Skocz do zawartości

Nowy XV II-generacji


Eskulap2000

Rekomendowane odpowiedzi

3 godziny temu, Zyzol napisał:

Wy tu o Ssang Yong Bong, który swego czasu brylował w produkcji najbrzydszych aut na rynku i trudno mu będzie nadrobić stracony czas, a tymczasem 1000 osób zdecydowało się na chińskie DR5 i MG. To jest odjazd :mrgreen:

Zawsze jest jakaś grupa pionierów :) Ciekawe, czy na koniec roku zapraszają wszystkich swoich klientów na spotkanie, żeby sie poznali i wymienili doświadczeniami. Nawet nie chce mi się kalkulować, ile takie niszowe marki moze kosztować utrzymanie jakiejkolwiek sieci sprzedaży i serwisowej. Sam dom Volvo w PL sprzedaje ponad 1000 aut rocznie, a wiadomo, że PL to taki sobie rynek na droższe auta i dalego nam do dealerów choćby z Niemiec, którzy potrafią po kilkanaście tysięcy sprzedać, oczywiście swoich marek.

Swoją drogą sprzedaż Subaru per salon tez pewnie nie wyglada imponująco i zapewne będzie to szło w kierunku posiadania 2 brandów. Salon Alfy na dole i Mazdy na gorze już widziałem.

Edytowane przez Tsunetomo
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

11 godzin temu, Tsunetomo napisał:

zakładam, że Ty też, zanim kupiłeś XV?

 

No nie dało się, ponieważ dwa lata temu w sprzedaży była poprzednia generacja - tańsza i dużo gorsza.

Widać, jak szybko się uczą z generacji na generację. Tak samo jak wcześniej Hyundai czy Kia.

Zresztą, historia się za każdym razem powtarza - najpierw z "japończykami", teraz z "koreańczykami", za kilka lat, niestety, z "chińczykami".

Nie ma co klawiatury strzępić, każdy z nas wie najlepiej, przy tym pozostańmy :ok:

 

To co mnie cieszy, to to, że mam napalonego klienta na mój samochód, który jest gotowy zapłacić każdą cenę. Nie będzie mu przeszkadzało zapłacić więcej o NoVa, ba!, może uda mi się dostać więcej niż pierwotnie wydałem? A różnicę wydam na dodatki do Kamiqa - na przykład jakieś wyjątkowo łatwe do założenia łańcuchy? :drool:

  • Super! 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

9 minut temu, Skodziarz napisał:

mam napalonego klienta na mój samochód, który jest gotowy zapłacić każdą cenę

Nie przeszkadza ci, że to może być zmowa fanów Subaru, żeby cię uwolnić od Subaru i w konsekwencji przekierować na inne forum ;) ? Nie powinno przeszkadzać, biznes to biznes.

  • Lajk 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

3 minuty temu, Blixten napisał:

Zbyt piękne :biglol:

A ja się z Wami nie zgodzę. Uważam ze akurat koledzy tacy jak Skodziarz wnoszą tu swoisty koloryt. Często jego krytyka jest rzeczowa, dla mnie takie opinie są cenne, a nie tyko peany jakie to Subaru jest doskonale. Chyba nie o to chodzi? A jak ktoś wkurza, jest opcja „ignore”. Ja już dwóch takich mam i jest znacznie przyjemniej :)

 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Godzinę temu, Tsunetomo napisał:

A ja się z Wami nie zgodzę. Uważam ze akurat koledzy tacy jak Skodziarz wnoszą tu swoisty koloryt. Często jego krytyka jest rzeczowa,

Pewnie, każdy ma prawo do własnej oceny, ale wg mnie jego krytyka jest daleka od rzeczowej. Chamska i daleka od faktów. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

38 minut temu, Blixten napisał:

Pewnie, każdy ma prawo do własnej oceny, ale wg mnie jego krytyka jest daleka od rzeczowej. Chamska i daleka od faktów. 

Bywają tu gorsi ;)

Swoją drogą, gdybym roczne auto, którego nie lubię, kupione  z salonu po roku odsprzedał drożej niż kupiłem to uznałbym to za najlepsze auto na świecie ;) Z Kamykiem jak nie podejdzie tak się nie uda.

Edytowane przez Tsunetomo
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

5 godzin temu, Tsunetomo napisał:

gdybym roczne auto, którego nie lubię, kupione  z salonu po roku odsprzedał drożej niż kupiłem to uznałbym to za najlepsze auto na świecie

Pytanie dlaczego nie kupiłeś tuzin takich aut uznaj za retoryczne bo i ja, posiadacz rocznego XV, zdziwiłem się gdy któregoś ranka okazało się że moje auto zamiast zrobić się tańsze po roku zrobiło się droższe. Ale jesteś świadomy, że takie cuda to tylko w Polsce, u ekooszołomów?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

47 minut temu, Szürkebarát napisał:

Pytanie dlaczego nie kupiłeś tuzin takich aut uznaj za retoryczne bo i ja, posiadacz rocznego XV, zdziwiłem się gdy któregoś ranka okazało się że moje auto zamiast zrobić się tańsze po roku zrobiło się droższe. Ale jesteś świadomy, że takie cuda to tylko w Polsce, u ekooszołomów?

No to przykład cudu ekonomicznego a la premier Mateusz :)

Swoją drogą jak patrzę na ceny aut i wiedzę ze byle kompakt potrafi spokojnie kosztować 100k po doposażeniu, oska, pojemność poniżej 1,5 to Twoje Subaru 1,6 w cenie z 2019 to okazja dekady. 

  • Dzięki! 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Choć kupiłem Szarego Mnicha to nie zlikwidowałem powiadomień o XV wystawionych do sprzedaży, żeby wiedzieć co w trawie piszczy, i oto co do mnie dzisiaj dotarło.

https://www.otomoto.pl/oferta/subaru-xv-salon-pl-1-wlasciciel-bezwypadkowy-ID6CKtrO.html#67892d1762

"Całkiem jak mój Józuś!" że zacytuję z "Seksmisji" :biglol:

https://www.otomoto.pl/oferta/subaru-xv-comfort-demo-2500-km-przebiegu-k1x-biala-perla-ID6CPOnh.html#3477379ae3

Ten też prawie taki.

No i wysyp XV 2012-2013-2014.

 

Czyżby koneserzy Subaru XV przeczekali XV II generacji bo czekali na e-boxera? :biglol:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

42 minuty temu, Szürkebarát napisał:

Choć kupiłem Szarego Mnicha to nie zlikwidowałem powiadomień o XV wystawionych do sprzedaży, żeby wiedzieć co w trawie piszczy, i oto co do mnie dzisiaj dotarło.

https://www.otomoto.pl/oferta/subaru-xv-salon-pl-1-wlasciciel-bezwypadkowy-ID6CKtrO.html#67892d1762

"Całkiem jak mój Józuś!" że zacytuję z "Seksmisji" :biglol:

https://www.otomoto.pl/oferta/subaru-xv-comfort-demo-2500-km-przebiegu-k1x-biala-perla-ID6CPOnh.html#3477379ae3

Ten też prawie taki.

No i wysyp XV 2012-2013-2014.

 

Czyżby koneserzy Subaru XV przeczekali XV II generacji bo czekali na e-boxera? :biglol:

Kilka też z USA (w tym jeden podniesiony) ;) widzę, że nie ja jeden mam dziwne powiadomienia (choć u mnie to akurat była kiedyś potrzeba chwili - szukałem używki XV dla dalszej rodziny, jednak nie zdecydowali się w kończu)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

4 godziny temu, Szürkebarát napisał:

 

No i wysyp XV 2012-2013-2014.

 

Czyżby koneserzy Subaru XV przeczekali XV II generacji bo czekali na e-boxera? :biglol:

Ludziom pokończyły się leasingi i finansowania i trzeba coś z gruchotami zrobić;) Czy czekali na e-boksera - wątpię.  W ofercie zostało 1,6i które dynamiką nie grzeszy i mało nie pali oraz drogie  2.0i w dziwnej hybrydzie z mikro silnikiem elektrycznym w dodatku z jeszcze mniejszym bagażnikiem niż poprzednik ( zajęty przez baterie ) W ofercie nie ma IMO kompletnie nic sensownego o dobrym stosunku cena/jakośc/osiągi - takim własnie sensownym autem było XV 2.0i.  Jedyne co można rozważac to OBK 2,5 ale nie jest to raczej pułap cenowy XV. 

Może napisze inaczej. W ofercie brak auta do 120k pln z przyzwoitym motorem. Przynajmniej dla mnie :rolleyes: 

Edytowane przez Karas
  • Lajk 2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Ojciec Założyciel
W dniu 15.02.2020 o 11:57, Szürkebarát napisał:

Tak z ciekawości zapytam czy @Dyrekcja już wie ile XV zostało sprzedanych w Polsce w 2019 roku?

Zarejestrowano 490 XV.

 

Pozdrowienia

  • Super! 2
  • Dzięki! 2
  • Lajk 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

39 minut temu, Blixten napisał:

Mijając nudne VAGi można śpiewać: you're one in a million.... :thumbup:

 Z tych informacji wynika że w 2018  zostało sprzedanych 646 sztuk XV ..w 2019  150 sztuk mniej. XV to i tak jest mocno niszowe auto. Z doświadczenia wiem - nie mojego ale mojego ojca -ze niszowe auto to nic dobrego- miał nissana sunny b12 kombi. Auto kompletnie bezproblemowe ale dostać do tego części czy później to sprzedać to była masakra. Być może faktycznie ten e -bokser będzie hitem sprzedaży czego życzę importerowi .  

Nie wiem czy spadek sprzedaży ( która i tak nie jest duża)  to coś z czego należy się cieszyc w tej branży.  

Edytowane przez Karas
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Ojciec Założyciel
10 minut temu, Karas napisał:

Nie wiem czy spadek sprzedaży ( która i tak nie jest duża)  to coś z czego należy się cieszyc w tej branży.

Nie, to zdecydowanie nie jest powód do radości. O problemach z wystarczającymi dostawami pisałem już wielokrotnie, więc nie będę tego powtarzał.

 

Pozdrowienia

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

11 minut temu, Karas napisał:

 Z tych informacji wynika że w 2018  zostało sprzedanych 646 sztuk XV ..w 2019  150 sztuk mniej. XV to i tak jest mocno niszowe auto. Z doświadczenia wiem - nie mojego ale mojego ojca -ze niszowe auto to nic dobrego- miał nissana sunny b12 kombi. Auto kompletnie bezproblemowe ale dostać do tego części czy później to sprzedać to była masakra. Być może faktycznie ten e -bokser będzie hitem sprzedaży czego życzę importerowi .  

Nie wiem czy spadek sprzedaży ( która i tak nie jest duża)  to coś z czego należy się cieszyc w tej branży.  

Aczkolwiek zastanawiam się czym ten spadek został spowodowany gdyż wg słów dilera sprzedawał się jak ciepłe bułeczki. Najprawdopodobniej jest to pokłosie zbyt małej ilości samochodów dostępnych do sprzedaży w PL

  • Super! 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 minuty temu, moominko napisał:

Najprawdopodobniej jest to pokłosie zbyt małej ilości samochodów dostępnych do sprzedaży w PL

 

W 2019 zdaje się była przez jakiś czas przerwa w sprzedaży, a potem wrócił do oferty tylko 1.6 

  • Zmieszany 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 godzinę temu, Dyrekcja napisał:

Nie, to zdecydowanie nie jest powód do radości

:upside-down-face_1f643-small:no, raczej. Bo to spadek sprzedaży o 20%. W niektórych branżach gdy sprzedaż spadnie o 2% to zaczynają dzwonić dzwonki alarmowe albo sprzedawcy wylatują z pracy. To doprawdy osobliwe, że producent wyciąga dywanik spod stóp swoim dealerom ale usunięcie z oferty MY19 XV z fb20 może dało taki właśnie efekt. Summa summarum od nowego roku same dla mnie dobre wiadomości - mój samochód zamiast stanieć to podrożał i z tego rocznika jest go mniej w Polsce niż z innych roczników. :yahoo:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...