Skocz do zawartości

Nowy XV II-generacji


Eskulap2000

Rekomendowane odpowiedzi

16 minut temu, GREGG napisał:

Mój stary forester SG też był mocno pakowniejszy niż XV.

Chyba po złożeniu tylnej kanapy, bo pojemność bagażnika jest praktycznie taka sama w obu autach. Natomiast XV raczej ma więcej miejsca dla pasażerów z tyłu niż Forek II. Pytanie czy konkurencja XV większego bagażnika nie uzyskuje też kosztem ilości miejsca dla pasażerów tylnej kanapy. 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

3 minuty temu, aflinta napisał:

Chyba po złożeniu tylnej kanapy, bo pojemność bagażnika jest praktycznie taka sama w obu autach

 

Może nominalnie tak, to co podają w litrach, ale kształt lodówki i pionowa tylna klapa umożliwiały wypakowanie auta po brzegi więc de facto było sporo pakowniejsze 

 

4 minuty temu, aflinta napisał:

Pytanie czy konkurencja XV większego bagażnika nie uzyskuje też kosztem ilości miejsca dla pasażerów tylnej kanapy. 

 

Tajemnica tkwi raczej w bardziej pionowej pozycji na fotelach. Druga sprawa to krótsza maska - XV ma długą maskę, która w aspekcie pojemności nic nie daje. No i w efekcie auto krótsze od XV o 10cm jak seat ateca ma praktycznie tyle samo miejsca w środku + sporo większy bagażnik 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

12 minut temu, GREGG napisał:

Tajemnica tkwi raczej w bardziej pionowej pozycji na fotelach.

 

Która nie każdemu odpowiada - patrz np aktualny Forester.

 

12 minut temu, GREGG napisał:

Druga sprawa to krótsza maska - XV ma długą maskę, która w aspekcie pojemności nic nie daje

 

Maska jest dłuższa, bo silnik ze skrzynią są usytuowany wzdłużnie a nie poprzecznie.

14 minut temu, GREGG napisał:

ale kształt lodówki i pionowa tylna klapa umożliwiały wypakowanie auta po brzegi więc de facto było sporo pakowniejsze 

 

Jeśli chodzi o bagażnik - zgoda - natomiast w kabinie różnica w stosunku do XV jest bardzo duża, zwłaszcza na tylnych fotelach.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@fafal_87 witaj na forum! Proponuję uzupełnić podstawowe dane w profilu - przydaje się choćby jako punkt odniesienia treści twojego wpisu do auta jakim jeździsz czy regionu z którego jesteś :)

 

W kwestii bagażnika - udało Ci się uniknąć kolizji boksu dachowego z anteną, ale ja i paru innych użytkowników tego forum próbujemy jeszcze uniknąć kolizji boksu z bramą wjazdową czy instalacjami w niskim garażu podziemnym. O tym nic nie pisałeś, być może nie masz takich ograniczeń. Podaj proszę jaka jest całkowita wysokość samochodu z zamontowanymi belkami i boksem.

 

Z ciekawości - jakiego koloru XV-kę nabyłeś?

  • Super! 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

25 minut temu, GREGG napisał:

Jak chodzi o wspomnienia z forka SG, to fakt, kabina była zdecydowanie ciaśniejsza... ale do wożenia dwójki małych dzieci z bagażami nadawal się dobrze

 

Ja zapamiętałem forka SG jako ciasne auto, właśnie ze względu na wnętrze. Akurat używaliśmy go na etapie fotelika z niższej kategorii wagowej - one zajmują więcej miejsca na głębokość. Żeby dziecko miało jaką taką swobodę, żona jeździła z nogami opartymi o deskę rozdzielczą. Z większymi dziećmi jest paradoksalnie łatwiej.

  • Lajk 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 godziny temu, GREGG napisał:

Mi też wyciszenie nie przeszkadza, chodziło mi bardziej o to, jakie psy na XV inni wieszali w tym aspekcie ;)

 

Ja się kompletnie nie dziwię głosom mówiącym, że dla nich w XV jest cicho. Pisałem już, że odczuwanie hałasu jest sprawą absoulutnie subiektywną i złożoną.

 

Sporo też w tym miesza kwestia punktu odniesienia. Wystarczy pojeździć Fordem Mondeo, żeby już być trochę skrzywionym, ponieważ tam jest bardzo cicho. 

A już w ogóle powinno się wystrzegać wsiadania do Dodge Charger, ponieważ tam wyciszenie jest na poziomie zakrawającym wręcz na perwersję - przy 100 mph (160 km/h) poziom hałasu jest na poziomie takim jak przy 50 km/h w przeciętnym samochodzie.

 

Opinii będzie tyle, ilu ludzi jeździ danym modelem :krecka_dostal:

Edytowane przez jfidelk
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

3 hours ago, GREGG said:

Gdybym miał dalej małe dzieci, gdzie woziło się często wózki i inne duże graty, nie miałbym ochoty jeździć ciągle z boxem i męczyć się z pakowaniem. Teraz mam to z głowy i bagażnik jest sprawą drugorzędną no ale odnosimy sie do stwierdzenia, że XV to auto rodzinne...

Punkt widzenia zależy od punktu patrzenia.

Dla jednego XV może być samochodem rodzinnym a dla innego jedyne opcje samochodu rodzinnego dostępne u dealera w Europie to klasa V MB, Volkswagen Multivan, Ford Turneo Custom, Peugeot Traveller i jego pochodne. A jak się chce AWD to zostaje wyłącznie ten pierwszy z 4Matic.

Generalnie Europa nie jest przyjazna rodzinom a chętnie przymierzyłbym się do Toyoty Alphard

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

6 godzin temu, aflinta napisał:

Natomiast XV raczej ma więcej miejsca dla pasażerów z tyłu niż Forek II. Pytanie czy konkurencja XV

Właśnie, tym bardziej,  że rozstaw osi XV ma taki jak w Formularzu IV.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie bardzo rozumiem jaki jest sens narzekań na wielkość bagażnika w XV i porównywanie do konkurencji VAG. Czy nie zaglądaliście do bagażnika przed zakupem ?? Gdybym potrzebował większy to Superb oferuje mnóstwo przestrzeni. Mozna by tak porównywać bez końca. Rozmiary bagażnika nigdy nie były mocna strona tego auta.

 

  • Super! 1
  • Lajk 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Byłem wczoraj w Kielcach, na szkoleniu SJS dla systemu Eye Sight. Bardzo serdecznie polecam wszystkim nowym użytkownikom XV. Przednia zabawa i cenne doświadczenie.:yahoo: Zawitał nawet Pan Pertyn ze swoim XV oblepiony kamerkami, więc pewnie niedługo będzie nowe nagranie :D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

8 godzin temu, Vagabond napisał:

Byłem wczoraj w Kielcach, na szkoleniu SJS dla systemu Eye Sight. Bardzo serdecznie polecam wszystkim nowym użytkownikom XV. Przednia zabawa i cenne doświadczenie.:yahoo: Zawitał nawet Pan Pertyn ze swoim XV oblepiony kamerkami, więc pewnie niedługo będzie nowe nagranie :D

No proszę, to byliśmy razem :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

On 7/26/2018 at 10:40 AM, GREGG said:

 

No to na wejściu dałeś do pieca z takim stwierdzeniem :biglol:

 

 

Hmm dla rodzin ale raczej takich z jednym dzieckiem, dla wiekszych bagażnik za mały. Box trochę ratuje sytuację ale na codzień nie jest to wygodne rozwiązanie. Pod kątem pojemności bagażowej lepiej sprawdzają się np. małe suvy ze stajni VAG 

To oczywiście moja opinia. Nie oznacza to, że wymienione modele są gorsze, np. Kie uważam za bardzo dopracowane autko. Używam w automacie, który jednak "wyje" bardziej od XV mimo, że to klasyczny automat. 

Co do przeznaczenia auta jako rodzinny samochód - oczywiście, że zawsze lepiej mieć więcej przestrzeni bagażowej. Spakowanie się na tygodniowe wakacje w samych bagażniku XV to bardzo kiepski pomysł, ale przy boksie mogę jeszcze dorzucić mały rowerek dla synka. Co do VAG - nie wiem, nie znam :) nie poznam na pewno ;) Na pewno nie ma sensu cały czas jeździć z boksem czy belkami poza dalszymi wyjazdami, wiadomo obciążenia, spalanie, szumy.

22 hours ago, Pitter said:

@fafal_87 witaj na forum! Proponuję uzupełnić podstawowe dane w profilu - przydaje się choćby jako punkt odniesienia treści twojego wpisu do auta jakim jeździsz czy regionu z którego jesteś :)

 

W kwestii bagażnika - udało Ci się uniknąć kolizji boksu dachowego z anteną, ale ja i paru innych użytkowników tego forum próbujemy jeszcze uniknąć kolizji boksu z bramą wjazdową czy instalacjami w niskim garażu podziemnym. O tym nic nie pisałeś, być może nie masz takich ograniczeń. Podaj proszę jaka jest całkowita wysokość samochodu z zamontowanymi belkami i boksem.

 

Z ciekawości - jakiego koloru XV-kę nabyłeś?

Uzupełnione :)

Kolor to khaki. Co do wymiarów - obiecuję, że postaram się jak najszybciej dosłać info. Mam obecnie zestaw zdemontowany.

 

20180702_194032.jpg

On 7/26/2018 at 2:28 PM, Blixten said:

@fafal_87 .... ale z informacją na jakich dokładnie belkach - bo są różne typy Green Valley 

Belki aluminiowe Aurilis 120 cm 620

Aurilis Trek stopy zamykane 600

Wysokość boksu na belkach, wszystko na relingach XV - ok. 204 - 205 cm.

  • Super! 3
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Informacja dla użytkowniczek i użytkowników niskich garaży - nabyłem dziś zestaw belek z boksem dachowym, które zamontowane na XV II dają całkowitą wysokość około 197-198 cm. To belki Quiet C 101 oraz boks Zenith 6.6 (dodatkowo mata wyciszająca i pokrowiec). Komplecik wyszedł całkiem przystępnie cenowo, po zamontowaniu na samochodzie w najniższych punktach hali garażowej (wystające elementy instalacji wentylacyjnych) zostaje jeszcze ok. 4 cm luzu. Jeśli ktoś poszukuje takiego "płaskiego" bagażnika to polecam - szybki montaż, dwustronne otwieranie, niezły wygląd - oczywiście Żoncia oceniła aspekt wizualny przed ostateczną decyzją :) Pojemność 360 litrów może nie powala, ale przy takich ograniczeniach wysokości za dużego pola manewru nie ma. Antena mieści się z wystarczającym luzem. Dla zainteresowanych przedstawiam fotki.

Wybaczcie kiepski stan czystości auta, ale chyba zdecyduję się na powłokę ceramiczną więc póki co pozostawiam lakier jeszcze na parę dni "zabezpieczony" istniejącą warstwą brudu i robactwa, zamiast dawać na "szlifowanie" zapiaszczonymi gąbkami przez pracowników okolicznych myjni.

 

20180728_141628-PP_Q90-1000.jpg.9a67c9ebba372d203dbe94b722008975.jpg

 

20180728_141636-PP_Q90-1000.jpg.1d2ffe5aae9dd290cb70f23d9a4d4df6.jpg

 

20180728_141647-PP_Q90-1000.jpg.4824cbe4e6e3b23defb87bdb6438db17.jpg

  • Super! 1
  • Dzięki! 2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

57 minut temu, Pitter napisał:

Informacja dla użytkowniczek i użytkowników niskich garaży - nabyłem dziś zestaw belek z boksem dachowym, które zamontowane na XV II dają całkowitą wysokość około 197-198 cm. To belki Quiet C 101 oraz boks Zenith 6.6 (dodatkowo mata wyciszająca i pokrowiec). Komplecik wyszedł całkiem przystępnie cenowo, po zamontowaniu na samochodzie w najniższych punktach hali garażowej (wystające elementy instalacji wentylacyjnych) zostaje jeszcze ok. 4 cm luzu. Jeśli ktoś poszukuje takiego "płaskiego" bagażnika to polecam - szybki montaż, dwustronne otwieranie, niezły wygląd - oczywiście Żoncia oceniła aspekt wizualny przed ostateczną decyzją :) Pojemność 360 litrów może nie powala, ale przy takich ograniczeniach wysokości za dużego pola manewru nie ma. Antena mieści się z wystarczającym luzem. Dla zainteresowanych przedstawiam fotki.

Wybaczcie kiepski stan czystości auta, ale chyba zdecyduję się na powłokę ceramiczną więc póki co pozostawiam lakier jeszcze na parę dni "zabezpieczony" istniejącą warstwą brudu i robactwa, zamiast dawać na "szlifowanie" zapiaszczonymi gąbkami przez pracowników okolicznych myjni.

 

20180728_141628-PP_Q90-1000.jpg.9a67c9ebba372d203dbe94b722008975.jpg

 

20180728_141636-PP_Q90-1000.jpg.1d2ffe5aae9dd290cb70f23d9a4d4df6.jpg

 

20180728_141647-PP_Q90-1000.jpg.4824cbe4e6e3b23defb87bdb6438db17.jpg

A rozwazasz montaż chlapaczy? 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

13 minut temu, FanSub napisał:

A rozwazasz montaż chlapaczy? 

 

Na razie nie, jeśli auto nie będzie się szczególnie chlapać i brudzić od błota spod kół to nie będę montował chlapaczy. W miejskiej dżungli jak widać samochód brudzi się równo, taki dodatek niewiele by zmienił.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 godzinę temu, Pitter napisał:

 

Na razie nie, jeśli auto nie będzie się szczególnie chlapać i brudzić od błota spod kół to nie będę montował chlapaczy. W miejskiej dżungli jak widać samochód brudzi się równo, taki dodatek niewiele by zmienił.

Chlapacze (oryginalne oczywiście)  oprócz tego, że dobrze wyglądają,  to chronią boczne powierzchnie lakierowane przed udarem żwirem i kamieniami.

Edytowane przez FanSub
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

13 godzin temu, FanSub napisał:

Chlapacze (oryginalne oczywiście)  oprócz tego, że dobrze wyglądają,  to chronią boczne powierzchnie lakierowane przed udarem żwirem i kamieniami.

a "nie" oryginały to nie chronią ? :krecka_dostal: 

zawsze można zamontować takie =>  chlapacze dla jeszcze lepszej ochrony... 

 

2018-subaru-crosstrek-rokblokz-rally-mud-flaps-7_orig_1024x1024.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...