Skocz do zawartości

Nowy XV II-generacji


Eskulap2000

Rekomendowane odpowiedzi

15 minut temu, Pitter napisał:

Moim skromnym zdaniem chlapacze uroku raczej nie dodają (nawet oryginalne), więc o ile nie odczuję ewidentnej potrzeby to nie będę ich montował.

Oczywiście Twój wybór.  Osobiście zleciłem montaż oryginałów,  ponieważ pasują idealnie nawet fakturą tworzywa identyczną z nadkoli (pseudo carbon) i są dość "dyskretne". A wygląd psuć także można i innymi elementami.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam serdecznie forumowiczów. Mam pytanie do użytkowników, którzy decydowali się na montaż czujników parkowania do nowego xv. Czy zaobserwowaliście brak odcięcia przednich czujników przy wyższej prędkości (powyżej 20-25 km/h), co np. objawiało się wariacją na deszczu? Pytam, gdyż mam taki problem, a podobno dla nowego xv (i imprezy) nie ma jak dotąd na rynku rozwiązań zastosowania modułów prędkości, wyłączających czujniki przy wyższej prędkości. Będę wdzięczny za wszelkie informacje i pomoc.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Trochę z "innej beczki". Dziś na trasie spotkałem czarne XV. Nawet ładne. Ale zaskoczyło mnie, ze rozpędzając się na dwupasmówce tak do około 140km/h trzymał się dziarsko. A u mnie 220KM i 450nM, choć auto sporo cięższe i zapakowane miałem (w XV tylko kierowca) to i tak wyglada ze XV daje radę i nie zamula.

Edytowane przez Tsunetomo
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

14 minut temu, Tsunetomo napisał:

Trochę z "innej beczki". Dziś na trasie spotkałem czarne XV. Nawet ładne. Ale zaskoczyło mnie, ze rozpędzając się na dwupasmówce tak do około 140km/h trzymał się dziarsko. A u mnie 220KM i 450nM, choć auto sporo cięższe i zapakowane miałem (w XV tylko kierowca) to i tak wyglada ze XV daje radę i nie zamula.

ale 2.0 czy 1.6? można tylko rozróżnić po felgach

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

18 minut temu, Tsunetomo napisał:

albo 1,6 ale T

 

Chciałoby się, żeby się takowy pojawił :lol:

 

A 2,0 naprawdę przyzwoicie się sprawuje do tych 140-150, sam byłem tym na tyle zdziwiony, że aż musiałem kilka razy jazdy testowe robić ;) 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

3 godziny temu, fafal_87 napisał:

Witam serdecznie forumowiczów. Mam pytanie do użytkowników, którzy decydowali się na montaż czujników parkowania do nowego xv. Czy zaobserwowaliście brak odcięcia przednich czujników przy wyższej prędkości (powyżej 20-25 km/h), co np. objawiało się wariacją na deszczu? Pytam, gdyż mam taki problem, a podobno dla nowego xv (i imprezy) nie ma jak dotąd na rynku rozwiązań zastosowania modułów prędkości, wyłączających czujniki przy wyższej prędkości. Będę wdzięczny za wszelkie informacje i pomoc.

 

Mam zamontowane przez dealera czujniki przód + tył, ale żadnych wariacji w czasie deszczu nie zauważyłem. Nie wiem jaka firma / model tych czujników i nie sprawdzę teraz bo cały plik instrukcji mam w firmie, jutro mogę to zweryfikować (o ile są do tego jakieś dokumenty).

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

26 minut temu, GREGG napisał:

 

Chciałoby się, żeby się takowy pojawił :lol:

 

A 2,0 naprawdę przyzwoicie się sprawuje do tych 140-150, sam byłem tym na tyle zdziwiony, że aż musiałem kilka razy jazdy testowe robić ;) 

Zatem coraz bardziej ciekaw jestem 1,6 na autko miejskie... choć obawa o problemy z odsprzedażą, będę marudzić ze nie 2,0 ;)

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

5 godzin temu, fafal_87 napisał:

Witam serdecznie forumowiczów. Mam pytanie do użytkowników, którzy decydowali się na montaż czujników parkowania do nowego xv. Czy zaobserwowaliście brak odcięcia przednich czujników przy wyższej prędkości (powyżej 20-25 km/h), co np. objawiało się wariacją na deszczu? Pytam, gdyż mam taki problem, a podobno dla nowego xv (i imprezy) nie ma jak dotąd na rynku rozwiązań zastosowania modułów prędkości, wyłączających czujniki przy wyższej prędkości. Będę wdzięczny za wszelkie informacje i pomoc.

U mnie montaż w aso I bez problemu. Wszystko działa tak jak powinno.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Klamka zapadła, w przyszłym tygodniu oddaję XV-kę na kompleksowe zabezpieczenie - powłoka ceramiczna na nadwozie, do tego środki ochronne na szyby, felgi, fotele, tworzywa. Nigdy wcześniej żadnego auta nie poddałem takiej ochronie, ale kiedy widzę jak bardzo niszczy się lakier na nowych samochodach to myślę że może jednak warto. Oczywiście podzielę się z Wami efektami tych działań, postaram się przygotować małą sesję fotograficzną ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

4 minuty temu, Blixten napisał:

... a co z dostępnością silnika 2.0 - można jeszcze zamówić ?

 

@Blixten czyżbyś chciał kupić jeszcze jednego?

Na teraz to już pewnie wyłącznie z bieżących zapasów, na otomoto jeszcze 6 sztuk dostępne u dealerów, o ile wszystkie aktualne.

https://www.otomoto.pl/osobowe/nowe/subaru/xv/?search[filter_float_engine_power%3Afrom]=150&search[country]=

  • Super! 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

4 hours ago, Pitter said:

 

Mam zamontowane przez dealera czujniki przód + tył, ale żadnych wariacji w czasie deszczu nie zauważyłem. Nie wiem jaka firma / model tych czujników i nie sprawdzę teraz bo cały plik instrukcji mam w firmie, jutro mogę to zweryfikować (o ile są do tego jakieś dokumenty).

Dziękuję za informację. Będę niezwykle wdzięczny za namiar na firmę czujników, ew. w jakim ASO były montowane? U mnie (w Rzeszowie) stwierdzili, że w tak świeżym modelu jak XV 2018 firmy produkujące czujniki nie dostosowały jeszcze rozwiązań technologicznych pod moduł prędkości w stosunku do innych modeli i wcześniejszych wersji XV. Jakkolwiek szanuję i cenię profesjonalizm całego ASO w Rzeszowie tak uważam to za małą ściemę. Będę miał jakieś argumenty i podpowiem Panom w Subaru :) 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

12 minut temu, Pitter napisał:

 

@Blixten czyżbyś chciał kupić jeszcze jednego?

Na teraz to już pewnie wyłącznie z bieżących zapasów, na otomoto jeszcze 6 sztuk dostępne u dealerów, o ile wszystkie aktualne.

https://www.otomoto.pl/osobowe/nowe/subaru/xv/?search[filter_float_engine_power%3Afrom]=150&search[country]=

 

a może 10szt. ( nie wiem czy czasem nie jest już nieaktualna oferta z Zielonej Góry, na salonie już nie ma a tylko biała testówka stoi), niektórzy rejestrują przed obawą niesprzedania przed wejściem nowych przepisów

https://www.otomoto.pl/osobowe/subaru/xv/od-2018/?search[filter_float_engine_power%3Afrom]=150&search[country]=

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

8 minut temu, Tomx Mass napisał:

a może 10szt.

 

Racja, ale z tych 10 szt. cztery oznaczone są jako "używane", chociaż przebiegi mają prawie żadne. Filtrując tylko nowe wyskakuje sześć :)

 

Ja sam z racji nadchodzących zmian, wskutek których silnik 2.0 (przynajmniej na jakiś czas) ma zniknąć z oferty XV, przyspieszyłem decyzję o zakupie nowego auta. Gdyby nie to pewnie kolejny samochód zamówiłbym przynajmniej kilka miesięcy później. Tyle że około lutego zawitałem do salonu Subaru bardziej z ciekawości, z biegu odbyłem jazdę próbną, model mi się bardzo spodobał i... jak parę tygodni później zacząłem analizować jaki wybór mi zostanie po wprowadzeniu WLTP / Euro 6d-temp / GPF / itd / itp to stwierdziłem że nie ma na co czekać. I takim to sposobem jest XV, z czego po niespełna tysiącu przejechanych km jestem bardzo zadowolony.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

7 godzin temu, fafal_87 napisał:

Dziękuję za informację. Będę niezwykle wdzięczny za namiar na firmę czujników, ew. w jakim ASO były montowane? U mnie (w Rzeszowie) stwierdzili, że w tak świeżym modelu jak XV 2018 firmy produkujące czujniki nie dostosowały jeszcze rozwiązań technologicznych pod moduł prędkości w stosunku do innych modeli i wcześniejszych wersji XV. Jakkolwiek szanuję i cenię profesjonalizm całego ASO w Rzeszowie tak uważam to za małą ściemę. Będę miał jakieś argumenty i podpowiem Panom w Subaru :) 

Kolego, zakupiłem oryginalne czujniki jako akcesoria. Montaż w ASO Białystok, wszystko działa tak jak powinno. Przyciskiem mogę wyłączyć czujniki przy niskiej prędkości jazdy, np. gdy ruszam. Później czujniki automatycznie się dezaktywują – większa prędkość jazdy. Ktoś opowiada bzdury. :facepalm:

image.png.eeabc7ff14fc8ed3cd331200f523bd7b.png

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja w swoim mam czujniki przód i tył o nazwie OMEGA PRO-OES (montowane przez ASO przy zakupie samochodu z pakietem Comfort).

Na ostatniej stronie instrukcji jest informacja o firmie, chyba producencie: EXPERO, www.expero.com.pl

Działają do jakiejś tam prędkości, nie piszczą bez powodu, chociaż czasem mogły by się zamknąć jak samochód jest na P i tuli się do thuji pod domem.

 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 godziny temu, kolan napisał:

Ja na montaż czujników - tył jestem umówiony za tydzień, mają być zintegrowane z systemem multimedialnym. Dla ciekawości - tez w Białymstoku. Jak działa to z systemem multimedialnym? @art5525

Moje czujniki nie są powiązane z stacją multimedialną. Szkoda, gdyby było inaczej, to byłbym bardziej zadowolony. Mam tylko fonię, wizji brak 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...