Skocz do zawartości

Nowy XV II-generacji


Eskulap2000

Rekomendowane odpowiedzi

http://www.wykop.pl/ramka/4568259/skandal-w-japonii-zaniedbane-kontrole-i-oszustwa-wielkich-producentow/

 

taka ciekawostka ;)

Z racji przymiarki do zakupy XV ciekawy jestem czy podpisana umowa o wolnym handlu między UE a Japonią przyniesie jakieś obniżki cen w temacie Japońskich samochodów :))

Może komuś coś bliżej w tym temacie??

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

4 godziny temu, newstanior napisał:

ciekawy jestem czy podpisana umowa o wolnym handlu między UE a Japonią przyniesie jakieś obniżki cen w temacie Japońskich samochodów :))

 

W przypadku Toyoty czy Suzuki może tak... Ale mam pewne wątpliwości, czy SIP pozwoli na to, by legendę Subaru sprzedawać za pieniądze mniejsze niż te, na które zasługuje ;) - nie zdziwiłbym się, gdyby sobie zgrabnie podnieśli przy tej okazji marżę :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

7 minut temu, yarthecat napisał:

W serwisie we WROC twierdzili że nie mają...

 

Kiedy dostałeś takie info? 

Na początku sierpnia moje ASO też nic nie wiedziało. To czy wersja softu jest nowsza od tej w samochodzie, mogą potwierdzić po podłączeniu komputera.

Ja 06.07. dostałem od @Dyrekcja takie info:

 

„...Natomiast w najbliższych dniach będziemy udostępniali serwisom kolejną wersję oprogramowania. Stąd sugestia aby umówić się z serwisem na koniec przyszłego tygodnia w celu wgrania już najnowszej wersji...„

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ale poważnie nie macie, czy macie, a Wam nie przeszkadza? 
No właśnie to pewnie subiektywne, około 30-40 skrzynia czasem się zawaha, co wrzucić - tak to odczuwam, ale szarpaniem tego bym nie nazwał, nie występuje zawsze. W serwisie byłem na początku września.

Wysłane z mojego Mi Note 2 przy użyciu Tapatalka

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

U mnie też szarpie, ale w specyficznych warunkach - w korku który się nie zatrzymuje.

Może część kolegów ma już zmodyfikowany soft zainstalowany fabrycznie?

 

10 godzin temu, Skodziarz napisał:

O dziwo, do pracy skrzyni uwag nie mam :) Coś tam się czasem pogubi, ale nie ma automatu, który przewidzi, co chcemy zrobić w każdej sytuacji. Manualem też zdarza się szarpnąć :)

 

Kwestia punktu odniesienia. Przejechałem ponad 80 kkm OBK z CVT i kilkanaście kkm foresterem z CVT. Porównując do tych samochodów jestem zawiedziony brakiem płynności skrzyni w XV. Niby nowsza konstrukcja a w moim subiektywnym odczuciu krok wstecz. Wyraźnie to czuję, kiedy tego samego dnia jeżdżę jednym i drugim autem. 

No i u mnie jest jeszcze zjawisko szarpania przy jeździe do tylu na zimnym silniku z lekko wciśniętym hamulcem, kiedy chce się jechać wolniej. Również nieznane w Foresterze i OBK.

Zastanawiam się, czy to kwestia samej skrzyni, czy też złych manier samego silnika.

Mam nadzieję że aktualizacja faktycznie poprawi jej pracę.

Edytowane przez spawalniczy
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

11 godzin temu, Zyzol napisał:

ale poważnie nie macie, czy macie, a Wam nie przeszkadza? :)

Nie jest to szczególnie upierdliwe ale jestvi dużo zależy jak kto mocno dociska gaz. Pytam o wrażenia po zmianie bo mam obawy czy update nie spowoduje pogorszenia sprawy jak to często bywa z update.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

22 minuty temu, MaMis napisał:

Nie jest to szczególnie upierdliwe ale jestvi dużo zależy jak kto mocno dociska gaz

 

Skoro problem występuje podczas jazdy w korku, to chyba nie jest to związane ze stopniem dociskania gazu? w korku można się tylko powoli toczyć 

Może faktycznie w nowszych egzemplarzach zdążyli już zmienić oprogramowanie? Niestety jedyna opcja żeby to sprawdzić to podpiąć się do kompa... albo znaleźć 2 auta i porównać jak jadą

Szczęśliwie dla siebie jestem w tej grupie gdzie wszystko działa płynnie, jak ktoś ma problem ze skrzynią i jest z południa można urządzić test porównawczy

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

16 godzin temu, Skodziarz napisał:

O dziwo, do pracy skrzyni uwag nie mam :) Coś tam się czasem pogubi, ale nie ma automatu, który przewidzi, co chcemy zrobić w każdej sytuacji. Manualem też zdarza się szarpnąć :)

niesamowite... tracimy Cię ;) 

Edytowane przez Blixten
  • Haha 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W dniu 4.10.2018 o 09:27, kolan napisał:

Jak u Was działa rezerwa?, bo ja czekałem aż dystans do pokonania zmniejszy się do 40km i nic. Czy jak dojdzie dystans do tankowania do zeza, to wtedy pojawi się jakieś info o rezerwie?

 

U mnie wczoraj zapaliła się rezerwa, jak zasięg wynosił 70 km. Zaraz po zapaleniu spadł do 60 km. Przejechałem jeszcze z 15 km i wlałam 57l.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jako, że mieszkam w czymś, co się tu nazywa "30 zone" czyli okolicy, gdzie jest permanentne ograniczenie do 30 km/h (i nawet w miarę jest przestrzegane - tzn. nikt nie jeździ szybciej niż 40 km/h), to mam spore doświadczenie w powolnym jeżdżeniu ;) Dziś szczególnie uważnie przyglądałem się, wręcz celowo trochę zwalniałem, potem przyspieszałem różnie naciskając pedał gazu - raz mocniej, raz słabiej.

 

No i... cholera, nie chciał szarpać - ani razu. Coś mi się tam kołacze, że na początku potrafił szarpnąć, ale już od dłuższego czasu tego nie zaobserwowałem. Softu nie miałem aktualizowanego od zakupu.

  • Super! 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W dniu 5.10.2018 o 07:46, Blixten napisał:

po miesiącu ? :cry: moje serce nie wytrzymałoby takiej rozłąki. 

....

:wrrum:

Kraków to zakorkowane miasto i dojazd do pracy Subkiem zająłby mi 35-45 minut, a że mój pracodawca zapewnia mi rozliczenie TAXI na dojazdy do biura i z powrotem to z tego korzystam. Jadę krócej (buspasy) i mogę sobie coś poczytać, odpisać na maile etc. Subka uruchamiam w weekendy lub wieczorami :)

2 godziny temu, Skodziarz napisał:

No i... cholera, nie chciał szarpać - ani razu

Hmm... coś w tym jest bo od dłuższego czasu nie zaobserwowałem zjawiska...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...