Skocz do zawartości

Nowy XV II-generacji


Eskulap2000

Rekomendowane odpowiedzi

1 minutę temu, aflinta napisał:

Taki chciałem pierwotnie bo łatwo na parkingu znaleźć.... no ale jakoś nie uzyskałem większości głosów w domu :mrgreen:

 

Też chciałem, ale w Zdunku powiedzieli, że w czerwcu skończyła się pula tego koloru, podobno jakiś limitowany?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 minutę temu, aflinta napisał:

Nie był limitowany jako kolor, tylko kolejna partia produkcyjna nie zdążyłaby dotrzeć do Europy przed wejściem w życie nowych ograniczeń emisji. 

 

A widzisz. W salonie mi wyraźnie powiedzieli, że kolor był limitowany i samochodów już brak, bo pula się skończyła.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 minutę temu, bmbm napisał:

A widzisz. W salonie mi wyraźnie powiedzieli, że kolor był limitowany i samochodów już brak, bo pula się skończyła

 

W salonach subaru ogólnie poziom wiedzy nt. sprzedawanych produktów jest... taki sobie, mówiąc delikatnie 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 
W salonach subaru ogólnie poziom wiedzy nt. sprzedawanych produktów jest... taki sobie, mówiąc delikatnie 
Dzień dobry.
Forum obserwuję już od dłuższego czasu gdyż przed XV posiadałem Forestera SG XT. XV kupiony w Gdańsku, i na co dzień po Trójmiejskich drogach śmiga. Chyba prawdą jest ze kto pojeździł Subaru temu ciężko jest się "przesiąść". Jest to moje pierwsze auto z salonu w życiu i miesiąc miodowy trwał i może nadal trwa, chociaż widzę już wady, które w większości pokrywają się z Waszymi spostrzeżeniami.

Jeżeli chodzi o kolor to na drugi kwartał na Polskę jechały podobno 2. Tak mi powiedzieli w salonie. Wierzyć w te bajki nie ma co (chociaż na początku wierzyłem) , bo w salonie mówią to co klient chce lub powinien usłyszeć, to w końcu handlarz tyle że nowych aut a nie używanych (chociaż tutaj też wychodzi moja niewiedza, bo używanymi też handlują) .

Subaru XV 2.0 sunshine orange

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli dobrze pamiętam to od zamówienia auta w fabryce do jego faktycznego pojawienia się w salonie upływa około pół roku. Tak więc importer i dealerzy muszą jakoś przewidzieć co się sprzeda. W Subaru jest to o tyle proste, że jest ograniczony zestaw wyposażenia. Klient oczywiście pół roku czekać nie chce (za wyjątkiem Škody, ale to zupełnie inna bajka), więc w miarę możliwości dostaje przydział na to co już jest na statku i płynie. Ogólnie metoda ta sprawdza się... za wyjątkiem końca produkcji/importu danego modelu, wtedy pula faktycznie jest ograniczona i nic więcej w najbliższym czasie już nie będzie. No chyba, że zadowolimy się wersją 1,6 lub poczekamy na nowsze 2,0 z układami redukującymi emisję.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

33 minuty temu, prugi napisał:

Jest to moje pierwsze auto z salonu w życiu i miesiąc miodowy trwał i może nadal trwa, chociaż widzę już wady, które w większości pokrywają się z Waszymi spostrzeżeniami.

 

Wady to mało powiedziane. Jeszcze trochę tutaj poczytasz to i owo i "przejrzysz na oczy" tzn. uświadomisz sobie, że jeździsz tanim badziewiem dla rolników :lol: 

  • Dzięki! 1
  • Haha 2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

29 minut temu, GREGG napisał:

 

Wady to mało powiedziane. Jeszcze trochę tutaj poczytasz to i owo i "przejrzysz na oczy" tzn. uświadomisz sobie, że jeździsz tanim badziewiem dla rolników :lol: 

 

Ufff... trochę się namęczyłem, ale widzę, że pełen sukces i wreszcie wszyscy tutaj mają prawidłowe spojrzenie na nasze skodopodobne jeździdło :yahoo::dance:

 

:evil2:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

11 minut temu, jfidelk napisał:

Ufff... trochę się namęczyłem, ale widzę, że pełen sukces i wreszcie wszyscy tutaj mają prawidłowe spojrzenie na nasze skodopodobne jeździdło :yahoo::dance:

 

Chyba za dużo zasługi sobie przypisujesz :P Wiemy przecież od dawna, kto jest nr 1 w Polsce, a reszta to wyroby skodopodobne :D 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No tak, ale myśleliście, że to Subaru, dzięku temu, że też na S, to tak zaraz, zaraz obok czempiona... a ja wam jednak uświadomiłem, że to na końcu, tuż obok Dacii, na pewno gorzej niż Hyundai i10 :D;) 

Edytowane przez jfidelk
  • Haha 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

47 minut temu, ovi napisał:

A ktoś wie jak często Importer sprowadza auta z Japonii? Raz na pół roku, raz na kwartał? Częściej czy może rzadziej?

Ja bym obstawiał dostawy co miesiąc - tak było jak swój zamawiałem i miałem cztery tygodnie różnicy podane między jednym a drugim terminem.

  • Lajk 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 hour ago, GREGG said:

 

Wady to mało powiedziane. Jeszcze trochę tutaj poczytasz to i owo i "przejrzysz na oczy" tzn. uświadomisz sobie, że jeździsz tanim badziewiem dla rolników :lol: 

Kolega Karaś tu wielokorotnie pisał z regularna częstotliwościa, że poprzednie XV to “mega niedopracowane auto”, czy jakoś tak. Niestety nowej wersji nie kupił, więc trochę brakuje jego wpisów. Ale myślę, że mamy już kandydata na jego miejsce:P

  • Haha 2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Myślę, że takie spektrum opinii to bardzo cenna sprawa (pod warunkiem, że ich wymiana odbywa się odpowiednim poziomie). Serio.

Koledzy zwrócili uwagę na kilka kwestii, które generalnie nie są dla mnie szczególnie istotne ale przyjrzałem się im na tę okoliczność i stwierdziłem, że nawet mają rację :o... tylko, że nie są one dla mnie szczególnie istotne :D.

Ktoś inny, noszący się z zamiarem zakupu będzie mógł zweryfikować swoje oczekiwania pod konkretnym kątem.

Podsumowując: wszyscy jesteśmy tu potrzebni :D

2000?cb=20150216132156&path-prefix=pl

  • Super! 1
  • Lajk 3
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@Michał Krupa Jest dokładnie jak piszesz, każdy czegoś innego oczekuje od auta. Jednemu przeszkadza coś co dla innego jest zupełnie nieistotne. Im większe jak to napisałeś spektrum opinii tym lepiej dla osób poszukujących nowego auta - przynajmniej wiedzą co zweryfikować, sprawdzić w aucie którym się interesują.  Mądrze to napisałeś a nie jak  dzieciaki o jakiś pałeczkach czy  innych artefaktach niezwiązanych z tematem  ;):biglol:

gdybyśmy wszyscy oczekiwali tego samego od aut to zapewne byśmy wszyscy śmigali doskonałymi czeskimi bolidami...:yahoo:

Edytowane przez Karas
  • Super! 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 hour ago, Karas said:

@Michał Krupa Jest dokładnie jak piszesz, każdy czegoś innego oczekuje od auta. Jednemu przeszkadza coś co dla innego jest zupełnie nieistotne. Im większe jak to napisałeś spektrum opinii tym lepiej dla osób poszukujących nowego auta - przynajmniej wiedzą co zweryfikować, sprawdzić w aucie którym się interesują.  Mądrze to napisałeś a nie jak  dzieciaki o jakiś pałeczkach czy  innych artefaktach niezwiązanych z tematem  ;):biglol:

gdybyśmy wszyscy oczekiwali tego samego od aut to zapewne byśmy wszyscy śmigali doskonałymi czeskimi bolidami...:yahoo:

Kolego Karaś, przeciez my się tak droczymy dla żartu. Daliśmy się zwieść plejadom, a nie kurze na masce i stad ta gorycz. Każda opinia jest cenna, zwłaszcza powtarzana ileś tam razy, bo przynajmniej wiadomo, że prawdziwa jest:hi:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

31 minut temu, peteres napisał:

Każda opinia jest cenna, zwłaszcza powtarzana ileś tam razy, bo przynajmniej wiadomo, że prawdziwa jest

 "Kłamstwo powtórzone tysiąc razy staje się prawdą" - Joseph Goebbels. 

Prawie 80 lat później znajdą się tacy, którzy będą starali się nam wmówić, że VW czy Skoda są lepsze od Subaru.

XV jest najmojsze i nikt nam go nie obrzydzi :P 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...