Skocz do zawartości

Nowy XV II-generacji


Eskulap2000

Rekomendowane odpowiedzi

Godzinę temu, Blixten napisał:

W moim planie są dwa komplety opon: zimowe i letnie, sezonowo zmieniane na tych samych alu felgach. 

Mam podobne założenie. Opony oddaje na przechowanie i koniec dyskusji przy kazdej wymianie ze opona bije itp. Przyznam że nie chce mi sie latać z całymi kołami i potykać o nie w garażu:( 

1 godzinę temu, Snuff napisał:

Pytam dlatego ze właśnie na tych fotkach w necie nie widzę lamelek :) 

 

Tutaj są wyraźne

https://www.banden-oponeo.be/band-model/dunlop-winter-sport-5

 

Edytowane przez MaMis
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wczoraj odebrałem swojego XV. Miał być pod koniec miesiąca a przybył wcześniej co lekko mnie zaskoczyło. Szybkie załatwianie leasingu i udało się :-) Teraz stoi w garażu i czeka na detailing, potem będzie można jeździć. Pozdro :)

 

PS. Kolor quartz blue.

  • Super! 1
  • Lajk 2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

11 godzin temu, flashu napisał:

Wczoraj odebrałem swojego XV. Miał być pod koniec miesiąca a przybył wcześniej co lekko mnie zaskoczyło. Szybkie załatwianie leasingu i udało się :-) Teraz stoi w garażu i czeka na detailing, potem będzie można jeździć. Pozdro :)

 

PS. Kolor quartz blue.

Gratulacje i udanej zabawy nowym autem:)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Teraz, Blixten napisał:

:coffee: ... kwestia przedłużenia gwarancji chyba jeszcze nie była tu poruszana ?

Jakie są Wasze opinie / decyzje - czy warto kupić " parę lat" spokoju ?

Jeśli planujesz użytkować auto 5 lat to

imho warto. Nigdy nie wiadomo co wyskoczy, a koszt przedłużenia gwarancji wysoki nie jest.

  • Super! 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Godzinę temu, Blixten napisał:

kwestia przedłużenia gwarancji chyba jeszcze nie była tu poruszana ?

Jakie są Wasze opinie / decyzje - czy warto kupić " parę lat" spokoju ?

Poprzedni model wogole się nie psuje. Jedynie akumulator ale koszt nowego akumulatora jest śmiesznie niski w porównaniu z przedłużeniem gwarancji. Tak jak napisał

41 minut temu, spawalniczy napisał:

Trzeba tylko zwrócić uwagę, że to nie jest pełna gwarancja a w zasadzie rodzaj ubezpieczenia. Są wyłączenia.

to jest tylko ubezpieczenie a nie pełna gwarancja.

Gdybym był posiadaczem sbd albo turbo benzyny bym się nad takim ubezpieczaniem mocno zastanawiał w przypadku wolnossaka raczej bym odpuścił. Ale też nie wiadomo jak z awaryjnością tego nowego fb20 na wtrysku bezpośrednim bo to nowa konstrukcja. Poprzedni silnik z napędem na rynku są od 2012 więc już parę ładnych lat minęło a o awariach cisza nawet na forach zza wielkiej wody -trzeba jedynie pilnować stanu oliwy bo w przypadku kabbom z pustym stanem nawet hiper ubezpieczenie nie poratuje. Z nowszym może być różnie

  • Super! 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 godziny temu, Blixten napisał:

:coffee: ... kwestia przedłużenia gwarancji chyba jeszcze nie była tu poruszana ?

Jakie są Wasze opinie / decyzje - czy warto kupić " parę lat" spokoju ?

sam sprzedawca mi odradzał, ok. 3800 to trochę grosza jest (w innych markach jest taniej) a jak było już tu powiedziane to tylko pewnego rodzaju ubezpieczenie

14 godzin temu, flashu napisał:

Wczoraj odebrałem swojego XV. Miał być pod koniec miesiąca a przybył wcześniej co lekko mnie zaskoczyło. Szybkie załatwianie leasingu i udało się :-) Teraz stoi w garażu i czeka na detailing, potem będzie można jeździć. Pozdro :)

o to super, że szybciej pewnie kosztem tych co miały być w lipcu a będą w sierpniu (tyczy się modelu 1.6, nie wiem cz też 2.0 są opóźnione)

  • Super! 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

54 minuty temu, Tomx Mass napisał:

sam sprzedawca mi odradzał, ok. 3800 to trochę grosza jest (w innych markach jest taniej) a jak było już tu powiedziane to tylko pewnego rodzaju ubezpieczenie

Ja to sie zastanawiam czy jest sens robic naprawy eksploatacyjne w aso -dodatkowe 3,8 k pln za przedłużenie gwarancji u mnie nie przejdzie :) 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W dniu 8.07.2018 o 11:23, Blixten napisał:

Jakie są Wasze opinie / decyzje - czy warto kupić " parę lat" spokoju ?

 

W wolnossącym subaru? Co tam może się stać przez kilka lat? Spokój masz w standardzie, także odpuść sobie wywalanie kasy na ubezpieczenie ;) Jak coś zacznie się zacznie psuć, to jakieś drobiazgi a jak coś poważniejszego, to nie wcześniej niż po 150-200 kkm przebiegu 

Edytowane przez GREGG
  • Lajk 2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

12 godzin temu, Blixten napisał:

:coffee: ... kwestia przedłużenia gwarancji chyba jeszcze nie była tu poruszana ?

Jakie są Wasze opinie / decyzje - czy warto kupić " parę lat" spokoju ?

Nie warto.

9 godzin temu, GREGG napisał:

 

W wolnossącym subaru? Co tam może się stać przez kilka lat? Spokój masz w standardzie, także odpuść sobie wywalanie kasy na ubezpieczenie ;) Jak coś zacznie się zacznie psuć, to jakieś drobiazgi a jak coś poważniejszego, to po 150-200 kkm przebiegu 

Potwierdzam. U mnie bezawaryjny przebieg I generacji przez ponad 105 kkm:). Gwarancję przedłużoną wykupiłem. Nie skorzystałem.:(

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Po wyciszeniu samochodu zrobiłem pomiary przy pomocy miernika poziomu natężenia dźwięku SD-200 firmy 3M.

Wyniki: prędkość 50 km/h - ok 56-57 dB, prędkość 120 km/h - ok. 66 - 67 dB

Jest cicho, w porównaniu do Lexusa NX jest ciszej :)

  • Lajk 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ciekawe jak w środku to brzmi przyborniki 2-2,5 tys obrotów. W swoim 4,7 v8 wpakowałem wydech Magnaflow i wytrzymałem całe 1500 km. W mieście/ garażu/tunelu gęba sie śmiała ale przy jeździe w trasie nie dałem rady-za głośno. Bulgot nieziemski ale na codzień nie do zniesienia. Na każde 100 km 8 tabletek ibuprom :) 

  • Super! 1
  • Haha 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No to mam i ja :D :yahoo:

Dziś wreszcie odebrałem swojego nowiutkiego XV! Na razie uczę się tych wszystkich elektronicznych "bajerów" - moje wcześniejsze auta w porównaniu do tego cacka są jak cep do kombajnu.

 

SXV.jpg

  • Super! 2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

10 minut temu, Pitter napisał:

No to mam i ja :D :yahoo:

Dziś wreszcie odebrałem swojego nowiutkiego XV! Na razie uczę się tych wszystkich elektronicznych "bajerów" - moje wcześniejsze auta w porównaniu do tego cacka są jak cep do kombajnu.

 

SXV.jpg

Super, quartz blue staje się de facto kolorem flagowym. 

  • Super! 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W dniu 9.07.2018 o 07:38, art5525 napisał:

Po wyciszeniu samochodu zrobiłem pomiary przy pomocy miernika poziomu natężenia dźwięku SD-200 firmy 3M.

Wyniki: prędkość 50 km/h - ok 56-57 dB, prędkość 120 km/h - ok. 66 - 67 dB

 

Akurat do pomiarów sonometrem podchodzę mocno nieufnie, z uwagi na złożoność tematu odbierania hałasu. Tego po prostu nie da się zawrzeć w jednej liczbie.

Tym niemniej to....

 

W dniu 9.07.2018 o 07:38, art5525 napisał:

Jest cicho, w porównaniu do Lexusa NX jest ciszej :)

 

 

...mówi znacznie więcej :)

Robi wrażenie, nie mogę się doczekać, jak to się skończy u mnie - czy "plan mini" wystarczy, czy skończy się na dociszaniu :) Przekonam się już za 1,5 tygodnia...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...