Skocz do zawartości

Rajdowe dyskusje - sezon 2017


Dehnel

Rekomendowane odpowiedzi

Dokładnie zaskakujące jest to ze kierowcy zabardzo nierówni.Ktos kto wygrywa rajd w następnym na podobnej nawierzchni nie istnieje i nie chodzi tu o czyszczenie drogi.

Uuu Neuville przycisnal 

Uuu Neuville przycisnal 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A mnie zaskakuje tempo młodego Rovanpery. 

Tak naprawdę nie ma z kim walczyć, a często traci niewiele do wolniejszych wurców.

Szacun!

 

A Andreas przypierniczył.... ajajaj.

...

Rajd Australii nie lubi obydwu panów na "M"...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

11 godzin temu, turdziGT napisał:

Dokładnie zaskakujące jest to ze kierowcy zabardzo nierówni.Ktos kto wygrywa rajd w następnym na podobnej nawierzchni nie istnieje i nie chodzi tu o czyszczenie drogi.

Uuu Neuville przycisnal 

Uuu Neuville przycisnal 

Gdzieś czytałem, że DMack na Walię przygotował nowa mieszankę, która bardzo pomogła Evansowi wygrać, a o której z góry było wiadomo, że nie sprawdzi się na Antypodach. 

 

Szkoda Mikkelsena. Na filmie że zdarzenia uderzenie nie wyglądało na mocne na tyle żeby uszkodzić opony. Trudno, błąd jest błędem. Liczę na reaktywację Andreasa w przyszłym sezonie.

 

Meeke'a pozostawię bez komentarza. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ogolnie to Meeke chyba ma dosc współpracy z Maton znow jakies spięcia na serwisie były aż go w końcu wycofali niewiedziec dlaczego.

 

Mysle tez ze warto zaznaczyć wynik Breena.Jest czwarty będąc ty pierwszy raz to na prawde chłopak ma tempo kompletne rozczarowanie za to postawa Padona.Chlopak co jak co ale tu powinien błyszczeć a tu grzeje tyły.Wpadł w jakiś kryzys i wyglada na to ze po nim a szkoda bo materiał był.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dla mnie Paddon to rozczarowanie sezonu, jeździ jak jakiś Sordo,:unsure: a nie tego się spodziewaliśmy po przeblyskach z zeszłego sezonu..

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Najlepszy sezon od ostatnich kilku lat. Cały rok wszyscy faworyci cisnęli ile się dało ... może poza Ogierem, ten dojeżdżał skutecznie w punktach.

Mamy mistrza z dwoma wygranymi na koncie i wicemistrza z czterema.

 

Tanak moim zdaniem zasłużył na miejsce w fabryce jak mało kto. Liczę że w Toyocie powalczy o mistrza w przyszłym roku.

 

Rozczarowaniem jak dla mnie jest Kris Meeke i cytryna.

 

Przyszły rok może być jeszcze ciekawszy. Toyota i Hyundai będą mieli po dwóch mocnych kierowców.

Cytryna myślę że się nie będzie liczyła. Stracili szansę na dobrych kierowców a Kris jak widać nie potrafi rozwijać samochodu.

Wielką niewiadomą jest Ford. Jednak jeżeli Ogier zostanie a samochód jakimś cudem będzie konkurencyjny, to mogą z Evansem coś tam mieszać.

 

 

 

 

Wysłane z iPhone za pomocą Tapatalk

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No cóż z cała sympatia dla JML ale popełniając takie błędy raczej o mistrzostwie mozna zapomnieć.Tomi nie wyglądał na zadowolonego...

 

Rajd ogolnie fajny mimo ze nic tego niezapowiadalo i ciezko sie śledziła ze względu na strefy czasu.

Szkoda Mikkelsena ale wszystko wskazuje na to ze moze byc ciekawie w Hultaju w przyszłym sezonie.

Ciesze sie tez ze Therry wygrał da mu to dodatkowy kick na start nowego sezonu.

Ciekaw tez jestem co Tanak wymodzi w Toyocie ale nie zdziwiło by mnie jak by grał tam pierwsze skrzypce.

No i Ogier i Msport to dwie duże niewiadome w kazdym razie sezon mega ale zapowiada sie ze następny bedzie podobny.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dla mnie ciekawe jest to ze Tanak nigdy nie narzeka na samochod.Nigdy nie marudzi ze za miękki , za twardy , ze podsterowny ze dyfer nie taki.Wsiada i jedzie i to daje mi powody przypuszczać ze to jeden z tych kierowcow ktory wiada do czegokolwiek i jest szybki a jak auto nie jest jak trzeba to nadrobi prędkością.

jedno jest pewne.Majac JML i Tanaka w jednym zespole trzeba mieć raczej głębokie konto.Tu hardwere moze troche kosztowac.

  • Super! 2
  • Lajk 2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 godziny temu, turdziGT napisał:

Dla mnie ciekawe jest to ze Tanak nigdy nie narzeka na samochod.Nigdy nie marudzi ze za miękki , za twardy , ze podsterowny ze dyfer nie taki.Wsiada i jedzie i to daje mi powody przypuszczać ze to jeden z tych kierowcow ktory wiada do czegokolwiek i jest szybki a jak auto nie jest jak trzeba to nadrobi prędkością.

 

 

Co tu pisać, dobry driver poustawia pod siebie to czym dysponuje i wyciśnie z tego ile się da. Obwiniać wszystkich w koło zamiast wziąć się za jazdę wydaje się być dobrym wyjściem jak wyników brak ale jednak "jak się ma jaja nie trzeba eSTIaja" ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

BTW norweskie media podają ze Andreas dostanie 10 mln euro za zwój dwuletni kontrakt i to zanim Hyundai Norge dorzuci sie do puli plus dobre auto jezeli nie najlepsze w stawce wiec wyglada na to ze po rozpadzie VW Andreas wyjdzie na tym najlepiej. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

20 godzin temu, turdziGT napisał:

Mysle tez ze warto zaznaczyć wynik Breena.Jest czwarty będąc ty pierwszy raz to na prawde chłopak ma tempo

 

niestety do mety nie dojechał :(

 

20 godzin temu, turdziGT napisał:

kompletne rozczarowanie za to postawa Padona.Chlopak co jak co ale tu powinien błyszczeć a tu grzeje tyły.Wpadł w jakiś kryzys i wyglada na to ze po nim a szkoda bo materiał był.

 

trzeci przyjechał :)

ale prawdą jest, że sezon miał słabszy niż 2016  gdzie był czwarty.

 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Fantastyczne zakończenie fantastycznego sezonu.

 

Co do samego rajdu- ogromna szkoda Mikkelsena. Uważam, ze w przyszłym sezonie on będzie głównym kandydatem do tytułu. Ogier - chyba ten rajd pokazał, że w tym sezonie miał podejście na zasadzie "maksimum efektu minimalnym wysiłkiem". Tanak po raz kolejny rewelacja, momentami widać, że idzie na 110% swoich możliwości i samochodu. Citroen - dramat do potęgi. Wszyscy trzej kierowcy zakończyli rajd na poboczu, do tego ani Ogier ani Mikkelsen nie pchali się, żeby jeździć Cytryną w przyszłym roku, Loeb też wypowiada się dość oszczędnie o C3 - chyba ewidentnie widać, że problem jest w aucie. Plus to, że Meeke nie trzyma ciśnienia, ale auto wybitnie nie ułatwia mu życia. 

 

Neuville po wygranej może sobie pluć w brodę, gdyby miał odrobinę chłodniejszą głowę objechałby w tym sezonie Ogiera jak by chciał. 4 wygrane i "tylko" wicemistrzostwo. A wystarczyłoby uniknąć paru głupich błędów. Chociaż, nie wykluczone, że gdyby była inna sytuacja Ogier mocniej by przycisnął. 

Jeśli chodzi o przyszły sezon to moim zdaniem dream team ma Hyundai. Duet Neuille-Mikkelsen jest chyba w tej chwili najszybszym na świecie. Do tego wciąż liczę na przełamanie Paddona (bo Sordo już chyba powoli powinien schodzić ze sceny).

 

Jeśli chodzi o Toyotę to jestem na 100% pewny że Ott będzie zdecydowanie szybszy od JML, a Jariego zacznie podgryzać Lappi i wtedy do głosu dojdą demony Latvali. Zaczną się dzwony i kuriozalne wypowiedzi.

 

Citroen -  tutaj moim zdaniem problemem jest Matton. Najpierw nie pozyskał Mikkelsena, teraz nie dogadał się z Ogierem, tak jak już wcześniej pisałem, pomysły mu się powoli kończą skoro chce ściągać Loeba z emerytury. Meeke dobiega 40-tki, do tego ma gorącą głowę, Breen i Lefevbre to jeszcze (oby) nie ta liga więc realnie zespół może liczyć na pojedyncze zwycięstwa, ale w klasyfikacji będą raczej zabezpieczać tyły.

 

Jeśli chodzi o M-Sport, mam ogromną nadzieję, że uda im się namówić do powrotu Forda i utrzymają w składzie Ogiera. Dla każdego drivera chyba większą wartość ma pokonanie starego mistrza w walce, niż wywalczenie tytułu po odejściu Seba na emeryturę. 

  • Lajk 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To prawda pominąłem citoena w tym rajdzie.Zakonczenie sezonu równie dobre jak jak reszta sezonu i zaczyna byc jasne jak słońce ze samochod jest tu tylko częścią problemu.Mysle ze głównym jest Matton i to on odstrasza od współpracy i przyznam szczerze ze w obecnej chwili słabo to wyglada na 2018. Nie chce krakac ale jak nie bedzie przełomu w przyszłym roku to nie zdziwi mnie jak Citrone sie wycofa po 2018. Troche przykro sie na to patrzy na taki upadek mistrzów to troche jak Lancie przejął Jolly Club.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...