Skocz do zawartości

Nowy XV II-generacji


Eskulap2000

Rekomendowane odpowiedzi

Z systemu EyeSight korzystałem kilka razy na autostradzie, nigdy w mieście. 

Spokojna niedziela, umiarkowany ruch, więc postanowiłem sie pobawić.

Jazda prawym pasem, prędkość ustawiona na 70, dwie kreski odstępu, zatrzymywany przez czerwone światła na połowie skrzyżowań na odcinku 9 km i takie efekty :thumbup: :

 

 

20190428_122714.jpg

Edytowane przez Blixten
  • Super! 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Na ekranie między zegarami w Waszych XV II macie zdecydowanie lepszą grafikę od tej z Forestera SJ. :thumbup:

Średnia 6.3 wygląda jak z Diesla a nie dwulitrowej benzyny. U mnie 9.3 w dwulitrowym Foresterze i uważam, że niezły wynik. ;)

  • Super! 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

42 minuty temu, Snuff napisał:

6,3 l/100 emoji106.png ładnie ... +4 i będzie mój wynik w mieście emoji41.png


Wysłane z iPhone za pomocą Tapatalk

 

Zapomniałem zrobić zdjęcie na koniec trasy, ale po przejechaniu łącznie 17 km miastem z Gdyni do Gdańska, spalanie wyszło 6,7. 

 

ES radzi sobie naprawdę fajnie. Sprawnie nadąża za i hamuje przed poprzedzającym  autem. Rusza na zielonym po muśnięciu pedału gazu jak pisali Koledzy. 

Raz tylko o mało co nie przejechałem skrzyżowania na czerwonym - na szczęście tu zadziałała ludzka automatyka. :biglol:

 

@Snuff moje spalanie w dni robocze, szczególnie kiedy gdzieś się spieszę, zbliża się 10,5.... ponizej 7 litrów potrafię zejść tylko na pokaz ;), bo na codzień trudno tak jeździć. 

Edytowane przez Blixten
  • Super! 3
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

 

 

 

 

    (...) Rusza na zielonym po muśnięciu pedału gazu jak pisali Koledzy. (...)

 

 

  

 

Osobiście zamiast muskać pedał gazu, wolę przycisnąć na kierownicy przycisk mi. zwiększający prędkość maksymalną w ES. Nie trzeba ruszać nogą

 

Subaru XV II 2.0

 

  • Super! 2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

13 godzin temu, prugi napisał:

Osobiście zamiast muskać pedał gazu, wolę przycisnąć na kierownicy przycisk mi. zwiększający prędkość maksymalną w ES. Nie trzeba ruszać nogą emoji4.png

 

Subaru XV II 2.0

Też tak wolałem jak jeszcze używałem ;) ale jakoś mi przeszło, większa frajda z jazdy, choć pewnie jak pojadę w dłuższą drogę to aktywny tempomat wróci do łask ;) 

8 minut temu, MichałXT napisał:

Jeździłem ostatnio tym nowym XV, rewelacyjne auto,

Subaru wróciło do dawnej tradycji, nowa płyta podłogowa, sztywna , zawieszenie  2 półki wyżej, ..

 

Chyba tego brakowało , tej prawdziwej japońskiej subarowatości ... co przekłada się na odczucia z jazdy ...

2.0 czy 1.6? Bo wierz mi, jest różnica (dla 2+ osób na pokładzie już bardzo mocno zauważalna)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Pochwalę się, że w teście SS zaoszczędziłem 10l paliwa :thumbup: Aby osiągnąć ten przełomowy sukces, system potrzebował prawie 8400km oraz ponad 7,5 godz. działania. Druga wartość jest całkiem zastanawiająca.

Szkoda, że nie przeznaczyłem jednego licznika na pomiar od nowości. Statystyka mogłaby być całkiem ciekawa ;) 

  • Super! 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

16 minut temu, Zyzol napisał:

Pochwalę się, że w teście SS zaoszczędziłem 10l paliwa :thumbup: Aby osiągnąć ten przełomowy sukces, system potrzebował prawie 8400km oraz ponad 7,5 godz. działania. Druga wartość jest całkiem zastanawiająca.

Szkoda, że nie przeznaczyłem jednego licznika na pomiar od nowości. Statystyka mogłaby być całkiem ciekawa ;) 

jak pamiętam, ok.8 tys. km / 1 godz. stania SS / 1 litr zaoszczędzony :P

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ostatnio kolega jeździł testowym 1.6 - sprzedawca poinformował ze nie ma co liczyć na powrót 2.0 Najwcześniej będzie hybryda w 2020.

Domyślam się ze maja odgórny nakaz uprawiają tej propagandy aby sprzedać max 1.6?? 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@MaMis hybryda podobno miała być na jesień, ale być może im się coś zmieniło... tak czy siak 1.6 z 2+ osobami na pokładzie nie jedzie bo nie ma czym.... pod wzniesienie jest już dramat.

Edytowane przez moominko
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

15 minut temu, Blixten napisał:

Ja słyszałem, że będzie podwyżka, bo 1.6 tak dobrze się sprzedaje :D

 

Gdzieś czytałem, że XV 1.6 jest trzecim najtańszym 4x4 z automatem na naszym rynku. Prawdopodobnie tańszy jest Hyundai Kona i może Kia, nie pamiętam. Na pewno nie Dacia Duster bo nie automatu w ofercie.

Cenę ma bardzo dobrą i temu nie można zaprzeczyć a wyposażenie standardowe ma też bardzo bogate, EyeSight robi robotę i w tym zestawieniu Subaru jest chyba rodzynkiem z aktywnym tempomatem w najtańszej wersji.

Dynamika no niestety, gdyby była taka jak sobie życzymy to było by to najlepsze auto w cenie około 90 tyś a tak jest ciekawą opcją dla tych co się nie śpieszą lub jeżdżą głównie w mieście lub słabymi drogami gdzie i tak nie ma jak się rozpędzić.

Mi mimo dramatycznego wyniku do 100km/h się podoba ale ja to lubiłem nawet Fiata 125p, który miał sporo słabsze osiągi. ;)

  • Super! 1
  • Lajk 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 godzinę temu, moominko napisał:

@MaMis hybryda podobno miała być na jesień, ale być może im się coś zmieniło... tak czy siak 1.6 z 2+ osobami na pokładzie nie jedzie bo nie ma czym.... pod wzniesienie jest już dramat.

Na szczęście to nie mój problem. Fajnie mieć świadomość ze mamy auta pod tym względem unikalne. 

  • Super! 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 godziny temu, MaMis napisał:

Ostatnio kolega jeździł testowym 1.6 - sprzedawca poinformował ze nie ma co liczyć na powrót 2.0 Najwcześniej będzie hybryda w 2020.

Domyślam się ze maja odgórny nakaz uprawiają tej propagandy aby sprzedać max 1.6?? 

Czas najwyższy, żeby SIP przedstawił planowaną ofertę na rok 2019.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Na szczęście to nie mój problem. Fajnie mieć świadomość ze mamy auta pod tym względem unikalne. 

Ostatnio gościu mnie zaczepił na myjni jak tam się sprawuje XV, ja że super, że jestem bardzo zadowolony i takie tam. Od słowa do słowa i pytanie czy ten 1.6 faktycznie tak dobrze jeździ, a ja : tak bardzo fajnie jeździ bo to 2.0 kupiony rok temu.
Btw. Gościu był przekonany, że 1.6 ma turbo...i się trochę zdziwił, że nie


Wysłane z iPhone za pomocą Tapatalk
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...