Skocz do zawartości

Nowy XV II-generacji


Eskulap2000

Rekomendowane odpowiedzi

Oczywiście należy ruszyć po włączeniu najszybciej jak to możliwe. Zauważyliście, że jadąc na zimnym inna jest charakterystyka skrzyni biegów, by w ogóle jechać jako tako obroty trzymają się 2-2,5k i skrzynia działa jak zwykle cvt, auto jest ospale, gdy zgaśnie magiczne cold i temperatury oleju osiągnie 40 stopni - co zajmuje że 2km w zimie, auto nabiera wigoru i charakter skrzyni również się zmienia.

Wysłane z mojego Mi Note 2 przy użyciu Tapatalka

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

56 minut temu, FanSub napisał:

Jest co dywagowac,  jest. Rozgrzewasz silnik najmniej efektywnie, z największym wzbogaceniem mieszanki paliwem, co skutkuje zmywaniem oleju na styku pierścień - cylinder. Jak ruszasz, to po pierwsze silnik szybciej osiąga temperaturę pracy, po drugie - nie zuzywasz tak szybko elementów silnika.

 

Zrobienie tego 1500 razy podczas żywota silnika nie zaszkodzi mu kompletnie NIC - możesz być pewny :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

12 hours ago, FanSub said:

Jest co dywagowac,  jest. Rozgrzewasz silnik najmniej efektywnie, z największym wzbogaceniem mieszanki paliwem, co skutkuje zmywaniem oleju na styku pierścień - cylinder. Jak ruszasz, to po pierwsze silnik szybciej osiąga temperaturę pracy, po drugie - nie zuzywasz tak szybko elementów silnika.

Blixten - to pierwsze zdecydowanie. 

 

Dokładnie, pierwsza opcja jedyna właściwa. Poza tym jest to nielegalne odśnieżać samochód przy uruchomionym silniku.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

55 minut temu, Topi napisał:

Poza tym jest to nielegalne odśnieżać samochód przy uruchomionym silniku

nielegalne to może byc np posiadanie niedozwolonych substancji psychoaktywnych ;) za co idziesz do paki.

Za włączony silnik dostajesz pouczenie co najwyzej mandat podobnie jak za przekroczenie prędkości. Jest to zwykłe "wykroczenie"

na zimnym silniku auto chodzi na przysłowiowym ssaniu. i tak ma byc. Nie jest to zdrowe dla silnika ale Panowie to auto jest dla was a nie wy dla samochodu więc dacie spokój B)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

26 minut temu, Karas napisał:

Za włączony silnik dostajesz pouczenie co najwyzej mandat podobnie jak za przekroczenie prędkości. Jest to zwykłe "wykroczenie"

Co nie zmienia faktu ze jeat niezgodne z prawem. Inaczej nie byłoby kwalifikowane jako wykroczenie :) 

  • Dzięki! 1
  • Lajk 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 godziny temu, MaMis napisał:

Co nie zmienia faktu ze jeat niezgodne z prawem. Inaczej nie byłoby kwalifikowane jako wykroczenie :) 

Co nie zmienia faktu, że takowe wykroczenie popełnia się stojąc w korku lub na dłuższych światłach Równie dobrze można karać tych, którzy świadomie wyłączają start/stop. 

  • Haha 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

52 minuty temu, Zyzol napisał:

Co nie zmienia faktu, że takowe wykroczenie popełnia się stojąc w korku lub na dłuższych światłach Równie dobrze można karać tych, którzy świadomie wyłączają start/stop. 

Nie wiem czy ten przepis nie dotyczy miejsc parkingowych a w przypadku domu pozostawienia samochodu włączonego gdy kierowca nie jest w samochodzie

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W dniu 7.01.2019 o 13:57, Skodziarz napisał:

spryskiwacze są zbyt prymitywne na jazdę autostradą w śnieżycy - sypią tu solą strasznie, a wycieraczki potem mażą to po szybie, ponieważ płyn nie jest rozprowadzany po całej jej powierzchni. 

 

Spryskiwacze są, jakie są, czyli przeciętne ;) Ale polecam wypróbowanie porządnej niewidzialnej wycieraczki - zdecydowanie pomaga pozbyć się syfu z szyby

  • Lajk 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 
Spryskiwacze są, jakie są, czyli przeciętne  Ale polecam wypróbowanie porządnej niewidzialnej wycieraczki - zdecydowanie pomaga pozbyć się syfu z szyby
Np. Glaco
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

5 godzin temu, Zyzol napisał:

Co nie zmienia faktu, że takowe wykroczenie popełnia się stojąc w korku lub na dłuższych światłach Równie dobrze można karać tych, którzy świadomie wyłączają start/stop. 

Postój nie wynikający z warunków ruchu - to jest zawarte w PRD.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

7 godzin temu, Zyzol napisał:

 

Spryskiwacze są, jakie są, czyli przeciętne ;) Ale polecam wypróbowanie porządnej niewidzialnej wycieraczki - zdecydowanie pomaga pozbyć się syfu z szyby

Dobrze że przypominasz bo zapomniałem o tym wynalazku. Nawet mam taki specyfik w grażu.  Bardzo dobrze sprawdził się w poprzednim aucie. Niestety gdy nakładałem sam efekt utrzymywał się znacznie krócej od warstwy nałożonej w warszatacie. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dobrze że przypominasz bo zapomniałem o tym wynalazku. Nawet mam taki specyfik w grażu.  Bardzo dobrze sprawdził się w poprzednim aucie. Niestety gdy nakładałem sam efekt utrzymywał się znacznie krócej od warstwy nałożonej w warszatacie. 
W warsztacie mogli nałożyć 2 warstwy. No i mogli nałożyć coś trwalszego. Wejdź na stronę dobrego sklepu detailingowego i napewno znajdziesz coś lepszego niż np. Rain-X
Mi Glaco starcza na 2 mies ale nakładanie to 5-10 min więc nie ma problemu.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 minutę temu, igor_bro napisał:

spryskiwacze w XV MY18 są mgłowe czy punktowe?

 

W mojej ocenie, to coś pośredniego pomiędzy wymienionymi typami. W zamyśle konstruktorów miały być chyba mgłowe, ale daleko im do konkurencji.

Dodatkowo bezpośrednio do jednej z wycieraczek doprowadzony jest bezpośrednio wężyk z płynem, który ma polepszać skuteczne oczyszczanie szyby.

 

Wspominam spryskiwacze z Peugeota 306 z 2002r., którym miałem okazję czasami jeździć. Miał ogromną szybę i spryskiwacze mgłowe, które idealnie pokrywały całą szybę. Wystarczyło jedno krótkie spryskanie i jeden ruch wycieraczek, żeby mieć idealnie czystą szybę. Rewelacja!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ta wycieraczka z wężykiem, to ta co przeciera szybę w miejscu EyeSight. I tak podaje płyn, żeby lepiej doczyścić miejsce na kamerę. I w sumie dość skutecznie działa. 

 

Jak dla mnie wycieraczki i spryskiwacze działają bardzo spoko. 

  • Super! 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W dniu 18.12.2018 o 13:00, newstanior napisał:

@aflinta dzięki, odezwę się jak będę po testach 1.6 ;-)) 

 

Jestem już po jeździe próbnej XV-kiem (1.6)

Jak najbardziej pozytywnie :-) jeśli chodzi o jazdę w taką pogodę.

Niestety nie miałem możliwość przetestować w pełni mocy z racji warunków://

Szkoda że jazda testowa trwała może z 20 min :)

 

do kolegi @aflinta czy był by szansa się spotkać i przetestować wersję 2.0??

 

dzięki

 

 

 

 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 godzinę temu, newstanior napisał:

 

Jestem już po jeździe próbnej XV-kiem (1.6)

Jak najbardziej pozytywnie :-) jeśli chodzi o jazdę w taką pogodę.

Niestety nie miałem możliwość przetestować w pełni mocy z racji warunków://

Szkoda że jazda testowa trwała może z 20 min :)

 

do kolegi @aflinta czy był by szansa się spotkać i przetestować wersję 2.0??

 

dzięki

Oczywiście, napisz na PW i jedziemy z koksem :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

3 godziny temu, bmbm napisał:

Jak dla mnie wycieraczki i spryskiwacze działają bardzo spoko. 

 

Działają dobrze, dopóki nie jedziemy powyżej 120 km/h po zasolonej drodze w opadach śniegu - wtedy przestają działać praktycznie całkowicie, chyba, że będziemy lać płyn na szybę dosłownie wiadrami ;) 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

7 godzin temu, newstanior napisał:

 

Jestem już po jeździe próbnej XV-kiem (1.6)

Jak najbardziej pozytywnie :-) jeśli chodzi o jazdę w taką pogodę.

Niestety nie miałem możliwość przetestować w pełni mocy z racji warunków://

Szkoda że jazda testowa trwała może z 20 min :)

 

do kolegi @aflinta czy był by szansa się spotkać i przetestować wersję 2.0??

 

dzięki

 

 

 

 

 

Czy w 1,6 jest możliwość symulowania biegów?  Testujemy na autocentrum.pl twierdzi,  że nie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...