Skocz do zawartości

Nowy XV II-generacji


Eskulap2000

Rekomendowane odpowiedzi

54 minuty temu, GREGG napisał:

 

Kapelusz jest zajęty dla najlepszej marki na S

 

Ależ tu nie ma żadnej rywalizacji, nikt nikomu niczego nie zajmuje. Kapelusz jest kolejnym dowodem na bliskie związki obu marek na S, Skoda chętnie się podzieli :drinks:

Edytowane przez Skodziarz
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W dniu 27.12.2018 o 11:44, Karas napisał:

@Snuff wyrazy wspolczucia. Mialem identyczna akcję - tzn w tył paro miesięcznego XV wjechało mi Subaru Leone :) całe szczęście z prędkości 10 km/h  i całe szczescie ubezpieczenie w pzu bezgotówkowo i bezprobleowo sie aso z ubezpieczycielem dogadało. Z tego co widzę do wymiany masz tylni zderzak, tylna belke, slizgi tylnego zderzaka, tylna klapę, tłumik. Na moje oko wycena będzie w granicach 15-17k pln ( u mnie za tłumik , zderzak, tylną belke , slizgi było poniżej 10k pln ) U ciebie dochodzi jeszcze klapa. 

najgorsze w tym wszystkim bedzie czas oczekiwania na czesci - ja czekalem ponad miesiąc ;)

jestem po wstępnych oględzinach....doszła jeszcze podłoga komory bagażnika, tłumik wbił się od spodu...i jakieś bzdety (mam nadzieję).  Na  początku stycznia może będę wiedział coś więcej, pozwolę sobie raz na jakiś czas wrzucać info.

...ale przy okazji badania powłoki lakierniczej wyszło: wszędzie 80 μm a na klapie silnika 120...przy robieniu powłoki ceramicznej gościu powiedział, że mogło być coś robione, bo było widać zacierki (ładnie to jednak wyprowadził). Jestem ciekaw jak u Was z tym lakierem ?

  • Dzięki! 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Godzinę temu, Snuff napisał:

doszła jeszcze podłoga komory bagażnika, tłumik wbił się od spodu...

@Snuff żebyś nie pomyślał, że "miałeś pecha".....   Na dowód mojego pełnego współczucia -miałem bardzo podobnie wyglądającą stłuczkę - mój trzytygodniowy Nissan miał lepsze hamulce niż Mercedes (znowu Japończyk lepszy od Niemca ;) ). 

Przesympatyczna Pani, która z niego wysiadła, skwitowała mniej więcej; "nosz co za pech, gdybym zdążyła skończyć SMS'a parę sekund wcześniej, pewnie nic by się nie stało". :blink:

Przyznała się do winy, podpisała papiery, poprawiła znaczek na masce i pojechała. Na pierwszy rzut oka wyglądało to niewinnie - plastykowa osłona zderzaka wyskoczyła z bocznych uchwytów, ale po jego demontażu okazało się, że zakres wymiany był b. podobny jak u Ciebie. Koszt w 2007 roku wyniósł 17 tyś pln, ponad miesiąc u blacharza.     

IMG_5310.jpg

IMG_5316.jpg

IMG_5331.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W dniu 29.10.2018 o 12:41, spawalniczy napisał:

 

Robiłeś aktualizację? Jeśli tak, jakie wrażenia?

 

Pierwszy przegląd (15000 km) za mną. Aktualizacji do skrzyni nie ma. Z jakiego powodu to nie wiem, ale Pan w serwisie stwierdził, że nie słyszał w ogóle o czymś takim.

 

Co do zapachu "spalenizny", poruszyłem ten temat, również nie spotkali się z czymś takim, ale po przeglądzie wymienili filtry, zdezynfekowali nawiewy i ma być lepiej. W Gdańsku dziś ładna pogoda, autem niewiele po odbiorze przejechałem, więc nie wiem czy to rozwiązało problem.

 

Aha, nawigacji map też nie ma, bo centrala Subaru nie dostarczyła :D no to nie ma. 

 

  • Super! 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@bmbm będę musiał zacząć dobijać km, utknąłem narazie na 11.5kkm ;) co to za zapach spalenizny? wiem, że do 1500-2000 miałem lekki zapach (chyba głównie z resztek materiału zabezpieczającego silnik podczas transportu morskiego) ale póżniej już się z tym nie spotkałem/

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Teraz, moominko napisał:

@bmbm będę musiał zacząć dobijać km, utknąłem narazie na 11.5kkm ;) co to za zapach spalenizny? wiem, że do 1500-2000 miałem lekki zapach (chyba głównie z resztek materiału zabezpieczającego silnik podczas transportu morskiego) ale póżniej już się z tym nie spotkałem/

 

Zapach przy włączonej klimatyzacji, jak na dworzu jest około 0-3 stopnie. Jakby "spalenizna"  z nagrzewnicy. Poruszane tutaj było. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Teraz, bmbm napisał:

 

Zapach przy włączonej klimatyzacji, jak na dworzu jest około 0-3 stopnie. Jakby "spalenizna"  z nagrzewnicy. Poruszane tutaj było. 

Przez jakiś czas nie miałem czasu na czytanie TF i jakby mnie tem temat ominął, aczkolwiek nie przypominam sobie czegoś takiego w swoim XV. Zacznę baczniej zwracać uwagę.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 godzinę temu, moominko napisał:

Przez jakiś czas nie miałem czasu na czytanie TF i jakby mnie tem temat ominął, aczkolwiek nie przypominam sobie czegoś takiego w swoim XV. Zacznę baczniej zwracać uwagę.

 

Przeczytałeś i już po tobie, klątwa cię dopadnie :biglol:

U mnie brak zapachów z klimy, w skrzyni nic nie szarpie, jakiś wybrakowany egzemplarz mi się trafił :P

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 godziny temu, moominko napisał:

@GREGG u mnie też brak szarpania itp. już się boję klątwy bo jak się zwali wszystko na raz ani chyba trza będzie kupić Skodę ;) 

u mnie szarpie, 1..2...3...hmmm aa taak...mam teraz seata leona hehe :biglol:

co do XV to szarpało b.lekko i b.rzadko

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W dniu 28.12.2018 o 16:14, Korton napisał:

Ok, ale z manualną skrzynia biegów jestem pewien, że przy tej mocy niskie 9sek do 100km/h było by w zasięgu.

A które auto wg ciebie z wolnossąca benzyna przy tej masie i napędzie uzyska niskie 9?

CX 5 z silnikiem 2.0 165 km automat 4x4 ma katalogowo 10.3 a z manualem 10.5 sek przy czym AT jest o 25 kg cięższy. Więcej wolnych ssaków w tym segmencie nie znam.

 

Edytowane przez MaMis
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 godziny temu, MaMis napisał:

A które auto wg ciebie z wolnossąca benzyna przy tej masie i napędzie uzyska niskie 9?

CX 5 z silnikiem 2.0 165 km automat 4x4 ma katalogowo 10.3 a z manualem 10.5 sek przy czym AT jest o 25 kg cięższy. Więcej wolnych ssaków w tym segmencie nie znam.

 

Np honda accord, 2.0 155km 9.3 sek do 100km/h

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

9 godzin temu, GREGG napisał:

jakiś wybrakowany egzemplarz mi się trafił :P

Szósty już trafi się normalny :biglol:

4 godziny temu, bmbm napisał:

 

Ciekawa "recenzja" :D

Zawsze można dowiedzieć się czegoś nowego - już wiem, dlaczego nie lubię wycia CVT w stylu startującego odrzutowca ;) Po prostu nie jestem samochodowym „frikiem”.

 

Potraktowali XV po macoszemu dając test debiutantowi ;)

Edytowane przez Zyzol
  • Haha 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

14 godzin temu, spawalniczy napisał:

Dużo błędów merytorycznych. I dlaczego prowadzący upiera się, że to jest małe auto?

ale on się tam nie upiera ze to jest małe auto nawet w 2 minucie mówi "ze nie jest to wcale taki mały samochód na jaki wyglada z zewnątrz" . Bo IMO z zewnątrz w szczególności w kolorze czarnym nie wygląda jak duży samochód. Przykład spójrz na ulicy na np rav4 a na XV - xv wyglada na auto dużo mniejsze

I tak ma byc. Bo XV to kompkat jak golf czy auris tylko że na szczudłach ;)

Edytowane przez Karas
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

13 minut temu, Karas napisał:

ale on się tam nie upiera ze to jest małe auto nawet w 2 minucie mówi "ze nie jest to wcale taki mały samochód na jaki wyglada z zewnątrz" . Bo IMO z zewnątrz w szczególności w kolorze czarnym nie wygląda jak duży samochód. Przykład spójrz na ulicy na np rav4 a na XV - xv wyglada na auto dużo mniejsze

I tak ma byc. Bo XV to kompkat jak golf czy auris tylko że na szczudłach ;)

Niby kompakt, ale bije te wszystkie kontakty przestrzenią kabiny.

  • Super! 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

43 minutes ago, FanSub said:

Niby kompakt, ale bije te wszystkie kontakty przestrzenią kabiny.

W kabinie tak, ale chyba troszkę kosztem bagażnika. Choć stwierdzenie z tego testu, że wystarcza tylko na jednodniowy wypad jest chyba przesadzone.

 

Kolego Skodziarz, uprzedziłeś mnie o ułamek sekundy:P Szkoda, że nie ma przesuwanej kanapy jak w np. w Capturze. Wtedy wszyscy byliby zadowoleni.

Edytowane przez peteres
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

18 minut temu, Skodziarz napisał:

Kosztem bagażnika, pamiętaj. Porównaj bagażnik Civica i XV ;)

Tak możemy w nieskończoność żonglować danymi, które nam pasują. Civic to wyjątek, reszta kompaktów nie ma większych bagażników. W XV jak muszę zabrać większy bagaż,  to walizki w pion i nie zaciągam rolety. A jeśli chodzi o rozstaw osi, to XV nie ustępuje Foresterowi.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zgadzam się, mi bagażnik wystarcza, z pełną premedytacją kupiłem XV w tym aspekcie - bardziej mi zależy na wygodzie pasażerów niż ilości bagażu. 3 osoby plus bagaż na dwa tygodnie letnich wakacji spokojnie się mieści.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

12 minut temu, Skodziarz napisał:

Zgadzam się, mi bagażnik wystarcza, z pełną premedytacją kupiłem XV w tym aspekcie - bardziej mi zależy na wygodzie pasażerów niż ilości bagażu. 3 osoby plus bagaż na dwa tygodnie letnich wakacji spokojnie się mieści.

w zeszłym roku jechałem na bałkany w 4 osoby + walizki+ graty do pływania+ jedzenie na pierwszych pare dni spokojnie daliśmy rade - oczywsicie bez rolety załadowani po sam dach :)

Natomiast 2 dorosłe + dzidziuś w foteliku + wózek , wanienka + torby w bagazniku i robi się problem. ;) Ale box załatwia sprawę całkowicie. Warto wiedzieć zeby nie kupować/wypożyczać za długich bo może być problem z otwarciem klapy bagażnika...

Edytowane przez Karas
  • Super! 1
  • Lajk 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

4 godziny temu, Skodziarz napisał:

Zgadzam się, mi bagażnik wystarcza, z pełną premedytacją kupiłem XV w tym aspekcie - bardziej mi zależy na wygodzie pasażerów niż ilości bagażu. 3 osoby plus bagaż na dwa tygodnie letnich wakacji spokojnie się mieści.

No właśnie,  takie są też moje doświadczenia.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A propos przyspieszeń, w wątku o nowej imprezie pisałem, o danych jakie znalazłem w necie na ten temat. 

Powiedziałbym, że raczej świadczą dobrze o CVT ;-) 

 

Chyba coś ten link nie bangla, więc wkleję te informacje. 

Cyt: 

" ... 

Trafiłem na takie pomiary testowe dotyczące przyspieszeń. Wiadomo, że nowa Impreza przyspieszenie do setki ma ... słabe, ale też wiemy, że w codziennej jeździe bardziej liczy się czas rozpędzania w zakresie potrzebnym "do wyprzedzania" i tutaj jest już o wiele lepiej.

 

Subaru Impreza MY18 - 156KM  /  CVT  / masa 1440kg  /  0-100km/h - 9,3s  / 60-100km/h - 4,6s  / 80-120km/h - 6,0s

 

Mercedes A200            - 163KM  /  DSG  / masa 1330kg  /  0-100km/h - 8,0s  / 60-100km/h - 4,8s  /  80-120km/h - 6,1s

 

Impreza cięższa, słabsza, wolniejsza "do setki", a jednak w zakresach 60-100 i 80-120 rozpędza się ciut szybciej i

jest też trochę cichsza (68 / 69 dB przy 130km/h) :yahoo:.

Gabaryty i bryła podobne, no i Impreza ma AWD :)

 

..."

Dane pochodzą z "testy nowych samochodów" na AutoŚwiat.pl (masę Mercedesa znalazłem na autocentrum)

Edytowane przez piotruś
  • Super! 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...