Skocz do zawartości

Zakup WRX '17


winko

Rekomendowane odpowiedzi

Witam,

czy jest mozliwosc zakupu WRX '17 w specyfikacji na Kanade (bez koniecznosci przerobek, z wlasciwymi wskazaniami: km/h i stopnieC) przez SIP i utrzymaniem gwarancji w PL z odbiorem w Polsce?

 

Dzieki,

MZ

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wiem o tym, ze nie jest dostepny :)  ale czy da sie wyslac jednego WRXa zamiast do Kanady to do Europejskiej centrali a pozniej go zwiesc laweta z innymi nowymi furkami do Salonu PL?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

utrzymaniem gwarancji w PL

czy da sie wyslac jednego WRXa zamiast do Kanady to do Europejskiej centrali a pozniej go zwiesc laweta z innymi nowymi furkami do Salonu PL?

Żeby to była tylko kwestia przekierowania transportu to pewnie by się jakoś dało wysłać. Zapominasz jednak o homologacji, przeszkoleniu serwisów, dostępie do części i pewnie jeszcze paru innych kosztownych szczegółach, które są nieopłacalne dla jednego auta. Pewnie Dyrekcja wyjaśni to lepiej... Choć swoją drogą ciekawe, czy w świetle CETA nie lepiej byłoby importować auta do Europy poprzez Kanadę, zamiast bezpośrednio z Japonii?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie da rady, ale jak chcesz to mój jest całkiem przerobiony nie da sie poznać, że to nie EU

Samym softem da rade zrobic czy rzeźba w desce? Chodzi mi o stopnie C i spalania l/100

 

 

 

Choć swoją drogą ciekawe, czy w świetle CETA nie lepiej byłoby importować aut do Europy poprzez Kanadę, zamiast bezpośrednio z Japonii?

No wlasnie apropo importu, jak na dzien dzisiejszy wyglada procedura sciagania fur z Kanady (CETA)?

Edytowane przez winko
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No wlasnie apropo importu, jak na dzien dzisiejszy wyglada procedura sciagania fur z Kanady (CETA)?

 

Moje pytanie do Dyrekcji było ogólne i czysto teoretyczne: czy w świetle CETA nie korzystniej byłoby importować nowe auta z Japonii przez Kanadę?

 

Odnośnie prywatnego importu o który pytasz, to dział: Pytania do Dyrekcji nie jest do tego właściwym miejscem... to samo dotyczy również ewentualnych przeróbek  :idea:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Ojciec Założyciel

 

 

czy jest mozliwosc zakupu WRX '17 w specyfikacji na Kanade (bez koniecznosci przerobek, z wlasciwymi wskazaniami: km/h i stopnieC) przez SIP i utrzymaniem gwarancji w PL z odbiorem w Polsce?

Nie ma takiej możliwości.

 

 

czy w świetle CETA nie korzystniej byłoby importować nowe auta z Japonii przez Kanadę?

Nie. Nawet jeżeli samochód japoński przybędzie przez Kanadę, to nie stanie się na skutek tego miej japoński. Innymi słowy cło itd. i tak trzeba będzie zapłacić ( nie wspominam tu o homologacji i koniecznych przeróbkach ).

 

Pozdrowienia

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

nie wspominam tu o homologacji i koniecznych przeróbkach

 

Nad tym się właśnie zastanawiałem, czy w związku z CETA, a może i negocjowaną obecnie TTIP nie będzie tak, że wymogi homologacyjne zostaną ostatecznie zharmonizowane i w efekcie homologacja kanadyjska, czy też amerykańska, będą obowiązywały również w Europie?

Jeśli faktycznie te umowy handlowe wejdą w życie może okazać się, że źródłem samochodów Subaru dla Europy stanie się SCI lub SOA... i to tam Subaru, będzie szukać brakujących mocy produkcyjnych. 

To tylko takie moje spekulacje w kontekście nieobecnego u nas nowego WRXa, który wydaje się być fajnym autem ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Ojciec Założyciel

 

 

czy w związku z CETA, a może i negocjowaną obecnie TTIP nie będzie tak, że wymogi homologacyjne zostaną ostatecznie zharmonizowane i w efekcie homologacja kanadyjska, czy też amerykańska, będą obowiązywały również w Europie?

O ile mi wiadomo, nie ma takich planów. To są umowy o wolnym handlu ( czyli np. brak ceł pomiędzy sygnatariuszami ), nie umowy dotyczące harmonizacji poszczególnych przepisów dot. np. homologacji.

 

Pozdrowienia

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Ojciec Założyciel

 

 

Chyba są

Chyba jednak nie :)

2.12 mówi o niektórych elementach powiązanych z homologacją.  Temat bezpieczeństwa w aspekcie homologacji jest tak naprawdę ... marginalny. Niektóre elementy techniczne ( jak. np. systemy kontroli trakcji, czy światła do jazdy dziennej ) zostały do homologacji wprowadzone. Natomiast wymagania wynikające choćby z Euro-NCAP są daleko bardziej zaawansowane (i  motywujące producentów).

Pozwolę sobie przypomnieć, że USA do dnia dzisiejszego nie wprowadziły nawet jednolitego systemu miar i wag :)

 

Pozdrowienia

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2.12 mówi o niektórych elementach powiązanych z homologacją.

 

Ten dokument ma charakter poglądowy stąd moje zainteresowanie szczegółami, bo to w nich podobno tkwi diabeł ;) CETA została już wynegocjowana i pewnie tam znalazłbym odpowiedź... ale jakoś nie mogę zdobyć się na lekturę. Faktycznie wygląda na to, że harmonizacja dotyczy póki co kwestii związanych z bezpieczeństwem, ale w przyszłości, kiedy samochody upodobnią się jeszcze bardziej do komputerów... zasadniczą różnicą w ich sprzedaży może okazać się wyłącznie wielkość opakowania :)

 

Pozwolę sobie przypomnieć, że USA do dnia dzisiejszego nie wprowadziły nawet jednolitego systemu miar i wag
 
Dziękuję za przypomnienie... dodałbym tylko, że ten brak jednolitości nie przeszkadza USA być najpotężniejszą gospodarką świata :) Nie zdziwiłbym się, gdyby to właśnie jednolitość była hamulcowym gospodarek pozostałych  ;)
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 miesiąc temu...
  • 2 tygodnie później...
  • Ojciec Założyciel
Dnia 2.03.2017 o 15:25, rutek111 napisał:

A co z plotkami że pod koniec roku WRX będzie dostępny w EU?

Cóż, jak sam Pan zauważył są to tylko plotki. Aktualnie nie ma planów wprowadzenia WRX do EU ( niestety !).

 

Pozdrowienia 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dnia ‎2017‎-‎03‎-‎11 o 09:12, Dyrekcja napisał:

Cóż, jak sam Pan zauważył są to tylko plotki. Aktualnie nie ma planów wprowadzenia WRX do EU ( niestety !).

 

Pozdrowienia 

Szkoda, tliła się we mnie iskierka nadziei na WRX.

Dziękuję za odpowiedź.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...