Skocz do zawartości

Nowy XV II-generacji


Eskulap2000

Rekomendowane odpowiedzi

6 minutes ago, MaMis said:

Jimny jest wg mnie ponadczasowy -mój ideał wśród małych terenówek tylko ten silnik 1.6 nie daje rady w błocie i długich podjazdach.

 

Niedługo ma pojawić się nowy Jimny z nowymi silnikami. Takiego zielonego chętnie bym przygarnał

B42FD3CB-10D1-42D5-9BF3-ED31302B7158.jpeg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 godziny temu, MaMis napisał:

Mam wrażenie ze dyfer jest na podobnej wysokości tylko w poprzednim modelu zderzak przysłania go?

Faktycznie chyba ta sama wysokość,  zderzak w I gen. schodzi niżej.

Co do osłony dyfra to wygląd tego z oferty sklepowej u mnie też jakoś nie wzbudza zaufania :unsure: ...ale może to tylko wrażenie

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

cyt. Dyrekcję, za elektryczną klapę bagażnika 2.950 brutto + montaż ( ok. 2 godz. robocizna ),  była mowa o czujniku pod zderzakiem ale bez szczegółów czy będzie przycisk w klapie czy też na pilocie, 

jak myślicie, rozsądne zł?

Edytowane przez Tomx Mass
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

19 godzin temu, goashi napisał:

Z tym charakterem bym nie przesadzał;) ale na pewno wrażenia murowane :biglol:.

 

Z tym charakterem to chodziło mi to, że skurczybyk będzie zaskakiwał, nierzadko negatywnie. Ale i pozytywy też się znajdą.

To nie 911 GT3 RS, żeby miał TAKI charakter (choć silnik typu bokser jest cechą wspólną obu ;)

 

Godzinę temu, Tomx Mass napisał:

cyt. Dyrekcję, za elektryczną klapę bagażnika 2.950 brutto + montaż ( ok. 2 godz. robocizna ),  była mowa o czujniku pod zderzakiem ale bez szczegółów czy będzie przycisk w klapie czy też na pilocie, 

jak myślicie, rozsądne zł?

 

Kobiety to rozwiązanie uwielbiają, dla mnie nie ma bardziej zbędnego gadżetu w samochodzie, niż elektrycznie podnoszona klapa - same wady, a zaleta tylko jedna - siłownik z czasem nie będzie "słabł", skutkując samozamykaniem klapy na mrozie. Wiec ja myślę, że to pieniądze wyrzucone w błoto, lepiej można te pieniądze w XV spożytkować.

Edytowane przez jfidelk
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

9 minut temu, Tomx Mass napisał:

cyt. Dyrekcję, za elektryczną klapę bagażnika 2.950 brutto + montaż ( ok. 2 godz. robocizna ),  była mowa o czujniku pod zderzakiem ale bez szczegółów czy będzie przycisk w klapie czy też na pilocie, 

jak myślicie, rozsądne zł?

Gdyby zamawiał tę opcję z samochodem pewnie bym przełknął taką cenę. Teraz już mam lepsze (wg mnie) pomysły co zrobić z taką kasą ;)

  • Lajk 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

57 minut temu, Tomx Mass napisał:

cyt. Dyrekcję, za elektryczną klapę bagażnika 2.950 brutto + montaż ( ok. 2 godz. robocizna ),  była mowa o czujniku pod zderzakiem ale bez szczegółów czy będzie przycisk w klapie czy też na pilocie, 

jak myślicie, rozsądne zł?

 

Szczerze mówiąc, gdybym kupował auto i w standardzie była klapa otwierana elektrycznie, to bym dopłacił za usunięcie tego :wacko: Takie jest moje zdanie o tym wynalazku...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Godzinę temu, jfidelk napisał:

...

Kobiety to rozwiązanie uwielbiają, dla mnie nie ma bardziej zbędnego gadżetu w samochodzie, niż elektrycznie podnoszona klapa - same wady, a zaleta tylko jedna - siłownik z czasem nie będzie "słabł", skutkując samozamykaniem klapy na mrozie. Wiec ja myślę, że to pieniądze wyrzucone w błoto, lepiej można te pieniądze w XV spożytkować.

Dla mnie automatycznie otwierana klapa bagażnika to zbędny bajer, szczególnie gdy mamy roletkę a nie półkę podnoszoną razem z klapą. Mamy obie ręce zajęte dużymi torbami, otwieramy klapę nogą i...brak nam ręki do zwinięcia roletki bo inaczej torby nam nie wejdą ;) 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 godzinę temu, jfidelk napisał:

dla mnie nie ma bardziej zbędnego gadżetu w samochodzie, niż elektrycznie podnoszona klapa - same wady, a zaleta tylko jedna - siłownik z czasem nie będzie "słabł", skutkując samozamykaniem klapy na mrozie. Wiec ja myślę, że to pieniądze wyrzucone w błoto, lepiej można te pieniądze w XV spożytkować.

 

Wzmacniam, mam elektryczną w OBK (wooooooolna i głośna praca) i z przyjemnością otwieram i zamykam ręcznie klapę w nowym XV, myśląc przy tym - szkoda, że tam nie mam w OBK.

Szkoda kasy i czasu.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

3 godziny temu, Snuff napisał:

Dla mnie automatycznie otwierana klapa bagażnika to zbędny bajer, szczególnie gdy mamy roletkę a nie półkę podnoszoną razem z klapą. Mamy obie ręce zajęte dużymi torbami, otwieramy klapę nogą i...brak nam ręki do zwinięcia roletki bo inaczej torby nam nie wejdą ;) 

Bardzo słuszna uwaga. Co innego jak jest półka zamiast rolety. Taki zestaw elektrycznej klapy widziałem na Ali do kupienia za 420 USD. Nie zdziwię sie jak tam zaopatruje sie rownież Subaru:) nie napisałeś ile bedzie kosztował montaz? 

Dla mnie bezsensowny i drooogi gadżet. W salonie skody usłyszałem natomiast ze to otwieranie nogą działa tylko w salonie. Potem jak podwozie zabrudzi sie mozna sobie machać :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W dniu 19.06.2018 o 14:07, art5525 napisał:

Na razie ciężko mi coś powiedzieć. Komplet zdjęć dostanę po zakończeniu pracy. Samochód odbieram w wtorek – przyszły tydzień. Dach również będzie wygłuszony. Znając życie, to w drzwiach mogła być tylko paro-izolacja :biglol:

 

I jak - odebrany? :) Co wyszło z tego wygłuszania?

 

W dniu 17.06.2018 o 09:16, Snuff napisał:

 Moja przyszła niestety z połamaną ścianką (ktoś musiał przywalić podczas transportu raczej) ale posklejałem i wszystko pasi, cyknę później fotki.

 

Trend podtrzymany, moja też przyszła uszkodzona, tym razem jedna z "rynienek" na kabel nie wytrzymała transportu (chyba?) :) 

Edytowane przez jfidelk
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

4 godziny temu, spawalniczy napisał:

 

Wzmacniam, mam elektryczną w OBK (wooooooolna i głośna praca) i z przyjemnością otwieram i zamykam ręcznie klapę w nowym XV, myśląc przy tym - szkoda, że tam nie mam w OBK.

Szkoda kasy i czasu.

A u mnie w OBK tez wolno, ale cicho. Może masz coś zepsute? IMHO kto co lubi, ja idąc z torbami do auta otwieram bagażnik kluczykiem np wychodząc z domu, biore i wkładam torby bez konieczności odłożenia ich na ziemie i szarpania się z klapą.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

3 godziny temu, Tsunetomo napisał:

A u mnie w OBK tez wolno, ale cicho. Może masz coś zepsute? IMHO kto co lubi, ja idąc z torbami do auta otwieram bagażnik kluczykiem np wychodząc z domu, biore i wkładam torby bez konieczności odłożenia ich na ziemie i szarpania się z klapą.

A jak juz masz ręce zajęte siatami po wyjęciu ich z bagażnika i tak trzeba odłożyć na ziemie aby kliknąć przycisk na klapie? Lub szukać kluczyka w kieszeni.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

9 minut temu, MaMis napisał:

A jak juz masz ręce zajęte siatami po wyjęciu ich z bagażnika i tak trzeba odłożyć na ziemie aby kliknąć przycisk na klapie? Lub szukać kluczyka w kieszeni.

 

eee tam...bierzesz klapę z "główki" i zamknięta :biglol: 

żarty żartami...każdy kupuje/ulepsza pod siebie, tak jak z kolorem samochodu

 

btw. dzisiaj widziałem błyszczące XV18 w Szczecinie (a raczej na obrzeżach, z kierunku Polic), też dark grey....pozdrówka

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

15 minut temu, Snuff napisał:

eee tam...bierzesz klapę z "główki" i zamknięta :biglol: 

żarty żartami...każdy kupuje/ulepsza pod siebie, tak jak z kolorem samochodu

 

btw. dzisiaj widziałem błyszczące XV18 w Szczecinie (a raczej na obrzeżach, z kierunku Polic), też dark grey....pozdrówka

No każdy sposób jest dobry :)

Akurat w OBK to był standard. Czy bym za to chciał dopłacić... wszystko zależy ile... ;)

W naszej ulubionej marce na S nie ma tego dylematu. Prawie jak u Henrego Forda niegdyś z kolorami.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jako, że planuję zakup stalówek (17") na zimówki mam kilka pytań, rozmiarówka tu pewnie sobie poradzę, ale co z czujnikami ciśnienia? I gdzie takowe (felgi) ktoś widział, bo oponeo i allegro się poddało (a może źle szukałem?)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

6 minut temu, moominko napisał:

Jako, że planuję zakup stalówek (17") na zimówki mam kilka pytań

 

Jaki sens ma kupowanie stalowych 17'? Jeżeli w ogóle taki rozmiar pasujący do XV w stalówce znajdziesz 

 

4 minuty temu, Michał Krupa napisał:

W dalszej perspektywie kodowanie w ASO przy każdej zmianie kół :(

 

No niestety to jest masakra, dlatego ja odpuszczam czujniki na zimę. Na zegarach po lewej i tak mi się świeci ciągle lampka lane assist, bo mam wyłączony, to dla kompletu po prawej będzie świecił TPMS :lol:

  • Lajk 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...