Skocz do zawartości

Nowy XV II-generacji


Eskulap2000

Rekomendowane odpowiedzi

Wiesz, nigdy nie próbowałem. Muszę dopytać przy okazji.

20 minut temu, harlow napisał:

 

I to jest z wykorzystaniem oryginalnych czujników i sensorów czy jakieś inne rozwiązanie ?

 

Czujniki są 4. Szczerze mówiąc - nie pamiętam, jaka to firma. Dla zainteresowanych można dopytać w serwisie Białymstoku - oni właśnie takie montują.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Pytanie eksploatacyjne z innej beczki: 

eee..... yyy..... ;) - czy ktoś z Was wymieniał już wycieraczki przedniej szyby ??

Czy w naszych XV jest adapter "C" czy "C1" ? 

Pytam, bo serwis chce sprzedać własne, które są bardzo drogie, a na "nieoryginalnych" już się nie zna. 

prods-sam-oximo_mt_mocowania.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

31 minut temu, Blixten napisał:
45 minut temu, GREGG napisał:

Musisz już wymieniać wycieraczki? :huh:

Powiedzmy, że nie lubię szukać na ostatnią chwilę, a w powietrzu dużo "pe-emów"  ;) 

bez jaj. U mnie wycieraczki mają 4 lata z kawałkiem i cały czas dobrze zbierają. Zresztą wycieraczki to nie żaden deficytowy towar ma który musisz czekać  miesiącami zamawiasz dzis  i jutro są u Ciebie albo kupujesz po prostu w sklepie i masz od reki. Daj seryjnym wycieraczką szanse :rolleyes:

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

49 minut temu, Karas napisał:

bez jaj. U mnie wycieraczki mają 4 lata z kawałkiem i cały czas dobrze zbierają. Zresztą wycieraczki to nie żaden deficytowy towar ma który musisz czekać  miesiącami zamawiasz dzis  i jutro są u Ciebie albo kupujesz po prostu w sklepie i masz od reki. Daj seryjnym wycieraczką szanse :rolleyes:

 

Nie mierz innych swoją miarą. Pracuję w przemyśle okrętowym gdzie powietrze bogate w zanieczyszczenia i inne pierwiastki z tablicy Mendelejewa. 

Każdego dnia przykrywam auto plandeką, ale pod spód zawsze dostanie się jakiś pył, który w ciągu paru miesięcy potrafi zrobić z gumy grzebień. 

IMG_20180914_140654.jpg

Edytowane przez Blixten
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

co do warunków pracy i otaczającego nas powietrza.- w strefach przemysłowych jest wszędzie tak samo "brudne" czy to przemysl stoczniowy czy przetwórstwa tworzyw sztucznych itp.

to auto jest dla Ciebie nie ty dla auta , rozumiem dbanie chuchanie ale nie obraz się z tą plandeką to imo przesada i to gruba :)

 

  • Haha 1
  • Lajk 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

co do warunków pracy i otaczającego nas powietrza.- w strefach przemysłowych jest wszędzie tak samo "brudne" czy to przemysl stoczniowy czy przetwórstwa tworzyw sztucznych itp.
to auto jest dla Ciebie nie ty dla auta , rozumiem dbanie chuchanie ale nie obraz się z tą plandeką to imo przesada i to gruba
 
Widać że nigdy na stoczni nie byłeś. Wyobraź sobie jedną wielką lakiernię dla statków bez żadnych mokrych komór i innych luksusów. Po kilku miesiącach na stoczni przednią szybę w aucie można skrobać z lakieru mosiężną skrobaczką. Plandeki przykrywające auta na stoczni to porządek dzienny. Alternatywą jest posiadanie 2 samochodów, jeden na stocznie a drugi na niedzielę

Subaru XV 2.0 sunshine orange

  • Super! 1
  • Lajk 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 godziny temu, prugi napisał:

Widać że nigdy na stoczni nie byłeś.emoji3.png Wyobraź sobie jedną wielką lakiernię dla statków bez żadnych mokrych komór i innych luksusów. Po kilku miesiącach na stoczni przednią szybę w aucie można skrobać z lakieru mosiężną skrobaczką. Plandeki przykrywające auta na stoczni to porządek dzienny. Alternatywą jest posiadanie 2 samochodów, jeden na stocznie a drugi na niedzielę emoji3.png

Subaru XV 2.0 sunshine orange
 

święta prawda..stocznia :toobad: szyby i lakier potrafi szybko "załatwić", więc nie dziwię się, że @Blixten szuka wycieraczek bo moje też będą wkrótce do wymiany. Jak nie przetrę szyb ostrą myjką, to wycieraczki pracują jak po papierze ściernym :biglol: lakier po ceramice zamiast po 2 latach to po 6-ciu miesiącach daję do korekty hehe...

btw. jestem w trasie do Chorwacji z przystankiem na dzionek w Brnie...jestem MEGA zadowolony jak XV jedzie :thumbup: autostrady 150-160km/h średnia trasy 95km/h (korki) spalanie 8,0 wg kompa (mi pasuje), dla mnie jest cicho, nie jestem zawalidrogą a w ostrym deszczu jadę bez stresu lewym pasem, pozdrowienia

  • Super! 2
  • Lajk 2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

13 godzin temu, Snuff napisał:

autostrady 150-160km/h średnia trasy 95km/h (korki) spalanie 8,0 wg kompa (mi pasuje), dla mnie jest cicho

 

A ja myślałem, że na starość głuchnę, widać ze mną nie jest jeszcze aż tak źle, jak z szanownymi kolegami ;) 

Jeśli przez Brno, to zakładam, że jechałeś też przez Ostrawę. To właśnie na odcinku Ostrawa - Brno przed wyciszeniem najbardziej szlag mnie trafiał od hałasu :blink: 

Edit: Sprawdziłem, ze Szczecina to chyba nie przez Ostrawę - to udało ci się uniknąć "najlepszego" :) 

Później A5 od okolic Poysdorfu do północy Wiednia (stara autostrada) też jest naprawdę niemiło, ale to tylko 25 km. Więc najgorsze masz już za sobą :) No i może akurat nie wieje, albo wieje w dobrym kierunku, bo wiatr z tą gołą blachą na dachu swoje potrafi w kość dać.

 

Co do średniej prędkości - w Austrii radzę już nie przesadzać, mandaty do Polski przychodzą :blush: A radarów sporo, w tym odcinkowe...

Edytowane przez jfidelk
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 
A ja myślałem, że na starość głuchnę, widać ze mną nie jest jeszcze aż tak źle, jak z szanownymi kolegami  
Jeśli przez Brno, to zakładam, że jechałeś też przez Ostrawę. To właśnie na odcinku Ostrawa - Brno przed wyciszeniem najbardziej szlag mnie trafiał od hałasu :blink: 
Edit: Sprawdziłem, ze Szczecina to chyba nie przez Ostrawę - to udało ci się uniknąć "najlepszego"  
Później A5 od okolic Poysdorfu do północy Wiednia (stara autostrada) też jest naprawdę niemiło, ale to tylko 25 km. Więc najgorsze masz już za sobą  No i może akurat nie wieje, albo wieje w dobrym kierunku, bo wiatr z tą gołą blachą na dachu swoje potrafi w kość dać.
 
Co do średniej prędkości - w Austrii radzę już nie przesadzać, mandaty do Polski przychodzą :blush: A radarów sporo, w tym odcinkowe...

No raczej nie przez Ostrawę ale potwierdzam, że Austria ma tak głośne autostrady (niektóre odcinki) że masakra Co do mandatów, to trochę za późno...już jestem w Zagrzebiu, więc będę czekał na pocztę po powrocie
Btw. wyszło 7,8 spalanie generalnie cały czas na tempomacie
Btw2. Nawigacja trochę się pogubiła w Austri ale generalnie ok
Pozdrawiam z Zagrzebia za parę dni lecim dalej


Wysłane z iPhone za pomocą Tapatalk
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W dniu 15.09.2018 o 11:32, jfidelk napisał:

Co do średniej prędkości - w Austrii radzę już nie przesadzać, mandaty do Polski przychodzą :blush: A radarów sporo, w tym odcinkowe...

 

 

19 godzin temu, Snuff napisał:

Co do mandatów, to trochę za późno...już jestem w Zagrzebiu, więc będę czekał na pocztę po powrocie emoji3.png

 

aplikacja TomTom Fotoradary https://play.google.com/store/apps/details?id=com.tomtom.speedcams.android.map&hl=pl

na Androida może się w takim wypadku przydać 

 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W dniu 3.07.2018 o 19:37, peteres napisał:

Niedługo ma pojawić się nowy Jimny z nowymi silnikami. Takiego zielonego chętnie bym przygarnał

B42FD3CB-10D1-42D5-9BF3-ED31302B7158.jpeg

 

Niestety wyniki crash-testow mocno przecietne...

 

https://www.autoevolution.com/news/euro-ncap-tests-2018-suzuki-jimny-results-leave-a-lot-to-be-desired-128730.html

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Bez żartów, powodem nieotrzymania czwartej gwiazdki jest: "braki w wyposażeniu związane z systemami mającymi utrzymać auto na wybranym pasie ruchu" 

Mam poprzedni model i jestem z niego bardzo zadowolony. Kilka modyfikacji i jego właściwości trenowe znacznie wzrastają. Najważniejsze, iż jest to bardzo lekki samochód. Gabaryty też są „małe”

Uważam, że nie potrzebuje on asystenta pasa ruchu, ponieważ w niektórych przypadkach można postawić obok siebie dwa takie samochody na jednym pasie ruchu i zostanie jeszcze trochę miejsca :biglol:

 

  • Lajk 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Na pewno widać, jak dobrze działa marketing NCAP :o 

Niektóre typy samochodów po prostu nie mają możliwości dostać 5 gwiazdek, ponieważ ucierpiałaby na tym ich funkcjonalność. Jimny to mocno niszowy samochód.

Szkoda, że tej generacji nie było na rynku gdy mieszkałem na Malcie - tam taki właśnie samochód jest ideałem (wiele miejsc bez dróg utwardzonych i koszmarna najczęsciej jakość asfaltowych), koleżanka jeździła poprzednią generacją i to był świetny wybór.

Edytowane przez jfidelk
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

24 minuty temu, GREGG napisał:

Ja bym wybrał Gelende AMG :P Ale wszystko jest kwestią ceny... 

Też kultowe, fajne auto, pod mój gust podchodzi profil w wersji dwudrzwiowej :)

oryginalne-kola-amg-z-w463-gklasa-g55-gelenda-ruda-slaska-sprzedam-492226637.jpg

Takie auto ma dodatkowy plus: nie ma lęku, że ktoś go zarysuje na przysklepowym parkingu ;)

Edytowane przez Blixten
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jimny ma kilka zalet jak i wad. Cena jest istotna, ale to w jakich warunkach będziemy korzystać z samochodu również jest ważne. Na szybko przychodzą mi do głowy dwie zalety: niska waga i „zbliżanie ludzi” (w środku jest wąsko) :D Miałem kiedyś Pajero i kilka razy wisiałem na mostach. W małym Jimny jeszcze mi się to nie zdażyło. 

  • Super! 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

8 godzin temu, Blixten napisał:

Myśląc do czego taki Jimny się nadaje, ja wybrałbym Jeepa Wranglera 

Tylko za Jimny kupisz pół wranglera :)

8 godzin temu, Blixten napisał:

Też kultowe, fajne auto, pod mój gust podchodzi profil w wersji dwudrzwiowej :)

oryginalne-kola-amg-z-w463-gklasa-g55-gelenda-ruda-slaska-sprzedam-492226637.jpg

Takie auto ma dodatkowy plus: nie ma lęku, że ktoś go zarysuje na przysklepowym parkingu ;)

 Nie zdąży zarysować - wcześniej ukradnie :)

  • Haha 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...