Skocz do zawartości

Nowy XV II-generacji


Eskulap2000

Rekomendowane odpowiedzi

A to kolejny amerykanizm w tym samochodzie. Kilka amerykańskich/przeznaczonych na tamten rynek samochodów prowadziłem i w każdym radio organizowało utwory po tagach, a nie folderach. Oni tam tak po prostu mają, a my obrywamy rykoszetem :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

12 minut temu, aflinta napisał:

Masz tam jakieś zwykle kawałki, czy raczej samodzielnie nagrywane? Jak normalne to są aplikacje, co pomogą szybko uporządkować bałagan

 

Zwykłe mp3. Ale co mi da to uporządkowanie, jak wrzucę kilkaset plików? W outbacku jechałem sobie po prostu po liście i po folderach i tak jestem przyzwyczajony

 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

8 minut temu, GREGG napisał:

 

Zwykłe mp3. Ale co mi da to uporządkowanie, jak wrzucę kilkaset plików? W outbacku jechałem sobie po prostu po liście i po folderach i tak jestem przyzwyczajony

 

 

pena nie sprawdzałem ale po BT z iphone mam możliwość szukania po wykonawcach (czyt.folderach) lub utworach, nagram pena i sprawdzę.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 godzinę temu, GREGG napisał:

Zwykłe mp3. Ale co mi da to uporządkowanie, jak wrzucę kilkaset plików? W outbacku jechałem sobie po prostu po liście i po folderach i tak jestem przyzwyczajony

Ja mam kilka tysięcy i zdaje to egzamin. Uporządkowane są według wykonawcy, albumu - prawdopodobnie takie samo porządkowanie robiłeś za pomocą folderów:

 

Pendrive:

--------------> Wykonawca1

                |-------> Album1

                |-------> Album2

--------------> Wykonawca2

               |---------> Album1

 

itp.

 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam wszystkich, jestem nowy na forum. Dziś odebrałem mojego XV. Jazdą jestem zachwycony :D:thumbup: Jeśli chodzi o jakość dźwięku i brak folderów... cóż zaakceptowałem. Moje rozwiązanie problemu braku folderów to stworzenie listy odtwarzania z plików, które są na penie i przeniesienie zapisanej listy na pena. Normalnie tworzy się w Windows Media Player, więc nie jest to trudne.  Wtedy jest dostępna lista na odtwarzaczu i w sumie dobrze zastępuje foldery więc polecam ;)

IMG_8244.JPG

  • Super! 5
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

4 minuty temu, jfidelk napisał:

Zrób albumy takie, jak miałeś foldery i potem będziesz folderami odtwarzał. Tak działają albumy składankowe ;)Jest taki program mp3tag, który się do tego świetnie nadaje.

 

dzięki za podpowiedź, ściągnę tą apkę i spróbuję ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

6 minut temu, GREGG napisał:

@Vagabond witamy i gratki! ;)

 

Lista odtwarzania mi wiele nie pomoże, bo zwykle puszczam muzykę w zależności od nastroju, a z góry nie dam rady tego zaprogramować ;)

Ja tworzę listy tak jak miałem foldery, np. 1, 2, czy relaks :P wchodzisz w listę i masz to czego potrzebujesz, jak w folderze, prosta i w miarę szybka nawigacja :) Rozumiem, że każdy woli co innego ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

23 minuty temu, jfidelk napisał:

Zrób albumy takie, jak miałeś foldery i potem będziesz folderami odtwarzał. Tak działają albumy składankowe ;)Jest taki program mp3tag, który się do tego świetnie nadaje.

 

Przetestowane, działa! Kilka klików, pliki otagowane i mogę je otworzyć w stacji w albumach, które robią za foldery. Także problem rozwiązany :)

  • Super! 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czołem. Gratuluję. Niech Ci słóży

Konserwacja podwozia. Koledzy, czy ktoś myślał o zakonserwowaniu podwozia? Zastanawiam się nad tym. Chyba lepiej by było zrobić to jak samochód jest jeszcze nowy. Jak myślicie? Mam zrobione zabezpieczenie w Suzuki Jimny. Rudej nie ma, tylko że on jest z 2007 roku, a xv z 2018. Chodzi mi tutaj o technologię produkcji nowych samochodów. Słowem, robił to już ktoś?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

4 godziny temu, art5525 napisał:

Konserwacja podwozia. Koledzy, czy ktoś myślał o zakonserwowaniu podwozia? Zastanawiam się nad tym. Chyba lepiej by było zrobić to jak samochód jest jeszcze nowy. Jak myślicie? Mam zrobione zabezpieczenie w Suzuki Jimny. Rudej nie ma, tylko że on jest z 2007 roku, a xv z 2018. Chodzi mi tutaj o technologię produkcji nowych samochodów. Słowem, robił to już ktoś?

 

IHMO w nowych autach to raczej mało kto robi takie rzeczy, bo zanim sprzedasz auto po kilku latach, nic się jeszcze w podwoziu nie zadzieje

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

3 godziny temu, GREGG napisał:

 

IHMO w nowych autach to raczej mało kto robi takie rzeczy, bo zanim sprzedasz auto po kilku latach, nic się jeszcze w podwoziu nie zadzieje

Dokładnie takie jest moje podejście. Będę jeździł tym samochodem 3-5 lat wiec mam nadzieje ze ruda jeszcze nie zawita:) szkoda kasy na konserwacje. Inna sprawa to jakość wykonania konserwacji podłogi. Widziałem jak znajomy robił w Jeep. Zdemontował wszystko łącznie z osiami/zawieszeniem /skrzynia biegów i wałami napędowymi. Została gola podłoga + konserwacja profili zamkniętych. Taka zabawa kosztuje ponad 6 tys ale jest to robota na lata wykonana porządnie. W moim poprzednim X-trail robiłem konserwacje u innego fachowca. Ogólnie robita na 50% ponieważ konserwacja poszła tylko na odkryte powierzchnie a to ze tez może koronować a jest zasłoniete np zawieszeniem pozostaje niezabezpieczone. Innymi słowy konserwacja bez całkowitego montażu zawiasy i zespołu napędowego imho nie ma sensu.

 

Wracając do ciśnienia w oponach. Kompresorem dobiłem do 2,6 przód i 2,5 tył a czujniki pokazują 2.2 przód i 2,15 tył -u was tez jest katekie przekłamanie? Spróbuje jeszce innego kompresora na innej stacji aby wykluczyć błąd kompresora.

Wczesniej na czujnikach miałem 2,5-2,6 wiec pewnie około 3 bar w każdym kole. 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czujników się nie kalibruje? Nie mam pojęcia, bo u mnie pokazują z dokładnością do 0.05 bar, więc nie ruszam :)

U mnie za to czujnik temp zewnętrznej ma taką bezwładność, że ręce opadają - wyjeżdżam z garażu gdzie jest 14 stopni na 25... I dopiero po 20 minutach pokazuje te 25 :huh: też tak macie?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Sorki, że przeszkadzam w ważnych dyskusjach :P, ale wpadłem pochwalić się spalaniem

Dzisiejsza wycieczka: Gdańsk -> Pruszcz Gdański -> Tczew -> Zamek w Malborku =>> 5,4 l*/100km :thumbup:

(2 osoby dorosłe + 2 dzieci, pusty bagażnik (bo i tak się tam nic nie mieści), jazda przepisowa wg ograniczeń,  wiatr północno-zachodni...)

 

* - dotyczy Pb95 - nie mylić z olejem ;)

 

Edytowane przez Blixten
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 godziny temu, MaMis napisał:

Kompresorem dobiłem do 2,6 przód i 2,5 tył a czujniki pokazują 2.2 przód i 2,15 tył -u was tez jest katekie przekłamanie? Spróbuje jeszce innego kompresora na innej stacji aby wykluczyć błąd kompresora.

W moim aucie wyświetlacz pokazuje większą wartość (o ok. 10 - 15 kPa) względem zadanej na kompresorze (na dwóch różnych stacjach Orlenu)  

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 godziny temu, MaMis napisał:

Kompresorem dobiłem do 2,6 przód i 2,5 tył a czujniki pokazują 2.2 przód i 2,15 tył -u was tez jest katekie przekłamanie? Spróbuje jeszce innego kompresora na innej stacji aby wykluczyć błąd kompresora.

 

U mnie wartości odczytywane z czujników są zbieżne z tymi z ręcznego ciśnieniomierza.

Te kompresory ze stacji paliw, zazwyczaj przekłamują. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

3 godziny temu, MaMis napisał:

Spróbuje jeszce innego kompresora na innej stacji aby wykluczyć błąd kompresora.

 

U mnie na czujnikach i na ciśnieniomierzu są praktycznie identyczne wartości, czy jak u @spawalniczy Zamiast używać tych ze stacji, lepiej kupić coś własnego za parę złotych, będzie na lata...

 

Godzinę temu, Blixten napisał:

Dzisiejsza wycieczka: Gdańsk -> Pruszcz Gdański -> Tczew -> Zamek w Malborku =>> 5,4 l*/100km :thumbup:

(2 osoby dorosłe + 2 dzieci, pusty bagażnik (bo i tak się tam nic nie mieści), jazda przepisowa wg ograniczeń,  wiatr północno-zachodni...)

 

W takiej trasie, jadąc przepisowo jest to osiągalne... Realnie pewnie 6 litrów wyszło (u mnie na razie komp zaniża ok. 0,5 litra, czyli jak zwykle). Trzeba przyznać, że pod względem spalania zestaw nowy 2,0i + CVT dobrze się udał 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...