Skocz do zawartości

Subaru WRX STI MY18


kamilgt

Rekomendowane odpowiedzi

Vat na Litwie faktycznie niższy, bo 21 %, a do tego gdyby weszła akcyza na nowe auta z silnikami 2500-300 cm3 na poziomie bodajże 3200 złotych to już zabawa zaczyna być opłacalna. Tak na szybko pokursie Euro 4,3 kształtuje się to następująco: WRX STI skrzydlak w Polsce 197.800 złotych a na Litwie 162.970 złotych, czyli różnica prawie 35.000 złotych!. Jak doliczymy 2 punkty do polskiego VAT-u (bo litewski po zapłaceniu polskiego zwrócą) to mammy około 4.000 złotych, akcyza 3.200 złotych, OC 30 dniowe, rejestracja, dojazd na miejsce zakupu, tłumaczenia i tym podobne tematy max 2.000 złotych. Czyli jak nie liczyć minimum 25.000 zostaje w kieszeni. Tyle, że się człek upieprzy i przyjemności z zakupu żadnej. Ale na dodatkach to już przebicie jest wyjątkowe: skrzynia sportowa z krótkim skokiem 1.870 zeta a kompletne tłumiki sportowe 4.248 zeta....plus montaż......w Polsce za takie ceny zamówienie tych firmowych dodatków to jakieś science-fiction :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mogę się mylić ale takie auto chyba nie będzie miało gwarancji SIP. W którymś z wątków @Dyrekcja o tym informowała ale może warto to potwierdzić.

Z kartą Klubu Subaru short shift wychodzi niewielka różnica a wydech Ferrita można zamówić bezpośrednio u producenta przy czym i tak budowa dobrego wydechu w PL ma IMO większy sens.

 

Edytowane przez Ayu
  • Lajk 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...

Jak bedzie wersja z halogenami i spojlerem , będzie bardzo dobrze , jak zwykle w subaru na zdjęciach nie jest fotogeniczne , na żywo jest piękne !!!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

7 minut temu, Andrzej Koper napisał:

 

jest taka wersja :)

 

To tylko mi pozostaje życzyć owocnej sprzedaży i wielu klientów !!!!:) 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ciekawe czy w końcu poprawia jakość montażu wnętrza bo moje MY16 chyba robili  w piątek przed fajrantem. Auto ma 5 tyś a nie da się słuchać radia bo całe drzwi chodzą, obudowa głośnika na desce odstaje i ASO nie może nic z tym zrobić "bo taka partia samochodów przyjechała i nie umiemy tego zrobić" . Fotel kierowcy z dnia na dzień zaczął skrzypieć jak w starym żuku przy każdym ruchu na nim. Uwielbiam to auto i wiem ,że nie będzie idealnie cicho ale szajsowatego montażu na sztukę w aucie za 200 tyś pln jakoś wybaczyć nie mogę...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

20 minut temu, Lisek napisał:

Ciekawe czy w końcu poprawia jakość montażu wnętrza bo moje MY16 chyba robili  w piątek przed fajrantem. Auto ma 5 tyś a nie da się słuchać radia bo całe drzwi chodzą, obudowa głośnika na desce odstaje i ASO nie może nic z tym zrobić "bo taka partia samochodów przyjechała i nie umiemy tego zrobić" . Fotel kierowcy z dnia na dzień zaczął skrzypieć jak w starym żuku przy każdym ruchu na nim. Uwielbiam to auto i wiem ,że nie będzie idealnie cicho ale szajsowatego montażu na sztukę w aucie za 200 tyś pln jakoś wybaczyć nie mogę...

MY18 już będzie wszystko cacy;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 godzinę temu, Lisek napisał:

Auto ma 5 tyś a nie da się słuchać radia bo całe drzwi chodzą,

 

mój ma 19k km i żaden z tych efektów nie zauważyłem. Coś tam mi brzęczy w lewym nawiewie na wrocławskiej kostce ale sporadycznie. Może faktycznie jakiś pechowy egzemplarz.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

18 godzin temu, carfit napisał:

 

To tylko mi pozostaje życzyć owocnej sprzedaży i wielu klientów !!!!:) 

No cóż, nawet gdyby był w budzie i wykończeniu Syreny 104 to i tak będziemy zamawiać. Nie ma na co czekać: to już mamut, któremu grozi wyginięcie. Dla niektórych to dobrze - przecież są słonie, a inni będą ronić łzy - słoń to słoń ale posiadać mamuta...:biglol:;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

14 godzin temu, Lisek napisał:

Ciekawe czy w końcu poprawia jakość montażu wnętrza bo moje MY16 chyba robili  w piątek przed fajrantem. Auto ma 5 tyś a nie da się słuchać radia bo całe drzwi chodzą, obudowa głośnika na desce odstaje i ASO nie może nic z tym zrobić "bo taka partia samochodów przyjechała i nie umiemy tego zrobić" . Fotel kierowcy z dnia na dzień zaczął skrzypieć jak w starym żuku przy każdym ruchu na nim. Uwielbiam to auto i wiem ,że nie będzie idealnie cicho ale szajsowatego montażu na sztukę w aucie za 200 tyś pln jakoś wybaczyć nie mogę...

 

Pozostaje tylko wspolczuc... ale taki urok Subaru - droga japonska popierdolka z napedem AWD

 

Odstajaca oslone glosnika mialem u siebie w FXT MY'16, w galerii sa zdjecia z ktorych widac, jak sobie z tym poradzilem (wlasnorecznie) 

Pokaz foty serwisantom

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

18 godzin temu, Lisek napisał:

 

Ciekawe czy w końcu poprawia jakość montażu wnętrza bo moje MY16 chyba robili  w piątek przed fajrantem. Auto ma 5 tyś a nie da się słuchać radia bo całe drzwi chodzą, obudowa głośnika na desce odstaje i ASO nie może nic z tym zrobić "bo taka partia samochodów przyjechała i nie umiemy tego zrobić" . Fotel kierowcy z dnia na dzień zaczął skrzypieć jak w starym żuku przy każdym ruchu na nim. Uwielbiam to auto i wiem ,że nie będzie idealnie cicho ale szajsowatego montażu na sztukę w aucie za 200 tyś pln jakoś wybaczyć nie mogę...

 

miałem podobnie z XV ( a raczej jeszcze mam) Polecam rozebrać samodzielnie spsikac silikonem w spra'y , dobrze skęcic. Na jakiś czas powinno pomóc ale wróci... Do ASO nawet nie ma co z tym jechac  bo maja  w uchu - pisze na przykładzie swoich doświadczen. 

4 godziny temu, eddie_gt4 napisał:

Pozostaje tylko wspolczuc... ale taki urok Subaru - droga japonska popierdolka z napedem AWD

jeżeli chodzi za europejską konkurencją to  są bardzo   w tyle jeżeli chodzi o jakosc montazu czy elementów co dość mocno wpływa na komfort akustyczny. Natomiast rozwiązania techniczne są podobno premium ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...