Jump to content
Marcin Simiński

Tankowanie GC8-Sposób na tankowanie bez przerywania

Recommended Posts

Słuchajcie, czy wy też jak tankujecie imprezy to wam często "pistolet" przerywana wlewanie? Nie wiem kompletnie do dzisiaj jak już ustawiać ten pistolet przy wlewie żeby mi nie pstrykało cały czas, raz jedynie udało mi się fajnie ustawić to ładnie się paliwo lało bez przerywania a tak to co chwile pstryk i pstryk. Da się jakoś to ogarnąć? Ktoś gdzieś kiedyś mówił że po prostu imprezy bynajmniej GC mają wąski wlew i to przez to przerywa wlewania paliwa bo wychodzi na to że niby przelewamy i pistolet od razu cofa dopływ benzyny.

U mnie też sporadycznie występuje ten efekt i z tego co zauważyłem przekręcenie pistoletu o kilkadziesiąt stopni pomaga. Spróbuj z tym sposobem, lub grzeb przy odpowietrzniku zbiornika.

Edited by dexter4127

U mnie w Legacy pomagało obrócenie pistoletu w lewo o 90 stopni.

• Upvote 1

Wystarczy cofnąć pistolet do tankowania o 2-3cm i juz nie odbija.

• Upvote 1

Wystarczy cofnąć pistolet do tankowania o 2-3cm i juz nie odbija.

u mnie w GT bylo podobnie: lekki obrot i wsuwanie "nie do konca" :D

Ustaw pistolet na godzinie 8mej - leje do końca. Tak samo miałem w Civicu.

U mnie występuję cały czas i muszę wyciągnąć pistolet na jakaś odległość. Podejrzewam, że to przez blaszkę, która jest we wlewie i pistolet myśli, że paliwa jest pełny bak.

A we wlewie masz blaszkę która zatrzymuje pistolet w pewnym miejscu, czy sama rura?

W Foresterze Sturbo tez tak mam. Pomaga przekrecenie pistoletu na godz. 8, jak ktos juz dobrze napisal.

Myślę, że to problem z odpowietrzaniem. Ja nie muszę jakoś specjalnie ustawiać pistoletu i nic dziwnego się nie dzieje.

No generalnie udało się :D Tak jak pisał wyżej @PatiKTP wystarczyło obrócić o 90 stopni w lewo w sumie na godzinę 8-smą i było git ^^ Dzięki wszystkim za porady :) Jeżeli kogoś ciekawi czy blaszka była czy sama rura to tak blaszka była. Może temat się przyda i innym :) Jednak sprawdzenie kątów wlewania to dobry pomysł :)