Skocz do zawartości

Luzy w zawieszeniu


artu-44

Rekomendowane odpowiedzi

 

 

KYB w Tribeca to nie zamiennik, takie montują w serwisach w USA

 

Co masz na myśli serwisy w USA? Na pewno nie montują części aftermarket a takimi są części KYB w autoryzowanych serwisach Subaru w USA. Jeśli masz na myśli sieci warsztatów  Auto Repair & Service dla przykładu Pep Boys, AutoZone, Meineke itd, to tak oni mogą zamontować części KYB.

 

 

 

Założyłem te mocniejsze od 7-osobowej,

 

Z tego co widzę w katalogu, to występują tylko jedne mocowania KYB SM5778, bez znaczenia czy 5-7osobowa.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

KYB to bardzo dobry zamiennik, ale ja na Twoim miejscu na pewno bym wymieniał przynajmniej sworznie jak masz to teraz wszystko na stole.

Tak Lutek, wiem chciałem wymienić ale nie mogłem na dzisiaj załatwić sworzni, albo co najmniej  na jutro rano, mój mechanik jutro wyjeżdża a jest sam w warsztacie a mi tez auto potrzebne więc pojeżdżę jeszcze na starych. W mojej mieścinie jakim jest Pisz tak od ręki do beki to nic nie ma, nawet pióra do wycieraczek musiałem zamawiać, zresztą nawet w Autolandzie w magazynie w Olsztynie nie mieli na składzie więc musiał bym czekać ze 3 dni, na necie też co najmniej ze 3 dni tak że dałem sobie spokój. Sworznie wymienię później, trochę żałuję bo miał bym przód praktycznie zrobiony na cacy zwłaszcza że wymieniłem już łączniki i gumy na stabilizatorze.  

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Co masz na myśli serwisy w USA? Na pewno nie montują części aftermarket a takimi są części KYB w autoryzowanych serwisach Subaru w USA. Jeśli masz na myśli sieci warsztatów  Auto Repair & Service dla przykładu Pep Boys, AutoZone, Meineke itd, to tak oni mogą zamontować części KYB.

 

Z tego co widzę w katalogu, to występują tylko jedne mocowania KYB SM5778, bez znaczenia czy 5-7osobowa.

 

Rzeczywiście, spojrzałem w amory na stronę KYB do B9 i nowszej beki, jest jeden model ... hmm następnym razem podpytam się mojego ulubionego mechanika, co miał na myśli mówiąc "mocniejsze od 7-os." ;).

Co do pierwszej kwestii:

http://www.sb9t.com/forums/showthread.php?t=3450

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

 

Co do pierwszej kwestii: http://www.sb9t.com/...read.php?t=3450

 

W tym wątku ludzie spekulują że KYB produkuje amory na pierwszy montaż dla Subaru, ale w żaden sposób tego nie udowadniają. Oczywiście jest taka możliwość, możliwe nawet że amory KYB są lepsze od OEM, ale jeśli nie jesteśmy czegoś pewni, to nie powinniśmy tego rozpowszechniać.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Sprawa w końcu zamknięta !!! - jednak mocowania amorów, teraz jest dobrze i nic nie puka. Za jakiś czas wymienię jeszcze sworznie bo taki miałem zamiar i będzie taki mały remont zawiechy zaliczony, W sumie to ponad 8 stówek pękło a zdaje się że takie drobnostki były robione. Powiem szczerze że Tribeca w kwestii cen części nie jest taka straszna, mój mechanior mówił że np. z BMW było by 2x drożej.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

 

 

jednak mocowania amorów, teraz jest dobrze i nic nie puka

 

 

u mnie też postukuje na większych wybojach, na wiosnę, jak będzie ciepło to sobie też fundnę nowe mocowania.

Proponuję kayaba - zapłaciłem 135 za sztukę więc cena dobra i firma porządna.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 miesiące temu...

No i mocowania wymienione, jest ciszej jeśli chodzi o wielkie wyboje i troszkę poprawiła się stabilność jazdy na koleinach. Musiałem się lekko nakombinować, żeby ścisnąć sprężynę, bo zwykłe ściągacze na śrubie nie są wystarczające, przynajmniej te co ja mam.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 5 miesięcy temu...

Już chyba doszedłem co było przyczyną postukiwania u mnie, francowate tuleje stabilizatora. Nie wymieniałem ich wcześniej bo poprzednik tuż przed sprzedażą wymianą je, co było widać. Z tym że założył jakieś g....., z oznaczenia na nich nie bardzo mogę wywnioskować co to za brand. Ja się szarpnąłem ;-) i kupiłem OE. Przejechałem się po wybojach i jest cisza.

Takie pytanie do Was, montując tuleje OE które są pokryte talkiem, dajecie smar silikonowy na styku tuleja-stabilizator? Ja nie dałem bo mnie zwiódł z tego ten talk, ale się teraz zastanawiam czy dobrze zrobiłem.

 

20171015_100857 (1632 x 1224).jpg

20171012_182320 (1224 x 1632).jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 lata później...
W dniu 30.01.2017 o 20:43, artu-44 napisał:

Proponuję kayaba - zapłaciłem 135 za sztukę więc cena dobra i firma porządna.

 

u mnie mocowanie KYB po prawej stronie, po około 50kkm musiałem wymienić :( Teraz zamontowałem Febest.

98345083_580724822648880_2866408633015468032_n.thumb.jpg.abe8b71194bdd341e1a4ee43d45f2267.jpg97846156_243610216736466_4564989235609731072_n.thumb.jpg.461cba1239db9d9ae62b08451871b7b4.jpgIMG_20200516_130018.thumb.jpg.c54803649baeee43c7b49dbbb56776f5.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...