Skocz do zawartości

Subaru Legacy I - MY92 - "polift"


wania

Rekomendowane odpowiedzi

10 godzin temu, wania napisał:

W piątek (28.07) Legaś przeszedł mini detailing we wnętrzu. Odkurzanie, plastiki umyte apc, następnie został położony dressing od Shiny Garage :)

miód malina :thumbup: świeci się jak... nie powiem co :)

10 godzin temu, wania napisał:

Oryginalne dywaniki założone :D

Edition :yahoo: oryginał to  jest to :)

10 godzin temu, wania napisał:

Wiem o tym, że jestem zła ... Znów odwiedziliśmy myjkę bezdotykową.

Bezdotyk jest dobry, nie niszczy się lakier ;) wiadomo, że jak chcesz porządnie umyć to na dwa wiadra :)

10 godzin temu, wania napisał:

DSC_1779.thumb.JPG.acc249649d1e43b74bff43018cac6a7a.JPG

Czarujące zdjęcie :wub:

 

10 godzin temu, wania napisał:

No i sobota - Legnica !:yahoo:

DSC_1802.thumb.JPG.0309293a83bee96c7ee1ee8b3e2da2ed.JPG

 

To jeszcze bardziej czarujące:wub:

10 godzin temu, wania napisał:

Ja miałam swoje towarzystwo, a Legaś swoje :)

Trzeba było dać znać, że jedziesz, to miałabyś i Ty i Twój Legaś jeszcze wieksze towarzystwo ;)

 

Co do drzwi faktycznie dziwne objawy. Sprawdź czy się nie przetarła wiązka przewodów idąca ze słupka do drzwi. Te gumowe osłonki dematerializują się w tych rocznikach, ja je wymieniłem na plastikowe peszele, bo woda potrafi się przez dziurawe lać do środka.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

11 godzin temu, wania napisał:
Dnia 28.07.2017 o 10:54, frisco napisał:

Wania, jak sie sprawuje ta nowa antena? Jak spasowanie i odbiór?

Co do anteny, to już wiadomo ;)

 

Miło było poznać na JDM fest:) Przy okazji obejrzałem antenke i dziada. Następnym razem planuje pojechać już moim TD.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

11 godzin temu, subarumaniek napisał:

Edition :yahoo: oryginał to  jest to :)

O tak zdecydowanie, ale muszę je kiedy wyprać, żeby odżyły :)
 

11 godzin temu, subarumaniek napisał:

Bezdotyk jest dobry, nie niszczy się lakier ;) wiadomo, że jak chcesz porządnie umyć to na dwa wiadra :)

Zgadzam się, dlatego wybieram bezdotyk, ale jednak nie ma to jak umyć sobie na spokojnie, tak jak piszesz na dwa wiadra, myjka ciśnieniowa, aktywna piana, dobry szampon, deironizacja, glinkowanie też by się przydało w sumie ... Jak wrócę z wakacji koniecznie muszę go umyć jak należy :)

 

11 godzin temu, subarumaniek napisał:

Co do drzwi faktycznie dziwne objawy. Sprawdź czy się nie przetarła wiązka przewodów idąca ze słupka do drzwi. Te gumowe osłonki dematerializują się w tych rocznikach, ja je wymieniłem na plastikowe peszele, bo woda potrafi się przez dziurawe lać do środka.

Też to obstawiam. Jak przyszły dni gdzie padało non-stop, właśnie zaczęło się chrzanić ... To ogarnę jutro. Dziś tylko rozebrałam te drzwi i trochę popatrzyłam na ten zamek - mam wrażenie, że przy zamykaniu plastik przeszkadza, dlatego odbija. Więcej powiem jutro na ten temat :)

10 godzin temu, frisco napisał:

 

Miło było poznać na JDM fest:) Przy okazji obejrzałem antenke i dziada.

Mnie również było miło poznać i porozmawiać :)

11 godzin temu, subarumaniek napisał:

Trzeba było dać znać, że jedziesz, to miałabyś i Ty i Twój Legaś jeszcze wieksze towarzystwo ;)

 

10 godzin temu, frisco napisał:

Następnym razem planuje pojechać już moim TD.

W takim razie rzucę taką propozycję. Może za rok zróbmy jakiego "mini spota" na Japfeście ? :)

 

@sredniaq, one są od nowości.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

3 godziny temu, hugo napisał:

Ostatnie foto można rzec Dziadek z Wnuczką.;)

To teraz Twój chłopak musi sobie kupić Justy-nę aby zachować równowagę.

Stare XT też może być - w końcu Alcione to też żeńskie imię. Nawet bardziej by pasowało niż Justy. ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

56 minut temu, DETT napisał:

Stare XT też może być - w końcu Alcione to też żeńskie imię. Nawet bardziej by pasowało niż Justy. ;)

Tylko dostępność gorsza, a jak jest coś godnego uwagi to cena zaporowa jak na polskie realia.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dnia 1.08.2017 o 08:25, frisco napisał:

Ja jestem za, choć niekoniecznie musi to być na japfest. Ale taki spot dziadków to jest dobry pomysł, ja sie pisze;)

 

Dnia 1.08.2017 o 16:11, subarumaniek napisał:

Ja też :)

To super, to się tam kiedy zgadamy :)

Dnia 1.08.2017 o 08:30, hugo napisał:

Ostatnie foto można rzec Dziadek z Wnuczką.;)

Dokładnie :D

Dnia 1.08.2017 o 08:30, hugo napisał:

To teraz Twój chłopak musi sobie kupić Justy-nę aby zachować równowagę.

 

Dnia 1.08.2017 o 12:30, DETT napisał:

Stare XT też może być - w końcu Alcione to też żeńskie imię. Nawet bardziej by pasowało niż Justy. ;)

Z tą równowagą może być problem... I to duży ...  On kocha militaria, najchętniej to kupiłby pojazd marki Gaz, Uaz albo Ural :facepalm: Próbowałam Go namówić już na jakiekolwiek Subaru, ale ciężko...  Jednak po Japfeście jest szansa na Forka - stwierdził, że jest nawet niezły ... Także jakby nie było, równowaga i tak będzie zachwiana.

XT, jest raczej nieosiągalnym pojazdem w kraju, a jak się trafią, to niestety, ale tak jak napisał hugo - ceny kosmos.  Sama bym chętnie starego "iksteka" przygarnęła,ale no nie da rady. Co do chłopaka, to teoretycznie zamiast XT, mógłby znaleźć SVX w całkiem niezłej cenie; też nazywane żeńskim imieniem :) Ale i tak nie przejdzie ... :/

@adama, dziękuje :)

 

------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------

Dziś znów zamieszczę małą relację z kategorii "pierdoły" :lol: Tak serio, przypomniało mi się  że mam nowe lusterka do Subaraka, jak i grill, które od dłuższego czasu czekają na montaż. Jednak, jak wiecie ( po kierunkowskazach) u mnie nie ma lekko, przed montażem zawsze trzeba coś jeszcze poprawić/ naprawić...

Zatem zapraszam do relacji :D

To tak, moje nowe lewe lusterko miało defekt, ale ogromny defekt. Wcześniej było dorabiane i nie było wymiarowe - to raz, a dwa chyba długo leżało - było rozwarstwione.

DSC_1844.thumb.JPG.af4d6142566fdbfe8c41e6799fd657ef.JPG

Trzeba było coś na to zaradzić, więc ... Świat do odważnych należy. Zdemontowałam swoje lusterko, wzięłam opalarkę, mały nożyk i przystąpiłam do "operacji". Mój Tato widząc co robię, powiedział "Powodzenia" i poszedł jak najdalej.

Opalarką podgrzałam tę ramkę, która trzyma szkło. Następnie lekko zaczęłam ją podginać ku gorze za pomocą nożyka, a później nożyk pod szkło objechałam w koło i wyszło. Obawiałam się, że mi pęknie podczas wyciągania, nie jest takie proste jak się pisze... Tak poza tym, lusterko od spodu jest przyklejone małymi kawałkami taśmy dwustronnej, jakby kogoś interesowało :)

DSC_1897.thumb.JPG.25f8bd59a3dea45c6568be09ac543faa.JPG

 

Z tym rozwalonym, to chwila moment i na wierzchu.

DSC_1851.thumb.JPG.9c0ceb763d8122bac26533765819d29e.JPG

 

Dokleiłam jeszcze trochę taśmy dwustronnej i przystąpiłam do wkładania. Po trzech próbach i pomocy małego nożyka - weszło :D

Do lusterek jeszcze wrócę na koniec :)

Kolejnym "modem" miała być zmiana grilla na chromowany... 

DSC_1893.thumb.JPG.1ec1d2027eba75d62e7d50a1116a468e.JPG

 

Wyszła klapa :( Chromowany ma inne "spinki", nie trzymają go. Przyszedł mi genialny pomysł, a mianowicie przełożyć "spinki" od mojego, ale niestety nie pasują, inny kształt.  No cóż... Może jeszcze jakoś przerobię ten grill, w co zaczynam powoli wątpić,a bardziej wierzyć w reanimację obecnego.

 

Kolejny punkt - > drzwi. Sprawdzałam tę gumową osłonkę i faktycznie, ma już dość, na razie w miarę zabezpieczyłam, aby woda tam nie leciała. Jednak nie wiem dlaczego siłownik mi odbijał kiedy chciałam zamknąć drzwi... Wyglądało jakby mu przeszkadzał pewien plastik. Wyciągnęłam, wprowadziłam małą poprawkę, ale dalej to samo...  Nie powiem, zirytowałam się. Poszłam do garażu i wzięłam swój stary zamek. Szukałam tropu, dlaczego przestał działać. Rozkręciłam siłownik. Przeczyściłam go ... Eureka ! Działa!DSC_1900.thumb.JPG.0d625a81242df132911cfebf656d2cee.JPG

 

Zaśniedziały styki :facepalm::blush:

 

... Powracając do lusterek...

Takie były moje stare... Jedno matowe pod kolor nadwozia, drugie czarne z połyskiem ...

DSC_1853.thumb.JPG.0aba8cd44d17cb778fdcc17538bc117e.JPG

DSC_1854.thumb.JPG.ec8bb776b1f4545b372f3608d802d38f.JPG

 

Obecnie:

DSC_1862.thumb.JPG.b26ec2aae9f309b5cd0fdf5242a0fecd.JPG

DSC_1906.thumb.JPG.1ddda32ee8d070999d1fc2852b887705.JPG

 

Oświniaczony jak przystało :)

Na deser kilka fotek :

_DSC7211.thumb.JPG.3b4cf51b1f684d5dc9aecef8e61088fd.JPG

_DSC7214.thumb.JPG.0c1136e379bde521d45be35353583a9f.JPG

_DSC7216.thumb.JPG.a9f390c3303d68b7c888cdccdc67fe33.JPG

_DSC7223.thumb.JPG.5df809c3fb3e70457513880958359e0b.JPG

_DSC7231.thumb.JPG.a3045f64c586060729e83a867c15c3e5.JPG

_DSC7224.thumb.JPG.21753ff7aa36902b438c9278be19899b.JPG

_DSC7234.thumb.JPG.35fc11ed79956082716c679a773a1f39.JPG

 

  • Lajk 4
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

11 godzin temu, wania napisał:

On kocha militaria, najchętniej to kupiłby pojazd marki Gaz, Uaz albo Ural :facepalm:

Prawidłowo, każdy Polak i Polka powinni umieć posługiwać się bronią.

"Kiedy ,,bronia" się nie broni wtedy można użyć broni" - stare dobre czasy ZSW.

Akurat jest jeden Uaz do sprzedania na forum.

Ewentualnie może być jeszcze Ził 131/157.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

10 godzin temu, hugo napisał:

Akurat jest jeden Uaz do sprzedania na forum.

 

Tak?  To poszukam i mu pokażę :)

10 godzin temu, hugo napisał:

Ewentualnie może być jeszcze Ził 131/157.

Ził 131 jest znanym mu pojazdem - należy do muzeum militarnego i tam się udziela. Teraz ma fazę na BRDM 2, przy którym niedługo mają rozpocząć prace remontowe.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wow! kolejna superfajna relacja :)

Jestem w szoku z jaką chirurgiczną precyzją obrobiłaś te lusterka. good job! :thumbup:

Problem ze spinkami znam, ostatni "grzebacz" połamał mi ostatnie dobre spinki od grilla :( póki co jeździ na trytytkach. Oryginalne spinki w ASO 16-20 zł sztuka. Można kupić na Ukrainie za grosze ale w większych ilościach i trzeba tam kogoś mieć, kto odbierze.

Legaś oświniaczony jak się patrzy i nawet zakurzony jak po lekkim rajdowaniu, fajny plener ;)  

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dnia 3.08.2017 o 00:34, wania napisał:

_DSC7211.thumb.JPG.3b4cf51b1f684d5dc9aecef8e61088fd.JPG

Pasowałby tu komentarz sir Davida Attenborough:

"Oto widzimy rzadki już okaz Subaru Legacy pierwszej generacji w jego naturalnym środowisku.

Wygrzewa się w promieniach słońca zbierając siły przed kolejnym polowaniem.

Gatunek bardzo poważanie zagrożony wymarciem, tym bardziej więc cieszmy nasze oczy jego widokiem."

  • Lajk 5
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

23 godziny temu, subarumaniek napisał:

Wow! kolejna superfajna relacja :)

Jestem w szoku z jaką chirurgiczną precyzją obrobiłaś te lusterka. good job! :thumbup:

Problem ze spinkami znam, ostatni "grzebacz" połamał mi ostatnie dobre spinki od grilla :( póki co jeździ na trytytkach. Oryginalne spinki w ASO 16-20 zł sztuka. Można kupić na Ukrainie za grosze ale w większych ilościach i trzeba tam kogoś mieć, kto odbierze.

Legaś oświniaczony jak się patrzy i nawet zakurzony jak po lekkim rajdowaniu, fajny plener ;)  

Dziękuję :D :)

Co do spinek, to może kiedy podjadę do ASO. Jak będą mieć te co potrzebuję, to niech stracę ... Tak swoją drogą, to myślałam, że każde Subaru (Legacy I) ma takie same spinki :blush: A tu zonk.

Zakurzony jeszcze po trasie do/z Legnicy :blush:

14 godzin temu, DETT napisał:

Pasowałby tu komentarz sir Davida Attenborough:

"Oto widzimy rzadki już okaz Subaru Legacy pierwszej generacji w jego naturalnym środowisku.

Wygrzewa się w promieniach słońca zbierając siły przed kolejnym polowaniem.

Gatunek bardzo poważanie zagrożony wymarciem, tym bardziej więc cieszmy nasze oczy jego widokiem."

Taki komentarz pasowałby idealnie ;)

 

------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------

A tak ogólnie, to wpadł mi do głowy nowy pomysł... A mianowicie zmiana spojlera ze stopem :D Od ... Wersji USA.

e.jpg.3d39ba7e7a623ef8015f7db4181cf303.jpg

Tak, zdaję sobie sprawę, że jest to rzecz raczej nieosiągalna i będzie to niczym szukanie igły w stogu siana, ale ... Może kiedyś, uda się takiego znaleźć :rolleyes:

Edytowane przez wania
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...
Dnia 31.07.2017 o 00:34, wania napisał:

W końcu mam czas, aby odpisać i nadrobić zaległości :)

Myślę, że najprawdopodobniej oddam ją w listopadzie/ grudniu, jak auto będę garażować ;)

Patrzyłam na necie, na Personal Grinta, fajna, podoba mi się, ale ceny też są ładne.

Ja jeszcze nie miałam styczności ze sportową kierą z gładkim wieńcem, ale ... Kiedyś tam jakbym zmieniała MOMO, porozglądam się za taką, może coś od Nardi Torino...

Co do anteny, to już wiadomo ;)

------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------

Dla urozmaicenia kolejna mini relacja. Przedwczoraj przejechaliśmy się do Legnicy na Japfest - zrobiliśmy z Legacem 400km w obie strony. Przez tę trasę sprzęgło dało znać o końcu swojego życia :(

W piątek (28.07) Legaś przeszedł mini detailing we wnętrzu. Odkurzanie, plastiki umyte apc, następnie został położony dressing od Shiny Garage :)

DSC_1774.thumb.JPG.fe66e33c68737808a0ae72398c83d502.JPG

 

Na więcej zdjęć nie miałam zbytnio czasu, było grubo po 20:00, a chciałam jeszcze go umyć. Podrzucam zdjęcia zrobione dziś:

DSC_1828.thumb.JPG.2dacc4c4ec9571a95c400bc1322b540c.JPG

 

Oryginalne dywaniki założone :D

DSC_1813.thumb.JPG.f87e35fd883d52fc6e5af94e232dc47a.JPG

 

Wiem o tym, że jestem zła ... Znów odwiedziliśmy myjkę bezdotykową.

Zza dnia chciałam go porządnie umyć i nawoskować, ale niestety przelotne opady mi na to nie pozwalały  :angry:

DSC_1779.thumb.JPG.acc249649d1e43b74bff43018cac6a7a.JPG

 

No i sobota - Legnica !:yahoo:

DSC_1802.thumb.JPG.0309293a83bee96c7ee1ee8b3e2da2ed.JPG

DSC_1811.thumb.JPG.942828a94c32c54b9a29276e2cfa3abe.JPG

 

Ja miałam swoje towarzystwo, a Legaś swoje :)

_DSC6920.thumb.JPG.ed82147dc5cc0b324b024ec1c18ed5b8.JPG

 

Mam nadzieję, że za rok się uda i weźmiemy udział w tej imprezie :)

 

A tak jeszcze z innej beczki. Tylne drzwi muszę znów rozebrać .... Nowy zamek działał dobrze przez kilka dni, a od czwartku szwankuje. Podczas zamykania odbija, skutek - drzwi są otwarte; przełącznik w pozycji zamknięcia. W sobotę okno przestało się otwierać, a dziś miałam ubaw po pachy. Zamykam auto - tylne drzwi się otwierają, otwieram Subaru, przełącznik przełącza się w pozycję zamknięcia ... Po długiej walce udało się dojść do ładu. Zastanawiam się czy czasem gdzieś kabel nie jest przetarty, wygląda jakby coś z prądem nie było tak.

Hostessy były? ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Byłem na JapFeście i nie widziałem niestety żadnego Legacy. No ale byłem tylko jakieś 4 godziny w sobotę.

 

Jakbyś chciała hamulce czterotłoczkowe, to właśnie takie demontuję z GT. Podchodzą bez problemu do Legacy I.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dnia 16.08.2017 o 13:00, BartZ napisał:

Hostessy były? ;)

Jakieś tam były :lol:

Dnia 17.08.2017 o 11:53, rosaskc napisał:

 

Jakie są w serii Legacy I gen? Został mi seryjny komplet z lanosa (zacisk, tarcze, kloocki). Dwutłoczek 5x100, tarcza 277 - przyda się?

 

Dnia 17.08.2017 o 21:38, qbutek napisał:

Jakbyś chciała hamulce czterotłoczkowe, to właśnie takie demontuję z GT. Podchodzą bez problemu do Legacy I.

Cholera ... Trochę nie w porę :( Nie obraźcie się na mnie, ale na razie jestem zmuszona odmówić. Rzecz jasna, jak pisałam jest to w planach, ale nie na teraz. Obserwując sytuację - mam jeszcze kilka innych rzeczy do zrobienia, które są priorytetem, tylko się martwię czy podołam je ogarnąć jeszcze w tym roku -> wrzesień + szkoła = zero czasu.

Temat z hamulcami może poruszę za rok, a może niestety za dwa lata, zależy też czy będą fundusze na to. Jak coś to będę na Forum pisać.

Dnia 17.08.2017 o 21:38, qbutek napisał:

Byłem na JapFeście i nie widziałem niestety żadnego Legacy. No ale byłem tylko jakieś 4 godziny w sobotę.

Też byłam w sobotę od 10:00 do jakiejś 18:00.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

6 godzin temu, wania napisał:

Cholera ... Trochę nie w porę :( Nie obraźcie się na mnie, ale na razie jestem zmuszona odmówić. Rzecz jasna, jak pisałam jest to w planach, ale nie na teraz. Obserwując sytuację - mam jeszcze kilka innych rzeczy do zrobienia, które są priorytetem, tylko się martwię czy podołam je ogarnąć jeszcze w tym roku -> wrzesień + szkoła = zero czasu.

 

Luuuuz.

Na wszystko przyjdzie pora.

Ważne, że dbasz o Legacy.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

17 godzin temu, wania napisał:

Temat z hamulcami może poruszę za rok, a może niestety za dwa lata, zależy też czy będą fundusze na to.

 

Czterotłok to rzeczywiście jest jakiś wydatek, ale moja seria z lanosa to subarowe nic :P Wystawiłem zestaw zaciski&tarcze&klocki za 400, ale dla ładnej dziewczyny z fajnym samochodem mogę zrobić lepszą cenę ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

10 godzin temu, rosaskc napisał:

 

Czterotłok to rzeczywiście jest jakiś wydatek, ale moja seria z lanosa to subarowe nic :P Wystawiłem zestaw zaciski&tarcze&klocki za 400, ale dla ładnej dziewczyny z fajnym samochodem mogę zrobić lepszą cenę ;)

Czemu mi to robisz i mnie tak kusisz? :biglol:  

 

A tak swoją drogą,  skoro jesteśmy przy tym temacie,  zapytam dla uzupełnienia wiedzy ( na przyszłość). 

Czy wymiana zacisków i tarcz na większe jest p&p? 

Jak wygląda sprawa z kotwicami,  przewodami hamulcowymi oraz korektorem hamowania? 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Godzinę temu, wania napisał:

Czy wymiana zacisków i tarcz na większe jest p&p? 

Przód tak. Odkręcasz zacisk, przewód i montujesz nowe. Potem odpowietrzenie i tyle.

 

Godzinę temu, wania napisał:

Jak wygląda sprawa z kotwicami,  przewodami hamulcowymi oraz korektorem hamowania? 

Z przodem wszystko pasuje.

Z tyłem jest więcej roboty. Bębny, tarcze z małym bębnem, tarcze z dużym bębnem i najnowsze STi. To są mało lub wcale niekompatybilne systemy.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...