Skocz do zawartości

Nowy XV II-generacji


Eskulap2000

Rekomendowane odpowiedzi

Jakby kogoś interesowało moje porównanie XV do Yeti (i szczere podsumowanie Yetiego po wszystkich tych latach), tutaj jest link do wrażego forum :) 

 

http://forum.skodaclub.pl/form-skoda-yeti/yeti-1-2-tsi-podsumowanie-po-sprzeda-y-d-uuugie-t28591.html

 

Wcale nie słodziłem tylko Yeti, demonizując XV...

 

Miłego czytania! ;) 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

4 minutes ago, Skodziarz said:

Jakby kogoś interesowało moje porównanie XV do Yeti (i szczere podsumowanie Yetiego po wszystkich tych latach), tutaj jest link do wrażego forum :) 

 

http://forum.skodaclub.pl/form-skoda-yeti/yeti-1-2-tsi-podsumowanie-po-sprzeda-y-d-uuugie-t28591.html

 

Wcale nie słodziłem tylko Yeti, demonizując XV...

 

Miłego czytania! ;) 

Widzę, że to chyba jakaś misja przestrzegać przed Subaru. Czy przypadkiem na AG też nie prowadzisz swojesz krucjaty?:facepalm:

  • Lajk 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

na forum był jeszcze jeden użytkownik który miał XV my14 zamienił na altece bo był dośc mocno niezadowolony z auta czasami jeszcze na forum zaglądał. Udzielal sie m.in pod filmikami Pana Pertyna na YT o  XV.

XV jest jakie jest  ale ma jedną niezaprzeczalną zaletę- kompletną bezawaryjność wynika to m.in z prostoty budowy oraz bazowaniu na sprawdzonych rozwiązaniach technicznych . Gdybym przechodził te wszystkie awarie co @Skodziarz z Yetim bym to sprzedał w cholerę - bo po co mi nie pewne auto którym strach wybrac się np poza granice kraju ze świadomością że mogę wrócić na lawecie bo rozrząd się rozsypie itp Jak już pisałem mojemu XV leci 5 rok - nie zepsuł się ani razu , leje Pb, zmieniał oliwe, wymieniam filtry to wszystko - w dodatku robię to w zakładach niezależnych bo z ASO Subaru mam złe skojarzenia :) . Ten samochód docenia się dopiero po latach bezawaryjnego użytkowania kiedy to właściciele skód opisują swoje przygody z serwisami  ;)

Edytowane przez Karas
  • Super! 1
  • Zmieszany 1
  • Lajk 3
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@Skodziarz odczucia i subiektywne opinie każdy ma swoje, ale nie widzę konsekwencji - najpierw piszesz o paliwożernyn silniku, potem, że spalanie jest godne pochwały. Do teraz nie potrafię zrozumieć jak można zespawane na sztywno zawieszenie Yeti wychwalać, skoro daje radę tylko na równej jak stół drodze, a bardzo rozsądnie zestrojone zawieszenie XV, które radzi sobie praktycznie w każdych warunkach ganisz za to, że buja... choć na autostradzie i tak prowadzi się lepiej niż wychwalane Yeti.

A co do legendy boksera - nie miałeś kontaktu ze starymi Subaru Turbo, które tę legendę zbudowały, więc na dobrą sprawę nic o niej nie wiesz.

  • Super! 1
  • Lajk 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

3 minuty temu, Karas napisał:

wszystkie awarie co @Skodziarz z Yetim bym to sprzedał w cholerę - bo po co mi nie pewne auto którym strach wybrac się np poza granice kraju ze świadomością że mogę wrócić na lawecie bo rozrząd się rozsypie itp

 

No ale ja non stop wyjeżdżałem za granicę - kompletnie nie rozumiem twojego podejścia. Yeti ani razu nie stanęło na drodze. Zawsze do celu dojechało. Dwa razy awarie były uciążliwe (cewka - ale padła pod domem, oraz oprogramowanie turbosprężarki), ale nie bardziej niż przebita opona. Więc nie przesadzaj... Rozrząd, zanim zrobiło się niebezpiecznie, przez pół roku hałasował. Co ciekawe, przy obu wymianach rozrządu, to serwis przy okazji przeglądu okresowego zwrócił mi uwagę na problem i na własny koszt go wymienił. Więc jest dokładnie odwrotnie od tego co piszesz - samochód był kompletnie bezproblemowy.

 

A do XV na pierwszy przegląd już mam listę problemów i mam nadzieję, że przy każdym nie powiedzą mi TTTM, bo wtedy to będzie niezły wstyd. A jeśli okaże się, że będą naprawy, to gdzie ta japońska niezawodność?

 

7 minut temu, aflinta napisał:

najpierw piszesz o paliwożernyn silniku, potem, że spalanie jest godne pochwały. Do teraz nie potrafię zrozumieć jak można zespawane na sztywno zawieszenie Yeti wychwalać, skoro daje radę tylko na równej jak stół drodze, a bardzo rozsądnie zestrojone zawieszenie XV, które radzi sobie praktycznie w każdych warunkach ganisz za to, że buja... choć na autostradzie i tak prowadzi się lepiej niż wychwalane Yeti.

 

Spalanie jest godne pochwały przy 140 km/h - w pozostałych scenariuszach samochód pali dużo. Zagadka wyjaśniona :)

 

Co do zawieszenia - każdy ma swoje preferencje. Ja lubię samochody twarde. Niektórzy moi pasażerowie też, z uwagi na tą chorobę lokomocyjną.

 

No i na autostradzie prowadzi się lepiej po prostu. Nic nie poradzę, w tej sytuacji Yeti już było nie za fajne. 

XV ma ciężar optymalnego użytkowania przesunięty - Yeti jest doskonałe dla kogoś, kto nie jeździ autostradami, a XV tam się sprawdza, za to w mieście od Yeti dostaje mocno w tyłek :)

 

11 minut temu, aflinta napisał:

A co do legendy boksera - nie miałeś kontaktu ze starymi Subaru Turbo, które tę legendę zbudowały, więc na dobrą sprawę nic o niej nie wiesz.

 

Heh, no to niech Subaru przestanie sobie tyłek tą legendą podcierać, ponieważ wszędzie jest to podkreślane :facepalm: W ten sposób ją rujnują, ponieważ takich jak ja jest coraz więcej, a weterani będą się stopniowo wykruszać.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

14 minut temu, Skodziarz napisał:

Spalanie jest godne pochwały przy 140 km/h - w pozostałych scenariuszach samochód pali dużo. Zagadka wyjaśniona :)

Porównujesz do czego?

 

15 minut temu, Skodziarz napisał:

Ja lubię samochody twarde.

Czemu więc narzekasz na nierówności?

 

16 minut temu, Skodziarz napisał:

za to w mieście od Yeti dostaje mocno w tyłek :)

Zapraszam do Krakowa, podskoczysz na kilku nierównościach i Yeti z twardym zawieszeniem już takie fajne nie będzie. Swoją drogą Yeti to dobra nazwa, bo na drogach tego mniej niż XV :D

 

18 minut temu, Skodziarz napisał:

Heh, no to niech Subaru przestanie sobie tyłek tą legendą podcierać, ponieważ wszędzie jest to podkreślane :facepalm: W ten sposób ją rujnują, ponieważ takich jak ja jest coraz więcej, a weterani będą się stopniowo wykruszać

Nowi przychodzą i odchodzą, weterani nie kupują na podstawie reklam :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Godzinę temu, aflinta napisał:

Porównujesz do czego?

 

No wiadomo - do Yeti. Mi spalanie XV, czy Yeti specjalnie nie przeszkadza, nie jestem dobrym dyskutantem na te tematy już, do spalania podchodzę na zasadzie "pali tyle ile wleję".

 

Godzinę temu, aflinta napisał:

Czemu więc narzekasz na nierówności?

 

?W którym miejscu?

 

Godzinę temu, aflinta napisał:

Zapraszam do Krakowa, podskoczysz na kilku nierównościach i Yeti z twardym zawieszeniem już takie fajne nie będzie.

 

Mieszkałem kilka lat w Krakowie, jeździłem wtedy Yeti :P

 

Godzinę temu, aflinta napisał:

Swoją drogą Yeti to dobra nazwa, bo na drogach tego mniej niż XV :D

 

Zależy gdzie. W Krakowie widywałem niemało. W Wiedniu jest tego całe mnóstwo, aczkolwiek nie będę pisał jaki jest profil typowego kierowcy Yeti :hi:Na pewno w obu miejscach było ich więcej niż XV.

Inna sprawa - zauważ, że "swój" samochód jest znacznie łatwiej wypatrzeć na drodze niż taki, do którego nie jesteś w jakikolwiek sposób przywiązany.

Na tej zasadzie na przykład widuję dość regularnie Hyundaia Matrixa, który faktycznie był białym krukiem (czemu zresztą nie można się dziwić, ponieważ był niemożliwie brzydki :D).

 

Więc takie stwierdzenie jak twoje jest równie prawdziwe jak to o bezwibracyjności bokserów ;) Myślę, że pomogłyby tu jedynie dane z CEPiK.

 

 

Godzinę temu, aflinta napisał:

Nowi przychodzą i odchodzą, weterani nie kupują na podstawie reklam :)

 

To może zrobić zakupy samochodów tylko na zaproszenie, żeby nie rozrzedzać stopnia uwielbienia marki? Albo egzamin na właściciela Subaru? :biglol:

 

Edytowane przez Skodziarz
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

3 godziny temu, Skodziarz napisał:

No wiadomo - do Yeti. Mi spalanie XV, czy Yeti specjalnie nie przeszkadza, nie jestem dobrym dyskutantem na te tematy już, do spalania podchodzę na zasadzie "pali tyle ile wleję".

XV jest cięższy, ma stały napęd na obie osie, mocniejszy silnik... to raczej oczywiste, że spalanie będzie wyższe. 

 

3 godziny temu, Skodziarz napisał:

?W którym miejscu?

Na forum Skody:

Cytat

Powodowało to, że na nierównych drogach trzeba było zwalniać

Skoro się w ten sposób wspomina, to znaczy, że jednak wada :)

 

3 godziny temu, Skodziarz napisał:

Inna sprawa - zauważ, że "swój" samochód jest znacznie łatwiej wypatrzeć na drodze niż taki, do którego nie jesteś w jakikolwiek sposób przywiązany.

Od Twojego wpisu wychwalającego Yeti staram się go wypatrzeć w tłumie - obsesyjnie :)

 

3 godziny temu, Skodziarz napisał:

Mieszkałem kilka lat w Krakowie, jeździłem wtedy Yeti :P

To albo nie jeździłeś po dziurach, albo przesadzasz z tą twardością zawieszenia. 

 

3 godziny temu, Skodziarz napisał:

To może zrobić zakupy samochodów tylko na zaproszenie, żeby nie rozrzedzać stopnia uwielbienia marki? Albo egzamin na właściciela Subaru? :biglol:

To kwestia z jakimi oczekiwaniami się te auta kupuje, nie ma co z tego sekty robić :evil2: Jako wieloletni fan marki i tak dostałem już trzy strzały od producenta (z czego jeden w powodu regulacji UE) - brak bezramkowych drzwi, brak pięknego brzemienia (da się na szczęście relatywnie prosto to zmienić) oraz brak mocniejszych jednostek napędowych. Ale sam XV dosyć dobrze się wpisał w moje wymagania co do kolejnego auta (szkoda tylko braku turbo).

 

Cytat

świecy nie da się wymienić bez wyciągania silnika :D

Kto Ci takich bzdur nagadał?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

3 godziny temu, aflinta napisał:

Jako wieloletni fan marki i tak dostałem już trzy strzały od producenta (z czego jeden w powodu regulacji UE) - brak bezramkowych drzwi, brak pięknego brzemienia (da się na szczęście relatywnie prosto to zmienić) oraz brak mocniejszych jednostek napędowych. Ale sam XV dosyć dobrze się wpisał w moje wymagania co do kolejnego auta (szkoda tylko braku turbo).

 

fakt szkoda braku turbo w XV z benzynową jednostką - czy to XV gen. I czy gen II z benzyną turbo byłby hm... cacy 

 

tylko ciężko winić o to UE skoro nie ma tego silnika ofercie Xv-ła na jakimkolwiek rynku

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

16 minut temu, ketivv napisał:

tylko ciężko winić o to UE skoro nie ma tego silnika ofercie Xv-ła na jakimkolwiek rynku

To było bardziej w kontekście ogólnej oferty na nasz rynek :(

11 minut temu, Blixten napisał:

@aflinta poproszę o przepis

https://www.subaruxvforum.com/forum/performance-modifications/168182-rallisport-2018-crosstrek-uel-header-build.html

  • Dzięki! 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W ostatnim "Auto Świecie" (tak, wiem...) jest ciekawy artykuł o zabezpieczeniu antykorozyjnym dzisiejszych samochodów, badanym przez redakcję szwedzkiego pisma "Vi Bilägare".

Przyznają gwiazdkową notę dla zabezpieczeń. Oto ocena wystawiona XV:

image.thumb.png.942a6134cd7e38c1608c72a8a540cd85.png

 

Dwie gwiazdki to najniższy wynik, XV współdzieli go z takimi samochodami jak: Citroen C4 Cactus, Ford Ecosport, Focus, S-Max, Honda Civic, Kia Stonic, Nissan Leaf, Quashqai.

Co ciekawe, Volvo są niewiele lepsze, otrzymały 3 gwiazdki :) Tyle samo dostała....uwaga, uwaga - Dacia Duster!

5 gwiazdek otrzymały Audi A6, A8, Mercedes S-classe oraz... Renault Espace :question:

 

Szczgóły w AŚ 46/2018

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

4 minuty temu, Skodziarz napisał:

W ostatnim "Auto Świecie" (tak, wiem...) jest ciekawy artykuł o zabezpieczeniu antykorozyjnym dzisiejszych samochodów, badanym przez redakcję szwedzkiego pisma "Vi Bilägare".

Przyznają gwiazdkową notę dla zabezpieczeń. Oto ocena wystawiona XV:

image.thumb.png.942a6134cd7e38c1608c72a8a540cd85.png

 

Dwie gwiazdki to najniższy wynik, XV współdzieli go z takimi samochodami jak: Citroen C4 Cactus, Ford Ecosport, Focus, S-Max, Honda Civic, Kia Stonic, Nissan Leaf, Quashqai.

Co ciekawe, Volvo są niewiele lepsze, otrzymały 3 gwiazdki :) Tyle samo dostała....uwaga, uwaga - Dacia Duster!

5 gwiazdek otrzymały Audi A6, A8, Mercedes S-classe oraz... Renault Espace :question:

 

Szczgóły w AŚ 46/2018

 

Skoda, gdzie jest Skoda, pytam sie? ;):mrgreen:

  • Haha 2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...