Skocz do zawartości

Nowy XV II-generacji


Eskulap2000

Rekomendowane odpowiedzi

3 godziny temu, spawalniczy napisał:

W OBK mam takie uchwyty plastikowe wystające od strony siedzenia zarówno po stronie kierowcy, jak i pasażera. W XV niestety tych uchwytów brak.

Masz MY18 E+? U mnie w tej wersji są po stronie kierowcy tylko.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

4 godziny temu, spawalniczy napisał:

 

Jasne - skaczmy do góry z radości. Z całym szacunkiem - ale gdyby producent faktycznie dmuchał na zimne, to dałby w XV mocowania dywaników - przynajmniej po stronie kierowcy. Jak dla mnie, firmowanie takiej słabo chroniącej tandety, to jest po prostu pójście na łatwiznę.

Nie mogę już patrzeć na wykładzinę, która w półrocznym samochodzie wygląda jakby miała za sobą ze 12 lat ciężkiej służby.

 

Ten producent ma jaja i potrafi idealnie skroić dywaniki do Subaru

 

Niestety cena zaporowa ale ochrona i funkcjonalność na najwyższym poziomie. Miałem takie w foresterze - polecam.

 

właśnie do WeatherTech się przymierzam...mimo tej ceny (ale tylko na przód)

 

co do uchwytów do dywaników, to są tylko po stronie kierowcy - welurowe mają otwory a gumowe takie wypustki, które wchodzą na uchwyty

Edytowane przez Snuff
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 minuty temu, spawalniczy napisał:

 

Tak, ale ja w ogóle w samochodzie nie mam uchwytów do dywaników.

Dlatego się pytałem o rocznik i wersję wyposażenia, z ciekawości czy zapomniał ktoś zamontować czy może nawet na takiej rzeczy potrafi producent oszczędzić. Może warto złożyć reklamację jak okaże się, że jednak te mocowania powinny być. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

11 minut temu, GREGG napisał:

Ja już kiedyś o tym pisałem - też mi zapomnieli w fabryce wstawić tych plastikowych elementów do mocowania dywaników... musicie to gdzieś dorwać (pewnie tylko w aso dostępne), jeden klik i dywaniki będą się trzymały 

@GREGG na prawdę uważasz że one są potrzebne. Pamietam jak pisałeś.

Powiem szczerze, że moje wywaliłem do piwnicy, bo tylko nas wkurzały. Dywaniki czy to gumowe, czy welurowe doskonale trzymają się podłogi auta. Wystarczy je położyć.

Mogę Ci oddać swoje, poważnie.

W poprzednim Subaru też nie uzywalismy, jednak oddałem kupującemu.

Edytowane przez mechanik
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@mechanik u mnie dywanik się przesuwał do przodu, dlatego w ogóle zauważyłem, że nie ma tych plastików pod spodem. Więc tak, wolę mieć umocowany niż nie ;)

Pewnie to zależy od tego, jak ktoś trzyma nogi i czy przesuwa się dywanik lub nie, jak u Ciebie

 

A u mnie problem się rozwiązał łatwo dzięki koledze @Snuff który odstąpił mi te plastiki i problem od ręki załatwiłem 

Edytowane przez GREGG
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

6 minut temu, GREGG napisał:

A u mnie problem się rozwiązał łatwo dzięki koledze @Snuff który odstąpił mi te plastiki i problem od ręki załatwiłem 

No to OK, bo chciałem Ci je podarować, nawet wysłać kurierem.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach


 
A u mnie problem się rozwiązał łatwo dzięki koledze [mention=31837]Snuff[/mention] który odstąpił mi te plastiki i problem od ręki załatwiłem 

Bo byłem tym szczęściarzem co dostał w pakiecie z mocowaniami dywaników samochód Subaru a jak kupiłem drugie dywaniki to znowu dali mi o zgrozo...mocowania do dywaników


Wysłane z iPhone za pomocą Tapatalk
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

24 minuty temu, mechanik napisał:

No to OK, bo chciałem Ci je podarować, nawet wysłać kurierem.

 

Może poratujesz kogoś innego z tych, którym brakło w standardzie ;)

 

14 minut temu, Snuff napisał:

a jak kupiłem drugie dywaniki to znowu dali mi o zgrozo...mocowania do dywaników emoji3.png

 

Jednym zabrali a innym rozdali ;) Równowaga w przyrodzie musi być :lol:

  • Lajk 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W dniu 18.11.2018 o 09:43, MaMis napisał:

Można gdzieś zdobyć mocowania dywanika dla pasażera z przodu takie jak ma dywanik kierowcy? 

 

Mocowania można zdobyć, tylko po co, skoro w dywaniku dla pasażera ani pod fotelem nie przewidziano ich montażu ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W dniu 18.11.2018 o 20:41, Blixten napisał:

Takie samo jak u kier. :)

Taki problem zauważyłem w swoim XV. Temp rano 1-2 stopnie, auto nocowało na dworze, zimny silnik. Do czasu przejechania pierwszych 2-3  km dodaje gaz a auto polowe wolniej przyspiesza -rosną tylko obroty. Jakbym jechał na pół sprzęgle. Dodam ze nie katuje auta. Obroty max do 2 tys. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W dniu 20.11.2018 o 14:58, Topi napisał:

 

Jak dla mnie bardzo, bardzo fajna propozycja, tylko ta wyższa podłoga w bagażniku, która znacznie zmniejszy jego pojemność :(

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

15 minut temu, bmbm napisał:

 

Jak dla mnie bardzo, bardzo fajna propozycja, tylko ta wyższa podłoga w bagażniku, która znacznie zmniejszy jego pojemność :(

 

Hmm a co w tym jest fajnego? Droższy, bardziej skomplikowany w obsłudze, w praktyce spali pewnie podobnie jak benzynowy (oszczędności zniweluje masa), no i ten brak bagażnika. Nikt normalny tego raczej nie kupi ...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Godzinę temu, bmbm napisał:

 

Jak dla mnie bardzo, bardzo fajna propozycja, tylko ta wyższa podłoga w bagażniku, która znacznie zmniejszy jego pojemność :(

Fajny to jest tylko kolor.

Wygląda jak jakieś akcesorium firmy trzeciej wciśnięte do bagażnika, którego zmniejszenie to szczyt geniuszu inżynierskiego. Tak wiem, siatka z zakupami z Biedry się zmieści, a to miejski pogromca krawężników :blink:

 

Moc zamiast w górę, to w dół :wacko:

Cena zamiast w dół to w górę :wacko:

  • Lajk 2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 godziny temu, MaMis napisał:

[...]

Taki problem zauważyłem w swoim XV. Temp rano 1-2 stopnie, auto nocowało na dworze, zimny silnik. Do czasu przejechania pierwszych 2-3  km dodaje gaz a auto polowe wolniej przyspiesza -rosną tylko obroty. Jakbym jechał na pół sprzęgle. Dodam ze nie katuje auta. Obroty max do 2 tys. 

 

Mam podobne wrażenia.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

49 minut temu, spawalniczy napisał:

Panowie, to normalne zachowanie Subaru z CVT po starcie w niskich temperaturach. Tak samo jest w OBK i Foresterze.

Jedyne po mi przychodzi do głowy to jakiś tryb ochronny dla silnika i skrzyni który ogranicza przekazanie momentu obrotowego do czasu podgrzania oleju w silniki i skrzyni. 

4 godziny temu, bmbm napisał:

 

Jak dla mnie bardzo, bardzo fajna propozycja, tylko ta wyższa podłoga w bagażniku, która znacznie zmniejszy jego pojemność :(

Z bagażnikiem to już przegięli! Podobaja mi się wstawki Alu na progach i zderzaku i kolor tapicerki. No i który z konkurentów będzie miał 2 klapki „wlewu paliwa”??

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...