Skocz do zawartości

Subaru Legacy I - MY92 - "polift"


wania

Rekomendowane odpowiedzi

Witam :) Na Forum jestem nowa. Od prawie roku posiadam Legacy z 1992 roku, z silnikiem 2.0 NA. Subaraka historia jest taka, że 1994 przyjechał z Niemiec do Polski. Od tamtego czasu aż do marca 2016r. w rękach jednego właściciela. Subaru było oczkiem w głowie. Większość czasu spędzał w garażu, od czasu do czasu przepalany i małe przejażdżki po mieście. Śniegu w swoim życiu nie widział, jak padał deszcz były właściciel jechał schować go do garażu. W dniu zakupu miał przejechane 180 tys. Na tylnych siedzeniach koc, a bagażnik wyłożony folią - do tej pory ją mam, pod gumowymi wycieraczkami nóg znajdują się jeszcze oryginalne od Subaru. Przy zakupie dostałam niemieckie instrukcje, prospekty i karteczkę - co i z jakim przebiegiem wymienione. Stan jak na 24 latka - wzorowy, nawet kropki rudej nie posiadał i nie posiada.Przed zakupem auto dokładnie zakonserwowane, wymieniony rozrząd i olej silnikowy - Elf 5w50. Kupując go nie spodziewałam się, że można jeszcze znaleźć takie auto w takim stanie. Od kąt Legaś jest ze mną, zaszło parę zmian.

Wyposażenie:
*4x4;
* El. szyberdach;
*4x el. szyby;
*ABS;
*el. ust. lusterek;
*el. ust. wys. świateł
*manualne podnoszenie/opuszczanie fotela kierowcy

Co zostało zrobione:

- założona instalacja LPG firmy BRC ;
- nowe opony Uniroyal Rainexpert;
- zmienione felgi -na złote 15'';
- nowe tarcze, klocki hamulcowe;
- nowy pasek klinowy;
- nowe kable zapłonowe J-PN;
- nowe świece zapłonowe NGK;
- silniczek od automatycznej anteny;
- świnka na klapę bagażnika :rolleyes: ;
- Nowy olej w tylnym moście i skrzyni biegów - Motul Motylgear 75w80;
Czyli podsumowując można by powiedzieć, że to taki pakiet startowy :)

Co w planach:
- wymiana oleju silnikowego;
- założyć czerwone chlapacze Sparco - zakupione;
- założyć chromowany grill - zakupione;
- założyć car audio;
- wymienić przegub;
- wygłuszyć drzwi;
- zakupić tylną lampę - lekko pęknięta;
- założyć nowe lusterka - zakupione;
- zakupić matę grzewczą do lusterek;
- naprawić alarm albo zakupić nową centralkę i od razu z automatycznym domykaniem szyb;
- ze względu, że ktoś cofał i leciutko hakiem potraktował mój zderzak jest w planach założenie zderzaka od wersji turbo, jeśli się takowy nie znajdzie, będę reanimować obecny i poszukiwać prawego spryskiwacza reflektorów;
- jeszcze raz przeprowadzić dokładną konserwację;
- obniżyć przód o jakieś 3cm ;
- zmienić zaciski hamulcowe;
- nowe amortyzatory przód/tył + sprężyny;
- rozpórka na przednie kielichy i pod spód;
- Wymienić wszystkie gumy;
- Znaleźć kierownicę od Legacy Turbo;
- zobaczyć o co chodzi z szyberdachem, bo przy ulewach zdarzało mu się przeciekać ( zapchane odpływy ? Uszczelka ma dość ?).

A w dalszych planach jest silnik turbo, skórzana tapicerka i założenie klimatyzacji, ale to już takie naprawdę dalsze plany. Pierw chcę powolutku realizować te powyżej :) Obecnie Legaś "garażuje się", ponieważ szkoda mi nim jeździć w takie pogody, jest moim rodzynkiem :wub:

post-28947-0-57141600-1486328538_thumb.jpg
post-28947-0-47867800-1486329139_thumb.jpg
post-28947-0-94094400-1486328716_thumb.jpg
post-28947-0-64920000-1486328814_thumb.jpg
post-28947-0-15878800-1486328836_thumb.jpg
post-28947-0-87030800-1486328864_thumb.jpg
post-28947-0-21342700-1486328949_thumb.jpg
post-28947-0-34307700-1486328973_thumb.jpg
post-28947-0-79005800-1486329208_thumb.jpg

Felgi pomalowane - czekają.

post-28947-0-28707500-1486329166_thumb.jpg
post-28947-0-77018400-1486329184_thumb.jpg

Przymiarka :)
post-28947-0-99513000-1486329250_thumb.jpg

Wyjazd w góry ^_^
post-28947-0-42422900-1486329398_thumb.jpg
post-28947-0-06615100-1486329480_thumb.jpg

post-28947-0-22526500-1486334888_thumb.jpg
post-28947-0-16927900-1486329576_thumb.jpg

Przed garażowaniem.

post-28947-0-68054100-1486330677_thumb.jpg
post-28947-0-92008500-1486330721_thumb.jpg

Jak tylko pojawi się wiosna, będę relacjonować kolejne zmiany Legaśka ;)

  • Super! 2
  • Lajk 6
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

NAJS

 

Gdzieś mam klimę od Legacy I - może jak zrobi się cieplej, to uda się skompletować.

 

Nie chcesz sprzedać oryginalnego grilla?

 

Jeżeli jeździsz w trasę, to możesz pomyśleć o tempomacie.

  • Lajk 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kolejny klasyk!  :thumbup: 
Będę obserwować wątek. 
Z moich sugestii (że tak sobie pozwolę) to zrobiłbym jeszcze wydech, co by Legaś bulgotał i na lato jakąś ładną felgę, może jakieś 17". :idea: 
Ale przyznaję, stan jak te lata perfekcyjny! Naprawdę rodzyn.

  • Lajk 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam i TU. Przynajmniej TU fotki są w przyzwoitym rozmiarze. ;)

 

 

może jakieś 17".

 

Bój się Boga niegodziwcze! :P

 

Opcji na stosowne koło jest kilka. Z naciskiem na  s t o s o w n e .

Wariant najbardziej oczywisty to ori 15" z wersji turbo:

http://japanesenostalgiccar.com/wordpress/wp-content/uploads/2014/12/Subaru-Legacy-RS-Type-RA-640x318.jpg

 

Bardziej wyszukane mogą być jakieś felgi o rajdowym rodowodzie (albo przynajmniej wyglądzie):

http://i.imgur.com/Sm8AN1O.jpg

http://www.gieldaklasykow.pl/wp-content/uploads/2014/02/subaru-legacy-turbo-02.jpg

http://img.joshinweb.jp/emall/img/sm/JSN_C00001/large/49/44258/4944258081908.jpg

 

Ostatecznie można skorzystać z nieśmiertelnych 16-stek z Imprezy GT:

http://zombdrive.com/images/1990-subaru-legacy-1.jpg

 

Skóra w środku to fajny bajer. Ew. dla picu maska z wlotem.

 

Na swapowanie silnika, montowanie klimy i obniżanie to daj sobie trochę czasu, pooddychaj głęboko etc. ^_^  To naprawdę ładnie uchowany egzemplarz, może nie warto pozbawiać go oryginalności w imię paru niutonometrów i chłodnego powiewu z kratek wentylacyjnych?

  • Lajk 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

nie no nie ma co gadać - 17 nawet te subarowe dają radę i fajnie dziadzisko wtedy wygląda

jl6lxi.jpg

ja zostałem przy 15 bo opony są tańsze a trochę ich pościeram, przy 17 sprzedał bym nerkę a wolę mieć dwie

ps:

co do tych 16 z GTka - no nie wiem dlaczego nie cierpię ich, wizualnie dla mnie kibel

Edytowane przez gumas_72
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

co do tych 16 z GTka - no nie wiem dlaczego nie cierpię ich, wizualnie dla mnie kibel

:biglol:  :biglol:  :biglol:

Mam to samo ;)

 

 

A mnie się podobają na dziadkach! Zwłaszcza jeśli ma ktoś 4tłok, bo wybór wbrew pozorom niewielki. Albo się wybiera z dwóch opcji GT-kowych albo trzeba duuuużo więcej płacić! Na początku nie byłem przekonany, ale jak założyłem to wyszło fajnie;

post-8707-0-41965000-1486464632_thumb.jpg

  • Lajk 2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dziękuję Wam za miłe słowa  :)

Z moich sugestii (że tak sobie pozwolę) to zrobiłbym jeszcze wydech, co by Legaś bulgotał i na lato jakąś ładną felgę, może jakieś 17". :idea: 
 

Felgi może kiedy wejdą, ale to wszystko w swoim czasie ;) Na 17'' Dziadki wyglądają obłędnie, ale nie wiem czy czasem nie pozostanę przy 15'' lub nie pomyślę o 16''. Przy 17'' musiałby być trochę niższy profil, co wygląda ładne, ale niekoniecznie przekłada się to na komfort jazdy po naszych polskich dziurawych drogach...  

Ale w sumie te 17'' ... No nie ukrywam przemawiają wyglądem :rolleyes:   Jak będę kupować, to będę myśleć  ;)

 

ładuj 2.2 i nie uturbiaj ;)

krótka skrzynia i lata jak szatan, no prawie szatan :biglol:

 

no i wywalić gaz rurkę z tyłu, niech Dziad pogada jak na Dziada przystało

Co do silnika, to fakt 2.2 jest spoko opcją.  Z krótką skrzynią może, to być całkiem fajna maszyna B) Ale, jak na razie są to tylko plany, więc dużo też zależy od funduszy... 

A co do wydechu, to ta gaz rurka może nie wygląda, ale uwierzcie lub nie, gada całkiem przyjemnie  :blush:  Ale o tłumiku końcowym pomyślę, bo fakt, przyda się coś "Subarowego"  ;)

 

Witam i TU. Przynajmniej TU fotki są w przyzwoitym rozmiarze. ;)

 

Skóra w środku to fajny bajer. Ew. dla picu maska z wlotem.

 

Na swapowanie silnika, montowanie klimy i obniżanie to daj sobie trochę czasu, pooddychaj głęboko etc. ^_^  To naprawdę ładnie uchowany egzemplarz, może nie warto pozbawiać go oryginalności w imię paru niutonometrów i chłodnego powiewu z kratek wentylacyjnych?

A witam, witam  :) Tak, fotki o wiele lepsze tutaj.  Wiesz, co do klimy, to chciałam ją założyć ze względu na skórę... Bo niestety skóra + lato nie jest dobrą opcją  :wacko:  Wlot na maskę... Może coś o tym pomyślę... A ze swapowaniem na razie się wstrzymuje - dalsze plany i  obecnie 2.0 wystarcza, ale nie ukrywam, że mimo wszystko przyszłościowo swap chodzi mi po głowie ...  Jeszcze też dużo zależy od funduszy... 

 

subarumaniek, Tak jest, wersja Edition, tylko muszę dorobić naklejkę na drugie drzwi, bo jest tylko jedna :mellow:   Zgadzam się jak najbardziej, że stworzone na zimę, ale jak widzę, że sypią solą na drodze, to trochę przykro nim jeździć.

Edytowane przez wania
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

 

 

co do tych 16 z GTka - no nie wiem dlaczego nie cierpię ich, wizualnie dla mnie kibel

:biglol:  :biglol:  :biglol:

Mam to samo ;)

 

Może Wam się już po prostu przejadły. Ja dopiero do nich dorosłem. :P

 

nie miałem ich w ani jednym subaru :P

 

Mnie się podobają, u adamski'iego fajnie wyglądają  :)  A złote nawet robią robotę  ;)

182349999a4776633903l.jpg

  • Lajk 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

 

A złote nawet robią robotę 

Takie w czarnym chromie będą w Szrotbaru.

 

Jeździłem na 17" felgach z oponą 215/45 i było dość twardo, ale trzymanie na gładkich asfaltach i czucie auta super. Niestety też buda dostaje dość mocno.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Łooo, kolejny dziadek !!!

 

Jakiś wysyp ostatnio na forum  :yahoo:

Zapraszamy do wątku "Turbodziadki, łączcie się... ", który już dawno przestał być zarezerwowany dla aut z turbo :)

Obniżaj o 30mm, jest w sam raz w ssaku, zresztą chyba widziałaś w moim wątku.  B)

  • Lajk 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...