Skocz do zawartości

Niestabilny tył auta na śniegu i lodzie


byłyfansubaru

Rekomendowane odpowiedzi

 

Przepraszam nie dałem rady się powstrzymać.

 

szkoda .Rozumiem że Ty nigdy w życiu prędkości nie przekroczyłeś ze wzięło Cie na moralizowanie innych ? :rolleyes:

Problemem niektórych użytkowników biorących udział w dyskusji jest to że każdą negatywną opinie na temat ich "zabawek" traktuja jak atak. - jak dzieciaki w piaskownicy.

XV jest jaki jest należy do tego się przyzwyczaić lub pozbyć się złomu i tyle. Autor w pierwszym poscie zadał pytanie

Czy ktoś doświadczył podobnego zachowania tego modelu?

 

dostał odpowiedz od pozostałych aktywnych użytkoników co z informacjami zrobi jego sprawa.

Zdarzyło. Za często. Na szczęście nic nikomu się nie stało. Nie moralizuje. Osobiście to sprawa każdego, czy zabije się o drzewo na śniegu, bo świadomie i czesto jeździ za szybko, albo trafi do więzienia jak przy okazji kogoś zabije. Mam tyko nadzieje, ze nie będzie to wsród moich bliskich i ze pędzących Seiciento antyfanowsubaru czy tez innyc Marek na drodze nie spotkam.

XV nie mam. Auto to nie zabawka. To narzędzie. Droga publiczna to nie tor rajdowy.

A co do problemu - to chyba Ty go masz, bo ja wybieram tak auto, ze potem nie spędzam życia pisząc na forum jakie jest denne. A gdybym tak zle wybrał to dawno bym się pozbył czegoś co mi nie pasuje. Lepszych wyborów życzę i pozdrawiam.

Edytowane przez Tsunetomo
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zdarzyło. Za często. Na szczęście nic nikomu się nie stało

w takim razie  zacznij od siebie bo nikt życia stracić nie chce czy to przez pędzące seicento czy przez pędzące OBK , Mx-5 czy volvo v60cc (z czytane z twojego profilu )  czy XV'a

Każdemu się zdarza i niech każdy pilnuje siebie a nie innych. 

 

 

A co do problemu - to chyba Ty go masz, bo ja wybieram tak auto, ze potem nie spędzam życia pisząc na forum jakie jest denne

 

to wyłącznie moja sprawa co robie w swoim życiu wybór był faktycznie słaby. Ciężki z ciebie gość, że tak wszystkich chcesz pouczac

 

edytowane.

Edytowane przez Karas
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

Zdarzyło. Za często. Na szczęście nic nikomu się nie stało

w takim razie  zacznij od siebie bo nikt życia stracić nie chce czy to przez pędzące seicento czy przez pędzące OBK , Mx-5 czy volvo v60cc (z czytane z twojego profilu )  czy XV'a

Każdemu się zdarza i niech każdy pilnuje siebie a nie innych.

Rozumiesz co to znaczy czas przeszły...? Czy słabo? Czytasz ze zrozumieniem?

Nie napinaj się tak, szkoda życia :) Miłej niedzieli. Idę pojeździć 150 km/h po mieście MXem. Na szczęście ma stabilny tył, nie to co XV

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

 

Należy zadać pytanie dlaczego w XV, rzadziej w OBK czy forkach po 2012, zmiana opon ma taki wpływ na prowadzenie pojazdu. Dla mnie to raczej wada producenta - błędny projekt zawieszenia.

 

Wniosek jeden: im lepsze opony, tym bardziej zmieniają się nastawy zawieszenia. Co można podsumować: inteligentne zawieszenie...

A tak bardziej serio: jeśli przy tych samych warunkach różnica na plus pojawia się po zmianie opon na gorsze... to winy zawieszenia to nie widzę.

Albo podane dane są błędne.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

 

Evo na RE070 po śniegu prowadzi się jednym palcem w porównaniu z XV na dobrych zimówkach.

 

i jednym i drugim pojechałbym do serwisu... :D  


 

 

nie ma co wieszać psów na modelu MY16 czy na podejściu Pana Andrzeja do swoich klientów w salonie ( bo tu na forum bywa różnie )

 

 

 

współczuje twoim bliskim  

 

rozumiem , że Pan MUSI PISAĆ ale proszę zachować pewien umiar.....

  • Do kitu 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

XV 2.0i opony nokian WR D4 nigdy nie doświadczyłem problemu o którym piszecie

Często jeżdżę załadowany +4 czasami 5 osób

 

Nokian'y robią w Rosji może to jakaś felerna partia była :D albo ukradli więcej kauczuku lub Sasza wczoraj za dużo wypił i zapomniał dodać do mieszanki więcej kauczuku  :lol: 

 

Spróbuj zmienić na np. letnie i się przejechać - problem może być banalny jak i nie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

Objawy - powyżej 80km/h na nieubitym płytkim świeżym śniegu lub mocno oblodzonej jezdni (droga równa asfaltowa) tył auta "ucieka" lewo-prawo, do utrzymania samochodu na torze jazdy konieczne są nieustanne drobne kontry. Wychylenia oceniam na 1-2 stopnie.

 

Nie wiem czy ja żyję w alternatywnej rzeczywistości (jeżdżę FWD), kolega jeździ na kolcach czy też XV jest tak znakomitym samochodem. Na mocno oblodzonej nawierzchni to jadę max.40 a w zakręcie 20km/h (Podobnie jak 95% samochodów) i modlę się żeby nie zjechać do rowu. Przyczepność topowych zimówek Conti w takich warunkach jest generalnie zerowa, Tył czy przód może odjechać w każdej chwili dowolną liczbę stopni..

Podobnie choć już nieco lepiej jest w kopnym mokrym śniegu.  Przy 40-50km/h  samochód non stop lata prawo-lewo. ESP lub ASR świeci się niemal w trybie ciągłym a kontry robi się częściej niż trzyma kierownicę prosto.   

Jeśli udałoby mi się przejechać dłuższy odcinek w warunkach "lodowych" z v>80km/h cieszyłbym się, że żyje a swoje auto uważał za najlepsze na świecie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Też mam czasami wrażenie że czytam tu o jakimś innym świecie, nie wiem czy lepszym bo na pewno toczącym się w odmiennej przestrzeni, w czasie równoległym do mojego gdzie Skoda ma lepszy napęd od Subaru (wszystko co jeździ w ogóle jest lepsze a już na pewno lepsze od XV) a Seicento popyla lewym pasem nic nie robiąc sobie ze ślizgawicy na drodze...ręce opadają.

P.S. nie piszę tak dlatego że jestem maniakiem Subaru, lubię, to fakt ale nie jestem zaślepiony marką( co zaraz ktoś pewnie mi będzie chciał zarzucić) i w końcu żona od kiedy w domu jest XV nie boi się już wyjeżdżać na zaśnieżone drogi.

Temat dotyczy modelu XV. Jak dobrze wiesz, XV jest podniesioną Imprezą i zawieszenie w tym wynalazku jest inne - tzn inna charakterystyka - żeby nie bujało musi byc sztywne. Wydaje mi się, że producent nie właściwie je zaprojektował a dokładnie zawieszenie tylne.

Jeśli o ten model Imprezy chodzi to akurat jest dokładnie na odwrót, to Impreza jest obniżonym XV a nie XV podniesioną Imprezą a zawieszenie tylne jest sztywne, trochę skacze na "śpiących policjantach" gdy powietrze wozimy ale to nie jest przyczyną Waszych problemów bo inaczej wszyscy by je mieli a nie tylko 4 użytkownikow XV, jeśli nie jest to zbieżność, nieodpowiedni rozmiar felg czyli 16ki zamiast 17tek jak w oryginale albo podłe opony to albo macie auta po "dzwonach" albo nie umiecie jeździć. Tak na marginesie, w Japoni częściej jest ślisko na drogach niż u nas, mają gdzie sprawdzić auto na lodzie lub śniegu i Wy naprawdę naiwnie wierzycie że przegapili by złe prowadzenie auta w takich warunkach a jeśli nie przegapili to nic by z tym nie zrobili??? Tam to auto jest bardzo popularne jak i w wielu innych krajach. Pisanie że jest nie popularne w Polsce bo jest kiepskie jest dużym nadużyciem. Moim zdaniem przyczyna leży w zwyczajnej mentalności klientów, nie jest popularne u nas Subaru bo po pierwsze nie jest rozpoznawalne a już szczególnie XV a jeśli nie rozpoznają tego auta sąsiedzi to po co je kupować skoro na hasło skoda albo volkswagen wszyscy(prawie wszyscy) pokiwają głową z uznaniem- dobry wóz kupiłeś...bla, bla, a na hasło Subaru wytrzeszczą oczy i zapytają sie: ale to Francuskie? (ja tak miałem Edytowane przez adamW202
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

Evo na RE070 po śniegu prowadzi się jednym palcem w porównaniu z XV na dobrych zimówkach.

 

 

i jednym i drugim pojechałbym do serwisu... :D  

nie ma co wieszać psów na modelu MY16 czy na podejściu Pana Andrzeja do swoich klientów w salonie ( bo tu na forum bywa różnie )

 

 

współczuje twoim bliskim

 

 

rozumiem , że Pan MUSI PISAĆ ale proszę zachować pewien umiar.....

Dziękuje Panie Andrzeju. Dyskusje z Użytkownikiem Karas na temat standardów wyrażanie swej opinii i granic przeniosłem na priv. Mimo to dziękuje za Pana głos i pozdrawiam.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Panowie i panie. Jak wiecie jeździmy modelem auta który przeszedł kilka modernizacji tzn. auta z lat 2012-2016 .Autor wątku chciał zaczerpnąć informacji czy w autach użytkowników z różnych lat produkcji występuje dane zjawisko. Cześć napisała ze owszem wydając swoją opinie czym to według nich może być spowodowane , część ze nie  - to wszystko. Podobnie jak u części użytkowników występuje skaczący tył z reagującym esp,podatność na boczny wiatr trzeszczące wnętrzea itp itd. a u innych nie występuje. Niestety większość z was traktuje jakąkolwiek krytyczną informację o XV jak atak na swoja osobę odpowiadając atakiem w postaci niepotrzebnych komentarzy typu :a ty za szybko jeździsz chcesz zabic mi rodzinę, niepotrzebne moralizowanie innych, ty pewnie nie potrafisz jeździć,jedz na szkolenie sjs, masz problem ze sobą i ze swoim wolnym czasem, czytac ze zrozumieniem nie potrafisz, itp itd- wymiana zdań z użytkownikiem Tsunetomo - przepraszać Cie nie mam zamiaru ty zacząłeś co najwyżej wy edytuje post- poszedł prv.

Uważam,że Pan Andrzej jako osoba biznesowo związana z marką Subaru nie powinien szydzić czy wyśmiewać się z problemów użytkowników, którzy swoje auta zakupili m.in w sieci dealerskiej SIP . Uważam takie zachowanie za kompletnie nie profesjonalne. 

 

Piona

Edytowane przez Karas
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wszystkie wasze problemy związane są z oponami a dokładniej w ciśnieniu w tych oponach . 

Kupcie sobie swój ciśnieniomierze/kompresory (bo te na stacji są rozwalone ) napompujcie 3 razy każde koło i problem minie . 

Opony muszą być napompowane idealne równo na osi oraz odpowiednio więcej przy dużym obciążeniu . 

Edytowane przez Karenz
  • Do kitu 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wszystkie wasze problemy związane są z oponami a dokładniej w ciśnieniu w tych oponach . 

Kupcie sobie swój ciśnieniomierze/kompresory (bo te na stacji są rozwalone ) napompujcie 3 razy każde koło i problem minie . 

Opony muszą być napompowane idealne równo na osi oraz odpowiednio więcej przy dużym obciążeniu . 

Do tego zimą należy dostosowywać ciśnienie do temperatury - patrz instrukcja (jak się mierzy w garażu, a jeździ po mrozie lub odwrotnie : ) )

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

Wszystkie wasze problemy związane są z oponami a dokładniej w ciśnieniu w tych oponach . 

Kupcie sobie swój ciśnieniomierze/kompresory (bo te na stacji są rozwalone ) napompujcie 3 razy każde koło i problem minie . 

Opony muszą być napompowane idealne równo na osi oraz odpowiednio więcej przy dużym obciążeniu . 

Do tego zimą należy dostosowywać ciśnienie do temperatury - patrz instrukcja (jak się mierzy w garażu, a jeździ po mrozie lub odwrotnie : ) )

 

No i można ogrzewacze opon z F1 podłączyć do webasto jak pod chmurką parkuje  ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

pleciesz Pan , Panie Karaś ale jeżeli to Panu na coś pomaga to ok.... :)

i sam Pan widzi... :)

 

Wszystkie wasze problemy związane są z oponami a dokładniej w ciśnieniu w tych oponach

dzieki za rade

 

 

Karaś pojedź do Pana Andrzeja - na pewno Ci pomoże a przy okazji podziękujesz i uderzysz się w pierś.

 

Będziesz Pan zadowolony.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zauważyłem że jak popada śnieg ,  kierowcy z pozakładanymi oponami zimowymi jeżdżą szybciej niż normalnie. Widocznie uwierzyli reklamie i pozycji w rankingu ich opon. 

 

Tankowanie auta do pełna na ośnieżonej drodze ...  polepszy trzymanie się tejże. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...