Skocz do zawartości

Nowy XV II-generacji


Eskulap2000

Rekomendowane odpowiedzi

Teraz, Skodziarz napisał:

 

Dla ciebie tak, pośmiałeś się, zamiast mu pomóc :unsure:

Nie było szans pomóc mu w pojedynkę, kiedy ten tańcował na lodzie, a podeszwy moich butów ledwo łapały przyczepność. 

Nie czytałeś ze zrozumieniem, wskaż mi miejsce gdzie napisałem, że się pośmiałem ? 

  • Super! 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

6 godzin temu, Karas napisał:

Niestety gigantyczny przedni zwis dyskfalifikuje ten samochod do jazdy po wertepach plus brak redektura. A probowalem...

I taki też zwis będzie w Foresterze V generacji... 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W dniu 4.04.2019 o 11:59, Skodziarz napisał:

 

Taki teren bez problemu przejeżdżałem Fordem F150, o takim:

Ford F-Series VII model F-250

 

BEZ dopinania przodu, czyli tylko z napędem na tył. Też na szosowych oponach był.

A do tego miał wtedy 18 lat i nie było na nim śladu rdzy, która już po roku pojawia się na Subaru.

 

Mówiąc krótko - nie ma się czym chwalić :biglol:

 

P.S. W sumie, to podoba mi się kierunek, w którym zmierza to forum: w złym tonie jest chwalic tutaj nasze samochody, w dobrym na nie psioczyć :thumbup:

A świstak zawijał na pace cukierki w papierki. 

Tylny napęd, opony szosowe i pusta paka? 

  • Zmieszany 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

8 godzin temu, Blixten napisał:

Wysiadłem z auta, mijając jego auto podziękowałem, że ustąpił mi miejsca, choć pewnie zakładał, że nie dam rady.  

Stał tam biedak dalej wpatrując się w plejady, a ja poszedłem na drinka. 

nikt nie zaprzecza że napęd w Subaru jest skuteczny. Natomiast jeżeli nie mieszkasz w terenie górzystym przyda Ci się 1 góra 2 razy w roku. Taki  Forek XT cieszył się  tak dużą popularnoscią jak żadne inne Subaru z powodu silnika - 2.0 turbo 240 koni potrafiło zawstydzić nie jednego HH i dawało mega frajde z jazdy. W chwili obecnej na polu bitewnym zostało 1.6i i 2.0i które demonami mocy ani osiągów nie są. Dlatego jeżeli napęd nie jest "must have" tzn nie mieszkasz w górach, lesie, nad jeziorem tzn nie używasz auta poza drogami utwardzonymi to na rynku jest masa suv'ów /crossoverów które dadzą Ci większa frajdę z jazdy m.in ze względu na moc i osiągi i pakowanie się w Subaru ( które też do tanich w serwisowanie nie należy) jest imo bez sensu

  • Super! 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Godzinę temu, Karas napisał:

nikt nie zaprzecza że napęd w Subaru jest skuteczny. Natomiast jeżeli nie mieszkasz w terenie górzystym przyda Ci się 1 góra 2 razy w roku. Taki  Forek XT cieszył się  tak dużą popularnoscią jak żadne inne Subaru z powodu silnika - 2.0 turbo 240 koni potrafiło zawstydzić nie jednego HH i dawało mega frajde z jazdy. W chwili obecnej na polu bitewnym zostało 1.6i i 2.0i które demonami mocy ani osiągów nie są. Dlatego jeżeli napęd nie jest "must have" tzn nie mieszkasz w górach, lesie, nad jeziorem tzn nie używasz auta poza drogami utwardzonymi to na rynku jest masa suv'ów /crossoverów które dadzą Ci większa frajdę z jazdy m.in ze względu na moc i osiągi i pakowanie się w Subaru ( które też do tanich w serwisowanie nie należy) jest imo bez sensu

Zdaję sobie sprawę, że jestem klasycznym, nudnym przykładem mieszczucha znad morza, zakochanego w górach, i którego życiową pasją są narty.

Nawet jeśli taki wyjazd na ferie zimowe trwa tylko kilka dni w roku, to lubię mieć poczucie większego bezpieczeństwa i jest to dla mnie priorytet, tymbardziej, że jadę z najbliższą rodziną.

A co przez resztę roku, kiedy na drogach nie ma śniegu i lodu ? Czysta frajda z jazdy :drool:, której do tej pory nie zaznałem w innych suvach, crossoverach czy innych wynalazkach ;) 

Do pełni szczęścia brakuje jedynie tego o czym piszesz - większej mocy. To co ma XV pod maską można umiejętnie wykorzystać, ale dla mnie to absolutne minimum mocy. 

Ubolewam, że Forester w wersji XT nie będzie dostępny, ale zobaczymy, czas pokaże, co będę miał w głowie za rok, dwa, kiedy przyjdzie czas sprzedać poczciwą Mazdę CX-5 ?  

 

P.S.: A propos serwisu - przeglądy wg mnie nie wychodzą wcale drogo, lub drożej niż w japońskich innych markach.   

 

 

 

  

Edytowane przez Blixten
  • Super! 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

22 godziny temu, MaMis napisał:

A świstak zawijał na pace cukierki w papierki. 

Tylny napęd, opony szosowe i pusta paka? 

 

Na pace leżało do 200kg czy to narzędzi, czy dostaw, które rozwoziłem po terenie. Czyli była pusta. Że ty byś nie przejechał, to nie znaczy, że nikt :rolleyes:

 

No ale takie mamy forum, że wypada pisać, że tylko Subaru przejedzie :D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...
14 godzin temu, Blixten napisał:
Jak często patrzycie się na swój samochód po zaparkowaniu ?
Muszę się przyznać, że ja często, mam szczególną przyjemność oglądać świeżo po umyciu i  w słońcu :thumbup: 


Patrzeć na zaparkowany samochód ? ...no przestań, nigdy !!
...rozumiem, że przez lewe ramię się nie liczy ;)
 


Wysłane z iPhone za pomocą Tapatalk

Edytowane przez Snuff
  • Super! 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

15 minut temu, Blixten napisał:

Jak często patrzycie się na swój samochód po zaparkowaniu ?

Muszę się przyznać, że ja często, mam szczególną przyjemność oglądać świeżo po umyciu i  w słońcu :thumbup: 

Też tak mam, zresztą już od dzieciaka obracałem się nie tylko za dziewczynami. :) (mówię o autach oczywiście)

W szarych czasach motoryzacji PRL nie przeoczyłem żadnej "perełki" i o każdej musiałem wiedzieć wszystko.

Mój obecny Forester raczej nie narzeka na brak zainteresowania z mojej strony. ;)

  • Super! 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

21 godzin temu, Blixten napisał:

Jak często patrzycie się na swój samochód po zaparkowaniu ?

Muszę się przyznać, że ja często, mam szczególną przyjemność oglądać świeżo po umyciu i  w słońcu :thumbup: 

Blixten ja mam dokładnie tak samo :wub::thumbup::D

  • Super! 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W zeszłym tygodniu robiłem przegląd w aso i pytałem o aktualizację map. Pan z serwisu powiedział, że jest już aktualizacja ale nie poleca jej instalować gdyż w tym miesiącu ma wyjść kolejna poprawiająca jakieś niedociągnięcia w obecnej... wstrzymałem się więc i pewnie do maja będzie już kolejna poprawiona aktualizacja :ok:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W zeszłym tygodniu robiłem przegląd w aso i pytałem o aktualizację map. Pan z serwisu powiedział, że jest już aktualizacja ale nie poleca jej instalować gdyż w tym miesiącu ma wyjść kolejna poprawiająca jakieś niedociągnięcia w obecnej... wstrzymałem się więc i pewnie do maja będzie już kolejna poprawiona aktualizacja :ok:

Może będzie w maju, może nie...poprzednia aktualizacja map i systemu poprawiała poprzednie błędy, więc po co czekać ? To tylko 20 min roboty. Po ostatniej aktualizacji nie gubi mi ulubionych numerów telefonu, czy pamięta ostatni status radia (off lub on) i takie tam...


Wysłane z iPhone za pomocą Tapatalk
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

15 godzin temu, moominko napisał:

Podobno, jak usłyszały me uszy na spocie w Kato w maju ma wrócić 2.0l z GPF,

 

 

Obyś miał rację, oj oby tak było, oj od razu staję w kolejce... Szukam, szukam i nic mi poza Subaru nie wychodzi.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...