Skocz do zawartości

Justy II 1998 obd jaki?


henq

Rekomendowane odpowiedzi

Witam wszystkich, od tygodnia jestem posiadaczem "nowego" Justy II 1998r i chciałbym się dowiedzieć dlaczego mój ELM Interfejs OBD2 Vgate iCar nie gada z ECU?
Zapewne temat wałkowany, ale wpisując w szukajkę "Justy II obd vgate problem" i podobne nic nie znajduje :huh:
Wujek google podpowiada by spiąć kabelki, niestety szukałem i nie mogę ich znaleźć, ale skoro mam interface obd to może do diagnostyki wystarczy jakiś ELM, niestety w/w nie łączy się więc tu moje pytanie co kupić by FreeSSM połączył się z ECU?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 4 tygodnie później...
  • 1 miesiąc temu...

no niestety dowiedziałem się, że justynka ma w prawdzie obd ale łączy się za pomocą KKL i jest szansa że z takim kablem zagada, ale to ylko teoria nie potwierdzona wiec najlepiej wybłyskać kody błędów, a jak to się robi w JUSTY II 98 opiszę poniżej, bo to jednak inaczej jak w każdym subaru pod kierownicą ;)
Pod klapą silnika w prawym górnym rogu jest złączka z sześcioma pinami, do niej dochodzi sześć kabli, należy zewrzeć (połączyć np spinaczem biurowym lub kawałkiem kabelka) kabel CZARNY z FIOLETOWO-ŻÓŁTYM. Przekręcamy kluczyk na II i jak są jakieś błędy check engine wybłyska te błędy.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...