Skocz do zawartości

Zakup Subaru Legacy III


Piotr Matusik

Rekomendowane odpowiedzi

  • 1 rok później...

Za odkop sorry, ale tak sobie przeglądam ogłoszenia z Legacy i się zastanawiam nad III w sedanie. Bo tak, na IV mnie nie stać, a chciałbym dowiedzieć się co do:

 

1. rdzy - z tego co tu czytam występuje na nadkolach z tyłu? Reperaturki niby idzie dobrać od Octavii? A jak z drzwiami, progami, podłogą, grodzią czołową? Ogólnie z całością pod względem korozji? Głównym konkurentem dla Legacy jest Accord VI, którego można w podobnej cenie dostać i chcę wiedzieć gdzie sprawa ma się lepiej.

2. silnik 2.5 - tylko taki chyba biorę pod uwagę, bo obecnie mam 115 KM w aucie i chciałbym coś mocniejszego. Z tego co widzę, to chyba większość jest w automacie. Daje to radę w ruchu autostradowym, z klimatyzacją i 4 osobami na pokładzie?

3. Czy obawiać się AWD, w sensie ewentualnych kosztów?

4. Czy każdy 2.5 cierpi na przypadłość UPG, czy np. automaty mniej lub bardziej?

5. Czy cena 10 - 11 tysięcy PLN za zadbanego polifta to dobra kwota?

6. Czy fotel kierowcy ma regulację lędźwiową i kierownica czy jest regulowana w 1 czy w 2 kierunkach?

7. Czy VDC w FL w 2.5 zawsze występował? Rozumiem, że jest to inna nazwa ESP?

8. Gaz... w sumie, to nie wiem czy będzie potrzebny. Auto będzie czasami używane w mieście, ale głównie potrzebuję raz w tygodniu autostradą gdzieś w Polskę śmignąć. Więc przebiegów sporych robić nie będę, możliwe nawet, że w lato auto będzie przez 4 - 5 dni w tygodniu stało.

 

Tak jak pisałem wyżej, głównym konkurentem do zakupu jest Accord VI 2.0 lub 2.3 w sedanie, ale w manualu. Może ktoś ma porównanie jak kwestia: wyciszenia, wygody foteli, miejsca ( o tu ważna sprawa, czy do bagażnika sedana wejdzie mi tuba teleskopu długa na 1,20 m ? Bo w obecnym sedanie tubę wożę w bagażniku, a podstawę na tylnej kanapie zablokowaną za fotelem pasażera), dynamiki tj. przyspieszania w zakresie głównie 80 - 120/140 (gdy trzeba po wyprzedzaniu się tirów przyspieszać).

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ad.1 Nie widzę tu reguły, prócz nadkoli tylnych. Korozja występuje hurtowo lub wcale. Zależy od konkretnego egzemplarza. Mój np. ma tylko nadgryziony rant tylnego błotnika - reszta zdrowa. Ale trafiają się sztuki przegnite na wskroś.

 

Ad.2 Do normalnej, czy nawet dynamicznej jazdy 2,5 z AT daje radę. Klucz polega na tym, że dynamika jazdy jest zupełnie inna, nie tracisz czasu i energii na zwolnienie przed wejściem i ponowne rozpędzenie się na wyjściu z zakrętu. No komfort.B)

 

Ad.3 Jeśli będziesz dbał o materiały eksploatacyjne, prawidłowe ciśnienie w oponach i nie będziesz ignorował pojawiających się ewentualnie odgłosów typu stuki/puki, szarpania itp. to będzie git. Sporo zależy od tego jak auto było traktowane wcześniej.

 

Ad.4 Trudno powiedzieć czy każdy. W zasadzie - patrz Ad. 3.

 

Ad.5 Wszystko zależy od stanu. Ale wymuskane egzemplarze z końca produkcji  od osiemdziesięcioletniego Szwajcara tak chodzą. ;)

 

Ad.6 Regulacja lędźwiowa jest, trzy pozycje. Ale osobiście mi te fotele nie odpowiadają. Mam skóry i szczerze odradzam. Może i wygląda to ładnie i dodaje prestiżu, ale funkcjonalne nie jest. Te fotele wydają mi się takie... krzesłowate.

Kierownica regulowana tylko w pionie.

 

Ad.7 Nie wiem czy zawsze, na pewno częściej niż w przed-liftach. VDC to coś więcej niż tylko ESP. Oprócz stabilizacji toru jazdy realizuje też funkcje kontroli trakcji i ma władzę nad rozdziałem mocy między osiami jeśli automat ma VTD. W poliftach był montowany przycisk do wyłączania VDC, w przedlifrtach trzeba było wsadzać bezpiecznik w skrzyneczce pod maską.

 

Ad.8 Osobiście jestem przeciwnikiem gazu w czymś innym niż stare Audi jeżdżące na taryfie, więc... rozumiesz. ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1. Statystycznie gniją podobnie z naciskiem że Acco VI bardziej, wspomniana ściana grodziowa na zejściu z nadkolem daje do myślenia, mały purchelek oczyszczony do zdrowego okazuje się dziurą wielkości pięści, woda leje się do środka pod nogi pasażera, wygłuszenia nasiąkają i jest piękna kaszana, oczywiście do uratowania, w porę... Wspólny temat Acco i Legacy to nadkola tył, progi i ranty drzwi do sprawdzenia. Można jeszcze znaleźć ładne egzemplarze obu modeli.

 

4. Każdy na jednowarstwowych uszczelkach, prędzej lub później.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 lata później...

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...