Skocz do zawartości

Nowy XV II-generacji


Eskulap2000

Rekomendowane odpowiedzi

6 godzin temu, art5525 napisał:

Wydaje mi się, że może chodzić o uniknięcie „charczenia” głośników

Dzisiaj testowałem -nie zaobserwowałem tego. Pytanie jak masz ustawione basy normalnie? Może być tak ze limiter przycina pasmo aby nie zabrać głośników jeski masz ustawione np +5.

4 godziny temu, Snuff napisał:

po kablu przez CP są ulubione jak w telefonie, po BT musisz tak jak koledzy napisali, ręcznie zaznaczyć/wklepać do ulubionych. 

Udało sie zrobić tak jak radził Blixten.

CP to dziadostwo- jakość rozmowy przez tel tragiczna. Używam tylko do słuchania muzyki i nawigacji. 

  • Super! 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dla zainteresowanych wersją 1.6 - dzisiaj o 19:30 na kanale Pana Macieja Pertyna ukaże się test https://www.youtube.com/channel/UCbICoaifEiEEzZQXcVW_mKg 

To jego test wersji 2.0 sprawił, że w ogóle wybrałem się do salonu Subaru "przy okazji z ciekawości" i mam plejady zamiast kuraka.

  • Lajk 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

15 godzin temu, MaMis napisał:

Wybieranie głosowe to istna komedia:)

System multimedialny obsługuje tylko komunikaty w kilku wybranych językach i po angielsku... ja nie potrafię się z nim za pierwszym razem dogadać, a coś tam tego języka używam i w systemach google czy z ludźmi nie ma problemu. Na szczęście wystarczy przytrzymać przycisk komunikacji głosowej dwie sekundy dłużej i już można korzystać z rozpoznawania mowy telefonu co działa w zasadzie bezbłędnie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 godziny temu, yarthecat napisał:

Dla zainteresowanych wersją 1.6 - dzisiaj o 19:30 na kanale Pana Macieja Pertyna ukaże się test https://www.youtube.com/channel/UCbICoaifEiEEzZQXcVW_mKg 

To jego test wersji 2.0 sprawił, że w ogóle wybrałem się do salonu Subaru "przy okazji z ciekawości" i mam plejady zamiast kuraka.

Just like me :) widziałem pierwsza ofertę 1,6 na oto.... Za 90 tys z haczykiem jak ktoś nie cierpi na deficyt mocy dostaje auto z fajnym napędem i dobrze wyposażone jak na ta klasę 

Godzinę temu, aflinta napisał:

System multimedialny obsługuje tylko komunikaty w kilku wybranych językach i po angielsku... ja nie potrafię się z nim za pierwszym razem dogadać, a coś tam tego języka używam i w systemach google czy z ludźmi nie ma problemu. Na szczęście wystarczy przytrzymać przycisk komunikacji głosowej dwie sekundy dłużej i już można korzystać z rozpoznawania mowy telefonu co działa w zasadzie bezbłędnie.

Jak masz kogoś w książce o imieniu Grzegorz lub Radosław to jest dla tego seystemu nie do przejścia 

Edytowane przez MaMis
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

3 godziny temu, GREGG napisał:

Byle mu auto dobrze umyli przed testem, to będzie OK :biglol: (dla niezaznajomionych z tematem - można obejrzeć jego wcześniejszy test imprezy)

Właśnie obejrzałem ten test i jestem lekko zniesmaczony. Facet może i coś wie na temat samochodów, ale za bardzo gwiazdorzy. W przypadku test XV miał lepszy dzień, a może tylko podstawili mu czyste auto ? 

Ja do XV byłem przekonany jeszcze za I generacji, ale po tym filmiku zdecydowałem w jakim będzie kolorze: ;) :

 

 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

7 minut temu, Blixten napisał:

Właśnie obejrzałem ten test i jestem lekko zniesmaczony. Facet może i coś wie na temat samochodów, ale za bardzo gwiazdorzy. W przypadku test XV miał lepszy dzień, a może tylko podstawili mu czyste auto ? 

Ja do XV byłem przekonany jeszcze za I generacji, ale po tym filmiku zdecydowałem w jakim będzie kolorze: ;)

 

O tym teście imprezy to była już cała mini-g...burza, z udziałem Dyrekcji włącznie ;) Ten drugi teścik też się juz pojawił kilka miesięcy temu. Was jeszcze wtedy nie było pewnie na forum 

 

Jakbym teraz miał wybierać auto, to chyba też bym wziął ten niebieski :ok: 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

8 godzin temu, MaMis napisał:

CP to dziadostwo- jakość rozmowy przez tel tragiczna

 

 A to ciekawe. Co prawda nie wykonuję połączeń głosowych przez sieć GSM, a tylko i wyłącznie przez WhatsApp, ale jakość połączenia obie strony zawsze określają jako rewelacyjną - słychać mnie podobno idealnie a ja słyszę rozmówcę lepiej niż przez telefon :blink:

4 godziny temu, MaMis napisał:

Jak masz kogoś w książce o imieniu Grzegorz lub Radosław to jest dla tego seystemu nie do przejścia 

Piszesz o Starlinku, czy o CP? Bo na CP i Siri jest prosta rada - pola (niestandardowe, trzeba edytować kontakt w iPhone, "dodaj pole" na dole i tam wybrać) "Imię (wymowa)" i "Nazwisko (wymowa)" załatwiają sprawę. Jest trochę zabawy, ale w przypadku Grzegorza wpisanie "Gjegoj" zapewni bezproblemowe wybieranie głosowe mówiąc po polsku zwyczajnie "Grzegorz" :). Radosław to będzie "Radoswav" :D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

6 godzin temu, yarthecat napisał:

Dla zainteresowanych wersją 1.6 - dzisiaj o 19:30 na kanale Pana Macieja Pertyna ukaże się test https://www.youtube.com/channel/UCbICoaifEiEEzZQXcVW_mKg 

To jego test wersji 2.0 sprawił, że w ogóle wybrałem się do salonu Subaru "przy okazji z ciekawości" i mam plejady zamiast kuraka.

 

Pan Pertyn kupił XV.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Też mnie to zdziwiło....albo jednak - patrząc na zalety samochodu - nie zdziwiło....

Jak fajnie ujął to sprzedawca: rynek dobrze zareagował na XV...no masz....zaryzykuję tezę, że to najlepszy model Subaru na naszym rynku.

 

Tu bezpośredni link do filmu:

 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

3 godziny temu, Blixten napisał:

ale po tym filmiku zdecydowałem w jakim będzie kolorze

U mnie było to samo :)

 

5 godzin temu, MaMis napisał:

Jak masz kogoś w książce o imieniu Grzegorz lub Radosław to jest dla tego seystemu nie do przejścia

StarLink nie obsługuje polskiego, o CP się nie wypowiadam bo nie mam (ale widzę, że jest rozwiązanie), Android zarówno poprzez BT jak i AA bez problemu i jakichkolwiek kombinacji z dodawaniem wymowy radzi sobie nawet z Brzęczyszczykiewiczem ;)

 

  • Super! 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 godziny temu, jfidelk napisał:

Piszesz o Starlinku, czy o CP? Bo na CP i Siri jest prosta rada - pola (niestandardowe, trzeba edytować kontakt w iPhone, "dodaj pole" na dole i tam wybrać) "Imię (wymowa)" i "Nazwisko (wymowa)" załatwiają sprawę.

Tak mam na myśli Książkę skopiowana do Starlink przy 1 łączeniu z autem. Pisząc powyższe masz na myśli edycje całej książki w tel? 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Koniec świata, Pertyn kupił Subaru :o Porzucił ukochanego golfa :blink: Faktycznie musi mu się XV podobać :)

 

W pochwałach nad 1,6 trochę się nawet zapędził, co do cen i wyposażenia. Musiało być tym razem autko testowe wyglancowane na maksa :lol:

  • Haha 1
  • Lajk 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nigdy nie przypuszczałem ze ten Pan sprawi sobie XV:) 

o ile dobrze widzę 1,6 nie ma łopatek przy kierownicy ale ma za to tryb low w skrzyni? 

Z jednym muszę sie zgodzić bezdyskusyjnie. Nie znajdziecie na rynku auta z napędem na 4 koła i takim wyposażeniem za 90 tys! Bedą silniejsze ale bez napędu. Bedą podobnie wyposażone ( po dokupieniu opcji) ale z 1 z przodu w cenie. Z takim prześwitem próżno szukać. Ok jest Renegade Trailhawk ale tylko z dieslem i w cenie około 130 żeby dobić do takiego wyposażenia. 

Szkoda tylko ze 2.0 nie ma opcji z 17’ kołami i profilem opony 65. 

Edytowane przez MaMis
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

6 minut temu, MaMis napisał:

. Nie znajdziecie na rynku auta z napędem na 4 koła i takim wyposażeniem za 90 tys

 

Za tyle to jest jednak trochę golas w porównaniu do wyższych wersji ;) Ale i tak ogólnie jest porządnie wyposażony, zwłaszcza w systemy bezpieczeństwa, co Pertyn podkreślał mocno 

 

7 minut temu, MaMis napisał:

o ile dobrze widzę 1,6 nie ma łopatek przy kierownicy ale ma za to tryb low w skrzyni? 

 

Nie ma łopatek, bo w wersji LOW nie ma możliwości ręcznej zmiany biegów

 

8 minut temu, MaMis napisał:

Szkoda tylko ze 2.0 nie ma opcji z 17’ kołami i profilem opony 65. 

 

A co za problem, przecież możesz w 2.0 wstawić "legalnie" 17 (profil 60 - tak jak w 1,6). Ja taki zestaw zrobię na zimę  

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

9 godzin temu, MaMis napisał:

Nigdy nie przypuszczałem ze ten Pan sprawi sobie XV:) 

o ile dobrze widzę 1,6 nie ma łopatek przy kierownicy ale ma za to tryb low w skrzyni? 

Z jednym muszę sie zgodzić bezdyskusyjnie. Nie znajdziecie na rynku auta z napędem na 4 koła i takim wyposażeniem za 90 tys! Bedą silniejsze ale bez napędu. Bedą podobnie wyposażone ( po dokupieniu opcji) ale z 1 z przodu w cenie. Z takim prześwitem próżno szukać. Ok jest Renegade Trailhawk ale tylko z dieslem i w cenie około 130 żeby dobić do takiego wyposażenia. 

Szkoda tylko ze 2.0 nie ma opcji z 17’ kołami i profilem opony 65. 

 

Znajdziecie, znajdziecie ;). Hyundai Kona benzyna, automat, awd z silnikiem 1.6 t-gdi o mocy 177 KM w cenie 94 kzl. Konstrukcyjnie jest to nie klasa B, tylko compact na bazie i30, chociaż o 30 cm krótszy. Cena jak za troszeczkę większego XV 1.6 comfort o mocy 116 KM. Uroda samochodów jest dość podobna, brutalnie męskie, Kona bardziej. Dla mnie np. Mazda CX3, CX5 są za ładne i poprzez to chętnie wybierane przez kobiety ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A co z prześwitem i napędem w Kona? Design to kwestia gustu. 

9 godzin temu, GREGG napisał:

A co za problem, przecież możesz w 2.0 wstawić "legalnie" 17 (profil 60 - tak jak w 1,6). Ja taki zestaw zrobię na zimę  

Żaden problem poza kosztami. Felgi czujniki + opony. Ja wyleczyłem sie z targania całych kół 2 razy w roku. Mam zaufanego wulkanizatora -oddaje opony na przechowanie i z głowy. 

Po prostu dobrze byłoby mieć wybór przy zakupie.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Godzinę temu, TomekNN napisał:

Konstrukcyjnie jest to nie klasa B, tylko compact na bazie i30

 

Nieprawda. Mocno się kiedyś w ten temat zagłebiałem i jest to zupełnie inna płyta podłogowa - ani od i20/Rio/Stonica, ani od i30/Ceed.

 

Godzinę temu, TomekNN napisał:

Cena jak za troszeczkę większego XV 1.6 comfort o mocy 116 KM

 

Też nieprawda - za 94 kPLN jest wersja, która oferuje znacznie mniej niż Subaru w wersji Comfort.

 

Przymierzałem się do obu samochodów - Kona, choć fajna, jest znacznie gorzej wykończona i ciaśniejsza od XV - naprawdę czuć, że to niższa klasa.

Co ciekawe, w Austrii kosztuje dokładnie tyle samo (a nawet o 500 EUR więcej) za wersje identycznie wyposażone (poziomy wyposażenia na rynek austriacki są inne).

 

13 godzin temu, aflinta napisał:

U mnie było to samo :)

 

Próbujesz powiedzieć, że na kolor namówił was łysiejący gość po pięćdziesiątce??? :blink::o:D

Edytowane przez jfidelk
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Godzinę temu, jfidelk napisał:

 

Nieprawda. Mocno się kiedyś w ten temat zagłebiałem i jest to zupełnie inna płyta podłogowa - ani od i20/Rio/Stonica, ani od i30/Ceed.

 

 

Też nieprawda - za 94 kPLN jest wersja, która oferuje znacznie mniej niż Subaru w wersji Comfort.

Wiesz, oparłem się na wypowiedzi autora testu Petryna, który stwierdził że Kona jest zrobiona na bazie i30. 

Druga sprawa... "za 94 kzl oferuje znacznie mniej", czy ja wiem, 177 KM zamiast 116 KM to ma być mniej, ale oczywiście wiem co masz na myśli ledy i kilka innych rzeczy.  W każdym bądź razie temat jest do solidnego przemyślenia.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

15 godzin temu, spawalniczy napisał:

 

Pan Pertyn kupił XV.

Czyli gdzieś się tutaj na forum czai :biglol:

 

24 minuty temu, TomekNN napisał:

Wiesz, oparłem się na wypowiedzi autora testu Petryna, który stwierdził że Kona jest zrobiona na bazie i30. 

 Dlatego nie ma co robić z Pertyna wyroczni ;) 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...