Jump to content

Forester jako samochód terenowo wyprawowy SUBARIADY i inne

Recommended Posts

• Replies 742
  • Created
  • Last Reply

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

Popular Posts

Wy tu se pitu pitu o najróżniejszych oponach, które nie są dostępne w rozmiarach Foresterowych, tylko dużo większych. Ja tymczasem zakończyłem 1 część zabudowy, oklejone filcem, podmalowane troch

Z grubsza tak to wygląda, nad dużą szufladą udało się wcisnąć wysuwany blacik( na foto wysunięty tylko kawałek) Taptane Tapatalkiem

Widzę że temat prowadzony jest już kilka lat. Opowiem swoja historię. Na różnych filmach widać przerabianie forestera. Ja postanowiłem przerobić legacy. Właśnie z uwagi że jest dłuższy i będzie służył

Posted Images

Bardzo solidna. Zamontowana na niej wyciągarka w poliftowym SG wyciągała na zbloczu (w postaci szekli) wklejonego 3 tonowego patrola gu4. Można brać w ciemno

Może jednak po prostu płyta default_biggrin.png przegląd fajnie mieć default_biggrin.png
Oczywista oczywistość :)

Wysłane z mojego M2007J3SG przy użyciu Tapatalka

Będziesz zamawiał? Bo już jakiś czas 9 niej myślę

Godzinę temu, LosioDriver napisał:

Może jednak po prostu płyta :D przegląd fajnie mieć :D

Osłona jedno, zderzak drugie. 

Trzeba zadać sobie pytanie, co daje każde z nich. Jaka jest ich masa, czy  skorzystamy w SUVie z tego produktu.

Masa oklo 30 kg dla Forestera to bardzo dużo. Do czego miałby być mocowany, bo ramy Forester nie ma. Szarpać za ten zderzak nie bardzo, bo skrzywi się auto. W przypadku uderzenia auto ucierpi dużo bardziej niż z plastikiem,ze względu na brak stref zgniotu.

Na koniec, czy auto ze stalowym zderzakiem zajedzie dalej - nie. 

• Like 1

i jeszcze brak homologacji ale to juz jest decyzja kazdego z osobna, ja osobiscie w mojej bylej zabawce jako ze dosc czesto nia jezdzilem wolalem jednak podciety seryjny zderzak.

ja ogolnie bym stalowego nie zakladal do auta ktore nie ma ramy

nie zejdzie dalej a oslona pod silnikiem tez potrafi przeszkodzic niz pomagac np jak sie zassa w blocie :D

• Upvote 1
1 godzinę temu, coocer napisał:

Będziesz zamawiał? Bo już jakiś czas 9 niej myślę

Myślę właśnie i zastanawiam się, czy gdyby kilka osób zamawiało nie wyszłoby taniej ;)

Myślę właśnie i zastanawiam się, czy gdyby kilka osób zamawiało nie wyszłoby taniej
Hmmmmmm :)

2 godziny temu, chudy__ napisał:

nie zejdzie dalej a oslona pod silnikiem tez potrafi przeszkodzic niz pomagac np jak sie zassa w blocie

Masz rację w 100 %

Nawet w terenówkach nie wszyscy się decydują na dodatkowe osłony, jedyne co warto to wymienić pokrywy dyfrów na solidne odlewane np. ARB.

Szczerze, gdybym miał jechać Foresterem poza szosę nie zakładałbym nic. 

2 godziny temu, chudy__ napisał:

jak sie zassa w blocie

A ile gnoju się zbiera. 

A ile gnoju się zbiera. 
Mi ostatnio moja płyta "hand made" uratowała miskę olejową.
Gdy w natarciu, góra śniegu okazała się góra zamarzniętego piachu.3963a3547fe8580136ea619b6e4de3f6.jpg
4 minuty temu, Max 84 napisał:

Mi ostatnio moja płyta "hand made" uratowała miskę olejową.
Gdy w natarciu, góra śniegu okazała się góra zamarzniętego piachu.3963a3547fe8580136ea619b6e4de3f6.jpg

Kiedyś widziałem filmik, jak typ napadł na zaspę nie wiedząc, że pod nią jest betonowa donica. Więc kupka piasku to tylko taka delikatna przestroga :)

• Like 1

Zrobiło się ciepło na sercu przez moment.
To uczucie gdy przednie koła podskakują nad ziemię, a Ty czekasz co się wydarzy dalej
Nie polecam.
Za to polecam porządną płytę pod silnik.

8 godzin temu, Max 84 napisał:

Zrobiło się ciepło na sercu przez moment.
To uczucie gdy przednie koła podskakują nad ziemię, a Ty czekasz co się wydarzy dalej emoji57.png
Nie polecam.
Za to polecam porządną płytę pod silnik.

Ryzyko zawsze jest. Mam kolegów którzy jeżdżą w bardzo wymagajacym offroadzie i przedniej osłony nie mają.

Ogólnie osłony sprawdzają się na kamieniach, ale w błocie to już problem. Osłon do wyboru jest dużo: osłona skrzyni biegów, osłona reduktora, tłumika, zbiornika paliwa, mocowań wahaczy. 

Ja mam fabryczną osłonę zbiornika paliwa, dołożyłem przednią drążków kierownikczych/chłodnicy i tyle. Uważać trzeba.

Edited by mechanik
  • Like 1

Płyta pod silnik dobra rzecz :thumbup: w wielkie błota się nie pcham, ale raz trafiło na wielkiego kamulca, aż mi się ciepło zrobiło, a wyszło idealnie pod miską. 

• Like 1
15 godzin temu, Kiwi 4ester napisał:

Płyta pod silnik dobra rzecz :thumbup: w wielkie błota się nie pcham, ale raz trafiło na wielkiego kamulca, aż mi się ciepło zrobiło, a wyszło idealnie pod miską. 

Moja osłona miała takie piękne wgniecenie pod miską olejową :D Zauważyłem je dopiero po powrocie do domu tak to by mi padł gdzieś w głuszy silnik. 

32 minuty temu, ajax napisał:

Moja osłona miała takie piękne wgniecenie pod miską olejową :D Zauważyłem je dopiero po powrocie do domu tak to by mi padł gdzieś w głuszy silnik. 

Pamiętaj, że osłony obniżają prześwit. To oznacza że zachaczysz osłoną, bez osłony być może nie. 

Tym niemniej osłona chroni. 

• Like 1
29 minut temu, przemekka napisał:

O offroadzie na wesoło.  :D

Pojawiają się też Subaraki.

retrospekcja wczoraj i dziś... zmiany widać gołym okiem:)

Dobry film!:)

• 3 weeks later...