Skocz do zawartości

Nowy XV II-generacji


Eskulap2000

Rekomendowane odpowiedzi

Teraz na poważnie. Czy ktoś spał w XV a jeśli tak to jak to udatnie zrobić? Bo zakaz wynajmu w celach turystycznych prawie sparaliżował mój długo wyczekiwany wiosenny wypad w góry. Prawie bo jeszcze spanie w samochodzie go może uratować. Że będzie niewygodnie wisi mi i powiewa.

Edytowane przez Szürkebarát
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

10 minut temu, Szürkebarát napisał:

Teraz na poważnie. Czy ktoś spał w XV a jeśli tak to jak to udatnie zrobić? Bo zakaz wynajmu w celach turystycznych prawie sparaliżował mój długo wyczekiwany wiosenny wypad w góry. Prawie bo jeszcze spanie w samochodzie go może uratować. Że będzie niewygodnie wisi mi i powiewa.

Na przednim fotelu to raczej drzemka jak padasz gdzieś w trasie. Jak ma to służyć jako namiot to powinno się udać po złożeniu tylnej kanapy i zniwelowaniu nierówności podłogi na styku z bagażnikiem + jakiś materac. Tak spali czasem na Subariadach w starych Foresterach, które od XV większe nie są. Oczywiście bagaże wtedy do boxa na dach idą.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

15 minut temu, Szürkebarát napisał:

Teraz na poważnie. Czy ktoś spał w XV a jeśli tak to jak to udatnie zrobić? Bo zakaz wynajmu w celach turystycznych prawie sparaliżował mój długo wyczekiwany wiosenny wypad w góry. Prawie bo jeszcze spanie w samochodzie go może uratować. Że będzie niewygodnie wisi mi i powiewa.

Wyglada na to, ze będziesz pierwszy ;)

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Na przednim fotelu to raczej drzemka jak padasz gdzieś w trasie. Jak ma to służyć jako namiot to powinno się udać po złożeniu tylnej kanapy i zniwelowaniu nierówności podłogi na styku z bagażnikiem + jakiś materac. Tak spali czasem na Subariadach w starych Foresterach, które od XV większe nie są. Oczywiście bagaże wtedy do boxa na dach idą.

 

Nie nie, planuję tylko przekimanie się na rozłożonych przednich fotelach.

Edytowane przez Szürkebarát
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeździłem autem na ryby, ale kończyłem w namiocie. Problem jest z dziurą pomiędzy rozłożonymi fotelami tylnymi a przednim. Nie miałem czym jej wypełnić by podtrzymać głowę - używając dmuchanego materaca z decathlonu . Na długość mieściłem się ledwo przy 184, ale dałoby się. Na YouTube jest film Amerykanina (Nick jakiś tam) z XV, który kupił w końcu dedykowany materac do XV na Amazon i twierdził, że to najlepsze rozwiązanie do spania w środku. Wcześniej zbudował nawet platformę, ale porzucił to rozwiązanie. Wciąż rozglądam się za sensownym dachowcem (tylko sztywna pokrywa) ale to zamiast celem, w obecnej sytuacji, wciąż pozostaje marzeniem.

  • Super! 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

55 minut temu, Szürkebarát napisał:

Bo zakaz wynajmu w celach turystycznych

 

Ten zakaz już odwiesili, jeżeli to ma znaczenie. Chyba że już się zdecydowałeś na hardcore i spanie w XV    

Edytowane przez GREGG
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

8 minut temu, keyman napisał:


 


pozwól że uproszczę Ci powyższe rozważania: #zostanKwdomu ...
,a temat spania w aucie ciekawy, jak znajdziecie te materace to do akcesoriów można dać.

 

36 minut temu, Szürkebarát napisał:

Coś podpowiedziałeś. Nie zamierzam zmieniać Szarego Mnicha  w noclegownię, potrzebuję go żeby mnie wywiózł w góry i dał dach nad głową na jedną, dwie może trzy noce. Po za tym, znając polską gościnność...

 

Tak, zostań w domu jest bardzo rozsądne i wskazane. W pracy zawodowej mam jednak nieuniknione codzienne i bezpośrednie kontakty z ludźmi a jutro jeszcze zaliczę długo oczekiwany i niezbędny w leczeniu rezonans magnetyczny. Więc wypad z góry ze spaniem w Szarym Mnichu nie jest większym zagrożeniem, w porównaniu z tym z czym mam do czynienia na co dzień. I dla mnie i dla innych.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Godzinę temu, Szürkebarát napisał:

Ryli?! Skąd masz info, to dla mnie tej wiosny bardzo ważne?!

 

Jak wyjaśnia serwis rp.pl, zakaz krótkotrwałego zakwaterowania wprowadzono rozporządzeniem ministra zdrowia z dnia 13 marca 2020 r. w sprawie ogłoszenia na obszarze Rzeczypospolitej Polskiej stanu zagrożenia epidemicznego. W miejsce tego rozporządzenia wydano kolejne - z dnia 20 marca 2020 r., które umożliwia prowadzenie obiektów noclegowych turystycznych i miejsc krótkotrwałego zakwaterowania.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

12 godzin temu, Szürkebarát napisał:

 

 

Tak, zostań w domu jest bardzo rozsądne i wskazane. W pracy zawodowej mam jednak nieuniknione codzienne i bezpośrednie kontakty z ludźmi a jutro jeszcze zaliczę długo oczekiwany i niezbędny w leczeniu rezonans magnetyczny. Więc wypad z góry ze spaniem w Szarym Mnichu nie jest większym zagrożeniem, w porównaniu z tym z czym mam do czynienia na co dzień. I dla mnie i dla innych.

 

 

"KOMUNIKAT DLA TURYSTÓW

W związku z kierowanymi do miasta zapytaniami dotyczącymi zniesionego zakazu najmu krótkotrwałego informujemy, że obowiązujące Rozporządzenie Ministra Zdrowia  z dnia 24 marca 2020 r. zmieniające rozporządzenie w sprawie ogłoszenia na obszarze Rzeczypospolitej Polskiej stanu epidemii jednoznacznie wyklucza podróże turystyczne. 

Zgodnie z rozporządzeniem w okresie od dnia 25 marca 2020 r. do dnia 11 kwietnia 2020 r. zakazuje się na obszarze Rzeczypospolitej Polskiej przemieszczania się osób przebywających na tym obszarze.

Wyjątkiem od zakazu jest przemieszczanie się na rzecz wykonywania pracy zawodowej, zaspokajania niezbędnych potrzeb związanych z bieżącymi sprawami życia codziennego, wykonywanie ochotniczo i bez wynagrodzenia świadczeń na rzecz przeciwdziałania skutkom COVID-19, sprawowanie lub uczestniczenie w
sprawowaniu kultu religijnego.
 
Podróż turystyczna do Zakopanego zdecydowanie nie mieści się w kryteriach "zaspokajania niezbędnych potrzeb związanych z bieżącymi sprawami życia codziennego", dlatego też apelujemy do turystów o przestrzeganie przepisów prawa i i przełożenie przyjazdu do Zakopanego na inny termin.
 
Informujemy, że na terenie miasta prowadzone są kontrole osób i pojazdów pod kątem przestrzegania zapisów w/w Rozporządzenia. Na terenie naszego miasta zamknięte są bary, restauracje, baseny, siłownie, fitnessy, obowiązuje również zakaz wstępu do Tatrzańskiego Parku Narodowego."
 
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

17 godzin temu, Blixten napisał:

K ? :biglol:

Teraz to K zauważyłem. Nie wiem czy to literówka czy grubiaństwo.

17 godzin temu, Blixten napisał:

Założę się, że ten rezonans jest tak skutecznie odkażony spirytusem, że zaśniesz jak dziecko mimo hałasu :biglol:

Pusto i sterylnie tam było tak, że chyba cała obsługa rzuciła się na mnie termometrem zdalnym, z formularzami w których kilkakrotnie pisałem to samo, z rabatem 25% no i na koniec z tym elektromagnesem. Z zatyczkami w uszach, zamkniętymi oczami i myśląc o czymś przyjemnym dało się wytrzymać tych kilkanaście minut choć to niemiłe być wciągniętym do ciasnego otworu w maszynie. Tak nie mają tam co robić, że zanim wróciłem do domu to już "wyrok na piśmie" miałem. :upside-down-face_1f643-small:

 

:offtopic:Nie pojadę w góry tej wiosny i to może być koniec mojego szwędania się po górach. Można będzie wpisać mi to do aktu zgonu, jako pośrednią przyczynę śmierci ;) .

 

Nie pojadę też, do nadal otwartych hipermarketów budowlanych bo #zostanKwdomu . Minister stosownym rozporządzeniem wskazuje, że tam ryzyko zakażenia jest dużo mniejsze niż w Ikei. Będę je mijał jadąc do i z pracy i już nie dziwił się pełnym parkingom bo to zgodne z prawem i #zostanKwdomu.

  • Super! 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

17 godzin temu, Blixten napisał:

Założę się, że ten rezonans jest tak skutecznie odkażony spirytusem, że zaśniesz jak dziecko mimo hałasu :biglol:

Ja tam nawet bez miłego zapachu zasypiam w rezo... troszkę pobuczy i mnie nie ma... kiedyś to jeszcze wybudzali w środku badania na kontrast, ale teraz jak jest automatyczna strzykawka to potrafię całkiem niezłą drzemeczkę zaliczyć ;) 

 

A co do wyjazdów to dziś w "środkach masowego przekazu" słyszałem, że generalnie mocno kontrolują szczególnie przy drogach w góry - raczej nie wytłumaczysz że ciśniesz do roboty nad morzem przez zakpiec ;) 

  • Super! 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 minutę temu, moominko napisał:

Ja tam nawet bez miłego zapachu zasypiam w rezo... troszkę pobuczy i mnie nie ma... kiedyś to jeszcze wybudzali w środku badania na kontrast, ale teraz jak jest automatyczna strzykawka to potrafię całkiem niezłą drzemeczkę zaliczyć ;) 

 

A co do wyjazdów to dziś w "środkach masowego przekazu" słyszałem, że generalnie mocno kontrolują szczególnie przy drogach w góry - raczej nie wytłumaczysz że ciśniesz do roboty nad morzem przez zakpiec ;) 

Zakopane od lat mnie nie interesuje a nad morze wyprawię się tylko muszę to zorganizować czyli wymyślić jakieś ściemy jak w stanie wojennym.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

6 godzin temu, Szürkebarát napisał:

Teraz to K zauważyłem.

Nie oglądałeś nigdy polskich filmów ? Np. z B.Lindą ? K to, P i CH tamto średnio co trzy sekundy, więc jedno K to jeszcze nie koniec świata. ;)

Ale podzielam, CH z tymi górami i morzem kiedy wirus dopiero się rozkręca.  

 

6 godzin temu, Szürkebarát napisał:

dało się wytrzymać tych kilkanaście minut

Jak Cię kroili tak krótko, toś Ty zdrów jak łosoś atlantycki ... i tak trzymaj  ! :ok:

Edytowane przez Blixten
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

6 godzin temu, Szürkebarát napisał:

Teraz to K zauważyłem. Nie wiem czy to literówka czy grubiaństwo.

Ani jedno, ani drugie. To jest cytat/# :)

https://staythefuckhome.com/pl/

w wersji PL z zachowaniem minimum dobrych manier ;) Nic osobistego.

6 godzin temu, Snuff napisał:

to "K", to uwypuklenie K skali K problemu :ph34r: ;)

dokładnie.

Efekt osiągnięty, natomiast temat "jechać nie jechać" można kontynuować w wątku OFF-TOPIC/COVID-19.

Pozdrawiam

Edytowane przez keyman
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...