Skocz do zawartości

Nowy XV II-generacji


Eskulap2000

Rekomendowane odpowiedzi

W dniu 1.09.2018 o 10:13, biedron napisał:

Należy jednak mieć na uwadze, że umiejętne posługiwanie się pedałem gazu (tak jak Pertyn wspominał 40%/50%

 

Zastanawiało mnie, jak Pertyn wylicza sobie owe 40% przy pomocy prawego buta. Trzeba mieć szósty zmysł, czy suwmiarkę w stopie?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 godziny temu, Zyzol napisał:

@Snuff dzięki, przeoczyłem tę opcję podczas konfiguracji. Przetestuję

 

Można poćwiczyć ze wskaźnikiem, ale tak naprawdę on nie jest potrzebny - mając już pewne wyczucie auta, naciska się tyle gazu, ile potrzeba, czy zwykle mniej więcej 50%

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No i jestem po teście 1.6 na trasie - przepraszam za zwłokę ale poniedziałek okazał się ciężkim dniem. Trasa z Katowic do Żywca - około 90 km w jedną stronę, przy czym trzeba zaznaczyć, że połowa to droga z Katowic do Bielska (dwa pasy ale ograniczenie do 70km/h :) częste światła, zatrzymywanie się, ruszanie dość duży ruch) a druga połowa to nowa droga z Bielska do Żywca (praktycznie autostrada, ruch bezkolizyjny). Drogę do Żywca jechałem na ciężkiej nodze, tzn prędkość przelotowa w okolicach 140/150 km/h do tego testy systemu Eye-Sight (trzymanie się samochodu przed nami, odbijanie kierownicą itp.), sprawdzanie prędkości maksymalnej. Drogę z powrotem jechałem w bardzo ciężkich warunkach atmosferycznych - ciemno, ulewny deszcz itp. co wiązało się z prędkością rzędu 90-120 km/h. Jeśli chodzi o spalanie to jadąc do żywca samochód pokazywał spalanie na poziomie 10.4L (nie oszczędzałem go a poważnie potrafię mieć ciężka nogę), z powrotem spalanie na poziomie 7.2L. Należy też pamiętać, że samochód w momencie wyjazdu miał przejechane około 50 km, co wiążę się z tym że nie był ani trochę dotarty. Podejrzewam, że po przejechaniu pierwszych 4000/5000 km wartości te spadną o około litr na 100 km. Jeżeli chodzi o to co Was zapewne najbardziej interesuję - dynamikę to muszę przyznać, że jest dużo lepiej niż się spodziewałem. Do prędkości 100-120 km/h samochód jedzie bardzo fajnie, powyżej 120km/h jest już delikatnie gorzej, jednak do około 150km/h nie mamy na co narzekać. Powyżej tej prędkości zaczyna trochę mulić, jednak pamiętajmy cały czas o tym iż jest to 1.6 :) Dynamika w zakresach 60-100 km/h - bardzo dobrze, 100-130 km/h też całkiem nieźle. Jeżeli chcemy sprawnie przyspieszyć, samochód ma tendencje do wycia (sprawnie tzn. gaz do dechy), jednak jak już osiągnie prędkość jaką chcemy uzyskać - odpuszczamy delikatnie gaz i stabilizuje obroty. W Żywcu i okolicach trochę miasta, trochę górek - do prędkości 80/90 km/h jeśli ktoś nie jeździł dużo 2.0 156 to nie zauważy żadnej różnicy. Nie bać się tego silnika tylko testować - świetny samochód - pełnoprawne Subaru z krwi i kości a do tego spalanie na poziomie 7L :) Dla uzupełnienia - prędkość maksymalna 175 km/h, Eye-Sight jest genialny a radość z pewności prowadzenia podczas naprawdę złych warunków atmosferycznych, gdy ośki jadą prawym pasem 80 km/h drżąc o życie jest nie do zastąpienia :) LOVE IT

  • Dzięki! 2
  • Lajk 2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Koledzy, zapisałem się na szkolenie 1 stopnia. Kielce, 29 września. :yahoo:

Piszę o tym ponieważ miałem z tym mały problem. Po wysłaniu zgłoszenia otrzymałem info o zapłacie. Znalazłem hotel i zarezerwowałem nocleg. Po ok. dwóch godzinach dostałem info iż minął czas opłacenia kursu (przelew chciałem zrobić wieczorem) i że wypadłem z listy podstawowej i może się załapię na kurs ale pewności nie ma :huh: Odwołałem hotel (dobrze że nie zapłaciłem zadatku):rolleyes:. Po kolejnych kilku godzinach przyszła informacja iż jednak załapałem się na kurs jazdy. Więc dawaj odkręcać hotel. Koniec końców szczęśliwie się zakończyła cała operacja. Mam nadzieję że będzie warto :D

Edytowane przez art5525
  • Haha 1
  • Lajk 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 hours ago, FanSub said:

Biedron, a ile osób było na pokładzie? 

No i najwazniejsze - w która stronę wiał wiatr:P

 

A na serio, po przeczytaniu relacji sam się zachęciłem, aby  przetestować. U mnie na pokładzie będa góra dwie osoby. Jak już ktoś napisał, 95 kawałków za wersję Comfort z 1.6 to b. dobra cena, jeśli z tym silnikiem jedzie...

Edytowane przez peteres
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

10 godzin temu, biedron napisał:

nie oszczędzałem go a poważnie potrafię mieć ciężka nogę

 

10 godzin temu, biedron napisał:

samochód w momencie wyjazdu miał przejechane około 50 km, co wiążę się z tym że nie był ani trochę dotarty

To napisz jeszcze, skąd nie kupować demówki. :D

  • Haha 3
  • Lajk 2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

3 godziny temu, MaMis napisał:

Demówek po prostu się nie kupuje :) nawet panowie z salonu nie żałowali samochodu.

 

Jak chcesz auto na 2-3 lata, to nie ma to większego znaczenia, bo ewentualne konsekwencje katowania demówki  poniosą kolejni właściciele ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W dniu 4.09.2018 o 16:11, FanSub napisał:

Biedron, a ile osób było na pokładzie? 

jechałem sam ale miałem też okazję jechać w pięć osób - jest ok

 

W dniu 5.09.2018 o 01:13, Kambol napisał:

 

To napisz jeszcze, skąd nie kupować demówki. :D

demówka będzie nie wiele tańsza niż nowy więc nie wiem czy jest sens szukać takiego,

 

co do katowania samochodu - ten silnik jest pancerny - mniejsza moc za to ciężko go skatować :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 hour ago, biedron said:

 

co do katowania samochodu - ten silnik jest pancerny - mniejsza moc za to ciężko go skatować :)

Jest na forum przypadek zakatowania tego silnika w porzedniej wersji XV (w przypadku 1.6 nie ma chyba różnic, przynajmniej istotnych, pomiedzy wersjami).

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W dniu 11.07.2018 o 11:16, kolan napisał:

Poszukuję kogoś kto podzielił by się opinią na temat tych czujników parkowania, ale zintegrowanych z multimediami, może ktoś takowe posiada? W Białymstoku chyba takie montują.

Podpinam się pod prośbę użytkownika kolan.

Czy ktokolwiek wie coś na temat czujników zintegrowanych z systemem multimedialnym.

W nowym XV dostałem oryginały które tylko pikają ale według mnie to jest jest małe nieporozumienie, w poprzednim samochodzie (Skoda Octavia) informacja była pokazywana na ekranie.

Wydaje mi się, że koszt rzędu 3000 zł za coś co tylko pika to delikatna przesada.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...