Skocz do zawartości

SWAP hamulców


GrzesiekS

Rekomendowane odpowiedzi

Zrobię mały odkop.

Czy sam Swap przodu dla legacy N/A z wersji SpecB ma szansę dać odczucie w poprawie działania hamulców? Jestem "przyzwyczajony" do takich jak fabrycznie mam teraz, ale wolałbym "ostrzejsze" heble (kwestie klocków/tarcz chwilowo pomijam - miałem kiedyś wrzucone zielone EBC z jakąś sportową tarczą do Hondy i szału nie było).

Interesuje mnie tylko rozwiązanie P&P. Jak się nie da to zostaje jak jest :) Chyba, że bez wymiany przód + tył w ogóle nie warto podchodzić do tematu.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

21 godzin temu, kamul napisał:

bez wymiany przód + tył w ogóle nie warto podchodzić do tematu.

 

21 godzin temu, kamul napisał:

Czy sam Swap przodu dla legacy N/A z wersji SpecB ma szansę dać odczucie w poprawie działania hamulców?

Tak/J.W.- bez wymiany tyłu abs robi się bardziej nerwowy.

21 godzin temu, kamul napisał:

Interesuje mnie tylko rozwiązanie P&P

Spec B i zwykłe Legacy H6 to te same heble i są dla Ciebie P&P

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

6 godzin temu, Basmanek napisał:

Spec B i zwykłe Legacy H6 to te same heble i są dla Ciebie P&P

 

Czy może do H6, specB były stosowane tarcze i 294 i 316 (i wychodziły różne wersje zacisków)? Przeglądając tarcze w sklepach internetowych widzę po prostu, że 294mm mają niby pasować do 3.0.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 godziny temu, Basmanek napisał:

Przekłamania mogą występować, ponieważ OBK H6 ma 294, L. specB i zwykły H6 mają 316

 

Dzięki za rozjaśnienie sytuacji. To tylko rodzi pytanie czy swap ma sens czy zmiana tarcz i klocków na "lepsze" nie będzie wydajniejsza. Po swapie i tak taka sytuacja byłaby raczej wymuszona więc wynik pewnie byłby nieco przekłamany.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 4 tygodnie później...
W dniu 10/31/2017 o 23:32, kamul napisał:

Dzięki za rozjaśnienie sytuacji. To tylko rodzi pytanie czy swap ma sens czy zmiana tarcz i klocków na "lepsze" nie będzie wydajniejsza. Po swapie i tak taka sytuacja byłaby raczej wymuszona więc wynik pewnie byłby nieco przekłamany.

Jak dla mnie sens miało. Wcześniej co pół roku miałem pogięte tarcze. Teraz od ponad roku jest spokój (po swapie przodu i tyłu). Generalnie samo hamowanie też wydaje mi się że się poprawiło. Widać to przede wszystkim na autostradach. Jak coś się dzieje, to muszę się teraz skupiać by nie hamować zbyt ostro, by tym z tyłu "dać szansę". Wiadomo, nie jest to złoty brembo, ale jak na moje subiektywne odczucia jest lepiej - chyba że sobie wmawiam :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 7 miesięcy temu...

Szybkie pytanie jeszcze co do tyłu, bo w sumie info cały czas mam, że pasuje z H6 ważne żeby było legacy IV, ale (tak mnie teraz dopadło):

- czy bez różnicy czy polift/przedlift?

- czy bez różnicy kombi/sedan?

- i czy obk h6 też są te same?

Sorry jeśli się powtarzam, ale trochę już się zagmatwałem ;) 

I jeszcze jedno bo przód będzie montowany ze spec'a (na 316mm) , z tego co wiem to z tyłu w 2.0NA mam tarczobębny, to po wymianie (np. na zaciski specowe lub któreś z ww.- jeśli pasują) będzie typowo tarcza? I to też jest P&P?

Edytowane przez kamul
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Outback H6 ma inne zaciski niz 3.0R i specB. Tyl z 3.0R/specb H6 ma tarcze wentylowaną i o wiekszej średnicy. W 2.0R tarcza z tylu nie jest wentylowana. Przed i polift 3.0R/specB maja te same zaciski, tak samo jak sedan i kombi

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

12 godzin temu, AR2R_K19DLA napisał:

Outback H6 ma inne zaciski niz 3.0R i specB. Tyl z 3.0R/specb H6 ma tarcze wentylowaną i o wiekszej średnicy. W 2.0R tarcza z tylu nie jest wentylowana. Przed i polift 3.0R/specB maja te same zaciski, tak samo jak sedan i kombi

Dzięki wielkie za cierpliwość i pomoc :) zaciski już ogarnięte. Coś jeszcze powinienem wiedzieć przed swapem do legacy, jakieś podpowiedzi, sugestie? (Oddaję do regeneracji na zacisk.com, bo sam się nie podejmę, a chcę żeby było profi). Dodam, że wszystko u siebie mam sprawne a chcę po prostu poprawić hamowanie.

P.S. Możesz podzielić się jakiego zestawu klocki/tarcze używasz u siebie bo z postu wynika, że jesteś zadowolony ;) 

Edytowane przez kamul
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Do testów zakupiłem takie  http://allegro.pl/tarcze-subaru-legacy-iv-v-3-0r-outback-3-6r-316mm-i7354241546.html i jestem zaskoczony ich dobrym sprawowaniem ;)

Klocki miałem OEM z Subaru już wcześniej.

 

PS: U mnie przyszedł czas na kolejny level ;) ( Brembo z STI 2015 ). 

Jakby ktoś był zainteresowany przednimi zaciskami z 3.0R specB po regeneracji to pisać (obecnie sa czerwone, nowe tłoczki i gumki). 

 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

3 minuty temu, AR2R_K19DLA napisał:

Do testów zakupiłem takie  http://allegro.pl/tarcze-subaru-legacy-iv-v-3-0r-outback-3-6r-316mm-i7354241546.html i jestem zaskoczony ich dobrym sprawowaniem ;)

Klocki miałem OEM z Subaru już wcześniej.

 

PS: U mnie przyszedł czas na kolejny level ;) ( Brembo z STI 2015 ). 

Jakby ktoś był zainteresowany przednimi zaciskami z 3.0R specB po regeneracji to pisać (obecnie sa czerwone, nowe tłoczki i gumki). 

 

 

Heh a za ile? Może już jak jestem w szale zakupów to nie będę się bawił w regenerację tylko w gotowca.

Edytowane przez kamul
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

11 minut temu, kamul napisał:

Heh a za ile? Może już jak jestem w szale zakupów to nie będę się bawił w regenerację tylko w gotowca.

Wyslij mi PW z ofertą, moge sprzedać komplet, zaciski, tarcze, klocki. Może się zgodze :P

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 minutę temu, WOJO napisał:

Jakie miałeś felgi do tych zacisków?

Standardowe 16 wchodzą?

Hej, ja kupuję gotowce też od Specki od kolegi, po prostu będę miał mniej zachodu z oddawaniem do regeneracji ;)  - dlatego mogę je odsprzedać, a czy wchodzą na nie 16" to nie wiem, bo moje oba komplety to 17".

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 6 miesięcy temu...
  • 1 miesiąc temu...

Na przód widziałem niegdyś na żywo założone w Outbacku od Spec B na przodzie, w trakcie poszukiwań auta, także pasują - skuteczne były, ale nie mam porównania, gdyż wówczas miałem zerowe doświadczenie z Subaru :) Obecnie mam fabryczne i uważam, że samochód dęba nie staje, ale nie ma co narzekać w porównaniu do poprzednich aut, które posiadałem.

  • Lajk 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 miesiąc temu...

Probowal ktos albo orientuje sie czy na przod wejda Brembo of STI z tarczami do 2015 OBK p&p?  Na NASIOC czytalem ze Tribeca i OBK maja te same tarcze, no i widziale na forum Technicznym Tribeci tutaj ze wchodza p&p, wiec chcialbym sie upewnic ze podobna sytuacja ma sie w OBK 2015. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 10 miesięcy temu...

Orientuje się ktoś czy zaciski tył z Legacy V 2.5GT (tarcza 286mm wentylowana) będą pasować do Legacy IV 2.5 (obecnie 274mm niewentylowane)?

Jestem przed wymianą tarcz i klocków na tył i zastanawiam się nad swapem z 2.5GT (legacy V)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 4 tygodnie później...
  • 3 miesiące temu...

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...