Skocz do zawartości

Nowy XV II-generacji


Eskulap2000

Rekomendowane odpowiedzi

Jak na mój gust, wszystko jest tak, jak być powinno.

 

1 minutę temu, Snuff napisał:

bardziej to wygląda jakby była wciśnięta bo widać dół i górę samochodu

 

I bardzo dobrze, bo dzięki temu można dojechać do przeszkody dosłownie na kilka cm.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Pytanie związane z wyświetlaczami, tak mi przyszło właśnie do głowy (+28 w cieniu, trzeba myśleć o rzeczach przyjemnych :D) - ma ktoś z was samochód na tyle długo, żeby przeszedł zimę? Mieliście może sytuację, że samochód stał na -15 czy -20 stopni przez całą noc i odpalaliście go rano?

Jak radzą sobie wszystkie 3 wyświetlacze na początku? Jak "leniwe" ( :) ) są kryształy o zimnym poranku?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Na forum outbacka, ktoś raportuje nową wersję firmware do stacji multimedialnej:

image.png.f4410649420ab79a12105d2642678363.png

Instalowana po USB. Wersja inna niż bazowa, ale mapy te same. 

https://www.subaruoutback.org/forums/138-gen-5-2015-2019/495077-new-headunit-firmware-2018-a.html

1 godzinę temu, MaMis napisał:

Będę wdzięczny jeśli ktoś podeśle widok swojej kamery 

Proszę bardzo:

image.thumb.png.2bd1677558604b646c86a03116ca04b7.png

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

14 minut temu, aflinta napisał:

Na forum outbacka, ktoś raportuje nową wersję firmware do stacji multimedialnej:

New HU Firmware? Looks like it.-img-2947.jpg

Instalowana po USB. Wersja inna niż bazowa, ale mapy te same. 

https://www.subaruoutback.org/forums/138-gen-5-2015-2019/495077-new-headunit-firmware-2018-a.html

na subaruxvforum też parę dni temu o tym wspominali, śledzę wątek ale dla XV nie ma jeszcze nowego oprogramowania...sprawdzałem  u siebie i pipka :unsure: ale jest nadzieja bo do końca miesiąca niby ma być dla:

SUBARU CROSSTREK 2018
SUBARU IMPREZA 2017-2018
SUBARU LEGACY 2018
SUBARU OUTBACK 2018
 

Edytowane przez Snuff
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 godziny temu, Zyzol napisał:
U mnie jest identycznie. W rogach jest widoczna klapa.
 
Doczekałem się na hak! Trochę ostatnio padało, więc otoczenie nie jest zbyt czyste  
Tak to wygląda...
 
 
ABEB35D9-27E4-4AE2-B6A1-48AFCE306B11.thumb.jpeg.0a4012c0c0bb07eec0f4605e7db78eb7.jpeg
421766E0-C0F1-44CF-82E3-B9ACA06E0F49.thumb.jpeg.da8c8bdedb7fa2959c9878790e3f9d4e.jpeg

Napisz coś więcej, czy "genuine accessory, sprzedam nerkę" czy może ktoś już zaczął robić zamiennik (Westfalia?) No i koszt jeśli można.

a  sory już widzę że oryginał ;)

Wysłane z mojego Mi Note 2 przy użyciu Tapatalka
 

Edytowane przez yarthecat
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

7 godzin temu, MaMis napisał:

Będę wdzięczny jeśli ktoś podeśle widok swojej kamery 

sprawdziłem, też tak mam...widocznie nie zwracałem uwagi na to (kolor blach też ma chyba znaczenie) albo ktoś mi wepchnął kamerkę hehe :D

 

tyl_kamera.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

7 godzin temu, aflinta napisał:

Na forum outbacka, ktoś raportuje nową wersję firmware do stacji multimedialnej:

image.png.f4410649420ab79a12105d2642678363.png

Instalowana po USB. Wersja inna niż bazowa, ale mapy te same. 

https://www.subaruoutback.org/forums/138-gen-5-2015-2019/495077-new-headunit-firmware-2018-a.html

Proszę bardzo:

image.thumb.png.2bd1677558604b646c86a03116ca04b7.png

Dzięki. Wyglada na to ze mam urojenia ze widok był inny:)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

11 godzin temu, yarthecat napisał:

Napisz coś więcej, czy "genuine accessory, sprzedam nerkę" czy może ktoś już zaczął robić zamiennik (Westfalia?) No i koszt jeśli można.

a  sory już widzę że oryginał
 

Tak, wygląda na to, że ostatecznie, po długim czekaniu, trafił do mnie oryginał z katalogu. Wg papierologii producentem jest Bosal. Ceny niestety nie jestem w stanie podać, gdyż zamawiałem razem z autem.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W salonie dealer zalecił mi wymianę oleju przed udaniem się na szkolenie SJS EyeSight. Samochód ma przejechane mniej niż tysiąc km,  więc do pierwszej wymiany jeszcze daleko a kursy są niedługo. Czy ma to takie znaczenie przy udziale w szkoleniu? 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W dniu 13.07.2018 o 12:43, Zyzol napisał:

U mnie jest identycznie. W rogach jest widoczna klapa.

 

Doczekałem się na hak! Trochę ostatnio padało, więc otoczenie nie jest zbyt czyste ;) 

Tak to wygląda...

 

 

ABEB35D9-27E4-4AE2-B6A1-48AFCE306B11.jpeg

421766E0-C0F1-44CF-82E3-B9ACA06E0F49.jpeg

No do mnie niestety jeszcze hak nie dotarł. Chyba zrezygnuję i zamówię opony zimowe.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@Vagabond w mojej ocenie na szkoleniu w kość dostają hamulce reszta to w zasadzie normalna eksploatacja :) więc nie bardzo rozumiem dlaczego trzebaby na tą okoliczność wymieniać olej?

Chyba że zrobiłeś już ze 3kkm ale nie w związku z samym szkoleniem.

Edytowane przez Michał Krupa
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

20 minut temu, Vagabond napisał:

W salonie dealer zalecił mi wymianę oleju przed udaniem się na szkolenie SJS EyeSight. Samochód ma przejechane mniej niż tysiąc km,  więc do pierwszej wymiany jeszcze daleko a kursy są niedługo. Czy ma to takie znaczenie przy udziale w szkoleniu? 

Na SJS więcej jak 60km/h raczej nie osiągniesz, może dealerowi chodziło, być na SJS pojechał po wymianie oleju jak dotrzesz dobrze auto? :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

10 godzin temu, aflinta napisał:

Na SJS więcej jak 60km/h raczej nie osiągniesz, może dealerowi chodziło, być na SJS pojechał po wymianie oleju jak dotrzesz dobrze auto? :)

Tez bym to odebrał jako sugestie ze na szkolenie może trochę za szybko dla silnika? Wg moich informacji szkolenia odbywają sie regularnie wiec nic nie przepadnie. Wybieram sie dopiero jesienią.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

13 godzin temu, aflinta napisał:

Na SJS więcej jak 60km/h raczej nie osiągniesz, może dealerowi chodziło, być na SJS pojechał po wymianie oleju jak dotrzesz dobrze auto? :)

 

Dziękuję bardzo za odpowiedzi Panowie :) Chyba chodziło o to aby auto było dobrze dotarte....pytanie tylko skoro na szkoleniu są warunki raczej "normalne" w takim razie po co czekać z tą wymianą oleju/dotarciem...? Przy normalnej jeździe może zdarzyć się, że mocno zahamuję...Teraz mi termin odpowiada (będę w okolicy toru) dlatego chciałem skorzystać przy okazji ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

35 minut temu, Vagabond napisał:

pytanie tylko skoro na szkoleniu są warunki raczej "normalne" w takim razie po co czekać z tą wymianą oleju/dotarciem...?

Test łosia wymaga rozpędzenia auta do 50-60km/h na dosyć krótkim odcinku - but w podłogę, by wymaganą prędkość osiągnąć i ustabilizować przed wymaganą próbą. Oczywiście można wziąć większy rozbieg i zrobić to nieco wolniej, ale można wtedy przeszkadzać ludziom robiącym testy na innym kawałku toru. Nie pamiętam tylko czy test łosia to był pierwszy stopień (odpowiednik tego co szkolenie z EyeSight) czy może już drugi. Jak drugi... to problemu nie ma :D 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

.... do moich wcześniej opisanych wrażeń dodam jeszcze opinię o systemie Auto start-stop silnika, na który na początku sam narzekałem;

Pomijam jazdę w trybach automatycznych jak np. tempomat, ale w normalnej, codziennej jeździe udało mi się wyczuć moment / stopień nacisku na pedał hamulca przy którym silnik nie gaśnie. 

Hamuję oczywiście stosownie do potrzeb, ale na samym końcu hamowania; na krótki moment przed całkowitym zatrzymaniem samochodu do zera, odpuszczam nacisk na pedał i trzymam hamulec wciśnięty tylko tak aby auto nie toczyło się  => to wystarcza żeby system nie działał i nie wkurzał. :)

(pewnie dla wielu z Was pewnie nie odkryłem Ameryki, ale ....)

 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...