogarniał temat ): Mam upatrzone fotele z imprezy gd - Chcę je zamontować w Forku SG 2003 2,5 x wersja z hameryki.

U siebie mam półskóry bez grzania, bez airbagów - w taboretach z imprezy są i airbagi i grzanie. Zamontowanie podejrzewam plug & play, ale czy w forku jest wyprowadzenie okablowania z konsoli środkowej w okolice fotela? Co z airbagami? Czy da radę to podłączyć, tak, żeby grzało ( oczywiście muszę zakupić i zamontować wyłączniki ogrzewania )?

Kanapa tylna słyszałem, że nie podejdzie ( inne mocowanie ). Ktoś coś poradzi?

 

Aha i najważniejsze pytanie - czy warto?

Stare fotele z regulacją wysokości z SG pod SF w pasztetowej cenie chętnie przygarnę :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...