Tomaszek123

Outback My15 diesel automat

18 postów w tym temacie

Witam

Przy prędkości 50-60 pojawiają się drgania układu napędowego, gdy puścimy pedał gazu redukujemy prędkość  i hamujemy silnikiem

0

To smutne. Podobnie jak smutny jest nic niemówiący temat tego wątku i brak postawionego pytania. Ciężko udzielić/uzyskać pomoc w ten sposób.

0

może dwumasa ? jaki przebieg?

0

dwumasa

dwumasa w cvt??? 

0

o sorry ? nie doczytałem 

0

Przebieg 30 tyś. na przeglądzie oczywiście nic nie stwierdzono, czy ktoś ma podobny problem?

0

Podłączę się, u mnie jest (chyba) tak samo. Co jakiś czas podczas zwalniania z predkości od ok 80-70 do ok 30 km/h zaczyna się szarpanie auta, prawie jakby dusił się na zbyt wysokim biegu. Co przy bezstopniowej skrzyni CVT jest dość ironiczne. Jaka może być tego przyczyna? auto ma 43 tys. co dziwne obroty silnika na obrotomierzu nie "pływają". Objaw znika przy redukcji łopatkami. Diagnostyka milczy, ale mamy jeszcze sprawdzać.

1

Mam chyba tak samo. Objaw występuje temperaturze powietrza poniżej 5 stopni i przy niedogrzanym silniku ale już nie zimnym. Jak temperatura jest juz prawidłowa objaw znika. ASO twierdzi, że wszystko jest ok.

Wysłane z mojego LG-H850 przy użyciu Tapatalka

0

Też najcześciej zdarzało mi się to przy zimnym silniku, ale ròwnież przy temperaturach wyższych, chociaż ostatnio wystąpiło po godzinie jazdy, krotkiej przerwie i ponownym odpaleniu. Czyżby jakiś dynks w tym modelu?

0

Występuje to również po dłuższej jeździe gdy silnik ma optymalną temperaturę

0

Też zauważyłem podobne objawy w swoim aucie, nawet myślałem podjechać do ASO. Przebieg 38 tkm

0

Ostatnio coś zauważyłem odnośnie tego problemu - sprawdzcie proszę po tym szarpaniu auto na zewnątrz. U mnie zawsze po zdarzeniu bardzo wyraźnie czuć zapach mocno startych klockòw z tylnych kòł. Może coś tu się dzieje z hamulcami?

0

Ja mam 52 k przebieg i chyba tego nie zanotowałem - dziwne dźwięki dochodzą za to przy hamowaniu i zaczyna być to dość niepokojące...

Wysłane z mojego SM-N9005 przy użyciu Tapatalka

1

Podłączę się, u mnie jest (chyba) tak samo. Co jakiś czas podczas zwalniania z predkości od ok 80-70 do ok 30 km/h zaczyna się szarpanie auta, prawie jakby dusił się na zbyt wysokim biegu. Co przy bezstopniowej skrzyni CVT jest dość ironiczne. Jaka może być tego przyczyna? auto ma 43 tys. co dziwne obroty silnika na obrotomierzu nie "pływają".

A jakie obroty ma silnik kiedy objaw występuje? Może skrzynia  przy takim manewrze utrzymuje zbyt niskie obroty silnika? Czy w dieslu jest SI Drive? Jeśli tak, to czy dzieje się tak również w trybie S, czy tylko I?

A swoją drogą to jest jakieś fatum. Diesle z manualem szarpały jak dzikie przy ruszaniu na z imnym silniku (znam niestety z autopsji) a automaty szarpią przy hamowaniu silnikiem.

0

Diesle z manualem szarpały jak dzikie przy ruszaniu na z imnym silniku

Mam SBD z manualem ale mimo wielu kilometrów przejechanych nie potrafię wskazać kiedy będzie szarpał....

Czasem nic się nie dzieje. Czasem zjawisko jest mocno denerwujące..

Mam wrażenie, że częściej występuje kiedy jest wilgotno na dworze.

0

Dokładnie tak jak piszesz - generalnie jest loteria - zarówno co do tego, czy zjawisko wystąpi oraz jaka będzie jego intensywność. Dlatego po dwóch SBD teraz jeżdżę benzyną. Doprowadzało mnie to do szału.

0

Podłączę się, u mnie jest (chyba) tak samo. Co jakiś czas podczas zwalniania z predkości od ok 80-70 do ok 30 km/h zaczyna się szarpanie auta, prawie jakby dusił się na zbyt wysokim biegu. Co przy bezstopniowej skrzyni CVT jest dość ironiczne. Jaka może być tego przyczyna? auto ma 43 tys. co dziwne obroty silnika na obrotomierzu nie "pływają".

A jakie obroty ma silnik kiedy objaw występuje? Może skrzynia  przy takim manewrze utrzymuje zbyt niskie obroty silnika? Czy w dieslu jest SI Drive? Jeśli tak, to czy dzieje się tak również w trybie S, czy tylko I?

A swoją drogą to jest jakieś fatum. Diesle z manualem szarpały jak dzikie przy ruszaniu na z imnym silniku (znam niestety z autopsji) a automaty szarpią przy hamowaniu silnikiem.

generalnie obroty są takie jak zawsze - czy szarpie, czy nie, tu nie widzę ròżnicy:). SBD nie ma trybòw pracy silnika.

0

A to ciekawe. Mój SBD jest w takim razie zepsuty, bo pomimo 147000 km nalotu nie szarpie.... W pewnym momencie zaczął poszarpywać, ale winne były uszkodzone dwa wtryski, po wymianie teraz od 10kkm całkowity spokój. Notabene u mnie ASO też twierdziło, że wszystko jest ok, ale Carfit właściwie zdiagnozował usterkę w 3 minuty...

0

Chcesz dodać odpowiedź ? Zaloguj się lub zarejestruj nowe konto.

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to bardzo łatwy proces!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

• Kto przegląda   0 użytkowników

Brak zalogowanych użytkowników przeglądających tę stronę.