Skocz do zawartości

Subaru Outback 2015 - aktualizacja nawigacji


loozpl

Rekomendowane odpowiedzi

Witam wszystkich - temat był już poruszany (ale głównie to dotyczyło z tego co udało mi się wyszukać i przeczytać starszych modeli) -od tygodnia jestem posiadaczem Subaru Outback rocznik 2015 - rejestracja styczeń 2016 - kupiony jako roczny. Problem dotyczy nawigacji iGo (bo okazało się że taka właśnie w tym modelu jest zainstalowana - przynajmniej tak sugeruje nazwa katalogu na karcie pamięci microSD - znajduje się tam katalog iGO i plik startowy device.nng - problem w tym że nawigacja w rocznym aucie jest na tyle nieaktualne że brakuje w niej podstawowych dróg, obwodnic, skrzyżowań itd. - udało mi się dojść do tego że mapy pochodzą z - uwaga - października 2013 !!!

Wg. mnie to nienormalne że kupując roczne auto za 150 k (które nowe cennikowo kosztuje prawie 190 k) nie ma aktualnej nawigacji?!

Dealer ma na to jedną odpowiedź - aktualizacja mapy (de facto nowa karta microSD z aktualną wersją (podobno z połowy 2016 roku) za prawie 1000 zł !!!

Coś tu nie gra, nie uważacie?

Czy ktoś ma dostęp do aktualizacji do najnowszej wersji i z jakiej daty jest to aktualizacja?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ayu - chodzi o inne auto (wtedy pisałem o benzynie zakupionej w listopadzie 2016 a teraz o rocznym dieslu) - nie ma to jednak znaczenia w zasadzie. Pytanie brzmi czy auto nie powinno być sprzedane z najbardziej aktualna wersja dostępna w dniu sprzedaży?

 

Wysłane z mojego SM-N9005 przy użyciu Tapatalka

Aflinta - ciekawa sugestia - szkoda ze Dealer (Wrocław, Kraków) nic o tym nie wspomina tylko proponują z uśmiechem na twarzy aktualizacje na microSD za prawie 1000 zł...

 

Wysłane z mojego SM-N9005 przy użyciu Tapatalka

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ayu - mój wątek w temacie dotyczył Subaru Outback 2.5 Benzyna - zakup w listopadzie 2016 (auto nowe, salonowe) - pod koniec stycznia nabyłem Subaru Outback 2.0 Diesel z rocznika 2015, I rejestracja w styczniu 2016 - czyli roczne auto. Sytuacja podobna ale nieco inna...

Tak czy siak - reasumując: skoro aktualizacja została wydana i udostępniona 15 grudnia 2016 roku - to teoretycznie auto które zakupiłem 25 stycznia 2017 powinno posiadać aktualną wersję nawigacji.

W mojej ocenie również dla nowych aut (podobnie jak to ma miejsce w przypadku zakupu niezależnej nawigacji GPS - urządzenia) powinna być darmowa aktualizacja np. przez 12 miesięcy...

Czy ktoś ma wiedzę na ten temat?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie wiem czy czytasz to co Dział Techniczny publikuje, ale w mojej opinii warto zapoznać się z tym postem: https://forum.subaru.pl/index.php?/topic/91469-nawigacja-2016/#entry2554900 - pobrać instrukcję i się do niej zastosować, to najszybsza metoda by znaleźć odpowiedź na Twoje pytanie :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ayu - mój wątek w temacie dotyczył Subaru Outback 2.5 Benzyna - zakup w listopadzie 2016 (auto nowe, salonowe) - pod koniec stycznia nabyłem Subaru Outback 2.0 Diesel z rocznika 2015, I rejestracja w styczniu 2016 - czyli roczne auto. Sytuacja podobna ale nieco inna...

 

Tak czy siak - reasumując: skoro aktualizacja została wydana i udostępniona 15 grudnia 2016 roku - to teoretycznie auto które zakupiłem 25 stycznia 2017 powinno posiadać aktualną wersję nawigacji.

 

W mojej ocenie również dla nowych aut (podobnie jak to ma miejsce w przypadku zakupu niezależnej nawigacji GPS - urządzenia) powinna być darmowa aktualizacja np. przez 12 miesięcy...

 

Czy ktoś ma wiedzę na ten temat?

Witaj w klubie. Mam od kilku miesięcy Legacy kupiony jako roczny z salonu (demo car). Mapy 2014.

Zarejestruj się i sprawdź status aktualizacji online z kartą w czytniku. Wszystko się wyjaśni. Link jak powyżej, będziesz musiał zainstalować programik.

To, że kupujesz auto roczne może niestety oznaczać, że nawigacja została załączona i zarejestrowana w 2016...

Gdybyś się decydował na zakup, sprawdź wersje z kartą SD i sam upload. W moim przypadku aplikacja pokazywała starsze wersje przy uploadzie.

 

 

 

 

Sent from my iPhone using Tapatalk

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W innym wątku zadałem pytanie do Działu Technicznego - ale tutaj info dla pozostałych odnośnie aktualizacji map do modeli 15MY i 16MY - poprzez program Subaru Toolbox można zakupić aktualizację w 2 opcjach:
- pierwsza to jednorazowa aktualizacja za ok. 500 zł (114 euro)

- druga to dostęp przez 36 miesięcy do aktualizacji za ok. 1050 zł (242 euro)

Pytanie jest zasadnicze: czy kupując nowe auto mamy dostęp do aktualizacji przez określony czas (rok, dwa, trzy?)
W Subaru Toolbox jest data pierwszego użycia (w moim przypadku 27.01.2016) - rozumiem że od tej daty biegnie czas?

Dodatkowo - być może ktoś wie - w Subaru Toolbox jest Available Updates - ale ta opcja jest nieaktywna - czy to oznacza że nie ma nowszej wersji czy że nie mam do niej dostępu? 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...