Skocz do zawartości

Nowy XV II-generacji


Eskulap2000

Rekomendowane odpowiedzi

1 godzinę temu, Karas napisał:

nie można dodać punktu pośredniego np przez Wrocław do wytyczania trasy??

 

Można, ale kierując się intuicją nie potrafiłem tego zrobić. Właśnie mi się udało z pomocą instrukcji. Najpierw trzeba ustawić trasę pierwotną i uruchomić nawigowanie. Potem trzeba znaleźć na mapie punkt przez który chcemy jechać. Przytrzymujemy go palcem i wyskakuje małe okienko. Klikamy GO i pojawia się taki widok jak poniżej (pozdrawiamy tłumacza  i szukamy szklanej kuli):

 

Wyboerając przycisk pierwszy z lewej dodajemy punkt pośredni i trasa jest przeliczana. Niestety dystans i czas podawany jest tylko do tego punktu. Nie potrafię znaleźć opcji dla całej trasy.

Zamiast wybierać punkt na mapie, można też dodać punkt z historii.

Niestety mało to wszystko intuicyjne.

3DC856A7-C6B6-40E0-B045-301A17F49C5C.jpeg

  • Dzięki! 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 godzinę temu, spawalniczy napisał:

 

Można, ale kierując się intuicją nie potrafiłem tego zrobić. Właśnie mi się udało z pomocą instrukcji. Najpierw trzeba ustawić trasę pierwotną i uruchomić nawigowanie. Potem trzeba znaleźć na mapie punkt przez który chcemy jechać. Przytrzymujemy go palcem i wyskakuje małe okienko. Klikamy GO i pojawia się taki widok jak poniżej (pozdrawiamy tłumacza  i szukamy szklanej kuli):

 

Wyboerając przycisk pierwszy z lewej dodajemy punkt pośredni i trasa jest przeliczana. Niestety dystans i czas podawany jest tylko do tego punktu. Nie potrafię znaleźć opcji dla całej trasy.

Zamiast wybierać punkt na mapie, można też dodać punkt z historii.

Niestety mało to wszystko intuicyjne.

3DC856A7-C6B6-40E0-B045-301A17F49C5C.jpeg

ee tam, przesadzasz ;) D.p.tr => dodaj punkt trasy, Zam.tra. => zamień trasę...hmmm, chyba, że to D.o p.unktu tr.afię lub Zam.ierzam tra.fić lub...:krecka_dostal: 

Czeka mnie dłuższy wyjazd do Chorwacji ale chcę parę D.p.tr. odwiedzić po drodze, czeka mnie droga przez mękę widzę hehe :biglol: dobrze, że mamy fony i mapkę.

Edytowane przez Snuff
  • Haha 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 godziny temu, MaMis napisał:

O co chodzi? Ciśnienie w oponach bez zmian. Przebieg 5 tys. Czyżby przypominał o zamianie kół przód tył? 

E226338E-5B14-4A9B-B8CF-9E9A0741685A.jpeg

 

Mam poprzedniego XV. Też mi się na początku eksploatacji coś takiego wyświetliło. Serwis wyjaśnił, że jest to tylko taka "przypominajka", żeby sobie sprawdzić opony (ciśnienie itp.). Nie jest to żadna sygnalizacja niskiego ciśnienia. Można to sobie wyłączyć gdzieś w ustawieniach. zrobiłem to 3 lata temu i mam spokój. :)

Edytowane przez PRIMAR
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Co do nawigacji w nowym XV - ktoś coś wie na temat ewentualnej aktualizacji? Rodzi się chyba już bardzo długo i ciągle brak informacji w tej kwestii. Podczas wyjazdu nad Bałtyk trafiłem co najmniej dwa miejsca, w których fabryczna nawigacja nie znała nowych dróg, poza tym wszystkim wiadomo że jakość "językowa" nawigacji pozostawia sporo do życzenia, może i funkcjonalnie aktualizacja też by coś poprawiła. Dajcie znać jeśli ktoś ma jakieś nowe info w tej sprawie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 godziny temu, PRIMAR napisał:

 

Mam poprzedniego XV. Też mi się na początku eksploatacji coś takiego wyświetliło. Serwis wyjaśnił, że jest to tylko taka "przypominajka", żeby sobie sprawdzić opony (ciśnienie itp.). Nie jest to żadna sygnalizacja niskiego ciśnienia. Można to sobie wyłączyć gdzieś w ustawieniach. zrobiłem to 3 lata temu i mam spokój. :)

Dzięki. Będę obserwował z ciekawości kiedy zniknie. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

7 godzin temu, Pitter napisał:

 

A co daje / zmienia / poprawia ta aktualizacja?

W USA piszą, że zapamiętuje stan wyłączenia radia.... a w zasadzie nie radia a całej stacji multimedialnej. Podobno (bo to tylko jedna osoba napisała i chyba mająca OBK), że po wyłączeniu stacyjki stacja nie traci kontaktu z urządzeniami podpiętymi po USB. Podobno poprawiała też kilka innych rzeczy związanych z carplay i tylna kamerą (zamrażanie obrazu), ale nie wiem czy u nas też te problemy występowały.

7 godzin temu, Pitter napisał:

Co do nawigacji w nowym XV - ktoś coś wie na temat ewentualnej aktualizacji? Rodzi się chyba już bardzo długo i ciągle brak informacji w tej kwestii. Podczas wyjazdu nad Bałtyk trafiłem co najmniej dwa miejsca, w których fabryczna nawigacja nie znała nowych dróg, poza tym wszystkim wiadomo że jakość "językowa" nawigacji pozostawia sporo do życzenia, może i funkcjonalnie aktualizacja też by coś poprawiła. Dajcie znać jeśli ktoś ma jakieś nowe info w tej sprawie.

Trzeba pamiętać, że nawet jak nowe mapy się pojawią to i tak mogą mieć kilkanaście miesięcy opóźnienia względem stanu faktycznego. Ogólnie to możesz sam się zarejestrować i sprawdzać czy już jest aktualizacja:

https://subaru-maps.com/

  • Lajk 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

8 godzin temu, Pitter napisał:

 

A co daje / zmienia / poprawia ta aktualizacja?

nowy firmware w Stanach: dla Imprezy U0.18.22.20, zmiany w porównaniu z 2.17.43.20 to:


1. The head unit power is turned OFF by pressing the Power/Volume knob for 4 or more seconds. On the next ignition ON, the display remains OFF / black and the audio will also be OFF until the Power/Volume knob is pressed to turn the head unit back ON.

2. An enhancement of Voice Recognition feature has been made for improved HVAC system interface and recognition of temperatures requested in Fahrenheit instead of Celsius. EXAMPLE: “Set temperature to 75.” With the previous version, the system interpreted “75” as degrees Celsius which would have been 167 degrees Fahrenheit and outside system parameters. As a result, there was no response from the HVAC system.
czyli nic ciekawego (tym bardziej, że trzeba robić update u dealera)...no chyba, że zależy komuś na sławnym "wyłączaniu" radia :th_dash:

 

co do map, to tu można się zalogować i sprawdzać, czy jest update (jak dotąd nie ma) https://subaru-maps.com

 

...ooo @aflinta jak zwykle pierwszy :D

Edytowane przez Snuff
  • Lajk 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Moja stacja multimedialna dziś totalnie się zawiesiła. Wyświetla zapamiętany obraz z kamery i nie reaguje na nic. Wyłączenie zapłonu nie pomaga. Po konsultacjach z DT będę kombinował z wyjęciem bezpiecznika lub odłączeniem akumulatora.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

5 minut temu, spawalniczy napisał:

Moja stacja multimedialna dziś totalnie się zawiesiła. Wyświetla zapamiętany obraz z kamery i nie reaguje na nic. Wyłączenie zapłonu nie pomaga. Po konsultacjach z DT będę kombinował z wyjęciem bezpiecznika lub odłączeniem akumulatora.

A próbowałeś wyłączyć zapłon na dłużej? Ja miałem takie zwiechy stacji multimedialnej w Cruziaku i zazwyczaj 10-15 min od wyłączenia zapłonu i zamknięcia auta następował reset.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam wszystkich forumowiczów.

Moja stacja multimedialna dziś totalnie się zawiesiła. Wyświetla zapamiętany obraz z kamery i nie reaguje na nic. Wyłączenie zapłonu nie pomaga. Po konsultacjach z DT będę kombinował z wyjęciem bezpiecznika lub odłączeniem akumulatora.
Proponuję przytrzymać jednocześnie przyciski Power i Home przez minimum 5 sekund. Powinien nastąpić "twardy reset".
Pozdrawiam serdecznie.

Wysłane z mojego G8441 przy użyciu Tapatalka

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 godzinę temu, spawalniczy napisał:

Tak czy inaczej - niemiła niespodzianka.

Czy ja wiem, od 5 lat mam do czynienia ze stacjami multi (wcześniej Cruze jak już pisałem) i takie zwieszki nie są mi dziwne. Ot zwykły komputer, ma się prawo przywiesić. Aczkolwiek nadal pamiętam swoją pierwszą zwieszkę i miałem wtedy o wiele gorsze odczucia niż Ty ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

5 godzin temu, MaMis napisał:

Boje się pytać o cenę. Pewnie z 500 zł za szt:(

Gdybyś robił zakupy w Szwecji, to tam nr.kat. SEZNFL3100 kosztuje równowartość ok. 300 pln.... za 2 sztuki :) 

więc jest szansa, że w Polsce powinno być podobnie :) 

PS nie zapomnij zapytać o rabat ;)

 

A przy okazji, pochwalę się  moimi wynikami spalania: 

8,9 litra przy średniej prędkości 31km i na dystansie 2911 km, gdzie 95% stanowi 3miasto, 

5,1 litra przy średniej prędkości 48km i na dystansie 40,6 km, na działkę i z powrotem ;)

 

5,1.jpg

8,9.jpg

Edytowane przez Blixten
  • Super! 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W dniu 25.08.2018 o 06:22, Snuff napisał:

@Blixten chyba cyknę fotkę i pokażę swojemu subarakowi by go zawstydzić bo nawet nie zbliża się do twoich wyników :lol:

@Snuff taki wynik osiągnąłem po przejechaniu zaledwie 40 kilometrów - uwierz, że zbyt długo tak wolno i spokojnie jeździć nie potrafię  :wrrum:

To tylko mała próba co ten samochód potrafi :thumbup:

 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@Blixten ja patrzę na średnie spalanie pokazywane przez komputer jedynie poglądowo. Dla przykładu ostatnie tankowania (staram się tankować na tej samej stacji, przy tym samym dystrybutorze): średnie spalanie 8,7 l/100km (komputer wskazuje 8,1 l/100km) oraz 8,75 l/100km (komputer wskazuje 8,3 l/100km). Jak widać rozbieżności są i to całkiem całkiem.

Dla odmiany od początku użytkowania samochodu (niecałe 5kkm) rzeczywiste spalanie na poziomie 8,76 l/100km (komputer wskazuje 8,3)

  • Super! 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...