Skocz do zawartości

Rozrząd pytanie oraz co polecacie odradzacie?


PrezesKrecina

Rekomendowane odpowiedzi

Z chęcią zregeneruje pompę, ale nie bardzo kojarzę jakieś firmy które to robią.... Macie jakieś namiary i możecie powiedzieć coś o kosztach regeneracji? Moja wytrzymała 178 tys. P.s. dodam, ze znalazłem na forum używkę z przelotem 80 tys. mil

Z chęcią zregeneruje pompę, ale nie bardzo kojarzę jakieś firmy które to robią.... Macie jakieś namiary i możecie powiedzieć coś o kosztach regeneracji? Moja wytrzymała 178 tys. P.s. dodam, ze znalazłem na forum używkę z przelotem 80 tys. mil

Z chęcią zregeneruje pompę, ale nie bardzo kojarzę jakieś firmy które to robią.... Macie jakieś namiary i możecie powiedzieć coś o kosztach regeneracji? Moja wytrzymała 178 tys. P.s. dodam, ze znalazłem na forum używkę z przelotem 80 tys. mil

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 rok później...

Witam

Panowie kiedyś trafiłem na informację że przy wymianie rozrządu warto wymienić też jakiś o-ring pod kołem pasowym którejś głowicy. O którą głowicę chodziło i jaki to o-ring. Serwisówkę mam ale do DOHC a mam 2.0 122km.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 11 miesięcy temu...
W dniu 18.02.2017 o 07:43, ziom napisał:

FHI / Subaru nie jest producentem podzespołów , o które pyta autor tematu. Kupuje je od innych firm i stawia swój znaczek podczas produkcji lub po wykupieniu większej partii ( np. sprzęgło Exedy ) , dlatego nasuwa się pytanie czemu sugerować się zdaniem " stosować tylko OEM " ? Pasek rozrządu firmy Mitsuboshi szedł na pierwszy montaż do silników Subaru. Rolki SKF / SNR / NTN wypełniają śliczne białe kartoniki OEM Co do pompy wody to nie jestem pewien bo nigdy nie miałem oryginału w rękach , ale z powodzeniem możesz stosować pompę japońskiej firmy GMB Corporation. Kolega mechanik od wieeeelu lat z powodzeniem stosuje w/w firmy przy rozrządach Subaru i z tego co wiem jeszcze nigdy nikt nie wrócił z zatartą rolką , zerwanym paskiem , czy cieknąca pompą. Czasem nieznacznie przeciągają granice 100kkm dlatego można stwierdzić , że 100.000 km dla w/w zestawu nie stanowi problemu. Nikogo do niczego nie namawiam bo każdy musi sobie wyrobić swoje zdanie a ja swoje przedstawiłem powyżej ;)

Odgrzeje kotleta, a co mi tam, kolego SNR NTN to jedna firma miałem rozrząd tej firmy do dziś z paskiem Conti, sprawa wygląda następująco, robię duże przebiegi świnia nie stygnie, OEM wylatał mi 115 tys bez problemu i jedna rolka była padaka, przy NTN SNR przejechałem 65 tys i malutka rolka, oraz dolna zębata totalny kibel, napinacz zapocony, więc na własnym przykładzie mogę powiedzieć. że raczej do 100 tys by to nie dało rady... polecam teraz tylko OEM kupiony w serwisie lub sklepie Subaru, ze sprzęgłami jest podobnie Exedy FJK i tu konkretny numer to nie to Exedy które kupisz w Subaru....;)

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...