Skocz do zawartości

Nowy XV II-generacji


Eskulap2000

Rekomendowane odpowiedzi

11 minut temu, aflinta napisał:

XV w porównaniu z innymi kompaktami o podobnej przestronności wnętrza zazwyczaj będzie dłuższy - wzdłużnie ułożony silnik i skrzynia swoje zabrać muszą.

dokładnie tak. Tak samo w imprezie. XV to pomysł zerżnięty z golfa cross country który nie wstrzelił się w epokę. @Skodziarz   jak chcesz się Xv'a pozbyc to czym prędzej - nie pisze złośliwie - tak jak zrobili @ketivv   i @Christoph  Im wcześniej się pozbędziesz tym będziesz mniej stratny nie tylko finansowo ale i duchowo ;)

 

AWD to fajna sprawa ale nie niezbędna,  napęd na jedną oske z systemami imo w zupełności wystarcza

Edytowane przez Karas
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

15 minut temu, TomekNN napisał:

Golf ma 425 długości, czyli jest troszeczkę dłuższy od Kony i dużo krótszy od XV

A Imprezę porównasz z Golfem, czy Passatem? Szufladkowania na siłę nie mają większego sensu :krecka_dostal: Pierwszym kryterium oceny powinien być rozstaw osi, a nie długość. Co z tego, że coś jest długie, jak znaczna część marnuje się na przednim zwisie? Jak przykład XV nie wystarczy, to można spojrzeć na suvy Lexusa.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 minuty temu, eddie_gt4 napisał:

 

nie wiem skad masz takie info - ja czytalem, ze AWD ma byc w opcji ;)

 

17-18 cm to wystarczajaco duzo w miejskich dzunglach, z kolei 22 cm, jak ktos nie jezdzi czesto po szutrach czy innach bezdrozach, to troszke przerost formy nad trescia, imho

 

No jak będzie 4x4 (100% potwierdzenia nie znalazłem), to to będzie miało sens.

17 cm to jeszcze mało na wersję cross w mojej opinii. 19 cm to takie optimum, 22 cm - zgodzę się, że kosztuje dużo (za dużo dla mnie) stabilności.

 

Oby nie zrobili Focusa Active drugiego, bo wtedy będzie lipa. Jak zrobią faktycznie 4x4, to patrząc, jak fajnym Ceed nowy jest samochodem, mogę się skusić :) 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

3 minuty temu, Karas napisał:

jak chcesz się Xv'a pozbyc to czym prędzej - nie pisze złośliwie - tak jak zrobili @ketivv   i @Christoph  Im wcześniej się pozbędziesz tym będziesz mniej stratny nie tylko finansowo ale i duchowo ;)

Tak, tyle, ze ja "wpadlem z deszczu pod rynne". Zamienilem jedno Subaru z wybuchowym silnikiem, na Subaru z paliwozernym silnikiem :P

 

Do obu juz zainwestowalem po pare tysiecy Euro w wyciszenie i naglosnienie. Efekt: Levorg mi sie podoba, Levorg zostaje. Inne auta mnie nie zachwycaja na tyle, aby sie z Levorgiem rozstac. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

4 minuty temu, Karas napisał:

@Skodziarz   jak chcesz się Xv'a pozbyc to czym prędzej - nie pisze złośliwie - tak jak zrobili @ketivv   i @Christoph  Im wcześniej się pozbędziesz tym będziesz mniej stratny nie tylko finansowo ale i duchowo ;)

 

Czekam na zimę, chcę zobaczyć, jak to się na śniegu będzie sprawowało. I nie miałbym co kupić na ten moment :blink: - może ten Ceed Cross jak wyjdzie będzie się nadawał? Formuła samochodu, kompakt wyżej, mi się podoba.

7 minut temu, Zyzol napisał:

A Imprezę porównasz z Golfem, czy Passatem? Szufladkowania na siłę nie mają większego sensu :krecka_dostal: Pierwszym kryterium oceny powinien być rozstaw osi, a nie długość. Co z tego, że coś jest długie, jak znaczna część marnuje się na przednim zwisie? Jak przykład XV nie wystarczy, to można spojrzeć na suvy Lexusa.

 

Impreza = Golf = i30

XV = Golf na szczudłach (nie ma) = i30 na szczudłach (nie ma) 

 

:omg: :D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 minutę temu, peteres napisał:

Niedlugo wejdzie do sprzedazy focus active (prawie klon xv), ale tu chyba nie bedzie awd. A w ceedzie cross bedzie?

 

AWD ma byc w opcji (inaczej niz w Stonic'u, ktory jest tylko FWD)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Focus jest chyba nawet bardziej tandetny, ale silniki ma lepsze (choc 3 cylindry i turbo) i podobno b. dobrze wyciszony. Czyli cos, czego nie ma w wyrobie dusteropodobnym:P

3 minutes ago, eddie_gt4 said:

 

nie moge zdradzic ;)

Nie daj sie prosic, przynajmniej napisz czy potwierdzone zrodlo czy zaslyszane u cioci na imieninach

Edytowane przez peteres
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 godzinę temu, peteres napisał:

Czyli cos, czego nie ma w wyrobie dusteropodobnym

 

Nie no, z powyższych rozmówek na temat bezpośredniej konkurencji wniosek jest taki, że XV startuje w klasie Sandero Stepway, nie Dustera, bo ten to SUV...

  • Haha 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 godziny temu, eddie_gt4 napisał:

AWD ma byc w opcji (inaczej niz w Stonic'u, ktory jest tylko FWD)

może patent przeszczepiony z RS'a ?   Akurat jeżli chodzi o forda to nie ma czego się bać. Nawet jak okaże się że ma jakiś błąd konstrukcyjny to szybko ogłoszą akcje serwisową i usuną B) A taki RS z pakietem zderzaków, progow i dokładek od crossovera z przeswitem 18-19 cm to byłoby coś. Nawet jakby był w środku cały wykończony twardym rysującym sie plastikiem ;)  śledząc zagraniczne forum XV wydaje mi sie że w USA pokochaliby taki samochód

u nas pewni też by namieszał pod warunkiem odpowiedniej ceny

 

całkiem całkiem - nie wiedziałem że takie auto istnieje wogole.

Edit

ale srodek to ma koszmarny

Edytowane przez Karas
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

5 godzin temu, eddie_gt4 napisał:

Skodziarz, zapraszam do lektury (jeden z lepsiejszych watkow Forumowych :hi::yahoo: )

 

5 godzin temu, Skodziarz napisał:

Pewnie się udzielę, chyba, że zamknęli :D

 

Zrobione - co prawda pominąłem cały wątek dieselgate (50+ podstron!!!!) a poniżej 150 podstrony to już tylko po łebkach, zatrzymując się na wypowiedziach o Yeti.

 

Nie mam co dodawać do tego wątku, wszystko zostało powiedziane!

 

Najważniejsze, że można uznać, iż grono dyskutantów ustaliło co następuje:

- VW technologią bije Japońców. Widać to zwłaszcza po tym, że kable pod tapicerką są poprowadzone porządnie, a nie walają się gdzie-bądź jak w Subarach

- Yeti świetnie się prowadzi jak na takie wysokie auto na równej drodze, choć niewygodnie się w nim siedzi (potwierdzam)

- jak ktoś czegoś nie wie, to kolega @sjak wie i chętnie wyjaśni

 

:thumbup:

  • Haha 2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dobrze, że został wymieniony Ford. Ford Kuga o takiej samej długości jak XV, podobnej cenie 1,5 awd at. Niesamowita zgodność panuje pomiędzy niemieckimi i amerykańskimi rankingami, Kuga/Espace jest w ścisłej czołówce pod względem niezawodności. Generalnie jest wszędzie chwalony i stoi wyżej w rankingach od Subaru( Forestera), a przecież w rodzimej mentalności  mamy "Ford g.... wart". Czyli mamy samochód długości XV, na świecie jest pozycjonowany w grupie razem z Foresterem, cenę ma XV i równie dobrą niezawodność. 

Edytowane przez TomekNN
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

5 godzin temu, peteres napisał:

Focus jest chyba nawet bardziej tandetny, ale silniki ma lepsze (choc 3 cylindry i turbo) i podobno b. dobrze wyciszony. Czyli cos, czego nie ma w wyrobie dusteropodobnym:P

Nie daj sie prosic, przynajmniej napisz czy potwierdzone zrodlo czy zaslyszane u cioci na imieninach

Ale ta tandeta chyba nie we wszystkich wersjach wyposażenia.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

7 godzin temu, Skodziarz napisał:

 

Yetim po mieście nie jeździłeś ;) 

W skrócie:

- długi, bardzo długi - zaparkuj tym na ulicy...

- stosunkowo (w porównaniu do Yeti!) miękkie zawieszenie - buja ciągle, przez co ktoś z chorobą lokomocyjną ma ochotę w krzaki pobiec po jeździe. Przy niedużych prędkościach zawieszenie typu beton ma więcej zalet niż wad.

- spory, głośny silnik - warczy i buczy, a po mieście człowiek chce sobie muzyki posłuchać czy podcastu - a nie wycia silnika. Na miasto optimum to silnik.... elektryczny :blush:

- CVT - słabiutkie odejście, co przy zmianie pasa mocno przeszkadza (znowu - elektryk....)

 

Tyle na ten moment mi do głowy przychodzi :) 

Each Panie trochę od rzeczy gadasz. XV długi i miękki? Zaczynam wątpić w umiejętności drivera jeśli są kłopoty z parkowaniem :)Nie jeździłeś Jeep -em chyba -to jest długie i galaretowate auto. Chciałbym zobaczyć czy potrafisz zmienić bieg szybciej niż CVT redukuje obroty silnika imitując zmianę biegu. Zastanawiam się czy kiedykolwiek kręciłeś silnik powyżej 4 tys obrotów w XV. Tam jest jego moc i moment. Nic odkrywczego-każdy wolny ssak nie ma mocy na dole no ale jak się ma porównanie do TDI to cudów nie będzie. Wspomniany Jeep z silnikiem 4,7 V8 tez dostawał kopa po skręceniu. Tylko 256 km z takiej pojemności!!

1 godzinę temu, TomekNN napisał:

a przecież w rodzimej mentalności  mamy "Ford g.... wart".

Niestety tak a prawda jest taka ze to g..... prawda. Dzisiaj mijała mnie biała Kuga i pomyślałem o nim jako alternatywie dla XV w przyszłości. Tylko te fordowakie silniczki 3 cylindrowe turbo o pojemności 1 coś tam. Nie przemawiają do mnie.

nie wiem tez jak skonstruowany jest napęd. 

2 godziny temu, TomekNN napisał:

a przecież w rodzimej mentalności  mamy "Ford g.... wart".

Niestety tak a prawda jest taka ze to g..... prawda. Dzisiaj mijała mnie biała Kuga i pomyślałem o nim jako alternatywie dla XV w przyszłości. Tylko te fordowakie silniczki 3 cylindrowe turbo o pojemności 1 coś tam. Nie przemawiają do mnie.

nie wiem tez jak skonstruowany jest napęd. 

 

Ladny Focus!! Z przodu XV z tylu GLA

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

3 godziny temu, TomekNN napisał:

Czyli mamy samochód długości XV, na świecie jest pozycjonowany w grupie razem z Foresterem, cenę ma XV i równie dobrą niezawodność.

I prawdopodobieństwo spotkania Kugi na ulicy jest chyba nawet mniejsze niż XV :P Czyli nikt tego  nikt tego nie kupuje, czyli ciekawe czemu... :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

11 godzin temu, Zyzol napisał:

I prawdopodobieństwo spotkania Kugi na ulicy jest chyba nawet mniejsze niż XV :P Czyli nikt tego  nikt tego nie kupuje, czyli ciekawe czemu... :)

Z ciekawości wszedłem na stronę i skonfigurowałem. Jak chcesz coś więcej niż dyskusyjne jak dla mnie jednostki 3-cylindrowe, cena bardzo szybko szybuje w okolice przedziałów 150+ Czyli Forka. A i Stelvio by weszło. Albo Audi Q5 po rabacie w bieda-wersji. I przynajmniej na zdjęciach to Kuga jakaś nijaka. I fakt - na ulicy jeszcze nie widziałem. Może dlatego mało tego jeździ. Ciekawe jak w innych krajach?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

11 godzin temu, Zyzol napisał:

I prawdopodobieństwo spotkania Kugi na ulicy jest chyba nawet mniejsze niż XV :P Czyli nikt tego  nikt tego nie kupuje, czyli ciekawe czemu... :)

 

21 minut temu, Tsunetomo napisał:

I fakt - na ulicy jeszcze nie widziałem. Może dlatego mało tego jeździ. Ciekawe jak w innych krajach?

 

http://carsalesbase.com/european-car-sales-data/ford/ford-kuga/

 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

14 godzin temu, FanSub napisał:

Ale ta tandeta chyba nie we wszystkich wersjach wyposażenia.

 

Oj we wszystkich. Oglądałem Trend, ST Line i Titanium. Im wyższa wersja, tym więcej miękkich plastików, ale tak samo tandetnych. O spasowaniu już nie mówiąc, bo palcem o 2 cm niektóre elementy można przesunąć :cry:

 

Godzinę temu, Tsunetomo napisał:

Ciekawe jak w innych krajach?

 

Na Malcie tego dużo jeździło :question:

 

14 godzin temu, MaMis napisał:

XV długi i miękki? Zaczynam wątpić w umiejętności drivera jeśli są kłopoty z parkowaniem :)

 

No a jaki, jak nie długi? Szeroki: przeciętnie. Wysoki: w normie. Za to jak na klasę swoją długi strasznie. Żeby to dobrze zobrazować, to powiem, że o tylko 2 cm dłuższy był... Mercedes C-klasse (W201)!!! A to nie był miejski hatchback tylko pełnoprawny samochód klasy średniej :blink:

Od jego czasu miejsca parkingowe nie urosły ani o milimetr.

 

I przyznaję, nie jestem jakimś wyjątkowym kierowcą, zwłaszcza jeśli chodzi o parkowanie, samochody mam zwykle poobcierane i poobijane. Choć to akurat może być spowodowane chęcią wciśnięcia się w każde miejsce, nawet jeśli rozsądek podpowiada, by tego nie robić. Cóż, pozostałość po czasach, gdy zawodowo jeździłem po lasach - dodatkowa ryska na tamtym samochodzie nie robiła różnicy, nie było jej widać wśród wcześniejszych.

Ale jeśli ty jesteś tak dobry w parkowaniu, to zaparkuj XV w w przerwie między samochodami o długości 4,55 m :D No właśnie... Yetim bym zaparkował. Stąd XV to słabe auto miejskie.

 

Miękki? Mam w rodzinie osobę z chorobą komunikacyjną i powtarzam, co powiedziała po półgodzinnej jeździe miejskiej - że bujało tak, że chce się jej wymiotować. Ponownie, po Yeti tak nie miała -_-

Edytowane przez Skodziarz
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

12 godzin temu, Zyzol napisał:

I prawdopodobieństwo spotkania Kugi na ulicy jest chyba nawet mniejsze niż XV :P Czyli nikt tego  nikt tego nie kupuje, czyli ciekawe czemu... :)

Nie wiem czy może być mniejsze prawdopodobieństwo niż w przypadku XV. XV'ow nie ma, nikt tego poza garstka ludzi nie kupuje. W pl jak spotkam 1 w ciągu miesiąca to sukces. Przejechałem kawałek europy w ciagu tych 4 lat" bialą japońską dacią" i tak : W Czeskich górach widziałem może z 2 sztuki , na Bałkanach w ogole  poza jedną sztuką w Czarnogórze na rosyjskich rejestracjach, w okolicach włoskich alp ze 3 sztuki, jedyny kraj gdzie te auto możesz spotkać w większych ilościach to Szwajcaria. Prawdopodobieństwo spotkania XV jest chyba na równi z prawdopodobieństwem spotkania Lamborgini czy Ferrari  ;)   Ale nikt nie pisze że to zle :)

A Kugi jezdzą nie ma ich dużo, z tłumu sie nie wyróżniają więc możesz nie zauważyć ale są i warunki finansowania w Fordzie też są spoko

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...