Skocz do zawartości

Nowy XV II-generacji


Eskulap2000

Rekomendowane odpowiedzi

2 godziny temu, Zyzol napisał:

Przy dalszych odległościach zdecydowanie nie polecam zamykania tego w jednym dniu, chyba że ktoś naprawdę lubi się umęczyć. Szkolenie, to kilka dodatkowych godzin za kółkiem przy dużej intensywności i koncentracji. Jeżdżący w parach mają trochę luźniej, ale obciążenie i tak jest spore.

Ktoś musi zostać z dziećmi więc będę sam, a z Gdańska do Łodzi prowadzi A1 - w jedną stronę to ok. 330 km - dam radę :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Temat dobry na Wszystkich Świętych (korki) - wibracje na wolnych obrotach :)

Jeździłem ostatnio sporo dwiema Toyotami - Aygo i Yaris (właściwie to Vitz, bo to import z Japonii) z tym samym silnikiem 1KR-FE. Byłem też dłuższy kawałek wieziony Mercedesem E-klasse z jakimś CDI pod maską.

I o ile po Toyotach wibracji się spodziewałem (3 cylindry w końcu) i nie zawiodłem się, bo trzęsły się jak głupie, tak ten Mercedes też sobie pięknie wibrował!

No wiem, diesel, ale Mercedes? Obserwuję dalej :D 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ma do XV dużo - wątku nie śledzisz od początku (nic dziwnego, to jakaś mega epopeja się zrobiła ;)), mojego marudzenia w kwestii wibracji na wolnych w XV było tu duuużo kilka (naście) podstron wcześniej :) - a teraz porównałem swoje uwagi odnośnie XV do innych samochodów, z którymi mam kontakt.

Edytowane przez Skodziarz
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

6 godzin temu, Skodziarz napisał:

Ma do XV dużo - wątku nie śledzisz od początku (nic dziwnego, to jakaś mega epopeja się zrobiła ;)), mojego marudzenia w kwestii wibracji na wolnych w XV było tu duuużo kilka (naście) podstron wcześniej :) - a teraz porównałem swoje uwagi odnośnie XV do innych samochodów, z którymi mam kontakt.

wychodzi na to @Skodziarz, że pod twoim tyłkiem oops pupą wszystkie wibrują tzn. wpadają w wibracje :biglol: ...to tak dla rozluźnienia tematu :)

albo mam twardy tyłek albo mój XV nie "wibruje"...ok niech będzie, może trochę "łechce", za to kompletny brak wibracji odczuwam (śmiesznie brzmi "odczuwam brak" hehe) w toyocie mojej mamy jak ruszam z elektryka :D

bezpiecznej jazdy na groby bliskich, pozdro

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

10 godzin temu, Skodziarz napisał:

Temat dobry na Wszystkich Świętych (korki) - wibracje na wolnych obrotach :)

Jeździłem ostatnio sporo dwiema Toyotami - Aygo i Yaris (właściwie to Vitz, bo to import z Japonii) z tym samym silnikiem 1KR-FE. Byłem też dłuższy kawałek wieziony Mercedesem E-klasse z jakimś CDI pod maską.

I o ile po Toyotach wibracji się spodziewałem (3 cylindry w końcu) i nie zawiodłem się, bo trzęsły się jak głupie, tak ten Mercedes też sobie pięknie wibrował!

No wiem, diesel, ale Mercedes? Obserwuję dalej :D 

Jak Mercedes wibrował to zabierz go do serwisu ;)

Podtrzymuje ofertę zakupu Twojego wibrującego XV dla Taty Emeryta. 

  • Haha 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

11 godzin temu, Tsunetomo napisał:

Podtrzymuje ofertę zakupu Twojego wibrującego XV dla Taty Emeryta. 

ja bym nie brał tego egzemplarza - wszystkie plastiki w kabinie źle poskładane  po operacji wyciszenia o 3 dB. 

niby z tej samej taśmy produkcyjnej, ale w ogóle felerny jakiś ;) 

Edytowane przez Blixten
  • Haha 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

44 minuty temu, Blixten napisał:

ja bym nie brał tego egzemplarza - wszystkie plastiki w kabinie źle poskładane  po operacji wyciszenia o 3 dB. 

niby z tej samej taśmy produkcyjnej, ale w ogóle felerny jakiś ;) 

E tam, Tata na te 2 km do Biedronki jakoś zniesie... a chciałbym tez koledze ulżyć. Swoją droga w moim 20letnim Forku nic nie skrzypi. Albo głuchy jestem... a może zagłusza to ryk wydechu...?

  • Super! 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 godziny temu, Skodziarz napisał:

Pojechać do Biedronki w ciszy - bezcenne :ok:

Świetna rada Wuju! Pysznie :)

Nie bałbys się, ze ten rower jest kiepsko spasowany, piszczy, trzeszczy i rdzewieje? ;) To w końcu Subaru, choć może klepie im to na zlecenie jakiś Chińczyk...

Tata już ma swoje lata, raczej będę obstawał przy aucie. Jak rozumiem ciagle nie sprzedajesz? Lubisz się męczyć?

 

Edytowane przez Tsunetomo
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

8 minut temu, Rok z Bagien napisał:

Tsunetomo

 

To była moja, z przymrużeniem oka :P, rada dla Skodziarza.

Bo to dobra rada Wuju jest :)

A ja całkiem na poważnie liczę ze tanio odkupie ten japoński szrot od niego ;)

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 
Dziś Peugeot 3008, krótko, bo taksówka. Ale... no wibrował! Tylko, że to znowu 3 cylindry. Chyba zostałem zawodowym tropicielem wibracji w samochodach
Powinieneś się przesiąść na latający dywan - nie wibruje...za bardzo... ;)

Wysłane z mojego Mi Note 2 przy użyciu Tapatalka

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W dniu 3.11.2018 o 23:11, Skodziarz napisał:

 

Dziś Peugeot 3008, krótko, bo taksówka. Ale... no wibrował! Tylko, że to znowu 3 cylindry. Chyba zostałem zawodowym tropicielem wibracji w samochodach :D

Czas na Rollsa. Zapewne też polegnie w teście :yahoo:

A 3008 - fajne autko. Gdyby nie idiotyczny brak 4x4, to zapewne do salonu Subaru nie zdążyłnym nawet zajżeć;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wystarczy Dodge Charger 3.6 V6. Samochód jak marzenie. Cichy, wibracji brak, wykonany w środku tak, że europejskie marki premium mogą się chować (tak, zawsze narzekano na wnętrza amerykańskich samochodów, to się wzięli, a Europejczycy obniżyli loty) :)

  • Zmieszany 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Godzinę temu, Zyzol napisał:

A 3008 - fajne autko. Gdyby nie idiotyczny brak 4x4, to zapewne do salonu Subaru nie zdążyłnym nawet zajżeć;)

To chyba ja w innym 3008 siedziałem.... a żona zagroziła rozwodem jeżeli nawet pomyślałbym o nabyciu drogą kupna tak nieudanego pojazdu (wnętrze totalnie do "tam gdzie plecy tracą swą szlachetną nazwę")

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...