Skocz do zawartości

Nowy XV II-generacji


Eskulap2000

Rekomendowane odpowiedzi

Godzinę temu, kolan napisał:

Jak u Was działa rezerwa?, bo ja czekałem aż dystans do pokonania zmniejszy się do 40km i nic. Czy jak dojdzie dystans do tankowania do zeza, to wtedy pojawi się jakieś info o rezerwie?

Ja również jestem w fazie prób :) Od momentu kiedy pojawiło mi się magiczne  '40km' na pewno przejechałem więcej, a auto dalej jeździ :blink: 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

8 minut temu, GREGG napisał:

U mnie cały czas spalanie na poziomie 7,5, zmiana oleju nic w tym zakresie nie zmieniła. Widocznie żeby uzyskać lampkę  rezerwy trzeba jechać do oporu ...

Nie patrzyłem na wyświetlaczu ile pokazuje jeszcze km do przejechania, na małym ekranie za kierownicą była ostatnia mała kreska. Pokazuje się ładne info (jechałem na navi wtedy) czy szukać stacji bo bla, bla... a za kierownicą zapala się na żółto znaczek " i". Jak pamiętam mogłem spokojnie przejechać 50-70km, komputer na bieżąco przelicza wg mnie średnią i dopiero daje info.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

11 minut temu, Skodziarz napisał:

 

To jest wysokie? U mnie rzadko średnie jest poniżej 11 :D I też nie butuję, tajemnica tkwi w średniej prędkości, która na baku waha się między 20 a 23 km/h :rolleyes:

Moje średnie spalanie (z wyświetlacza) od początku wynosi 8,8 litra.

Przejechane ok. 5500 km, z czego ok. 95% to miasto. 

Nie odczułem wyższego spalania po zmianie oleju z fabrycznego 0W20 na 5W30. 

 

P.S. Jeśli nie jestem spóźniony do pracy i jadę przez Trójmiasto pomiędzy godziną 06.00 a 06.30 kiedy ruch jest mały, to dla frajdy kasuję licznik 'B' i jak trafię na "zieloną falę" świateł to potrafi mi wyjść nawet 6,5 litra w mieście :biglol:

Edytowane przez Blixten
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Z mojego dwukrotnego doświadczenia, lampka rezerwy zapaliła się z 20 km po tym, jak została jedna kreska na wskaźniku poziomu paliwa. Jaki zasięg pokazywał - pojęcia nie mam. Ale spokojnie przejechałem jeszcze z 20 km zanim zajechałem na stację. Do baku weszło mi maksymalnie 57 litrów.

4 godziny temu, Blixten napisał:

wszystko z Tobą w porządku, co więcej masz dobry gust !

 

Ryba psuje się od głowy, użytkownik o nicku "Dyrekcja" też twierdził, że Subaru kupują ludzie inteligentniejsi niż kupujący inne marki :th_dash:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

38 minut temu, Skodziarz napisał:

użytkownik o nicku "Dyrekcja" też twierdził, że Subaru kupują ludzie inteligentniejsi niż kupujący inne marki :th_dash:

Już od jakiegoś czasu zastanawiam się co ma udowodnić Twoje doszukiwanie się wad Subaru ... i dlaczego nie wybrałeś ponownie Skody ... ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nic nie ma udowodnić. Ani się nie doszukuję - po prostu je zauważam. Jak zauważę, to tutaj wpisuję. Już nieraz to w ciągu ostatnich dni niejedna osoba pisała: każda opinia jest ważna i każdy w samochodzie patrzy na coś innego. I tyle. Wątek nie jest laurką dla najlepszego samochodu świata, tylko rozmową o tym, co na temat XV II sądzimy. Ktoś zainteresowany zajrzy, poczyta, i sam wyciągnie wnioski.

 

Czemu Skody nie kupiłem? A da się Yeti jeszcze kupić nowe w Europie (z Chin nie będę sprowadzał)? :) Z mojego punktu widzenia aktualnie nic ciekawego nie mają do zaoferowania, od Karoqa wolałbym Atekę. No, Superb mi też po głowie chodził przez chwilę, ale za mało jeżdżę poza miastem, żeby miał sens.

 

Zaciekawiła mnie "legenda Subaru" (niewiele mająca z rzeczywistością wspólnego jak widzę), chęć spróbowania czegoś innego, i parę innych czynników (jednak różnice w cenach poszczególnych modeli w Austrii są trochę inne niż w Polsce) i jeżdżę tą puszką po Coca-Coli na kółkach :D

 

P.S. Nie wiem, czy to zauważasz, ale akcja budzi reakcję - ludzie zwykle potrafią rzeczowo rozmawiać o wadach XV, powymieniać się doświadczeniami. A ty najczęściej przytyk w kierunku Skody wyprodukujesz i tyle :idea: Nie wiem jaka jest geneza tego, że właściciele Subaru tak się nabijają ze Skody (nie tylko na tym forum to zauważyłem), ale patrząc z boku, to wygląda na kompleksy :blush:

  • Haha 2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ot przykład, w latach 90-tych uwielbiałem BMW i miałem trzy, M3 300 KM!!!, roadster Z3, 5 528i. Mile je wspominam, ale dzisiaj za nic nie kupiłbym auta tej marki, są za bardzo popularne i dużo, powiedzmy ciemniactwa nimi jeździ. Nigdy mojej uwagi nie zwróci VW, ale zawsze obejrzę się za Alfą. Takie zboczenie pewnie, nie lubię samochodów koncernu VAG z Audi włącznie, ale dalej lubię Mercedesy. W tym wszystkim nie chodzi tylko o parametry techniczne itp., ale także o uczucia, dobrze napisałem, nie odczucia tylko uczucia... chyba ;) 

  • Super! 1
  • Lajk 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

50 minut temu, Skodziarz napisał:

ale patrząc z boku, to wygląda na kompleksy :blush:

 

Tak, trzeba to uczciwie przyznać, tymi żarcikami nt. skody właściciele innych aut, w tym my tutaj, po prostu maskujemy swoje kompleksy :rolleyes: Taki śmiech przez łzy i wieczna tęsknota za niedoścignionym czeskim ideałem :lol:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

5 minut temu, GREGG napisał:

 

Tak, trzeba to uczciwie przyznać, tymi żarcikami nt. skody właściciele innych aut, w tym my tutaj, po prostu maskujemy swoje kompleksy :rolleyes: Taki śmiech przez łzy i wieczna tęsknota za niedoścignionym czeskim ideałem :lol:

 

c.b.d.u.

 

No dosłownie, jak w mordę strzelił :) 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

6 godzin temu, Skodziarz napisał:

Zaciekawiła mnie "legenda Subaru" (niewiele mająca z rzeczywistością wspólnego jak widzę), 

Z legendami tak jest, że dotyczą głównie przeszłości. Mam legendę pod domem, mam też nowe. Cieszę się, że mam oba :)

 

10 godzin temu, kolan napisał:

Jak u Was działa rezerwa?,

Informacja pojawia się jak zasięg spada do 50-60km. Zbiornik ma 63l, wlałem 57l, pokazywał 50km zasięgu a spalanie z komputera 9,6l/100km.

 

4 minuty temu, MaMis napisał:

Ubwas tez wzrosło po wymianie oleju? 

Jak olej gęstszy to jest taka możliwość. Podobnie jak spuszczenie ze smyczy na dotartym silniku ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

6 godzin temu, Skodziarz napisał:

Czemu Skody nie kupiłem? A da się Yeti jeszcze kupić nowe w Europie (z Chin nie będę sprowadzał)? :) Z mojego punktu widzenia aktualnie nic ciekawego nie mają do zaoferowania, od Karoqa wolałbym Atekę. No, Superb mi też po głowie chodził przez chwilę, ale za mało jeżdżę poza miastem, żeby miał sens.

 

Zaciekawiła mnie "legenda Subaru" (niewiele mająca z rzeczywistością wspólnego jak widzę), chęć spróbowania czegoś innego, i parę innych czynników (jednak różnice w cenach poszczególnych modeli w Austrii są trochę inne niż w Polsce) i jeżdżę tą puszką po Coca-Coli na kółkach

Mogę zapytać jakie masz doświadczenia z legenda Subaru poza XV? Ja żadne żeby nie było poza tym ze 2 razy próbowałem kupić forestera jakoś nie trafiał się fany egzemplarz. 

 

Alternatywa dla Yeti? Wg mnie Karoq ale nie ma konfiguracji 4x4 z benz ( przy najmniej nie było na początku roku) + oklepany design Vag. Podobnie jak ty uważam ze Ateca jest fajniejsza niż Karoq i już zbierałem się do zamówienia aż przez przypadek przejechałem się XV. Subaru nadrabia układem jezdnym. Napęd 4x4 w Vag w dużej mierze nie spełnia moich oczekiwać. Testowałem auto w lutym na śniegu i w temp poniżej 0. Zanim przeniesie moment napędowym a tył mijają wieki. Poza tym vagi są mega oklepane a ja oczekuje od auta żeby budził jakieś emocje oprócz bezawaryjności i niskiego spalania. 90% znajomych po wejściu do środka XV mówi WOW -w skodzie jest szaro ponuro-deprecha. Ale są parasolki a w Subaru nie ma:) Skoda nie ma Eyesight ale ma dodatkowy mały smietniczek w drzwiach przednich. Itp. 

10 minut temu, aflinta napisał:

Jak olej gęstszy to jest taka możliwość. Podobnie jak spuszczenie ze smyczy na dotartym silniku ;)

Mam wrażenie ze u mnie wzrosło o jakieś 0,7-0,5 l. Czyżby specjalnie lali fabrycznie olej odpowiedni aby mieścić się w normach spalania? 

Edytowane przez MaMis
  • Lajk 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Chyba przesadzacie, podniesienie gęstości oleju na 5w30 zwiększałoby tarcie w takim stopniu, żeby silnik palił pól czy więcej litra na setkę? :huh:

 

Już lepsza ta teoria aflinty o spuszczaniu ze smyczy ;)

 

Może ewentualnie kwestia niższych temperatur w tej porze roku (zwłaszcza, jak ktoś dużo jeździ po mieście, robi małe dystanse i często odpala zimny silnik)

  • Super! 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

10 godzin temu, TomekNN napisał:

Ot przykład, w latach 90-tych uwielbiałem BMW i miałem trzy, M3 300 KM!!!, roadster Z3, 5 528i. Mile je wspominam, ale dzisiaj za nic nie kupiłbym auta tej marki, są za bardzo popularne i dużo, powiedzmy ciemniactwa nimi jeździ

To raczej w latach 90-tych BMW miało apogeum popularności wśród „ciekawych” osobników ;)

 

14 godzin temu, Skodziarz napisał:

 

To jest wysokie? U mnie rzadko średnie jest poniżej 11 :D I też nie butuję, tajemnica tkwi w średniej prędkości, która na baku waha się między 20 a 23 km/h :rolleyes:

 

Jak już o BMW... w kategorii spalania możesz stawać w konkury z M5 F90 4,4 V8 - potrafi zejść poniżej 10 :P

Edytowane przez Zyzol
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

9 godzin temu, krakbar napisał:

po miesiącu niewoli w podziemnym parkingu

po miesiącu ? :cry: moje serce nie wytrzymałoby takiej rozłąki. 

Planując ostatnią delegację do Szwecji, nie godząc się na parodniowe rozstanie, opcję samolotu i pociągu szybko zastąpiłem promem  i ... własnym XV :drool:

 

prom.jpg

 

:wrrum:

Edytowane przez Blixten
  • Super! 2
  • Lajk 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tak w kwestii rezerwy, to zrobiłem dość mocny test. Zapaliła się rezerwa, na wskaźniku ilości paliwa była jedna, ostatnia kreska. Z doświadczenia, po zapaleniu się rezerwy w większości aut można zrobić jeszcze spokojnie jadąc około 100 km. 

 

Jechałem w trasie, dość długo, wyjeździłem tę ostatnią kreskę, wskaźnik paliwa był pusty :) I dopiero wtedy komputer nie pokazywał przewidywanego zasięgu. Pod domem zatankowałem, weszło 57,57 l paliwa. Czyli jeszcze tak z 5/6 litrów było. 

 

Podsumując - spokojnie od momentu zapalenia rezerwy można zrobić 100 km, delikatnie obchodząc się z pedałem gazu. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...