Skocz do zawartości

Rajdowe dyskusje - sezon 2017


Dehnel

Rekomendowane odpowiedzi

5 godzin temu, Bosman napisał:

Słusznie i fajnie, tylko kto zostanie w RSMP....

To prawda.Ciekawie bedzie zobaczyć co Filip jest tak na prawde wart.

No to jedziemy

Edytowane przez turdziGT
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ogolnie pierwsza pentla ciekawa , mlodziez Forda porzadzila.

Jak by Ogier cos wymodzil to by zrobilo sie mega ciekawie ale jak dojedzie na wysokim miejscu w GB to juz raczej pozamiatane.

Evans piknie

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No to jedziemy nocne odcinki do tego zeszła mgła a wiec zobaczymy kto ma duże jaja :)

Schodzi coraz wiecej mogły ci co jadą pierwsi mogą mieć handicup.Wszystko moze sie powywracac.

No to sie porobiło......

No brawa dla Evansa pięknie sie utrzymał i nawet powiększył przewagę.W tych warunkach na prawde godne uznania.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ale dojechali Seba ma 3 gości na kark i JML 2 sekundy za nim który nie ma absolutnie nic do stracenia.Jakti przetrwa to ma psyche że stali.Co za końcówka rajdu i sezonu za dziś bierze że nikogo tu nie ma :(

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

4 godziny temu, Jumpman napisał:

Brawo Malcolm Wilson, na prawdę szacun.

 

Największe pozytywne zaskoczenie sezonu - Toyota oraz Ott Tanak.

Największe rozczarowanie - Citroen i Kriss niestety.

Hmm do rozczarowań dodał bym jeszcze Paddona niestety...

 Oczekiwania w stosunku do Krissa były takie by walczył o mistrza i utarl nosa Ogierowi, kilka razy pokazał że rakieta w nodze jest, a auto "idzie", zabrakło systematyczności... w sumie to właśnie Hayden jest dla mnie największym rozczarowaniem w 2017.. cały sezon szaro-biały, niczym Sordo a nie tego oczekiwałem..

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Cóż kibicowalem Therremu no ale aż łezka kręcił się patrząc na te Fordy i M-sport.Ciezko sobie wyobrazić piękniejsza scenerię - mistrz producentów, 5 mistrz świata i pierszy wygrany rajd a to wszystko w domowym rajdzie.Zasluzenie na prawdę. Gratulacje Ogier , gratulacje Evans i gratulacje M-sport !!!

BTW dla Ogiera ten tytuł na prawdę sporo znaczy bo tak wrodzony na mecie nawet nie był gdy wygrywał pierwszy z VW :) Ogolnie naepszy sezon ever w WRC bez dwóchzdań!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Neuville przegrał tytuł na własne życzenie. Miał wszystko co trzeba- najlepszy chyba w stawce samochód, doświadczenie i prędkość. Kilka razy nie wytrzymał ciśnienia i zamiast wygrać w Monako i Szwecji głupio wydzwonił. 

 

Ogier w mojej ocenie obalił mit wygrywania dzięki najlepszemu samochodowi (VW). W tym sezonie wsiadł do Fiesty, która moim zdaniem odstawała od Hyundaia i pokonał wszystkim regularnością, doświadczeniem i niesamowicie silną psychiką. Bardzo mnie ciekawi jaką opcję wybierze na przyszły sezon. 

 

Bardzo dojrzał Tanak i cieszy mnie, że przenosi się do Toyoty, bo jednak co fabryka to fabryka. Czekam tylko aż zacznie objeżdżać JML i zaczną się gorzkie żale Jariego :P

Co do rozczarowań to zdecydowanie Paddon, Meeke i Ostberg, chociaż ten ostatni chyba już odpuścił jakiekolwiek ambicje i jeździ tylko dla funu. Liczę na reaktywacje Paddona w przyszłym sezonie, a Meeke'a już spisałem na straty, podobnie jak Sordo, który szybszy już raczej nie będzie. 

 

Co do samego rajdu, to wielki ukłon dla Evansa, mam nadzieję, że utrzyma tempo i formę w kolejnych zawodach. Australia może być ciekawa, wszystko już ustalone więc paru kierowców może dostać pozwolenie pojechać na 110%. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Sezon się jeszcze nie skończył, ale już można powiedzieć że był najlepszy od wielu, wielu lat.

Wspaniałe emocje na każdym rajdzie.

To coś absolutnie fantastycznego co wykonała cała ekipa Malcolma.

Prywaciarz sromotnie pogonił 3 dużych producentów.

I to jest moim zdaniem największa pozytywna niespodzianka 2017 roku.

W GB wspaniałą robotę wykonał też Dmack i Elfyn Evans.

 

Natomiast patrząc na tabelę mistrzostw, gdzie w pierwszej piątce są 3 Fiesty (Evans już na piątym!) można się zacząć zastanawiać czy mimo mniejszego budżetu to jednak Fiesta nie jest najlepszym/najszybszym/najbardziej niezawodnym/najłatwiejszym autem WRC w 2017 roku. Tym większy szacunek dla MSportu.

Fiesta wygrała 5 rajdów, Hyundai 3, Citroen 2 i Toyota 2...

 

Nie wiem czy zwróciliście uwagę, ale w relacji z Power Stage jak była dekoracja zwycięzców i hymny, to był podpis "winning manufacturer: Ford"

No to po co Ford ma wchodzić jako fabryka, skoro spija całą śmietankę z ciężkiej roboty MSportu....

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...