Jump to content

Legacy V Diesel - nie ma wspomagania po uruchomieniu silnika.


Recommended Posts

Cześć,

 

Kilka dni temu pojawił się problem ze wspomaganiem. Zdarza się że wspomaganie nie „uruchomi się” wraz ze startem silnika.

Nie wyświetla żadnego błędu, kontrolka od wspomagania na desce milczy, pomaga restart silnika ale nie zawsze po pierwszym restarcie wspomagania zadziała.

Dzieje się tak głównie na ciepłym silniku, chociaż nie wiem jaki to może mieć związek w przypadku elektrycznego wspomagania.

Akumulator nowy, z prądem rozruchowym problemów nie ma. Dodam ze przekładnia w ramach gwarancji była wymieniona na nową ok. 20 tyś km wstecz, teraz auto ma ok. 135 tyś km.

 

Miał ktoś podobną przypadłość z elektryczną przekładnią?

 

 

Link to post
Share on other sites

Sprawdź w dobrym warsztacie sprawność akumulatora.  Co prawda w innym aucie, ale też z elektrycznym wspomaganiem - akumulator roczny, auto nie miało problemu odpalić w największe mrozy, ale pierwsze co się poddawało to wspomaganie właśnie.  Być może nie jest to powód, ale jedna z możliwych przyczyn.

Link to post
Share on other sites

Akumulator jest nowy, wymieniony na przełomie września i października. Ładowanie też jest ok. Auto jest garażowane, w garażu ok 13 st. na plusie. Mało co prawda ostatnio jeżdżone bo na codzień jeżdżę czymś innym, ale przynajmniej raz na tydzień robi trasę +/- 200 km. Początkowo też myślałem że to może był coś z prądem rozruchowym ale na starym aku i w takim trybie eksploatacji nie było takich cyrków. Dziś pojeździłem cały dzień żeby popróbować i na złość za każdym razem było ok...

Edited by korzen93
Link to post
Share on other sites

Zrób prosty eksperyment - podłącz prostownik na noc przez kilka dni i wtedy zobacz, czy będą problemy. To, że aku jest nowy, to nie znaczy, że jest w 100% sprawny. Podobnie jak kolega  @@kana23 sugeruję też żebyś sprawdził napięcie ładowania.

Link to post
Share on other sites

Napięcie ładowania w porządku - 14,52V. Dziś było wszystko w porządku, aż pojawiła się nowość: wspomaganie zniknęło na chwile po uruchomieniu i ruszeniu, po jakiś 50m. Nadal nie wyrzuca żadnego błędu.

Link to post
Share on other sites

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
  • Recently Browsing   0 members

    No registered users viewing this page.

×
×
  • Create New...