Skocz do zawartości

Nowy XV II-generacji


Eskulap2000

Rekomendowane odpowiedzi

18 godzin temu, adamW202 napisał:

Teoretycznie mniej się trzęsie boxer od innych układów tłoków (...)

 

Jak tak sobie dziś poobserwowałem, to winnym okazuje się być... klimatyzacja! (rano się da zaobserwować, bo jeszcze nie ma ukropu i nie zawsze pracuje). Włączenie napędu sprężarki destabilizuje silnik na tyle, że ten "gubi rytm". Jak się ochłodzi to będzie lepiej ;) 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Heh, jak otworzę dach, to będę musiał użyć otwieracza do puszek i na zimę nie dam rady go zamknąć :biglol::biglol::biglol:

 

"Trochę" się wiosna w Austrii udała, i nie idzie bez klimy wyżyć, przy 29-30 stopniach w cieniu i pełnej lampie przez cały dzień.

 

Niby maluchami i PF125 jeździło się bez klimatyzacji i w większe upały  (ba! w Egipcie Polonezami po dziś dzień się jeździ). A i leciwym dosyć Daichatsu Sirion po Malcie przy 38-42 w cieniu bez klimy dawaliśmy całe lato radę (klimy się tam nie odważyłem włączyć, bo przy każdej próbie jakieś zielone rączki z nawiewu wychodziły, musiał jakiś nowy gatunek w parowniku wyewoluować :D). Ale jednak tamte samochody, w porównaniu do XV, to przednią szybę praktycznie pionową miały i nie było wrażenia jazdy w szklarni ;) Ręce niestety też za krótkie urosły, żebym z tylnego siedzenia dał radę prowadzić :D 

 

Jeżdżenie bez klimy latem ma jeszcze jedną bardzo przykrą konsekwencję - grzyby na parowniku rosną w gigantycznym tempie, a pieczarkowa codziennie naprawdę potrafi się przejeść ;) 

Jedyne wyjście, to jeździć z klimą włączoną non-stop (po to ten klimatronik zresztą jest), co się przekłada również na większą trwałość układu :ok:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Chodziło mi tylko o wyłączenie klimatyzacji rano by sprawdzić czy silnik równo bez niej gładko pracuje i pojechać kawałek z otwartymi oknami gdyby ten ranek nie okazał się jednak zbyt chłodny ;)

Ja i tak uważam, że w porównaniu do starych Subaru, w tych nowych praca klimatyzacji (załączanie, wyłączanie) jest niezauważalna :D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Aaaa, to w takim razie ten test już mam za sobą - nawet popatrzyłem na sam silnik, jak się zachowuje bez i z klimą - bez niej jest naprawdę spokojny, choć nie da się powiedzieć, że kompletnie się nie trzęsie. A po włączeniu sprężarki klimatyzacji zaczyna się gubić nieco i już się trzęsie, co przenoszone jest również do kabiny :):) 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

3 hours ago, jfidelk said:

"Trochę" się wiosna w Austrii udała, i nie idzie bez klimy wyżyć, przy 29-30 stopniach w cieniu i pełnej lampie przez cały dzień.

 

 

Weź nawet nie pisz, patelnia taka że 2 minuty na tarasie i podeszwy mi się topią :huh:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

9 godzin temu, jfidelk napisał:

Jedyne wyjście, to jeździć z klimą włączoną non-stop (po to ten klimatronik zresztą jest), co się przekłada również na większą trwałość układu :ok:

No i tak to faktycznie jest najlepiej... Klimę załączam wczesną wiosną a wyłącza się sama zimą przy mrozach;)

Edytowane przez jozef1972
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W dniu 24.05.2018 o 13:53, aflinta napisał:

Ktoś kleił listwy na Quartz Blue Pearl I ma zdjęcia?

Zrobiłem zdjęcie komuś jadącemu z przeciwka... niestety nie zdążyłem zmierzyć jego prędkości ;) 

LISTWA.JPG

Edytowane przez Blixten
  • Dzięki! 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

3 minuty temu, peteres napisał:

A na tylnych drzwiach nie jest przypadkiem krzywo zamontowana? Coś jakby szła w dół ku tyłowi.

Ciekaw byłem jak szybko ktoś to zauważy - listwa nie dość, że krzywo, to na przednich drzwiach zamontowana jest "do góry nogami"....

Ja chyba na swoim nie będę montował - zamiast tego rozważam naklejki.... :)

 

Edytowane przez Blixten
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

14 minut temu, aflinta napisał:

Dokładnie tak. Na zlocie biały z naklejkami wyglądał świetnie... nawet na czerwonego dałoby się to wsadzić, ale ten nasz niebieski to słabo kontrastuje. No chyba, że ktoś pójdzie na żywioł i zrobi sobie żółte albo złote naklejki :D

To ja z ostrożności sprawdzę najpierw na lusterkach :)

 

 

seznfl3100.jpg

Edytowane przez Blixten
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Może pobaw się w programie graficznym i będziesz miał ewentualny ogląd na całość. Te listwy boczne co uchwyciłeś nawet jak przymknie się oko na złe przyklejenie nieco ostudziły mój zapał... choć obić parkingowych też bym chciał choć w części uniknąć.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

3 godziny temu, Blixten napisał:

Ciekaw byłem jak szybko ktoś to zauważy - listwa nie dość, że krzywo, to na przednich drzwiach zamontowana jest "do góry nogami"....

 

nie tyle do góry nogami co tylko powinna być na prawych drzwiach;)

Edytowane przez Tomx Mass
  • Super! 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...