Skocz do zawartości

Nowy XV II-generacji


Eskulap2000

Rekomendowane odpowiedzi

11 hours ago, moominko said:

A poważnie widzieliście cennik nowej Mazdy 3?

No troche pojechaliz cenami. Poważnie rozważałem jej zakup (byłaby to czwarta moja mazda), ale jak zobaczyłem ceny to mi przeszło. A rabatów (nomen omen) w mazdzie nie sprzedaja.

 

Zaczałem żałować, że nie kupiłem xv z 2.0 jak był dostępny, bo teraz wydaje się, że to była super okazja:P 

  • Super! 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

17 godzin temu, aflinta napisał:

Też jestem za tym by XV kosztował 60k PLN, Forester MY19 XT robiony specjalnie dla nas 70kpln a OBK 2,4DIT 80kpln. I jeszcze niech wejdzie do sprzedaży Ascent za 90kpln - i skoda będzie mogła się schować :D

Może kosztować nadal 130 k pln pod warunkiem utrzymania osiągów i jakoacibadekwatnych do ceny :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

3 godziny temu, Karas napisał:

niedługo wchodzi nowa rav4 - podobno mega

 

Stylistycznie to mega koszmarek ;) Absurdalny miks Jeepa, Forda i Hondy

W dniu 23.12.2018 o 23:57, Blixten napisał:

Wtgf ??? Forester XT wycofany z oferty ?? 

To wiadomo od dawna. Dlatego trochę żałuję zakupu XV. Można było się bardziej „zagiąć” i dopłacić do Forka XT

Edytowane przez Zyzol
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

44 minuty temu, Zyzol napisał:

Dlatego trochę żałuję zakupu XV. Można było się bardziej „zagiąć” i dopłacić do Forka XT

 

Też nad tym myślałem, ale XT poza jedynym plusem czyli zapasem mocy miał dla mnie kilka istotnych wad - np. brak Eyesight, stara platforma z gorszym prowadzeniem, multimedia i wyświetlacze już trochę leciwe itd. A ta moc w takim aucie czyli w suvie to potem się głównie przydaje w dyskusjach na forum niż w praktyce ;)

Trzymam kciuki za wejście nowego forka z wolnossącym 2,5 taki napęd byłby na nasze warunki w sam raz

  • Lajk 2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

56 minut temu, Snuff napisał:

passerati sprawdziło :facepalm: subaru zahamowało on nie

Wyrazy współczucia

3 godziny temu, Zyzol napisał:

Stylistycznie to mega koszmarek ;) Absurdalny miks Jeepa, Forda i Hondy

... i ciężarówki z 2WŚ 

3 godziny temu, Zyzol napisał:

To wiadomo od dawna. Dlatego trochę żałuję zakupu XV. Można było się bardziej „zagiąć” i dopłacić do Forka XT

Wcześniej interesował mnie tylko XV.

Mając tak pozytywne wrażenia, dopiero teraz zaczynam "dopuszczać" myśl o drugim Subaru w rodzinie.

1 założenie jest takie, że następca na pewno nie może być wolniejszy od obecnej Mazdy CX5 :)    

 

  

Edytowane przez Blixten
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Racja-MT jest w cenie 122.

Z innej beczki. Jadąc dzisiaj autostrada zauważyłem ze przy prędkości ok 120 km/h obroty utrzymywane są na około 2.2-2.5 tys a skrzynia bardzo rzadko używa 7 „biegu” gdy przejdę w tyb manualny o ręcznie wbije 7 obrotybsoadaja poniżej 2 tys. Nie do końca rozumiem dlaczego przy spokojem jeździe na płaskim odcinku autostrady skrzynia nie kozysta ze wszystkich przełożeń? U was te tak jest? 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W dniu 24.12.2018 o 20:03, aflinta napisał:

Czemu? Auto niższe, bardziej opływowe, bez wielkich lusterek i relingów - powinno być cichsze nawet przy tak samo marnym wygłuszeniu fabrycznym.

 

Owszem, Rapid jest cichszy z natury. Ale! Gdybyś dołożył wielkie lusterka, prześwit (bo chyba o to chodziło z tą opływowością? XV ma bardzo opływową sylwetkę, Cx psuje tylko prześwit) i relingi - dalej by było ciszej. Z jednego istotnego powodu: grubości blach. Fizyki się nie oszuka i samochód z cieńszej blachy będzie głośniejszy niż ten z grubszej.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tak - w moim palcu i uchu - "ostukiwałem" oba auta (jak i mnóstwo innych; ostukałem tak z grubsza cały parking :blink: i zasada była prosta - auta nie-japońskie mają blachy grube, a japońskie - cienkie) :lol: - musisz mi uwierzyć na słowo ;) 

A jak nie wierzysz - no to na siłę nie będę przekonywał.

  • Haha 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

15 minut temu, MaMis napisał:

Nie do końca rozumiem dlaczego przy spokojem jeździe na płaskim odcinku autostrady skrzynia nie kozysta ze wszystkich przełożeń? U was te tak jest? 

 

Tak. Prawdopodobnie silnik ma za niski moment obrotowy, by przy takiej prędkości jechać na najwyższym przełożeniu.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

48 minut temu, Skodziarz napisał:

Tak - w moim palcu i uchu - "ostukiwałem" oba auta (jak i mnóstwo innych; ostukałem tak z grubsza cały parking :blink: i zasada była prosta - auta nie-japońskie mają blachy grube, a japońskie - cienkie) :lol: - musisz mi uwierzyć na słowo ;) 

A jak nie wierzysz - no to na siłę nie będę przekonywał.

... a jak Twoje szanowne pośladki  ? :coffee:

  • Haha 2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

4 godziny temu, GREGG napisał:

@Snuff współczuję... solidnie ci przywalił :unsure:

my bez szkód, żona taksówką do domu pojechała na drinka hehe, ja...po parunastu minutach wkur...nia, z dużego kopa zerwałem tył (to co się dało ;) ), pogadałem z policjantem o subaru, wiecie...bla bla jak jeździ, napęd czy pan zadowolony :biglol: ja na to: oczywiście zadowolony, napęd 4x4, trakcja..bla,bla...ja stop, subaru stop...a passerati NIE STOP ;)

tak przywalił, że wylądowaliśmy na lewym pasie (widziałem w lusterku jak vw śmiga na mój tył, lekko odbiłem w lewo) dobrze, że ten z naprzeciwka widział i zahamował...przód cały

passerati przód rozwalony, chłodnica, drzwi od kierowcy ledwo otworzył :facepalm: to tak na pocieszenie....ale generalnie wkurw..nie jest, jutro pałowanie się z ubezpieczycielem i takie tam...

pozdro...

 

 

  • Smutny 2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...