Skocz do zawartości

webasto w OBK 2,0D - problemy


ajwar

Rekomendowane odpowiedzi

Dobry wieczór!

Jeżdżę już trzeci rok tym autem i wszytko jest ok, poza tym że zawsze w zimę jak temp. spada poniżej +5-6stopni, zaczyna mrugać mi kontrolka check engine.

Auto odebrałem z krajowego salonu Subaru  z już zamontowanym Webasto Thermo Top C Demo z pilotem Telestart T100 HTM.

Nawet próbowałem w tamtejszym serwisie to naprawić, ale jak zajechałem to akurat się cieplej zrobiło i kontrolka nie świeciła. Później próbowaem jeszcze przy okazji przeglądu w serwisie niemieckim, gdzie też ręce rozłożyli, bo to "przyczyną jest źle podłączone webasto". Więc tak jeździłem aż do teraz, bo do migania przywykłem, webasto działało,a żadnych innych objawów poza kontrolką migającą nie było.

 

 

Ale tydzień temu na terenie Niemiec:

1/kontrolka checkengine zapaliła się na stałe,

2/przestał działać tempomat (kontrolka migająca)

3/zaczęła świecić kontrolka (!) z informacją że awaria hamulca parkingowego.

Auto poza tym zachowywało się bez zarzutu.

Podjechałem do najbliższego serwisu (Frankfurt) gdzie poinformowano mnie, że przyczyną jest webasto i że jednak trzeba to poprawić bo ostatni epizod mógł być potencjalnie niebezpieczny. Odłączono webasto, skasowano błędy, podłączono webasto z powrotem i znów jeżdżę, z migającym checkengin... Postanowiłem więc coś z Tym zrobić. Proszę o pomoc, info, pomysły. Co robić, czy nic nie robić i jeździć dalej.

Auto mam na gwarancji do  27.02.2017

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...

Jak zmontowałeś w aso to ich męcz. Ewentualnie zmien aso na inne.

 

Jak montowałeś poza aso to przepadłeś. Wszystkie awarie samochodu bedą zwalać na urządzenie zamorowane poza serwisem.

 

Tak miałem z zegarami w sti. Nawet awarie akumulatora przypisano do zegrów. Bo to ingerencja w elektryke.

Musiałem w 3 miesięcznym aucie wymienic akumulator na własny koszt.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzięki.

ASO które montowało brało się za to 3 razy - nic.

Niemiecki serwis w sumie zwrócił tylko/aż uwagę, że to na pewno problem źle zamontowanego webasto.

Wczoraj pojechałem do serwisu webasto w Poznaniu na ul.Wołowskiej. Okazało się że "jeden kabelek za dużo" podłączony był i robił problemy na linii webasto-komputer. Właściciel widać, że zna się na rzeczy, dobry fachowiec. Kabelek odłączony, problem zniknął. Nic nie mruga wszystko działa.  Super. Jestem szczęśliwy. Warto było czekać 3lata.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzięki.

ASO które montowało brało się za to 3 razy - nic.

Niemiecki serwis w sumie zwrócił tylko/aż uwagę, że to na pewno problem źle zamontowanego webasto.

Wczoraj pojechałem do serwisu webasto w Poznaniu na ul.Wołowskiej. Okazało się że "jeden kabelek za dużo" podłączony był i robił problemy na linii webasto-komputer. Właściciel widać, że zna się na rzeczy, dobry fachowiec. Kabelek odłączony, problem zniknął. Nic nie mruga wszystko działa.  Super. Jestem szczęśliwy. Warto było czekać 3lata.

To może ten właściciel serwisu webasto pomógłby mi rozwiązać problem z ogrzewaniem foteli. Podobno ingerencja webasto w sterowniki ogrzewania foteli jest przyczyną problemu z którym ASO nie może sobie poradzić. Przy skórze i obecnie panujących temperaturach jest to duży kłopot. Dasz namiary na ten warsztat w Poznaniu?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

proszę bardzo, wysyłam na priv


a tak sobie myślę przy okazji, że też mam skórę i to dokładaną, a nie fabryczną i ogrzewanie foteli działa bez zarzutu.......

czyli może u Ciebie jest ten sam problem - ktoś dołączył w webasto dogrzewanie w czasie jazdy i to wysyła jakiś błąd

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...