Skocz do zawartości

Nowy XV II-generacji


Eskulap2000

Rekomendowane odpowiedzi

Czy XV ma mały bagażnik? Ostatecznie stwierdzam ze nie. Bez problemu 3 osobowa rodzina + kajak zapakowana na 2 tygodniowy wypad. Box dachowy kazał się zbędny. Spalanie na dystansie 1,6 kkm 7.2 z czego jestem bardzo zadowolony. 90% trasy to autostrady przejechane na tempomacie ustawionym na 130 km/h

E2378D98-899A-4C6B-9363-D3FDCE8F1C59.jpeg

  • Super! 1
  • Dzięki! 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Chorwacja.

Czy ktoś ma doświadczenie z przyczepami? Poprzednie wakacje spędzałem Kamperem - mega przygoda lecz piekielnie droga. Polowe tańsza jest przyczepa a do tego jestem mobilny na miejscu. Wg dowodu rej. Maksymalna masa przyczepy z hamulcem to 1400 kg. Czy w tym kontekście hamulec najazdowy to nadal hamulec? Na rynku jest sporo przyczep o masie 1400 kg. Do tego przyczepy maja własna maksymalna ładowność np 300 kg. Czyli w tym wypadku dmc to 1700 kg wiec już nie podchodzi pod XV. Dziwi mnie to bo na kempingu jest sporo średniej wielkości przyczep holowanych np przez Astre czy volvo V40.

 

Edytowane przez MaMis
  • Lajk 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@MaMis pamiętaj, że generalnie diesle mogą więcej, ta sama ilość koni (mniej więcej) Volvo (D3) i moje XV to 1800kg vs 1400kg ;) 

 

[Edit] Swoją drogą zazdroszczę Chorwacji. Tyle co wróciłem, średnia prędkość 140-150 i aż boje się liczyć spalanie ;) do tego troszkę szaleństwa na Hvarze (a Ty gdzie wylądowałeś?) i naprawdę może się okazać, że spalanie mi wyjdzie (wyspowe) w okolicy 15-16l/100km ;) 

Edytowane przez moominko
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Do Cro /czy na Bałkany smigam co roku od dawien dawna - XV byłem już 4 razy w ty roku będzie 5 ;) Sam rozważałem taką opcję jakiś czas temu ale po rozmowie z ludźmi którzy tak jeżdżą - Imo biorąc pod uwagę cene noclegów  kamper/przyczepa kempingowa jest bez sensu chyba że lubisz taki rodzaj wakacji 

Cena pola campingowe wcale nie jest taka tania ( jakość też potrafi zostawić dużo do życzenia)   , musisz auto wyposażyć w hak ( min 1k pln ), więcej paliwa, dłuższa jazda, mniejsza mobilność

A tak wchodzisz na booking  i po sprawie :superhero:

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Teraz, Karas napisał:

A tak wchodzisz na booking  i po sprawie :superhero:

A po co? Do Cro też jeżdzę od 5 lat, jeszcze nigdy nie trafiło mi się szukać kwatery więcej niż 30min (oczywiście jak najbliżej morza, w większości pierwsza linia brzegowa). Co do cen za pola kempingowe to się też zgodzę. Zaraz po kupnie XV rozważałem czy nie kupić przyczepy, ale szybko mi przeszło. Cena porównywalna, no może odrobinę taniej, ale jak się doliczy koszt wypożyczenia/zakupu przyczepy to trzeba to bardzo kochać aby się na to zdecydować.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

16 minut temu, moominko napisał:

@MaMis pamiętaj, że generalnie diesle mogą więcej, ta sama ilość koni (mniej więcej) Volvo (D3) i moje XV to 1800kg vs 1400kg ;) 

 

[Edit] Swoją drogą zazdroszczę Chorwacji. Tyle co wróciłem, średnia prędkość 140-150 i aż boje się liczyć spalanie ;) do tego troszkę szaleństwa na Hvarze (a Ty gdzie wylądowałeś?) i naprawdę może się okazać, że spalanie mi wyjdzie (wyspowe) w okolicy 15-16l/100km ;) 

Teraz okolice Zadar a za tydzień Krk. Niżej na południe nie jadę - za gorąco :) od przyjazdu czyli od soboty jeszcze nie ruszyłem samochodu. Myśle ze na powrocie łyknie więcej ale jak całość zamknę w 8L to będzie znacznie poniżej moich założeń.

 

Edytowane przez MaMis
  • Super! 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

12 minut temu, moominko napisał:

A po co? Do Cro też jeżdzę od 5 lat, jeszcze nigdy nie trafiło mi się szukać kwatery więcej niż 30min (oczywiście jak najbliżej morza, w większości pierwsza linia brzegowa). Co do cen za pola kempingowe to się też zgodzę.

Potwierdzam. Dłużej szukasz kwatery jak jesteś bardzo wybredny lub chcesz za pół darmo. ;)

Byłem trzy razy i zawsze załatwiałem na miejscu.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

5 godzin temu, Karas napisał:

Do Cro /czy na Bałkany smigam co roku od dawien dawna - XV byłem już 4 razy w ty roku będzie 5 ;) Sam rozważałem taką opcję jakiś czas temu ale po rozmowie z ludźmi którzy tak jeżdżą - Imo biorąc pod uwagę cene noclegów  kamper/przyczepa kempingowa jest bez sensu chyba że lubisz taki rodzaj wakacji 

Cena pola campingowe wcale nie jest taka tania ( jakość też potrafi zostawić dużo do życzenia)   , musisz auto wyposażyć w hak ( min 1k pln ), więcej paliwa, dłuższa jazda, mniejsza mobilność

A tak wchodzisz na booking  i po sprawie :superhero:

 

ja używam  tylko kempingów.  Teraz tez tylko zamiast kampera mam mobilehome. 

Kamper czy przyczepa w cywilizowanym miejscu z dostępem do prądu i wody to średnio 35-50 eur za dzień w zależności od standardu. Ja po prostu to lubię i akceptuje ceny. Wiem ze można wynająć apartament, mieszkanie lub inny przybytek taniej. 

 

Edytowane przez MaMis
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

15 minut temu, moominko napisał:

A po co? Do Cro też jeżdzę od 5 lat, jeszcze nigdy nie trafiło mi się szukać kwatery więcej niż 30min (oczywiście jak najbliżej morza, w większości pierwsza linia brzegowa). Co do cen za pola kempingowe to się też zgodzę. Zaraz po kupnie XV rozważałem czy nie kupić przyczepy, ale szybko mi przeszło. Cena porównywalna, no może odrobinę taniej, ale jak się doliczy koszt wypożyczenia/zakupu przyczepy to trzeba to bardzo kochać aby się na to zdecydować.

W tym miejscu nie ma sensu udowadniać jaki styl wakacji jest lepszy. Każdy robi wg swojego uznania. Staram się dociec jaka przyczepę mogę ciągnąć  XV

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

5 minut temu, MaMis napisał:

W tym miejscu nie ma sensu udowadniać jaki styl wakacji jest lepszy. Każdy robi wg swojego uznania. Staram się dociec jaka przyczepę mogę ciągnąć  XV

Ależ nie mam zamiaru nic udowadniać. A co do przyczepy to wybór prosty, wszystko o DMC do 1400kg czyli niestety coś małego z tego co pamiętam jak szukałem kilka miesięcy temu. Swoją drogą w czeluściach internetu znalazłem "hamulec najazdowy przyczepy nie spełnia, według polskich przepisów, definicji hamulca, który musi być uruchamiany z pozycji kierowcy." (aczkolwiek to 2014 rok, więc coś się mogło zmienić)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

6 minut temu, moominko napisał:

Ależ nie mam zamiaru nic udowadniać. A co do przyczepy to wybór prosty, wszystko o DMC do 1400kg czyli niestety coś małego z tego co pamiętam jak szukałem kilka miesięcy temu. Swoją drogą w czeluściach internetu znalazłem "hamulec najazdowy przyczepy nie spełnia, według polskich przepisów, definicji hamulca, który musi być uruchamiany z pozycji kierowcy." (aczkolwiek to 2014 rok, więc coś się mogło zmienić)

I w tym sedno czyli nadal nic nie wiem. Jeśli najazdowy jest traktowany w UE jako hamulec to z masa 1400 można coś wybrać. 

 

Edytowane przez MaMis
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Teraz, MaMis napisał:

I w tym sedno czyli nadal nic nie wiem. Jeśli najazdowy jest traktowany w UE jako hamulec to z masa 1400 można coś wybrać. 

Myślę, że powinieneś pytać nie tu ale na jakimś forum caravaningowym. BO tu każdy Ci napisze 1400kg ;) 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

28 minut temu, Szürkebarát napisał:

Kto próbował jeździć XV na 98 i jakie miał osiągi, czy to ma sens? Gdy jeździłem dieslem tankowałem tylko paliwo premium i miało to sens.

Czy ma ktoś ochotę odpowiedzieć na moje pytanie czy może pytam w niewłaściwym wątku?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

10 minut temu, MaMis napisał:

I w tym sedno czyli nadal nic nie wiem. Jeśli najazdowy jest traktowany w UE jako hamulec to z masa 1400 można coś wybrać. 

 

Pytanie, na ile komfortowo i bezpiecznie będzie się jechało mułowatym z natury XV z taką masą na haku. Zwłaszcza w górach. 

 

Kolega ma OBK 2,5 CVT. Był w Chorwacji dwa razy z przyczepą kempingową i doszedł do wniosku, że nigdy więcej. Właśnie ze względu na niedostatek momentu i wchodzenie silnika na bardzo wysokie obroty. Kupił do holowania przyczepy Busa z dieslem i twierdzi, że nie ma porównania.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czy ma ktoś ochotę odpowiedzieć na moje pytanie czy może pytam w niewłaściwym wątku?
98 nie wpływa specjalnie ani na osiągi ani na spalanie (homeopatycznie), natomiast dodatki mogą wpływać na osady węglowe na zaworach czy coś - więc stosuje naprzemiennie ;)
  • Lajk 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W weekend zawadziłem o osłonę szlabanu pod jednym ze sklepów w Krakowie (czarno-żółta bariera)...

szlaban.thumb.jpg.8dcddb3c810e2de437fb86f85f22248d.jpg

 

Straty to połamane i porysowane elementy wokół reflektora przeciwmgielnego.

 

plastikowa_obejma_halogenu.thumb.jpg.401f2c73c9e23113224461b267d44a14.jpg

 

To było bardzo nie miłe :(

Sądziłem, że najgorszą część tej przygody mam za sobą ale... dziś ASO przysłało wycenę naprawy :o:(-_-

  • Smutny 2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 godziny temu, Szürkebarát napisał:

Kto próbował jeździć XV na 98 i jakie miał osiągi, czy to ma sens? Gdy jeździłem dieslem tankowałem tylko paliwo premium i miało to sens.

 

Od samego początku jeżdzę tylko na 98. Ciężko mi powiedzieć, czy jest lepiej niż na 95, ale tak jak kolega wyżej napisał - na pewno troszkę lepiej wpływa to na silnik. 

 

Na razie wszystko bez zarzutu.

Edytowane przez bmbm
  • Lajk 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@Michał Krupa boli bardzo, tym bardziej, że ten Twój XV to ładne cacko :clapping:...ale to tylko zderzak i lampa, don't worry,  btw. obstawiam 7k pln :D (mam w pamięci naprawę mojego XV)

 

1. tam jest znak 20 km/h, albo jechałeś "troszkę" szybciej albo centralnie przywaliłeś chyba ?!

2. z tego co pamiętam chcesz sprzedać...obniż cenę i nie zawracaj sobie głowy...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...