Skocz do zawartości

Rajdowe dyskusje - sezon 2017


Dehnel

Rekomendowane odpowiedzi

11 godzin temu, Adi napisał:

No i jest jeszcze jedna rzecz, chyba wszyscy jasno zauważyliśmy że Meeke to genialny kierowca. Citroen na tle pozostałych zwyczajnie "nie jedzie" , a ten facet wygrywa nim rajdy...no i wali, bo dla wyniku wyciąga z cytryny 110%. Albo być przeciętniakiem, albo błysnąć, jak wyda. Meeke wybierał drugą opcję, wiadomo, szkoła Colina ;)

Bez przesady z tą genialnością, fakt, ma tempo, ale nie zapominajmy, że po pierwsze budował to auto i można spokojnie założyć, że w trakcie rozwoju C3 przejechał nim z 10 000 km na testach, a po drugie właśnie dzwoni, i to nie tylko kiedy walczy o zwycięstwo ale nawet kiedy jedzie już o czapkę gruszek na końcu stawki (vide chociażby dwa dzwony w Argentynie). Coraz mocniej widać, że problemem jest samochód, ale to też nie przynosi chluby zespołowi jak i samemu Krisowi, że mając praktycznie dwa lata na budowę auta zrobili takiego strucla. 

 

Co do samego rajdu, rywalizacja bardo  mi się podobała. Cieszę, się ze zwycięstwa Neuville'a i drugiego miejsca Paddona. Tanaka szkoda, ale denerwuje mnie ogólny lament, że należało mu się zwycięstwo. Popełnił błąd, wydzwonił, trudno. "to je rally". Szkoda, że tak wcześnie odpadł Lappi bo miałem nadzieję, że namiesza w czołówce. Mikkelsen ewidentnie nie odnajduje się w Citroenie, pytanie brzmi czy Citroen jest tak słabym autem, czy to VW dawało mu taką przewagę w ubiegłym sezonie. 

Co do kwestii bezpieczeństwa to nie byłem na rajdzie więc się nie wiem jak wyglądała sytuacja przy trasie. Wszystkim, którzy narzekają ma to, że Polski jest zagrożony, a kraje w których jest gorzej mają się świetnie przypomnę tylko, że jak nie wiadomo o co chodzi, to chodzi o pieniądze. Monte Carlo jest miejscem, którego to WRC potrzebuje bardziej niż Monte Carlo WRC, a inne kraje są zapewne ważniejszymi rynkami zbytu niż nasza Cebulandia. W związku z tym nie zdziwi mnie jeśli Polski wyleci, a na jego miejsce wejdzie Korea lub inny Mozambik, które są rynkami targetowymi np. dla Hyundaia lub Toyoty. 

  • Lajk 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Cytryna raczej słabym autem nie jest bo potrafiła wygrać ale mają chyba duży problem w ustawieniu tego auta i nie mogą sobie z tym poradzić. Mikkelsen miał okazje jeździć nowym I20 jak i Polo więc jakaś szansa jest, że uda im się w końcu idealnie zestroić auto.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dnia 1.07.2017 o 23:03, pablonas napisał:

Staliśmy tam ekipą forumową (nawet widać rząd naszych Subaraków). 

 

Korzystając z okazji pozdrowienia dla ekipy forumowej :) Dzięki za tradycyjne coroczne pilotowanie :) 

To teraz przyznajcie się kto się tak malowniczo zakopał, że go trzeba było linką wyciągać.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Raczej Forka, który przyjechał tuż przed 2 przejazdem. Ja osobiście zakopałem się Legacem przy wyjeździe z Chmielewa w piątek. Ale tam tylko odpowiednie opony dałyby radę, a tutaj był niezbyt trafiony skrót.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Świetny rajd, świetny wyjazd! :)

Jeszcze raz podziękowania dla tych z którymi wspólnie podróżowaliśmy w tych pięknych okolicznościach przyrody :puchar:

Pozdrowienia dla wszystkich spotkanych forumowiczów, tych z "-" również :D

 

Czarny OBK zawisł a nie się zakopał ;)

Czerwony Forek na Gębałce nie był forumowy ale pomogliśmy dzięki  temu że @Bartekfi ma super linę w aucie.

 

 

 

  • Lajk 2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

My w piątek zakopaliśmy (też powiesiliśmy) Land Cruisera, ale miły pan z traktorem nas wyswobodził. Co ciekawe, zapytaliśmy pana: ile? a on, że na piwo. Dajemy 5 dych, a on: nieeee, to za dużo. Trzeba było mu na silę do kieszeni wsadzić. ;)

W pierwszym domu, którym szukaliśmy traktora, kobieta podzwoniła po okolicy i: "gdzie tam Panie, wszystko już pijane" ;)

 

W niedzielę Landek się zrehabilitował, wyciągnął moją powieszoną osobówkę.

 

Zatem były przygody, które dały tylko dodatkową radość. 

 

 

 

Chojny, mistrzowskie ujęcia, mistrzowski rajd. Aż ciary przechodzą.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Cytat

Citroën odsunął od projektu WRC Laurenta Fregosiego, dyrektora technicznego Citroën Racing, od roku pracującego nad C3 WRC. Wcześniej Fregosi był głównym inżynierem odpowiedzialnym za nadwozia - kolejno C4 WRC, DS3 WRC i C-Elysée WTCC.

Nowym dyrektorem technicznym został Christophe Besse - inżynier z dużym rajdowym doświadczeniem, z początkiem wieku zaangażowany w prace nad Xsarą WRC.

- Priorytetetem jest teraz przygotowanie się na 2018 - powiedział Yves Matton. - Niektóre poprawki wymagają kilku miesięcy prac rozwojowych i nie będą gotowe aż do rozpoczęcia następnego sezonu. Nie oznacza to, że nie chcemy już wygrywać w 2017. Podczas Tour de Corse pokazaliśmy potencjał C3 WRC na asfalcie. Poprosiłem jednak inżynierów, żeby skoncentrowali się na rozwoju samochód, a nie na konkretnych ustawieniach na każdy nadchodzący rajd.

 

W Citroenie zmiany.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tu jest jeszcze kilka świetnych ujęć:

 

Tak, jak patrzę na te filmy, to nasuwa się pytanie, ile zespoły musiały na "Polskim" zmieniać dodatkowych elementów aerodynamiki. Auta są dosyć mocno "obierane" z nich, szczególnie taki jeden Estończyk ;)

  • Lajk 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

brawa na Neuvilla za wygranie rajdu !

 

bardzo ciekawa rywalizacja i emocje przez cały rajd, warto było moknąć w piątek ;)

 

Lefebvr chyba życiowy wynik osiągnął, Latvala wygrał PS.

szkoda, że nasi mieli przygody :( ale dzielnie walczyli !

 

 

dzięki za wspólne podróżowanie, kibicowanie i wieczorne ustalanie taktyki na kolejne dni dla ekipy forumowej oraz innych spotkanych forumowiczów B)B) 

 

 

HOŁEEEK !!! z Wiślakiem w Babci dali bardzo dużo radości kibicom :yahoo:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Super rajd! Dziękuję bardzo ekipie forumowej za, już chyba tradycyjne przygarnięcie ;)

Pozdrawiam wszystkich, ale szczególnie dziękuję za autografy i pozdrowienia na Forku, aż szkoda mi go myć:mrgreen: 

 

Zdecydowanie przyjemniej się kibicuje w takiej grupie i z takimi dojazdówkami :icon_arrow:  @Subary  Junior godnie Cię zastępuje, dzięki Alek!

 

8 godzin temu, Ayu napisał:

erwony Forek na Gębałce nie był forumowy ale pomogliśmy dzięki  temu że @Bartekfi ma super linę w aucie.

 

Lina liną, ale ważne, że było do czego ją podczepić;)

 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja trochę z boku ze względu na to że byłem w podróży w każdy razie Brawa dla Neuville.Mega szybka i dojrzała jazda.Chlopak idzie po tytuł i to w pięknym stylu.Szkoda Tanaka ale sądząc po warunkach i tempie to było do przewodzenia.Szkoda też JML bo trzeci kontendert do walki o tytuł właśnie odpadł.Ogier dostał dwa miejsca na otarcie łez po średnim rajdzie z mnóstwem błędów.

Citroen cóż to katastrofa auto wydaje się nie do jazdy skoro Mikkelsen znów nie był w stanie wbić się do piatki a czasy na odcieniach były raczej w dole tabeli.Zreszta szefostwo chyba świadome problemu bo już poleciały głowy.Glownego projektanta zastąpi człowiek odpowiedzialny za projekt Xsary.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 godziny temu, turdziGT napisał:

Szkoda Tanaka ale sądząc po warunkach i tempie to było do przewodzenia.

 

Fajnie to Neuville skomentował: ponoć ktoś mu powiedział. że Tanak tak zasuwa że w końcu wydzwoni więc Thierry jechał swoje kontrolując sytuację (szkoda że tak nie robił od początku sezonu jak dzwonił zamiast przywozić podium na pierwszych 3-4 rajdach).

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ogier przegrał rajd na drugiej pętli w piątek, jak do kolein po pierwszej pętli napadało wody i on na drugiej pętli robił za pompę co te wode wypompowuje :-)

Ale w sobotę też trochę nabroił.

Inna sprawa, że dopiero na żywo widać jakim nieprawdopodobnie sakramenckim ogniem idzie czołówka.

W tym roku najlepsi kierowcy rajdowi świata dostali narzędzia, które jeszcze bardziej pozwalają im pokazać jacy są niesamowicie dobrzy.

Wierzyc się nie chce, że jadąc TAKIM tempem czołówka miała w gruncie rzeczy jedynie jakieś drobne przygody.

Przecież nawet Tanak dojechał do mety OS po dzwonie.

Kolejna niesamowita sprawa, to tempo Neuvilla na OS16 jak jechał na kapciu prawie cały oes. Stracił tylko 20s. To co on na tym kapciu wyprawiał to jakieś szaleństwo.

Kolejne szaleństwo to tempo Tanaka jak jechał bez spojlera 2 oesy i widać było gołym okiem, że ten brak spojlera mocno przeszkadza.

W ogóle tempo tych dwóch Panów to był jakiś totalny kosmos, a Neuville pojechał jak profesor.

Duży plus również dla Ostberga, bo sie jakoś wyluzował i może nie robi topowych czasów, ale najdalej skacze, zapina największe boki (może poza Tanakiem) i zawsze w dobrym humorze ostatnio.

 

Ja do dzisiaj się nie mogę pozbierać po tym co zobaczyłem w weekend, mimo że sam trochę ganiam w szutrowych rajdach i na ładnych kilku rajdach WRC wcześniej byłem.

Wielkie dzięki dla tych co wymyślili regulamin techniczny 2017 i dla driverów, którzy potrafią tak tym jeździć. Szok.

  • Lajk 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

3 godziny temu, Paweł_P napisał:

ajnie to Neuville skomentował: ponoć ktoś mu powiedział. że Tanak tak zasuwa że w końcu wydzwoni więc Thierry jechał swoje kontrolując sytuację (szkoda że tak nie robił od początku sezonu jak dzwonił zamiast przywozić podium na pierwszych 3-4 rajdach).

 

Neuville takie komentarze może dawać na spokojnie, po fakcie. Ciekawe, czy powtórzyłby to samo, gdyby jednak Ott dowiózł P1.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

6 godzin temu, Crazy_Ivan napisał:

 

Neuville takie komentarze może dawać na spokojnie, po fakcie. Ciekawe, czy powtórzyłby to samo, gdyby jednak Ott dowiózł P1.

 

Komentarz był w trakcie a nie po fakcie ;) bodaj 2-3 OS'y przed końcem rajdu kiedy jechali kilka sekund od siebie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ten komentarz był na mecie Os Paprotki, kiedy to Thierry zaskoczony zobaczył wydzwonione auto Tanaka i na świeżo dziennikarze maglowali go o komentarz.
 

9 godzin temu, Zodiak napisał:

Tylko jedno ale... Za dużo :)

Czyli trzeba nie 2-3, a więcej selekcji. :D

Edytowane przez dexter4127
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...