Skocz do zawartości

Nowy XV II-generacji


Eskulap2000

Rekomendowane odpowiedzi

  • 2 tygodnie później...
10 minut temu, Karas napisał:

Ciekaw jestem czy będzie w EU skoro OBK z tym motorem jest

A po akcyzie zbliży się ceną do OBK. Myślę, że wobec obecnych problemów z emisją i karami za nie, nie mamy co na to liczyć. Ale pewnie kilka do nas przypłynie :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ciekaw jestem czy będzie w EU skoro OBK z tym motorem jest

Jest? Raczej jeśli będzie OBK to może będzie XV. Niestety dalej nie wiadomo czy odświeżone 2.5 trafi do EU. Czytam, szukam, Dyrekcja milczy i tak to wygląda :| Może 2.5, może eBoxery, a może dopiero nowe silniki w ...2023? Nic to, czekamy! 

 

Wysłane przy użyciu Tapatalka

 

 

 

 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

7 minut temu, keyman napisał:

Jest? Raczej jeśli będzie OBK to może będzie XV. Niestety dalej nie wiadomo czy odświeżone 2.5 trafi do EU. Czytam, szukam, Dyrekcja milczy i tak to wygląda :| Może 2.5, może eBoxery, a może dopiero nowe silniki w ...2023? Nic to, czekamy! 

 

A może Subaru Europa już po cichu pakują manatki i niebawem zaskoczą nas jak Mitsubishi? :(

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

3 minuty temu, Blixten napisał:

Z ciekawości wszedłem na stronę Suzuki... co się z tą Japonią porobiło... :cry: 

Ale co masz na myśli? Vitara Hybrid to całkiem udane autko. Brakuje póki co automatycznej skrzyni biegów. Poza tym fajna propozycja. I szansa na bezawaryjność. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Teraz, Tsunetomo napisał:

Ale co masz na myśli?

Nie kwestionuję, że są technicznie słabe. Nigdy też nie słyszałem żeby były awaryjne. Mam natomiast na myśli, że wcześniejsze modele wyglądały jakoś ... bardziej spójnie, miały rasowe linie, proporcje (np . taka Grand Vitara 2005-2014), a teraz wyglądają strasznie biednie, budżetowo, są wręcz brzydkie. 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

7 minut temu, Blixten napisał:

Nie kwestionuję, że są technicznie słabe. Nigdy też nie słyszałem żeby były awaryjne. Mam natomiast na myśli, że wcześniejsze modele wyglądały jakoś ... bardziej spójnie, miały rasowe linie, proporcje (np . taka Grand Vitara 2005-2014), a teraz wyglądają strasznie biednie, budżetowo, są wręcz brzydkie. 

 

De gustibus non disputandum est.

Mi sie linia Vitary podoba. Wnętrze - fakt, proste ale funkcjonalne. Nie wiem jak z jakością, ale oczy od oglądania nie bolą. To nigdy nie była wyrafinowana marka, tutaj raczej Mazda próbuje swoich sił, co widać tez po cenie. Według mnie, mimo iż mniejszy i bez automatu to ciekawa alternatywa do XV dla kogoś szukającego auta z dobrym 4x4. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 godziny temu, keyman napisał:

Jest? Raczej jeśli będzie OBK to może będzie XV. Niestety dalej nie wiadomo czy odświeżone 2.5 trafi do EU. Czytam, szukam, Dyrekcja milczy i tak to wygląda :| Może 2.5, może eBoxery, a może dopiero nowe silniki w ...2023? Nic to, czekamy! 

 

Wysłane przy użyciu Tapatalka

 

 

 

 

 

 

Na facebooku Subaru Polska odpowiedź na pytanie o 2.5 w XV:

 

Cytat

Niestety nie. Modele z tym silnikiem nie mają homologacji na rynku EU ze względu na normy emisji.

 

 

2 godziny temu, Michał W. napisał:

A może Subaru Europa już po cichu pakują manatki i niebawem zaskoczą nas jak Mitsubishi? :(

 

Czyżby ta promocja 9k na na Forestera była początkiem wyprzedaży ? :( A ja jeszcze nie zdążyłem zacząć przygody z Subaru...

  • Smutny 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Promocja nic nie znaczy. W 2014 cena XV spadła o dobre 10% ( pewnie ze względu na brak chętnych bo kosztował prawie tyle co forek ) i jakoś auto nie zniknęło z oferty.  Pandemia i brak sensownej oferty silnikowej zrobiły swoje. Subaru w pl to niszowe auto. Przed pandemią sprzedaż była nie za wysoka porównując z innymi markami , w dodatku  z oferty poznikały turbo benzyny i  w miarę sensowne wolnossace 2.0i bez e . Sytuacje ekonomiczna sprawiła że firmy ( a większość nowych aut sprzedawanych jest na firmy)  tną ,oszczędzają gdzie się tylko da... 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

8 godzin temu, sevenxd napisał:

 

Na facebooku Subaru Polska odpowiedź na pytanie o 2.5 w XV:

Czyżby ta promocja 9k na na Forestera była początkiem wyprzedaży ? :( A ja jeszcze nie zdążyłem zacząć przygody z Subaru...

Jeśli mogę Ci coś radzić, to zacznij przygodę z Subaru od czegoś z rynku aut używanych. Dzisiejsza oferta w salonach jest ... no cóż, jest jaka jest. Ewentualnie OBK 2,5 CVT (jeśli jeszcze jakieś są), spore, rodzinne, uniwersalne auto - o ile nie potrzebujesz powalającej dynamiki i nie robisz 60k km rocznie (przeglądy co 15 mogą być uciążliwe czasowo i kosztowne). Masz auto na lata prawdopodobnie bezproblemowej eksploatacji, z solidną, wolnossąca benzyną. 

  • Super! 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

10 godzin temu, sevenxd napisał:

Czyżby ta promocja 9k na na Forestera była początkiem wyprzedaży ? :( A ja jeszcze nie zdążyłem zacząć przygody z Subaru...

Przeglądałem ostatnio stronę SIP i nie widziałem żadnej informacji o promocji, gdzieś są jakieś reklamy obniżki cen czy piszesz o modelach z wyprzedaży z 2019 roku?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

12 godzin temu, Michał W. napisał:

A może Subaru Europa już po cichu pakują manatki i niebawem zaskoczą nas jak Mitsubishi? :(

 

Wcześniej mi umknęło, że Mitsubishi zapowiedziało już odwrót z Europy

Subaru przy swojej niszowości jest niestety 'mocnym kandydatem' do podążenia ich drogą :( 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...