Jump to content
Dehnel

Rajdowe dyskusje - sezon 2017

Recommended Posts

19 godzin temu, Crazy_Ivan napisał:

Neuville takie komentarze może dawać na spokojnie, po fakcie. Ciekawe, czy powtórzyłby to samo, gdyby jednak Ott dowiózł P1.

Szczególnie, że na tych Paprotkach gdzie Tanak wypakował, to w miejscu wypadku Tanaka Neuville był od niego szybszy o ok. 2sek.

Więc to nie jest tak, że Tanak cisnął jak szatan, a Neuville jechał sobie spokojnie i dojechał (jak twierdził).

Obaj cisnęli jak szatany, ale Tanakowi zdarzył się błąd i tyle.

• Upvote 1

1 godzinę temu, Bosman napisał:

Szczególnie, że na tych Paprotkach gdzie Tanak wypakował, to w miejscu wypadku Tanaka Neuville był od niego szybszy o ok. 2sek.

Więc to nie jest tak, że Tanak cisnął jak szatan, a Neuville jechał sobie spokojnie i dojechał (jak twierdził).

Obaj cisnęli jak szatany, ale Tanakowi zdarzył się błąd i tyle.

I tak i nie, w tym sezonie Neuville jeździ szybciej niż Tanak - mogło być więc tak że ciśnięcie Tanaka było bardziej ryzykowne niż kolegi z Hultaja... W mojej prywatnej ocenie w tym sezonie Hultaje są najszybsze.

Edited by Paweł_P

Niemniej przez cały rajd szli łeb w łeb, co sugeruje, że akurat w Rajdzie Polski mieli podobne tempo (masakryczne zresztą).

Przebieg sezonu wskazuje, że jak chodzi o szybkość, to auta są raczej zbliżone.

Oesy potrafią wygrywać najróżniejsi kierowcy we wszystkich samochodach.

11 godzin temu, dexter4127 napisał:

Czyli trzeba nie 2-3, a więcej selekcji. :D

Nie wiem ile miałeś wszystkich zdjęć - ja zrobiłem ok. 360, na swoją stronę wrzuciłem chyba koło 40 a i tak uważam, że o ok. 20 za dużo :)

Na chacie RK podobnież powiedział ,że aktualnie temat rajdów to zamknięty rozdział. Ależ mi przykro

4 godziny temu, Bosman napisał:

Niemniej przez cały rajd szli łeb w łeb, co sugeruje, że akurat w Rajdzie Polski mieli podobne tempo (masakryczne zresztą).

Przebieg sezonu wskazuje, że jak chodzi o szybkość, to auta są raczej zbliżone.

Oesy potrafią wygrywać najróżniejsi kierowcy we wszystkich samochodach.

Tyle że nie koniecznie uczciwie. Rajd generalnie spoko byłem dwa dni w tym roku ze względu na pogodę tylko na arenie i w strefie serwisowej.

Udało się zresztą wejść do namiotu tojki tam,gdzie może wejść tylko team aczkolwiek jak się później okazało zostaliśmy delikatnie przesunięci o kilka metrów ponieważ nie załatwiłem z tą osobą z którą powinienem. 

Koleś okazał się mega burakiem, zresztą zdziwiłem się że fin może taki być więc sprawdziłem co to za typ.

Tak jak się spodziewałem to angol pracujący od 2 lat w tojcie który przeszedł wraz z kilkoma kolesiami z M-sport po 12 latach.

Nie dziwi mnie teraz fakt że ustawienie toyoty są tożsame z Fiestą WRC i wszystkie tajne rzeczy zostały mówiąc szczerze zdradzone przez nich.

Jest poniekąd odpowiedź więc dlaczego Toyota mając pierwszy sezon jest w stanie dorównać reszcie. Smutne....:( Malcolm Wilson przeklina do tej pory.

Jakość ludzie z VW i Hyundaja nie przeszli więc honor mają, natomiast brytyjczycy szkoda gadać.

Z ciekawostek to dwa rodzaje opon - gravel soft oraz gravel hard. Każdy zespół 28 szt. na kierowcę. Przy tej pogodzie ganiali wszyscy na softach.

Waga opony WRC to ok. 15KG, co ciekwe z kompletem felg taki zestaw waży 100 KG na auto.

WRC2 jest już lżejsza i nie jest taka sama jak opona WRC - ok 13 KG, natomiast hołek ganiał na budżetowych BFG.

Robert powiedział, że za kierownicą rajdówki nigdy nie czuł tego co za kierownicą F1. W sumie szkoda bo wiele pięknych chwil było związanych z rajdówkami.

9 godzin temu, Jacky X napisał:

Robert powiedział, że za kierownicą rajdówki nigdy nie czuł tego co za kierownicą F1. W sumie szkoda bo wiele pięknych chwil było związanych z rajdówkami.

Może się nudził ;)

Szedłbym... fabryka to fabryka a Ford coś od lat ma czkawkę.

No z Tanakiem JML i Lappim to by mieli mega skład.

Tymczasem Seb pośmigał trochę bolidem F1

Ciekawe jakie by były czasy w porównaniu do Robsona? :D

Mysle że słabe bo to inna para kaloszy 

2 minuty temu, turdziGT napisał:

Mysle że słabe bo to inna para kaloszy 

Myślę, że gdyby dzisiaj wsiedli to w porównywalnych rajdówkach by coś powalczyli a w porównywalnych sprzętach F1, Robson rozniósłby Seba na strzępy. 

• Upvote 1

Dokładnie 

Jeszcze co do Seba, to dzisiaj konkretnie wydzwonił na testach. Długi 6-kowy zakręt i kamień na linii wyścigowej, auto jak to na Finkce mocno poobijane. Do tego stopnia, że M-Sport nie zrealizuję dalszego programu testowego. Evans i Suninen sobie nie pojeżdżą :(

to rzeczywiście gruby dzwon musiał być :(

Dnia 7/5/2017 o 21:31, 4mamut napisał:

Tak jak się spodziewałem to angol pracujący od 2 lat w tojcie który przeszedł wraz z kilkoma kolesiami z M-sport po 12 latach.

Nie dziwi mnie teraz fakt że ustawienie toyoty są tożsame z Fiestą WRC i wszystkie tajne rzeczy zostały mówiąc szczerze zdradzone przez nich.

Jest poniekąd odpowiedź więc dlaczego Toyota mając pierwszy sezon jest w stanie dorównać reszcie. Smutne....:( Malcolm Wilson przeklina do tej pory.

Jakość ludzie z VW i Hyundaja nie przeszli więc honor mają, natomiast brytyjczycy szkoda gadać.

Takie gadanie o honorze jest raczej bez sensu. Goście zmienili robotę jak w każdej innej branży, Toyota zapłaciła lepiej to sie przenieśli. Ludzie mieszają się między zespołami od dawien dawna i nikt nie robi z tego problemu.

Jakoś nikt nie darł szat, że Hyundai budując pierwsze i20 WRC kupił na wzór Fiestę WRC. A z VW odeszło stosunkowo mało ludzi, bo podobno zgodnie z prawem niemieckim musieli zapewnić pracownikom albo sowite odprawy, albo miejsca pracy na innym stanowisku.

• Upvote 2

Ptaszek przerywa swój program startów w WRC2, zamierzają teraz brać udział w mniejszych rajdach.

Jeśli już na nasze podwórko schodzimy to, czy gdzieś jakieś ptaszki ćwierkają o tym, czy Siemanko ma w ogóle jakieś plany/szanse na jakiś program?

3 godziny temu, konar napisał:

Ptaszek przerywa swój program startów w WRC2, zamierzają teraz brać udział w mniejszych rajdach.

Nie dziwię się. Miał wystarczająco dużo czasu i możliwości żeby się pokazać o których większość kierowców w PL mogłaby sobie pomarzyć. W tym roku nie było żadnego progresu, jeżeli już było dość niezłe tempo, to za chwilę dzwon, Fajny i inteligentny chłopak, ale niech się zajmie czymś innym.

• Upvote 1

Fajna reklama;)

FB_IMG_1500576972353.jpg

• Upvote 2