Skocz do zawartości

RACE DAY 2017


Harvester

Rekomendowane odpowiedzi

Nikon powiedział, że robi turbo produkcje i macie być cierpliwi :mrgreen:

Przepisuję z poprzedniej strony żeby nikomu nie uciekło:
"

Drodzy, kończą się miejsca na trening w Łodzi dnia 09.04.2017, kto jeszcze się nie zapisał, niech się śpieszy! :)
Tym razem na Torze w Łodzi będzie system pomiaru czasu znany z Ułęża. 

Ponadto opracowuję nową stronę z wynikami na naszej stronie www. Przy tej ilości imprez w dwóch lokalizacjach muszę wprowadzić sporo przeróbek, stąd opóźnienia w publikacji wyników.
Dla niecierpliwych, wszystko jest na protimer ;)"

Edytowane przez Harvester
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No Pany, uwazajcie na wydechy, sprawdzane sa wyrywkowo i u mnie wyszlo...112! Nie wiem jakim cudem na stacji diagn pokazalo 95.

Jest patent, kupcie druciaki stalowe do mycia naczyn i napakujcie z 2szt w wydech.

Tymczasowo pomaga, u mnie zbilo do 92.

Do jutra

  • Lajk 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

21 godzin temu, woyt napisał:

No Pany, uwazajcie na wydechy, sprawdzane sa wyrywkowo i u mnie wyszlo...112! Nie wiem jakim cudem na stacji diagn pokazalo 95.

:o

To mój pewnie będzie miał 120dB B)

Czyli do Łodzi się już nie wybiorę. Jakoś specjalnie płakał nie będę, bo konfiguracja toru bardziej pod gokarty niż pod rajdówki. Dodatkowo w niektórych miejscach krawężniki wyrypane na 15cm i łatwo uszkodzić zawieszenie...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

18 godzin temu, Kwapcio23 napisał:

Serio? :D

Twoje auto nie jest jakieś kosmicznie głośne, przeciętna Hąda na przelocie, albo jakaś drift beemka V8 pewnie nie ma co się nawet zbliżać. ;)

 

Serio serio, okazało się że wrzeszczy wniebogłosy! Dzisiaj na Race Day jedynie jedna z BMW była głośniejsza (121dB)

 

8 godzin temu, Simon WRC napisał:

To mój pewnie będzie miał 120dB B)

 

Można włożyć silencer i tym sposobem zbijamy naście dB, także jest jakieś wyjście.

 

8 godzin temu, Simon WRC napisał:

Czyli do Łodzi się już nie wybiorę. Jakoś specjalnie płakał nie będę, bo konfiguracja toru bardziej pod gokarty niż pod rajdówki. Dodatkowo w niektórych miejscach krawężniki wyrypane na 15cm i łatwo uszkodzić zawieszenie...

 

To może być mylne przekonanie, tor jest rzeczywiście krótki i wąski, ale nie o wyprzedzanie tu chodzi. Auta puszczane są w grupach 5-6 co kilkanaście sekund.

Na każdym zakręcie są pachołki więc o cięciu nie ma mowy, trzeba się skupić na tym, aby płynnie przejechać kolejne zakręty.

No i nie zapominamy o tym, że tor jest fajnie wyprofilowany i mega równy.

Zabawa była przednia!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wojtek, mi chodzi o to, że tor jest wolny w sensie przejeżdżany w większości na 2ce. W 3ch miejscach wrzuca się 3kę i to też nie na długo :). Konfiguracja nie pod nasze auta, przynajmniej mi się srednio podoba. Na jesieni przestawiłem sobie zdrowo geometrię na jednym z "krawężników" - niestety to nie jest dopracowane i w przypadku błędu można nieźle uszkodzić zawieszenie. 

 

Widzialem, że objechały Was BMW, pewnie jakieś lekkie wydmuszki ;).

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

35 minut temu, SOpEL napisał:

BMW e36 z klatką. 1 i 2 miejsce tym samym samochodem tylko dwóch kierowców. Różnica między nimi... 7 setnych sekundy!!!! 

Mój kumpel ma taką, właśnie z identycznym silnikiem 2.8.

Auto waży nie całe 1100kg :)

Edytowane przez Simon WRC
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

15 godzin temu, Simon WRC napisał:

Wojtek, mi chodzi o to, że tor jest wolny w sensie przejeżdżany w większości na 2ce. W 3ch miejscach wrzuca się 3kę i to też nie na długo :)

 

Tak, to prawda, chociaż ja tym razem jeździłem głównie na 3, na najdłuższej prostej wbijałem 4 i osiągnąłem max prędkość 140km/h

Mi osobiście tor się podoba głównie dlatego, że większość zakrętów jest "kombinowana", tzn albo s-ki albo szykany, albo zacieśniające się. Łatwo zrobić błąd przed pierwszym zakrętem, wtedy kolejne po prostu nie wyjdą i czas okrążenia jest gorszy.

A na tak krótkim torze w zasadzie każdy element jest na wagę złota ;)

 

15 godzin temu, Simon WRC napisał:

Widzialem, że objechały Was BMW, pewnie jakieś lekkie wydmuszki ;).

 

Tak jak koledzy wcześniej napisali - auto specjalnie przygotowane na tor, odelżone, oklatkowane, zawias, hamulec, szpera, ale i kierowcy mega oblatani.

Była jeszcze Honda wydmuszka, auto 900kg, szpera, zawias, itd - ta mnie wyprzedziła na ostatniej sesji wyjazdowej o kilka dziesiątek s (z tego co pamiętam)

Oj fajna zabawa była!

 

14 godzin temu, marcinwrxsti napisał:

no i bmw na pełnym sliku, z lawetą itp.

 

No, ja na pełnym slicku pierwszy raz też jeździłem i wydaje mi się, że długa droga przede mną aby w pełni wykorzystać wszelkie walory takiej gumy!

 

p.s.

nie chwalisz się, ale Ty zrobiłeś również mega czas! i pobiłeś swoją życiówkę i to na oponie z której już flaki wychodziły :)

Gratulacje Marcin!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzięki, woyt:) Fajnie oglądać Ciebie w szybkim klasyku, Wrażenie niesamowite. Mam nadzieję, że pojeździmy jeszcze razem. Może byś wpadł na krótkie, organizowane sesje w tygodniu to "poupalamy". 

Dobrze mi się jeździło. Głównie na 3-ce , czasem, 2-ka i raz 4-ka.

W ogóle fajnie poszło. Wesoła , pozytywna atmosfera, znajomi nie widziani od lat, sprawna organizacja.

 

Szkoda , Szymon, że Cię nie było. Chętnie bym pooglądał Twoje auto i jazdę ale wie, że jeszcze nie gotowe. Nie zniechęcaj się. Tor jest cały czas udoskonalany, uzupełniany. Będzie tylko lepiej.

Dziękuje Panu Dziedzicowi ( najlepszemu specjaliście w temacie:))za porady dotyczące ogumienia.

  • Lajk 2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Drodzy! Dziękuję grupie Subaru, która jak zwykle na naszych treningach byłą dominującą grupą... To dla mnie wielka radość :yahoo:Siedzieliśmy z Pawłem przed monitorem z wynikami i zgodnie stwierdziliśmy, że to najbardziej zacięty Time Attack, pod względem rywalizacji, ever w naszym wykonaniu :) 

Dzisiaj wieczorem lub jutro pojawi się pierwsza porcja zdjęć. Ponadto Nikon się nie chwali, ale widziałem już pierwsze efekty pracy nad filmem z Ułęża ;)

  • Lajk 2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To jest nieprawda, że to BMW miało 121 dB, taki wynik pokazał pomiar wykonany na zimnym silniku w momencie gdy ten jeszcze przerywał i strzelał. Kolejne pomiary pokazały dla tego samochodu wynik w normie podczas pomiaru statycznego i dynamicznego. 121 dB wzięło się z 3 szybkich kichnięć z wydechu, gdy samochód spalił paliwo w wydechu. (zimny silnik, ssanie itd. nie będę się rozpisywał.

I nie chcę siać fermentu, ale woyt to Ty byłeś najgłośniejszy i niestety nie będę mógł Cię dopuścić z tym wydechem na kolejną Łódź :(

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dnia 5.04.2017 o 11:52, Harvester napisał:

Drodzy, kończą się miejsca na trening w Łodzi dnia 09.04.2017, kto jeszcze się nie zapisał, niech się śpieszy! :)
Tym razem na Torze w Łodzi będzie system pomiaru czasu znany z Ułęża. 

Ponadto opracowuję nową stronę z wynikami na naszej stronie www. Przy tej ilości imprez w dwóch lokalizacjach muszę wprowadzić sporo przeróbek, stąd opóźnienia w publikacji wyników.
Dla niecierpliwych, wszystko jest na protimer ;)

popraw Panie moje nazwisko w tabelce :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...